Vychovávat dítě ve víře. Má někdo zkušenosti?

satynka
14. črc 2012

Mam 3 deti Jednomu je 19 druhemu 11 a tretimu 1rok.Behem poslednich dvou let jsem se teprv ted stala věřící.Prvni dve deti nebyly vychovany ve víře a tezko se me ted uz oslovuji.U toho tretiho bych to chtela podchytit hned od zacatku.Kdy začít brát ditko sebou do kostela ?

jetynka
30. bře 2013

@cirrusa Škoda, že jsem tě včera nepotkala ☹, byla jsem v katedrále taky 🙂 tak snad jindy. Podle příspěvků soudím, že se máte mooooc dobře a to je fajn. Jinak k tomu pochopení velikonoc, Vojta má taky 3,5let a význam velikonoc nechápe ani trošku, to Barča která má už téměř 6let to začíná chápat a ptá se 🙂Takže bych dala na rady a počkala bych ještě tak rok 🙂

cirrusa
30. bře 2013

@andelka protože si myslím, že je to vhodné 🙂 Nelíbí e mi, že se obleče slavnostně pouze k obědu a do kostela by šel v teniskách. Naštěstí to přijal bez námitek s ještě sdělil důležitě že je snad samozřejmé jít na Bílou sobotu a na Boží hod Velikooční ve svátečním 😀 😀 čekala jsem větší boj.

@jetynka tak to je škoda, že jsme se minuly 🙂 my se máme opravdu úžasně 😵

andelka
30. bře 2013

@cirrusa to je príma 🙂 můj chodí v saku maximálně na svatbu a na pohřeb 😅 🙄

cirrusa
30. bře 2013

@andelka a v čem chodí normálně, třeba ke stromečku? 😕 na Vánoce k příbuzným?

jetynka
30. bře 2013

@cirrusa a zítra se jdu po xx měsících podívat do Hrabůvky, buď na 8.30 nebo až na 10h, už se těším až zavzpomínám 🙂

lucyvivien
30. bře 2013

@satynka no musím suhlasit, ja mám dcerku 3 ročnu a pomaly ju učím k Bohu ,pokrstená nieje , lebo podla mna má byt človek pokrstený až vtedy, ked sa on sám rozhodne prijat Boha do svojho života, po krste by už človek nemal vedome konat hriechy ,ale konat v mene Boha 🙂 Inak som tiež z okresu Zlín, a je mi smutno ,aký život žije mnoho ludí ...:(

andelka
30. bře 2013

@cirrusa rifle, polotričko...na vánoce jsme doma ve čtyřech (+moje mamka) a jezdíme jen k rodičům, a tam je putna v čem jseš.

andelka
2. dub 2013

Tak jsme byla s Danym v neděli na mši, byla s náma i babička, tak jsme seděli na kraji, Dany mezi náma..no dalo se. Ne že by seděl jak pěna, ale nějaký cirkus tam nedělal. Jednou jsme museli jít na záchod (zrovna když se vybíralo 😅 ). Myslím že už si časem zvykne, když budem chodit pravidelně. Naštěstí kázání bývají krátké, má s ena co koukat, miluje hudbu a zpívání..takže budem trénovat. 🙂

jetynka
3. dub 2013

Tak já mši nebyla ☹ na žádné, zradilo počasí a já měla problém kočárkem někam projet ☹. Nechám to na příští rok, to už doufám půjdeme všichni 🙂

mahafi
3. dub 2013

Nakonec jsem si užila i vigilii, ale jen zkrácenou (nečetla se všechna čtení a nekřtilo se), i tak to ale bylo pro M. dost náročný a jak ještě nic neviděla (kostelík byl malý a uprostřed je tlustý sloup 😀) a bylo narváno, tak pak chodila po schodech dovnitř a ven (bylo otevřeno, takže to nerušilo) s mm.. pak jednou za čas přilítla za mnou, pochovala se a zase odešla 🙂. Ideál to nebyl.., ale tragédie taky ne.. jen mm z toho teda měl houby ☹. Zkusíme jí příští rok umístit k babičce a dědovi. Byla jsem pak i na nedělní mši a pak i v pondělí.. to jsem ani nečekala.. jen teď jsem nemocná.. 😀, asi kombinace návštěvy u nemocné kmotřenky a vymrzání v kostelech udělala své ☹.
Znáte knížku http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Od-adventu... konečně jsem se donutila jí koupit a moc se mi líbí, jsou tam krásný oibrázky a všechno je tam krásně stručně vysvětleno, proč se co slaví a kdy... 🙂. Já za ty knížky utratím majlant.. 😀, všechny jsou super 😀

