Vycházky s novorozencem v létě. Je to nějak omezené?

hlavinka
14. čer 2011

Ahoj holky,
prosim o zkusenosti. Mala se ma narodit behem mesice. Ted je dobre pocasi, to bych neresila vychazky, ale kdyz bude treba zas nad 27 stupnu, jak to je s chozenim s mimcem ven? V zime to je omezene, to znam s prvnim deckem, ale v lete (nad 25 se nema, nebo nad 30 se nema)? Urcite neni dobre byt venku ve vedrech s novorozencem.
Diky za info (a eventuelne, co jste cerstvemu mimcu davaly na sebe?)
Dekuju 😉

babulinkab
14. čer 2011

@hlavinka malá je narozená na konci června, nejradši jsem chodila hned ráno kolem osmé

kjajule
14. čer 2011

Raději bych chodila s mimčem ráno nebo v podvečer...mezi 11-15 hodinou ve vedrech určitě ne...takto bych to řešila asi nad 25°C jinak bych chodila normálně...samo že ne v pravé poledne...
Pak je asi důležité mimčo mazat krémem na opalování, protože i ve stínu se může spálit a dětská pokožka je opravdu náchylná 😉

jarunkaxyz1
14. čer 2011

@hlavinka: tak jsme na tom podobně, já mimi čekám 1.7., ptala jsem se dr a názory - novorozenci je stejné teplo nebo zima jako dospělému člověku, vnímá všechno podobně. Takže nepřehřívat zbytečně, ale třeba čepičku určitě jo. Podle stupňů pak body s krátkým nebo dlouhým rukávem a dupky...no a přikrýt buď plenou nebo plymem. Ven určitě za poledne nechodit, já to plánuju ráno a navečer. A koupila jsem opalovák 50tku.

vojtisek2007
14. čer 2011

@hlavinka taky mám malou na konci června - dávala jsem jí bodýko s krátkým - když bylo velký vedro a slabounký tepláčky, nebo bez a přikryla jsem jí jen plenkou...jestli je to omezený asi ne....jasně že nepostavíš kočár ve dvě odpoledně na rozpálený sluníčko, kde je 35stupnů...ale chodili jsme ven pořád, podle potřeby a když měla 1,5měsíce jeli jsme na dovču do Chorvatska a tam je taky vedro...i do kočárku jsem jí mazala!!!!! - když měla krátký rukáv i obličej i nožky....na boudu jsem při velkých vedrech hodila namočnou plenu...

hlavinka
autor
15. čer 2011

Holky, moc dekuju za info. Tak nejak jsem si to myslela. taky mi prijde nejlepsi chodit ven rano - dopoledne. I mne samotny pak vedro nedela dobre, natoz mimcu.
Jen to mazani bude opruz. Chuderka...No, ale neda se nic delat, musi to byt.
Diky moc!

evlyn
15. čer 2011

@hlavinka Já mám teda prcka červencového, ven jsem jezdila buď ráno nebo potom hodně navečer - to už mi doma špatně usínal, takže si aspoň zdřímnul v kočárku. Na noc chodil zezačátku spávat až kolem deváté, takže kolem šesté sedmé bylo potřeba ještě aspoň chvilku spát.
Na sobě míval bodýčko a tepláčky (v hodně velkých vedrech kolem 30 jenom to bodýčko), čerstvě narozenej s teplotama kolem 20-22 bodýčko s dlouhým rukávem, dupačky a čepičku. Zamotanej byl v tenké fleesové zavinovačce. Řídila jsem se podle svého oblečení (vždycky o jednu vrstvu víc než já) a podle teploty vzadu na zátylku - tím se řídím doteď.
Na těch prvních dvou fotkách je mu jenom pár dnů a týdnů, na třetí v bílých dupkách je tříměsíční - takže srpen a fakt vedra.
A přiznám se, že do kočárku jsem ho dlouho nemazala a spálenej nebyl ani jednou (ani zrůžovělá kůže).

hlavinka
autor
15. čer 2011

@evlyn dekuju🙂 asi bych mazala jen, kdyz bychom byly venku dele pres den, ale rano a vecer asi ne a dat pres boudu plinku, aby mu tam nesvitilo.
dekuju 😉

pekne fotecky 😵