Vodíte batole za ruce? Prý to není dobré

lendych
14. dub 2009

Chci se Vas optat. Malej se zacal stavět a rad chodi(vodi se za nase ruce) bez drzeni jeste neumi. Setkala jsem se s nazory ze to neni dobre je takhle vodit kdyz sami nechodit.
Mate zkusenost?
zase si říkám že když ho nevodí celej den, jen párkrát, že by to asi vadit nemelo....... 😉

shaula
8. kvě 2009

Sisstin: tak to máš ještě dobrý, naši kluci budou mít za týden 10 měsíců a jeden se plazí a druhý leze a staví se kolem nábytku, ale zatím jen na kolínka. Samostatně se zatím neposadí ani jeden.

domina
8. kvě 2009

Jsem si pod voděním za ruce představila ty vytahané opice.Jestli, ale je to myšleno, že dceru bych nikdy nevzala za ruce, nebo ruku, tak to zas jo.Ona si sama příjde někdy, že chce vést za ruce, bud jde mezi mnou a manželem a vedeme jí společně, nebo jen jeden.Tomu se nebráním.Hlavně, když je spokojená. 😉

Jinak tedy náš Verčík začla stát v 6 měsících.Postavila se sama v košíku,vzteky.Byla z toho úplně šokovaná od té doby už jen stála a stála a stála a začla chodit až v roce.Až sama chtěla a byla připravená.A pak to šlo rychlostí blesku.Si myslím, že kdybych to chtěla nějak uspíšit, že jsem nechtěla, tak ani by to asi nešlo, občas jsem to jako jen zkusila, ona stejně nevěděla vůbec, co by jako měla dělat.

Kamarádka řikala, že ve státech dávají děti na nohy už jen co začnou držet hlavičku, do chodítek, postavují je stále na nohy atd a stejně ten vývoj neuspíší.Možná, že třeba chodí o nějaký ten měsíc dřív, ale nelezou, neplazí se atd.Nevím, co je na tom prady.Jiný ktaj,jiný mrav....

kubaka
8. kvě 2009

mkr. - u tchýně to byl skoro boj nervů: "pojď, budeme ho vodit za ruce, přeci nebude pořád lézt po kolenou, budou ho bolet" - byla to teda fuška, ubránit toho kojence pár dní na návštěvě před babiččinými zásahy😀
Naštěstí se s matkou nestýkáme a tchýně je na Slovensku, takže tyhle výpady "to my jsme to dělaly takhle..." nás naštěstí téměr minuly.

andyalukasek2008
9. kvě 2009

sisstin: nemáme dvojčátka? Jsme na tom s vývojem zcela stejně... Též jsem jej nechala všechno dělat samotného. 🙂

kubaka: nápodobně... Jak jsem již psala, přesně to vodění jako prohnutou opici, nervy moje! Teď se už postaví zcela sám, to bude boj s rodinou...

domina: v USA to asi mají jinak, tady nís před stavěním takhle malinkých miminek varuje každý pediatr, že? Je navíc pravda, že pak takhle malinké děti chtějí už jen stát - malá od ségry např. a přeskočí nejdůležitější fáze psychomotorického vývoje - plazení, lezení...

peppapig
9. kvě 2009

Teda vy jste toho popsaly 😨
Holky ja musim rict, ze to porovnani 'vodit dite jako opici, ci ze maminka za sebou vlaci opici' je fakt hrozne 😠 Ja bych teda deti k opicim asi neprirovnavala. Jak uz jsem psala my jsme malou nikdy se zvednutyma rukama nevodili, chodila si sama okolo nabytku atd. Ale pokud jsme venku ve meste, ruku vyzaduju a kdyz pri prechodu nechce na ruce ci do kocaru, tak ja jdu rychle a mala pospicha vedle me s natazenou rukou. Jine reseni me fakt nenapada.
Jinak choditko (monstrum na koleckach, kam se dite vsune) ma stejne negativni vliv na vyvoj ditete, jako ty natazene ruce nad hlavou.

sisstin
9. kvě 2009

peppapig: ale tady se nikdo nebaví o držení dítě za ruku..tady jde o to, když rodiče vláčej bezvládné dítě, které ani neleze za ruce..a fakt pak visí jako opice na lianě 😉

peppapig
9. kvě 2009

siss...ja vim o cem rec, ja vas precetla, hodne maminek mluvi o vlaceni deti za ruku venku i pres prechod 'jako opice' atd. To prirovnani k opicim se me fakt prici.