cirrusa
4. dub 2013

ech, tak já jsem od rána v nemocnici, tak teď mám času na rozjímání a návštěvu kaple docela dost... 😖 to jsem ani nečekala...

@mahafi neznám, ale líbila by se mi do knihovničky 😵 je to i pro starší děti (ty naše 3 ročky)?

cirrusa
4. dub 2013

@idoch tak jak proběhl křest? 🙂 Zvládlas to?

mahafi
4. dub 2013

@cirrusa jejda.. co v nemocnici? doufám, že je vše v pořádku 🙂. Držím palce. To od adventu do adventu je fajn, řekla bych že i já v tom najdu dost zajímavých věcí 😀, je to sice tenká knížka, ale je tam rámcově všechno 🙂, pro 3 letý bych řekla, že ideál. můžu ti kdyžtak vyfotit jednu kapitolu a oslat mailem, abys měla představu 🙂. A i ty velikonoce pro nejmenší (jak jsem kupovala minulý týden) mi přijdou, že by to bylo i pro starší, M. to moc nepobírá, tý se líbí, že tam jsou obrázky a můžu z toho číst 😀. Jo a ještě doporučuju do knihovničky toto: http://www.paulinky.cz/obchod/detail/Vanoce-pro... (trochu s předstihem.. u nás to M. nadělil Mikuláš ( 😀) a jsou tam moc pěkný příběhy 🙂.

cirrusa
4. dub 2013

@mahafi ráno mi na kontrole zjistili propustnost na prst a zkrácený čípek, tak se bojí rozika potratu ☹ Mno, všechny ty knížky si píšu a ž se dostanu do centra, juknu na ně. Kdyby mne to na první pohled nepřesvědčilo, tak opprosím o důkazní materiál formou scanu, ju? 😀 díky... u nás už se s tím musí začít něco dělat, M. je lehce nevěřící dítě a mrzí mne, že říká, že Velikonoce se slaví proto, že je šmigrust

idoch
4. dub 2013

@cirrusa - bylo to moc krásné, zvládla jsem to i s kmotrou moc dobře, byli jsme jen dva katechumeni, tak to bylo opravdu hodně sváteční, plný kostel, hudba, vůně 😵 mám na co vzpomínat 🙂
Mimino se drží, myslela jsem, že porodím, že čeká na křest, ale ne, pořád se mu nechce na svět 🙂

cirrusa
4. dub 2013

@idoch to jsem moc moc ráda 😵 mělas tam i rodinu? Jak ta to vlastně brala? Ty děti jsou úžasné, ví, kdy mají přijít na svět 🙂 tak, jestli už máš termín, tak ho podrbej za ušima (to znamená někde na podbřišku 😀 ) a pošeptej, že už může ven 😵 Pokud teda nečeká na teplo, mi by se ven taky do zimy moc nechtělo

mahafi
4. dub 2013

@cirrusa držím palce, ať všechno dopadne dobře a ty jsi z nemocnice brzy v pořádku doma 🙂. v jakém jsi tt? (pokud je to moc osobní, tak samozřejmě nemusíš psát 🙂 ).

