Vrčící dítě. Víte, jak ho to odnaučit?

momin
8. kvě 2010

Holky nám malý začal asi kolem 10 měsíce vrčet.. Prostě z ničeho nic... tak sme z toho udělali že tak dělá tygr.. vzdycky když sme se zeptali jak dělá tygr zavrčel nám... 😎 jenže po roce mám pocit že vrcí pořád! Hlavně když něco nechce,když se vzteká,nebo když ho sprdnu at něco nedělá... Ze začátku mi to připadalo strašně směšné tak sem se tomu smála.. Myslí si ted že je to jakože sranda? Víte někdo jak to odnaučit? pomuže to ignorovat?

benjik
8. kvě 2010

nám se to malá naučila dělat od koček. Asi mu jedině říct ne a mít trpělivost,až se pořádně rozkecá,tak přestane.

smardik
8. kvě 2010

momim mi to malý taky dělá-když se mu něco nelíbí, vzteká se tak na mě vrčí ale jinak ne. Já myslím že je to jeho způsob jak vyjádřit nesouhlas a že jak se naučí mluvit tak že s tím přestane, nějak to neřeším ale vrčet fakt umí krásně 😠 a často

momin
autor
8. kvě 2010

Děkuji,tak ted sem hlavně ráda že nejsme jidiní.. Já sem totiž žádné jiné dítě ještě vrčet neslyšela... 😕

smardik
8. kvě 2010

momin já taky jiné vrčet neviděla, aspon jsou ty naše originál a vrčí na mě i venku-jak jdem na procházku a já ho otočím že tam nepůjdem ale jinam, přenesu ho přes cestu tak na mě vrčí, někdy stačí at se na něj křivě podívám a už na mě vrčí

andu
8. kvě 2010

Momin, já si teď čtu knížku nejšťastnější batole v okolí a Karp tam vrčení dokonce doporučuje pro vyjádření vzteku dítěte 😉, ale i rodičů 😉 Takže můžeš na oplátku zavrčet, s vážnou tváří, i ty na něj... Já na Amélii taky občas zavrčím třeba když se vzteká a ne a ne přestat 😀 Ono to vrčení je určitě lepší, než aby tě malý třeba hryzal, že ano? 😅

momin
autor
8. kvě 2010

😀 😀 😀 ted ste me rozesmaly a potesily..
On me nekdy i hryzne,ale to jen doma-a to hned zacnu delat ze mam AU a ze me to boli a on se pak tak provinile diva a vzdycky si na me polozi hlavicku-jako ze se prituli...

A ze bych si na nej zavrcela taky? No uvidime.... 😀 nevim jestli bych dokazala uzdrzet tu vaznou tvar... 😀 A kdybych se u toho smala asi by to nefungovalo tak jak by melo! 😎

momin
autor
8. kvě 2010

smardik ja prave resim to vrceni venku... 😅 Doma nas nikdo nevidi..
Ale kdyz ho treba na hristi sundavam z houpacky a on zacne kopat a vrcet na me..pripadam si divne jak vsichni cumi... 😒
Nekteri se usmejou,ale nekteri na me koukaji fakt jak na blazne ze mi dite vrci....

andu
8. kvě 2010

Hehe, Momin, já jsem taky myslela, že se neudrřím a měla jsem co dělat, když se tomu malá nejdříve smála... Ale tak jsem vrčela zcela vážně 😀 dál a pochopila, že jaksi konec srandy a jen čučela, dokonce i kopat (při přebalování) do mě přestala jak z toho byla překvapená! 😀 Zkus, třeba bude taky zaskočený a bude klid 😉 😀

andu
8. kvě 2010

Hehe, Momin a počkej, jak na tebe budou koukat až na něj zavrčíš taky 😀 😀 😀 A na lidi bych se vyprdla 😝 Oni někteří blbě čumí i na brečící dítě... 😝

rimmel
8. kvě 2010

no urcite by som sa nesmiala ked munieco zakazes a on zavrci a ty sa tomu smejes? to nieje spravny vych.prostriedok. 😉

jonatanka
8. kvě 2010

rimmel a aky je spravny vychovny prostriedok, pouc ma prosim ta 😉 😉 😉

rimmel
8. kvě 2010

ak dietatu poviem ze napriklad toto nemoze ( strkat cezuzku do pusynapr) a ono zacne plakat ci vrcat , tak odignorujem , ceruzku zoberem, pripadne zopakujem ze sa to nemoze.