sisstin
9. kvě 2009

peppapig: tak přes přechod bych ho teda samotnýho jít nenechala 🤐 😅 ...tady jde fakt o to urychlování vývoje, že se asi rodiče chtěj chlubit, že už jejich dítko v 8m "chodí" 🤐 😅 ..a nikdo mi nevnutí, že to to dítě chce...když ho to nikdo nebude učit, tak to přece nemůže chtít 😉

draga
9. kvě 2009

nás se dokorka na roční kontrole (byli jsme tam asi 14 dní před narozeninama) ptala, zda už chodí tak jsem odpověděla, že kolem stěny, kolem nábytku a když ho vedu za ruce tak ano a to jsme si vyslechla 😎 😎 ...v žádném případě ho nevoďte..nechte ho až začne tak začne...a různé důvody o páteři a pozdějších problémech...já jsem ho teda ani předtím nějak násilně nevodila...jen občas když natahoval ručičky a jen doma ...tak jsem teda přestala úplně (chodítko jsme zavrhli ihned) a přesně v den svých 1 narozenin udělal samostatně krůčky ve volném prostoru a pak už to letělo a snad za týden chodil sám jak drak 😀 když někdy vidím jak matky tahají svoje dětičky a ukazují jak jsou šikovný jak už jim v 10m chodí tak je mi skoro do pláče 😔

peppapig
9. kvě 2009

siss...vsak ja vim, ale tak me to prislo nejak divne z tech prispevku, co jsem ted cetla 😒 Ja myslim, ze kazdy rodic je velmi stastny a hrdy,kdyz ditko udela nejaky novy pokrok, u me je to tak dodnes (trebas dneska se M poprve sama od sebe vykakla do nocniku, to bylo radosti), nehazela bych vsechny rodice do jednoho pytle, kdyz ditko 'postavi' slabe na nozky driv nez je nutne, neznamena, ze ocekavaji aby chodilo atd a ze to tak delaji den co den minutu po minute. Moje mala stavala u stolu od 7mi mesicu, sama stala na miste v 9m a v 10m si tlacila vozicek, sama se pustila v 13ti mesicich...nikdo ji nehnal a nepopohanel atd, kdyby zacala chodit v 18ti mesicich byvala bych na ni stejne pysna 🙂

sisstin
9. kvě 2009

peppapig: třeba já si toho vyslechla, proč malýho nedám sedět, když už je mu půl roku a bla bla bla.. 🙄 prostě on sedět nechtěl, nebyl na to připravenej a v kočárku ležel..a leží v něm klidně dodnes..a vůbec mu to nevadí 😝 známá holku posazovala asi od 5m do kočárku..byla tam jak paragraf a furt sjížděla dolů a děsně smutně koukala, mi jí bylo líto 🤐

peppapig
9. kvě 2009

siss...chapu kam miris, ja myslim, ze kazda mama zna to sve ditko nejlepe, ale ne kazda se ridi aspon z malinke casti rozemem, asi tak, je to smutne no, co k tomu dodat. Tady u nas vidim novorozence v obyc bugynach skoro sedici, taky se na to neda koukat, nejradeji bych v takove chvili tukla matce po hlavne aby se ji rozsvitilo, ale vis jak... Ja jsem predelala kocar na sportak v cca 6ti mesicich, M byla spokojena, byla hrozne zvedava a vsechno okolo ji zajimalo, asi uz nechtela jen videt stromy haha.

sisstin
9. kvě 2009

peppapig: toho jsem si všimla, že v UK nebo USA maj snad sportáky už od narození 😲

draga
9. kvě 2009

peppapig a siss 🙂 já to vidím i tady jak mají maličkatý miminka maminky v kočárku posazený ...to není jen věc UK nebo USA...mi to připadá fakt nenormální...a většinou jsou to takové ty maminky fiflenky...

podle mého tohle téma není o tom, že vedu dítko přes přechod za ruku...to je přece jasná věc...ale o tom voděný za ruce, když dítko ještě samo nechodí...

peppapig
9. kvě 2009

siss...je to smutne, ale je to tak, bud rodice nemaji penez kopy a tak se snazi usetrit, tim ze nekoupi poradny kocar ve kterem ditko lezi rovno, nebo si mysli, ze je to neco lepsiho a ze poradny kocar je staromodni a o trosku 'lepsi' varianta je, ze dite je travel system (na sportaku auto sedacka), ale i to ja neuznavam. 😖

draga
9. kvě 2009

vodění jsem chtěla napsat...jsem jak debilka 😀

sisstin
9. kvě 2009

no ty vajíčka mě taky iritujou, jako jasný, na nákup je to ok..ale taky vidim, jak se s tím ty ženský producírujou normálně na procházce...to fakt jako nechápu 🤐

draga: já jsem též fiflena, ale nedělám to 😅 😅 😅

draga
9. kvě 2009

siss ty jsi prdlá 😀 víš jak to myslím takový ty maminky co maj dítko jako ozdůbku...ty máš tygra připoutanýho na noze 😀 😎

sisstin
9. kvě 2009

draga: já myslela, že myslíš vystajlované maminky s vystajlovaným dítkem..to my jsme 😅 😅 😅 😅

peppapig
9. kvě 2009

draga...unikl mi tvuj 1. post. No ja myslim, ze si to hodne maminek o tom vodeni za rucky, kdyz mimo jeste nechodi samo neuvedomuji, myslim, si ze nejaka osveta v podobe letacku v lekarne nebo tak neco by nebyla na skodu. Tady v UK zdrav. system mluvi za sebe, je to trosku des v mnoha oblastech, kdyz to prirovnam k CR, ale teda letacek v cekarne se najde na ledasco, tomu ja moc fandim, ze je treba informovat a informovat.