@idoch to je skvělý, že jste si to krásně užili 🙂, taky na to ráda vzpomínám (až na kázání škarvady, to byla tragédie (a přitiom knížky píše moc krásný), ale jinak to bylo úžasný.. a ta skvělá atmosféra, vím o čem píšeš 🙂

andelka
4. dub 2013

@cirrusa ale kuš...babo jedna..doufám že bude všechno brzo lepší a pustí tě domů. Myslím na tebe (na vás).

mahafi
4. dub 2013

@cirrusa jo to jsem se ještě chtěla zeptat.. co je šmigrust? 😅

cirrusa
4. dub 2013

@mahafi dneska přesně v 15tt 😒

@andelka myslím, že to bude dobrý. Dle prvních vyšetření je naprst propustná jen ta vnější branka, ne celek (teď doufám, že to říkám dobře). Budou nějaké zátěžáky na čípek, pustí mi něco žilou na podporu toho čípu a snad mě po víkendu pustí domů. Akorát to vyadá, že ty hospitalizace budou častější 😖

holky, dík

cirrusa
4. dub 2013

@mahafi pondělní dění - budu citovat naší Maránku "Kluci trošku dají holkám na zadek a holky jim za to dají vajíčko" 😀

andelka
4. dub 2013

@cirrusa ach jo. Drž se. Kdybys chtěla návštěvu ozvi se 🙂

cirrusa
4. dub 2013

@andelka jedině že bys mi dosnesla kulovnici, protože to co je se mnou na pokoji, to je asi nad mé síly. Pořád brečí (nemá důvod, dle toho co ji dneska říkal doktor, tak už ji chtěli párkrát propustit, ale ona si vybrečí ještě další hospitalizaci), telefonuje kdo ví komu, pouští si rádio na plný koule. Spát se tu nedá, bolí mne hlava a to jsem tu od 9 nebo tak nějak 😠 😠 Já jsem hodně tolerantní, ale jestli mne brzo nepřesunou jinam, tak asi dojde k trestnému činu nebo miniálně vzbudím pohoršení

andelka
4. dub 2013

@cirrusa no tohle...Já si užila po druhém porodu..ale ty dva dny jsem ty návštěvní hodiny přežila a jinak to bylo dobrý. Kulovnici nemám,můžu poskytnout jen rameno a slova útěchy, hodně sil přeju. Vydrž.

mahafi
4. dub 2013

@cirrusa to bude dobrý, všechno půjde, jak má, já v to pevně věřím 🙂. modlíme se za vás. teda tak to chápu, že tě spolubydlící štve.. tohle fakt nechápu ☹, takovou bezohlednost.. ach jo.., no snad jí brzo vypakujou nebo tebe dají někam jinam 🙂.
jo taaaak.. to jsem neznala, jak se tomu říká.., no my tyhle zvyky nedržíme, já ani mm to nemáme rádi, naštěstí jsme se sešli 😀.. takže M. o tomhle zatím nemá ponětí (ale asi jí budu muset časem zasvětit, aby nebyla jak exot.. 😀).

andelka
4. dub 2013

@mahafi
@cirrusa jo tak Dany se v pondělí taky vyřádil 😀 druhá část rodiny je ateistická. Takže klasika, vajíčka, karabáč...Ale prožívám spíš to naše (čt-ne), pondělí je už jen bonus. 🙂

cirrusa
5. dub 2013

@mahafi Oni to pořádně M. vysvtělili ve školce, ale je pravda, že my máme velkou rodinu, takže už asi loni postřehla, že se něco děje, i když jsme všem řekli, že na ni nikdo ani nešáhne (bylo to v době, kdy byla čerstvě po návratu z JIPky a nemocnice, byla hodně plachá a vyděšená z čehokoliv)

@andelka taky to tak máme, jen se u nás slaví vše, i ten pondělek. 🙂

jannca
5. dub 2013

Ahoj holky, moc pěkné téma. Tak já už mám skoro 4 letou holčičku a roční mimino a otázka víry u nás? Je to boj 😉 . Každý večer se modlíme, spíš děkujeme a projedem celý den s tím, co se povedlo nepovedlo a na závěr písnička. Přesto si uvědomuji, že mj vztah k Bohu nějak stagnuje a tak vlastně je to moje chyba, že holkám nepředávám "živého" boha, který s námi pořád

cirrusa
5. dub 2013

@jannca a můžeš mi, prosím, popsat jak to holky tu večerní modlitbu zvládají, od kdy jste začali, jestli se holky přidávají, atd.? 😵

cirrusa
13. dub 2013

@jetynka a já furt, že ty Unichipsy nejsou a ona klesla třetinově poptávka po hostiích☹

http://life.ihned.cz/jidlo/c1-59614690-specialn...