rimmel
8. kvě 2010

aby dieta zistilo ze placom nedosiahne nic..ze placom mu tu ceruzku nevratim..
ak dieta zotrvava v placi, hovorim na neho ze napr co dnes budeme robit...odvediem pozornost, chovam sa ako keby nic. 😉

ygreen
8. kvě 2010

vždyť je malinkej, ho to asi baví 😉 moje neteř pořád vrčela asi v 5 letech a dělala že je tygr, dnes je jí 7 a synovci 5 a když si hrajou, tak mi přijde že jsem v blázinci na oddělení dětí vychovaných vlky 😀 ale jinak to jsou normální chytrý děti,a le hrají si tak co viděli lvího krále 😀

ygreen
8. kvě 2010

rimmel - můj syn když mu někdy něco zakážu, tak se někdy taky tak šklebí a hází po mě okem jako zda váááážně, až se musim smát, páč má výbornej smysl pro humor 😀 a ten se sakra počítá!

jonatanka
8. kvě 2010

rimmel no toto aka si ty skusena 😉 😉

a keby nahodou moje dieta na mna zavrcalo, v ziadnom pripade to nemam zopakovat, ze?

momin
autor
8. kvě 2010

rimmel opet nemas zkusenost tak nevim proc moralizujes....mas uplne jine dite nez ja a tohle si neumis predstavit...

To mam radost ze to bude trvat az do 5 let.... 😀 😎 Nee treba se to fakt zlepsi az bude mluvit. dekuji za odpovedi... 😉

momin
autor
8. kvě 2010

Holky moc vas prosim ignorujme rimmel!!!!!!!!!!
Chci tady normalni diskusi a ne takovou-jake sou vsechny do ktere rimmel prijde.... 😉

jonatanka
8. kvě 2010

momin, ved nevie hovorit tak ti to aspon naznaci, prejde to ked sa nauci rozpravat, moje dvojcata takto knucali, preslo ich to ked sa naucili rozpravat, proste uz vedeli povedat, to co mali na jazyku 😉 😉 😉 😉

neviem si predstavit ze dieta sa mi snazi nieco naznacit a ja to budem ignorovat, respektive potlacat

jonatanka
8. kvě 2010

momin rada tvoje zelanie splnim 😉 😉 😉

ygreen
8. kvě 2010

momin: já si hlavně myslím, že až začne mluvit tak to vypustí a když ne, tak holt když bude naprdlej, tak si zavrčí, no 😀 hele jsou horší věci 😉

momin
autor
8. kvě 2010

Dekuji.... 🙂 😉
Lidi si asi fakt prestanu vsimat.. je pravda jak uz tady nekdo psal-ze lidi se blbe divaji i na placici dite v kocarku... 🙂

ygreen ony sou fakt vycurane ty decka! 😀 maly taky umi takove uzasne nevinne pohledy ze z neho obcas padam smichy.. 😀 😎

momin
autor
8. kvě 2010

Vim ze sou horsi veci..
Jen sem se bala ze mam jedine vrcici dite na svete... 😀 😎 Protoze jine sem fakt vrcet nevidela... 😀

jonatanka
8. kvě 2010

no mne osobne su ludia ukradnuty, ja viem preco placu ti moji , reci ma nezaujimaju

kazde dieta je ine,neda sa to pausalizovat ta vychova, na kazde zabera nieco ine a kazde ma vlastnu osobnost 😉 😉 😉 😉

len nech si vrci 😉 v puberte bude trebars papulovat aj ked nasim to ide skvele uz teraz a to nemaju ani tri roky 😉 😉 😉

kristi
8. kvě 2010

nase i steka 😀 😀 😀

rimmel
8. kvě 2010

ak dieta vrci lebo sa mu nepaci ze som mu zobrala ceruzku tak akoze smiat sa je total odveci nech si hovori kto co chce. ja ingorujem a maly prestane o par sekund. vie ze mu ju nedam spat.

rimmel
8. kvě 2010

jonatanka kde hovorim ze mas potlacat nieco? tebe ked dieta reve lebo nemoze mat noznicky zo stola, co spravis? das mu ich? 😕 😕

momin
autor
8. kvě 2010

rimmel muzes odejit???
Kristi nas to jeste neumi,ale mozna taky bude az se to nauci... 😀 😀 😀

kristi
8. kvě 2010

treba v restauraci je to super, u jidla a zacne stekat. No proste ma rada pejsky, ja ji nic nerikam, stejne to nema smysl. Casem to snad prejde. Jinak je uuuplne normalni, jen obcas skace pro piskoty a pije z misky na zemi 😀 😀 😀 😀

rimmel
8. kvě 2010

momin a akoze preco? toto je verejne forum a sa ma tu niekto pytal na nazor tak prestan moju osobu furt buzerovat.