Vybavení lékárničky pro batolala. Co má obsahovat?

misakulicka
3. čer 2009

Tak otázka zní: co všechno by měla lékárnička pro batolala obsahovat? hlavně co nezapomenout s sebou vzít na výlety?

misakulicka
autor
3. čer 2009

Lékárnička na cesty s dětmi

Následující seznam vám pomůže doplnit vaši cestovní lékárničku a vybavit vás tak na možnost nepředvídatelných zdravotních komplikací vaší dovolené. Zároveň vám přeji aby jste používali co nejméně.

Doporučená léčiva:
Panthenol spray – k ošetření popálenin
Carbosor, Smekta – pro případ průjmu
Paralen (tablety, syrup) – ke snížení horečky
Kinedril – proti nevolnosti během cesty
Dithiaden – pakli-že víte že vaše dítě má silnou alergii na hmyzím bodnutí
Fenistil gel – k místnímu ošetření alergické reakce na hmyzí bodnutí, či sluneční alergie Septonex spray – k desinfekci ran
Opthalmo Septonex – k desinfekci oka v případě podráždění, úrazu

Obvazový a krycí material:
Gáza hydrofilní sterilni
Obinadlo hydrofilní sterilní (6cm x 5m)
Obinadlo hydrofilní sterilní (10cm x 5m)
Obinadlo pružné ( 8cm x 5m)- ke znehybnění
Trojcípý šátek
Buničité čtverečky
Náplast – rychloobvaz (8cm x 1m)
Náplast – voděodolná, stříhná
Náplast v roli – k fixaci

Zdravotnické pomůcky:
Nůžky, Pinzeta, teploměr (rychloběžka), sterilní rukavice, pinzeta k odstranění klíšťat, zavírací špendlíky, svítilna (baterka)

Nezapomeňte sebou léky předepsané vašim lékařem, které vy nebo vaše dítě užívá trvale! V případě alergií, astmatu, či jiných chronických onemocněních se vždy předcestou poraďte se svým ošetřujícím lékařem, čím doplnit svou lékárničku, a jak se zachovat v případě zdravotních komplikací!

minnie77
27. bře 2012

Já s sebou navíc beru ještě Nurofen - čípky i sirup - na snížení horečky a na bolest a Fenistil kapky - na případnou alergii, u malých dětí je to časté. Skvěle zabírají.

garfie
27. bře 2012

Tak já jsem asi totálně nezodpovědná matka....kromě paralenu, náplasti, pinzety, nůžek a teploměru nic z vyjmenovaného nemám ani doma-natož na výletech! ☹

anicka164
27. bře 2012

Tak hlavně vědět, jak to používat 🙂

Ještě bych přihodila nějaký ibuprofen pro děti - některým dětem Paralen na teplotu prostě nezabírá (ale u vlastního dítěte to člověk má většinou vychytaný...)

Jo a pro dospělý nějaký cucání proti bolení v krku a trochu slivovice, ta je na všechno.

kathy.skal
28. bře 2012

To aby s sebou člověk tahal na výlety kufr 😖

zuzanaa2
29. bře 2012

holky, dobry seznam, jen ja pouzivam fenistil kapky i na alergii a misto Paralenu mam radsi Nurofen.Jinak je to fakt, ze je toho hodne 🙂...no jo no, dnesni doba...

helcas
29. bře 2012

ještě klasickou desinfekci na odřeniny, myslím, že se hodí i např. stoptussin na kašel (když dítě prochladne, dráždivý kašel je tu cobydup)...já mám takový malý kufříček, kde všechny tyhle věci vozím..mám tam i tekutý pudr, malou mastičku na opruzeniny a spoustu dalších 🙂

minnie77
3. dub 2012

Tak pokud je to pouze na výlet tak asi nebudu brát celou lékárničku. Záleží kam a na jak dlouho se jede. Na výlety asi jen dezinfekci, náplasti pro případné odřeniny. Určitě s sebou nebudu brát nurofen, paralen nebo něco takového - to beru na dovolené. jinak na slivovice se taky hodí🙂

zuzanaa2
4. dub 2012

Holky ted jsem dceri koupila takove nurofenove cucaci bonbony pro dceru. poradila mi je lekarka, prtoze dcera ma nejake problemy, protoze zavodne tancuje. Ale pochvalovala si, ze ji to chutna a zabrali ji. Jen, jsou az od 6ti let.

minnie77
6. dub 2012

@zuzanaa2 No hlavně ať je nenajde nějaké malé dítě! Nám se něco podobného stalo. Byla jsem u švagrové a můj syn viděl na lince se povalovat právě tyhlety nurofenové "bonbonky" a málem si jednu vzal. Naštěstí jsem ho zarazila, i když vím, že po jednom by se mu asi nic nestalo, ale stejně. Nicméně švagrová si je vychvaluje, má už 6letého syna a začala mu je kupovat, je totiž často nemocný.

mamazuzana
10. dub 2012

@minnie77 no jo, ja musim vsechno schovavat, protoze maly je ted vsude. Taky davam pozor na dceru, protoze si vezme lek a platek s Nurofenem necha kdekoliv. Je to strasne je uhlidat. A ted cekame dalsiiii áááá