• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vpáčený hrudník mimča. Máte zkušenost?

2. června 2016 
Ahoj maminky....
máte některá z Vás zkušenosti s vpáčeným hrudníčkem svých dětiček?
16. čer 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nikdo nemá zkušenost?
18. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vladko,moje starší dcerka měla vpáčený hrudníček,byla narozená předčasně a jak byla hubeňoučká,měla v hrudníčku propadlinu,pokud máš na mysli toto.Do pár měsíců se jí vše vyrovnalo.
18. čer 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky Nety....to je pozitivní slyšet...
19. čer 2009 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky nás kvůli tomu poslala dr na rehabku, ale mám pocit, že srovnávat se to malému začlo, až co chodíme na plavčo prý se to časem srovná v růstu samo, když to není moc :wink:
21. čer 2009 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
od kdy jste chodili plavat, gedgitko?
21. čer 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Vladko i můj Radeček má vpáčený hrudník. jenže náš dr není takový optimista. Říká,že je to vpáčená(propadlá) kost a ta se prý už nesrovná. Doporučil nám plavání,na to od dvou let chodíme,ale nelepší se to,ani o chlup :frowning2: máme to celkem dost..ale v ničem by ho to prý nemělo omezovat. sice tam jsou ty plíce a srdíčko utlačováný,ale jsou pružný a přizpůsobí se :slight_smile: Kamarádka mi poradila rehabilitaci,kde by cvičili Vojtovu metodu,ale na to jsem nenašla dostatek odvahy. Každopádně doporučují dýchavá cvičení-třeba foukání do papírků,bublifuk,hraní na flétnu,plavání a celkové cvičení..aby se ten hrudník zpevnil a dál nepropadal :angry:
Přeji hodně zdaru :slight_smile:
16. lis 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, máte někdo zkušenosti s Klobeho zvonem na vpáčený hrudník?
1. srp 2014 v 00:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nenasel by se nekdo dalsi se zkusenosti?
5. bře 2016 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, má to moje 8m dcerka, budu s ní chodit na rehabku, ale co se bude dít dál, to nevím, má tam takovou propadlinku a taky má prý špatný typ dýchání. Tak uvidím...
5. bře 2016 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacatka a vite to od narozeni nebo si toho nikdo nevsiml?Netrpela i na paradoxni dychani?
6. bře 2016 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fifina86 mě to řekl čistě náhodou fyzioterapeut, když jsem za ním chodila se starším synem. Přišel na to proto, že jsme řešili, že se nepřetáčela na jednu stranu. Byla to prostě náhoda, jinak bych to nevěděla doposud. Jo a o dýchání něco říkal, že je špatné, to je pravda.
6. bře 2016 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Syn to má taky, sice jen lehce, ALE: temer vubec se nevyvijel pohybove a kdyz jsem si vydupala rehabilitace (dle mudr kosmeticka vada), fyzio na nej jen mrkla a zhrozila se, ze nedycha do branice, ma zlraceny dech! Takze kdokoli tohle cte a ma hrudni anomalii, cvicit, cvicit,cvicit!!! Nam to mudr rekla az v 6ti mesicich, nastal vojta 4x denne. Uz za 4 tydny po cviceni se zacal plazit, v 11m lozit a stat. Pul roku jsme cvicili, dychani se spravilo a uz dycha do celeho hrudnicku. V nasich rukach lezi zdravi nasich deti. Ja chci synovi doprat vyrovnany start do zivota a aby mel stejne podminky jako ostatni "zdravi" jedinci. Pokud by to znamenalo porad cvicit, udelam to pro nej. Spatne dychani, skolioza patere a dalsi neblahe projevy hrudni deformity by ho poznamenaly na cely zivot.
1. čer 2016 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tuli14 tak u nás si toho vporodnici taky nevšimli, ale už ve dvou týdnech malého jsem to konzultovala s fyzioterapeutkou a ta mi právě řekla, že to je vpadlý hrudník (nemá deformitu hrudní kosti podle ortopeda) a paradoxní dýchání (při nádechu se mi místo hrudníku roztáhne bříško). Teď se díky tomu dýchání udělala i diastáza. Cvičime vojtovku (mačkáme bod pod bradavkou, můžu se zeptat, co jste měli za cvik vy). A příští týden jedeme na konzultaci do Motola.
Takže po půl roce cvičení Vojtovky začal hrudníček fungovat? To jsou pro mě dobré zprávy, zatím totiž moc pokrok nevidím. A cvičíte dál něco?
1. čer 2016 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nam vlastne nikdo poradnou diagnozu ani nedal. Ja si niceho nevsimla (prvni dite) ma vypoukle brisko, tak mi to moc divne neprislo. Ale daji se mu tam hrat kulicky (pod prsy, primo uprosted ma dirku, cca 1cm). Nen se ta mudr v 6ti mesicich zminila.. ja bych za to strilela, neb videt to bylo uz od porodu. Ale neznalost.. ohledne cviceni, ano, taky jsem mackala bod pod bradavkou, to byl prvni cvik, asi na 1,5 m. To je na posileni sikmych brisnich svalu. Take je dulezite stari mimca. Jelikoz jsme zacinali ve fazi, kdy mel syn uz perovat na kolinkach, tak nam postupne pridavali cviceni na rozlezeni. Pokud to podchytnete na zacatku, myslim tak do 4 mesicu, uz jen ten jeden cvik vam muze nakopnout mimco spravnym smerem. Dychani se mu napravovalo postupnym cvicenim, zlepseni bylo patrne po cca 3 mesicich. Bylo to velmi narocne, ne pro me, vojta neboli, ale to dite je pak unavene a navic dela neco, co mu nevysvetlime. Muzu rict ze bez satku bych si rano ani nenamazala chleba :( ale vysledek stoji opravdu za to. Z lezici placky se stalo zive dite, uz za ty 4 tydny nam vsichni rikali, ze syn nejak ozil je z nej jine dite! Ale poctive jsem cvicila 4x denne tech 5 mesicu. Delal velke pokroky kazdym odcvicenym tydnem. Ale jak jsem psala, my uz byli hodne zaostali. Jakmile se syn postavil, 11m, cvicila jsem s nim na doporuceni jeste 1 mesic 2x denne a ted, od 13m necvicime. Ale syn uz profi stoji, lozi, a pocitam ze za 2 mesice bude chodit. Mame se jeste prijit ukazat se stylem chuze. Ale reknu vam, ze si myslim, ze ma syn problemy se zazivanim.. snad si vynutim pristi tyden vysetreni na gastru. Myslim, ze ma krece v brichu. Drzim palce a urcite cvicte! Ono to chvilku trva.. jak rekl muj muz: deti se rozdychaji uz jen kvuli tomu, jak u toho cviceni krici. Tak nebo tak, pomaha to :slight_smile:
2. čer 2016 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek