Výchovné problémy s 2 letým dítětem. Jak to řešit?

teruli
26. kvě 2009

Dobrý den, už jsem opravdu nešťastná z naší dvouleté dcery. Poslední dobou dělá samé schválnosti, je agresivní až zlá. Ale jenom na nás s manželem. Večer nechce spát takže každej večer probíhají dvouhodinová dramata takže všichni chodíme spát vyčerpaní a ve stresu. Absolutně neposlouchá a nic na ní neplatí. Domluvy, fyzický trest, zákazy, po dobrym po zlym opravdu nic. Ona vyloženě jde a s gustem udělá to co ví, že nemá. Ještě má přitom takovej ten pohled "a teď jsem ti to ukázala co" Trpělivý my jsme s manželem, ale teď už je to opravdu neúnosný...uvažujeme o dětském psychologovi. Ještě je zapotřeba říct, že za měsíc porodim druhé dítě. Už jsem slyšela názor, že to může být tím, ale dcera se vyloženě těší jak se bude o miminko starat a je z toho nadšená. Kamarádky kolem mě sami vidí, že dcera už překračuje hranice, že je zapotřebí to nějak řešit, ale jak?

sarkabrezen
26. kvě 2009

ahoj teruli, dcerka může být nadšená a na mimi se těšit, protože to takhle všichni očekávají, ale vnitřně, i klidně podvědomě, může cítit velké ohrožení, nejistotu a takhle to může dávat najevo... nebo to může být jen taková ta první revolta, kterou mají ve 2 letech skoro všechny děti, mně teď moje dvouletá dcera taky hrozně moc vyčerpává, každé spaní je hysterický záchvat, že nechce... a přitom to tak nebylo, až teď v poslední době...

každopádně dětských psychologem nic nezkazíte, rozhodně bych ho zkusila, pokud je to u vás už takhle daleko...

a pak nezapomeň napsat, co vám radí, pro nás taky streslé rodiče 🙂

karotky
26. kvě 2009

teruli,................také mám pocit,že máme momentálně vzdorovací období,ale ještě to ustojím.Ale kdybych byla v 8.měsíci,tak bych za sebe moc neručila. 😅
Ne,že by se Adam vztekal,to né........................ale neustále musí mít poslední slovo(ikdyž ve větách mluvit neumí 😀 )a na slovo NE,reaguje úplně obráceně.Takže,když mám třeba práci s vařením a vidím,že tahá smeták,aby s ním "zametal",nechám ho být a počkám až ho to přestane bavit. 😉
Jinak mu sem tam lupnu na holou,aby to štíplo a už je tak naučenej,že když udělá nějakou lumpárnu,přijde za mnou a plácá si po zadku se slovy:"Áda bum." 😅
Jinak proti stresu je dobrý B-komplex.Je to vitamín a dá se brát dlouhodobě. 😉

iloha
26. kvě 2009

ahoj teruli, zkus se mrknout i tady, chápu to....mám doma taky pěkně vzteklou potvůrku, většinou se snažím sí nevšímat a hlavně nepovolit.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
Dát na zadek se mi neosvědčilo, protože pak lítá po bytě a snaží se tě taky plácnout, zkusila jsem při super záchvatu studenou vodu, ale ta jí naprosto nevadí....většinou domlouvám až se zklidní, protože jinak je to ještě horší 🙂

poupe
26. kvě 2009

my taky mame obdobi,Ne,ne,ne....taky se umi vztekat a jeste dotoho knoura 😀 ,kdyz ma takovy den blbec,necham ji vyvztekat ve vedlejsi mistnosti a je klid.Snazim se taky domlouvat a boji se varicky,vi kde je a najednou je hodna 🙂