Ty hele jak si predstavujes maminku fiflenku haha, ted jsem se zasmala, super 😀 😵

draga
9. kvě 2009

peppapig taková ta co kouká na to aby byla středem pozornosti a dá přednost vzhledu věci (kočárku např.) před funkčností 😀 nekouká co je dobré pro dítko ale co se hodí k jejím šatičkám apod.

siss však je to fajn že jste vystajlovaní...jsem četla jak budeš v telce 😀 tak přece nebudeš dělat ostudu 😎 😎

peppapig
9. kvě 2009

draga, ty ale nam to taky ladi na jednicku 😀 Tady jsou to spis maminy s cigarem v puse atd ☹

siss, povidej ja to nevim please

sisstin
9. kvě 2009

pepappig: ale nic, to je jen taková kravina.. 😅 u nás dávaj takovej pořad Nahá jsi krásná..a tam se prostě lidí ptaj, jakej maj názor na tu určitou holku..a jestli řešíš svoji postavu a tak no 😅 tak mě se ptal Liborek 😅

draga
9. kvě 2009

ale jo já taky mám ráda, když mi věci ladí, ale když jsem vybírala kočárek pro mimíska tak jsem koukala na to aby byl prostornej, aby se s ním dobře drandilo, aby šel složit a vešel se do dveří a ne abych tam měla Dálu scvrklýho v poloze krčmo a ukazovala světu, že mám to nejmodernější na světě 😀

sisstin
9. kvě 2009

draga: no nad některými kočárky mi taky zůstává rozum stát 😝 😅

peppapig
9. kvě 2009

jo jo chapem draga 😉

siss, ale chapej to uz se blizis ke hvezdam, to je teprve zacatek 😀 I u nas je ten porad, no kdyby se ptali me, rozhovor o tom jak jsem nespokojena by byl na hodinu. 😎

sisstin
9. kvě 2009

peppapig: no nevim, pro mě je tohle noční můra být v televizi 😅 😅 jsme se modlily, aby nešel k nám..a samozřejmě šel 😝 to bude ostuda 🤐 😅

anicka164
4. zář 2010

Ach jo, Mikuláše jsem nikomu nedovolila posazovat, aby se to naučil sám, byla jsem za blbce před celou rodinou. S chozením se to ke mě nějak nedostalo. Navíc se učím na státnice a Mikuláš je dost s babičkama, vždycky, když ho vracejí, tak přijdou, že Mikuláš hodinu chodil, jak je to super a bla bla. Já na to byla líná, bolí z toho záda... Dneska jsem byla s Mikulášem po delší době sama venku bez kočáru a chtěl chodit jenom za ruce, právě tak, že je má vytažený kdovíkam 😒 Přišlo mi to divný, tak koukám, že jsem se nemýlila.
Tak zítra asi budu muset upozornit babičku-tchýni 😒
Měli jste to někdo podobně?

brisalek
5. zář 2010

@sisstin ja si naopak myslim, ze vetsina deti jak zjisti, ze to jde za ruce vodit chce..je to pro ne nove zajimave, dostanou se jinam nez driv....Ja jsem malou vodit nechtela ani ne proto, ze to nekdo zakazuje(na ty super modni, aktualni a vedecke nazory, ktere se kazdou chvilku ve vsem meni mam svuj nazor🙂 ), ale proto, ze je to pekny vopruz treba 2 mesice s ni chodit za ruku cely den. Ale kdyz hezky stala a chodila kolem nabytku...tak jsem k ni jednou ze srandy vztahla ruce a smala se tak pojd ke me(nechtela jsem aby sla, byla to hra jaki na schovku...apod) a ona se natahla chytla me za ruku a sla aod te doby nechtela jinak🙂. Okolo sebe ze spousty deti znam jen synovce, ktery za ruku nechodil, sam chodil v 10m a druhy synovec chodil v 8m, v 6 m stal a zacinal kolem nabytku...nikdo ho nenutil a nepopohanel.
Proste myslim, ze i to chozeni za ruku je u nekterych deti stupen vyvoje ne popohaneni rodicu.