Všem miminkům se koupání líbí, jen to moje řve jak tygr

kureeli
8. srp 2013

Všem miminkům se koupání líbí, jen to moje řve jak tygr 😲 Ať má málo nebo hodně vody, ve vaničce, ve vaně nebo v kyblíku, teplejší, chladnější...... (a já se tak těšila na koupání v kyblíku) No, ve vaně jsme to dnes trošku tlumili dudynem.....

ivkaj
8. srp 2013

Nezkoušela jsi mimčo zavinout do klasické plenky (podobně jako se v porodnici mimča "svazují")? Některým to pomáhá.

zamilovanadonej
8. srp 2013

@kureeli Kolik je mimču? Mě malá řvala do dvou měsíců ve vaničce, pak to samo přešlo. Na kyblík bych se vyprdla- pokud mimi řve, zbytečný stres.

lucieandrlova
8. srp 2013

Taky bych zkusila tu plenku. Na you tube je pěkné video, jak koupat miminko... Jinak nám dcera taky řvala jako když jí ubližujeme... Byl to pěkný stres. Až byla větší, tak se jí začalo líbit obyčejné lehátko do vany a když si sedla, tak sedátko. Od té doby se jí ve vodě moc líbí a teď ji nemůžeme pro změnu dostat z vody... Tak vydržte!

olusenka
8. srp 2013

@kureeli
všem ne, to naše najednou na 2 měsících začalo hystericky brečet, řvát u koupání, šílený strach v očích, úplný děs, bylo to šílené, hledala jsem rady jak tady, tak kdekoliv jinde, zkoušeli jsme málo vody, víc vody, koupání v plínce zavinuté a všelijaké jiné výmysly, ale k ničemu to nebylo. Pak na čas pomohlo, že jsem se koupala já s ním. Do velké vany, sedla jsem si, pokrčila nohy, položila si ho na stehna, umyla, a bylo. Znovu jsme ho zkoušeli koupat samotného po 6 měsících věku, a najednou to šlo. Bylo po breku. Už byl asi větší, víc rozumněl tomu, co se kolem něj děje. Dnes je mu rok a půl, na žádné koupání s miminky jsme nikdy nechodili, ale vodu naprosto miluje, mohl by v ní být pořád, va vaně, někde venku ve fontáně, byl už i ve velkém bazénu, je to velký vodomil. Tak Vám přeju, ať je to jen nějaké kratší období, které přejde.

tulikiss
9. srp 2013

Neboj to je normalni, prvni dva mesice celej panelak vedel ze je 19:00 a my koupem. 😀 Pak to preslo, nevim jestli vekem nebo proto, ze jsme zacali pouzivat takovou tu penovou podlozku. No a od roku rveme zase, ale to az v okamziku kdy vi ze uz musi jit ven. 😀 😀 😀

alpakovo
9. srp 2013

moc bych to asi neřešila, každé dítě je jiné 🙂 Manželova dcera z prvního manželství při koupání řvala až do čtyř let, pak ji to samo přešlo 😉

vespinka
9. srp 2013

Moje malinká řvala tak, že jsem myslela, že na mně pošlou sociálku! Chyba byla v tom (u nás), že jsem ji koupala těsně před kojením- tedy hladovou! Zkusila jsem ji nejdřív nakojit, pak hoďku počkat a pak teprve koupat. Pak ji zase nakojím, usne a jde se spinkat. Lepšilo se to ze dne na den a za týden už ani nepípla.

sinorina
9. srp 2013

Ahoj, náš malý taky tak křičel při koupání. Prababička nám poradila držet ho za ručičku, ony se ty miminka totiž bojí. Manžel ho vždy držel za ručičku a já ho omyla. Od 2 měs, jsme koupali bez táty.

berynka
9. srp 2013

Holkám se koupání začalo líbit až tak od třetího měsíce. Chce to dost teplé vody, pak rychle zabalit. Když brečí, tak to zbytečně neprodlužovat 😉

llluckaaa
9. srp 2013

No a co třeba se ze začátku raději koupat (sprchovat) společně?

zlatelevizeedna
9. srp 2013

Náš taky řval jak tygr, tak jsme ho asi mezi druhým a třetím měsícem začali koupat ve velké vaně - ležel na tatínkovi a to se mu líbilo😉.

lv
9. srp 2013

haha, nečetla jsem komentáře, ale zdaleka ne se všem mmičům koupání líbí..obě holky řvaly / a jedna slále ječí/..nepomohlo nic,až věk..

luciliamord
11. srp 2013

Ségra s tím měla taky problém 🙂 malej ječel jak kdyby ho dávala na rožeň, ať zkusila vaničku nebo vanu, nic se neměnilo. Pak se jednou ve vaničce uprostřed řevu vyčůral a najednou ticho. Od té doby byl klid a dneska je potíž ho z vody dostat 😀

hojda
11. srp 2013

Zkoušela jsi při koupání mít dítě zabalené v plence? Hodně je to zklidní.

hojda
11. srp 2013

Můžeš taky v koupelně nastříkat trošku levandulového oleje na zklidnění.

kureeli
autor
13. srp 2013

@llluckaaa Společně bych ráda, ale jsem v týdnu večery s dětmi sama, netroufám si abych s ní neuklouzla nebo tak neco, ale o víkendu zkusíme (taťka bude asistovat) 😉
@hojda levandule je super nápad, sama mám její vůni ráda a tu plenku zkusím až když nepomůže jak říká @vespinka nakrmit, počkat vykoupat 😀
Zatím jsem kyblík odložila a koupeme ve velké vaně na podložce - už neřve tak hystericky a chvilkama i mlčí 😀

konidana
13. srp 2013

@kureeli Syn řval jak tur celé koupání až do doby kdy se naučil sedět cca v půl roce. Do té doby byl prostě ve vodě v leže nejistý. Kyblík jsem zkusila až když mu byl měsíc a to bylo pozdě, tam se vůbec nenechal dát. Od půl roku to už bylo v klidu, a ted´ je z něj vodní živel. Ale musí ve vodě stačit aby měl tu svou jistotu.

ebsian
13. srp 2013

@konidana U nás jsme nopak začli kyblíkovat v měsíci a byla též nadšená, kyblíkujeme stále 😀 Ale už váží 9kg a měří 74cm, tak se moc nevejde, tak se snaží rukama hodně cákat a nožky hodit hore 😀

kureeli
autor
13. srp 2013

@ebsian Koupala jsem v kyblíku hned jak se nám zahojil pupík, ale řve v něm jak tygr, zkusím to znovu později 🙂

llluckaaa
14. srp 2013

@kureeli No vidíš, s tou plenkou jsme to dělali vlastně taky, úplně jsem to zapomněla. Kačka to s ní zvládala mnohem líp. Nejdřív jsme zabalili, pak pomalu vkládali do vaničky a až když překonala šok, tak jsme pomalu rozbalovali.

annaaa_an
20. srp 2013

U nás to byl stejný problém, ale začala jsem malou místo koupání sprchovat a je to ok, přestala ječet

elastiq
23. srp 2013

Naší malé se také koupání ze začátku nelíbilo, ale časem si zvykla, vodičku pak měla ráda, ale oblékání byla katastrofa, to si musela prořvat, vše se zlepšilo zase až časem

kureeli
autor
27. srp 2013

@helen_8 Koukla jsem, hezké video 😉

@elastiq Jak dlouho to "časem" trvalo? Nám je dva a půl měsíce, a stále řve-hned jak se jí dotkne voda 😕

@annaaa_an I sprchu jsme zkusili - řev 😀

No, ještě chvíli budu trpělivá 😀 Snad to přejde 😀