Výměna korbičky za sporťák u šestiměsíčního mimča

syrael
28. lis 2007

Zdarec, mame doma cvaldu, co se nam uz tak, tak vejde do klasicke korbicky, je tam chudak prakticky nahnacanej...Mame trojkombinaci kocaru Quinny Speedy a uz jsme dneska oddelali korbicku a dali jsme tam ten sportak. Jenze je tam porad dost sklon, takze mimo bude jaksi v pololeze...Mam obavu, aby to nemelo spatny vliv na vyvoj - predcasne posazovani atd. Zatim rozhodne nesedime....

brnda
28. lis 2007

ahoj mi mame obdobny problem,taky mame cvaldu ma už pomalu 9 kg a do hluboky vaničky s fusakem už to je taky problem,myslim že v pololeže by mimčo mohlo byt,ale v sede uplne to rozhodne ne a mimochodem jak jste na tom s vahou vy koukam, že jste o neco starší než my

kacka79
28. lis 2007

Ahojky syr, my používáme sporťák od 4 měs, máme jané slalom pro a malej se tam už s fusakem taky nevešel.. ale dá se to dát skoro do lehu, tak by ten quinny měl jít taky..no a já myslím že v 6 měs už polosed nevadí.. aspoň bude mít rozhled /no my taky sedět v 6 měs nebudeme 😅 /

natalien
28. lis 2007

My taky jezíme ve sporťáku (Xlander) už od 3 měsíců, ten jde téměř do lehu, takže to ničemu nebrání. Do hluboký korbičky se už totiž nevejde... 😅

grisgot
28. lis 2007

Ahoj maminy! Máme stejný problém..nám už se prcek nevešel do korbičky ve 4.měsíci, tak jsme koupili starší velký hluboký kočár. Teď je nám ale necelých 7.měsíců a prcek se tam sice pořád vejde, ale nechce tam být, chce koukat. Takže začínme se sporťákem a jsme spokojený 🙂 Myslím že jak říká Kacka, polosed nevadí..hlavně u takových velkých dětí, co máme my 😀
Mimochodem, my jame měli teď 10,4 kg! Uff..okolí mi říká, že to není normální?!?

kristi
28. lis 2007

Mala jezdi v gofkach od 7 mesicu, i se vyspi. Nevidim v tom nakej problem.

Grisgot, no nevim. Asi to moc normalni neni, kolik meri? Ale je to kluk,i kdyz abych pravdu rekla, tuhle vahu nema u nas v unorovkach ani jedno mimi a to jsou o 3 mesice starsi

alcatko.j
28. lis 2007

Mame quinny speedi, nela ma 7 mesicu amjezdi ve sportaku od neceleho 6. mesice, cvalda neni, ma 6 kilo, ale v korbe byla moc natesno, ona potrebuje rozhled a prostor, ve sportaku je nadsena!!!!Jezdime, cucime a v pohode, pokud se ji chce spikat, usne a my ji sundame ty zadicka do polohy dolu, co nejvic to jde a v poho"lezi", je spokojena 🙂 ten sklon je pak minimalni 🙂

grisgot
28. lis 2007

Kristi..teď nás neměřili, ale v 5,5 měsících jsme měli 9,4 kg a 72 cm..
Nemyslim si, že bych "prcka" přežírala..kojíme po 3-4 hodinách, teď jsme začali s příkrmy, zatím zeleninka k obědu, té spapá tak 120 g a má dost a před spaním kaše..asi 150 ml..

brnda
28. lis 2007

ahoj grisgot me taky každy řika,že to neni možny jak mali přibiva,ale doktorka řika ,že když kojim ,že je to v pořadku,mi teda kojime tak po 2 hodinach

kristi
28. lis 2007

grisgot, v poho...to je teda fakt i velikej, tak to asi odpovida. Promin 😅

apricots
28. lis 2007

Mám holčičku 6,5 měsíce, měří 71 cm, váží 8 kg - vůbec není tlustá, ale do korbičky se už nevejde ani bez futsaku...stejnej problém máme i s vajíčkem - autosedačkou. S kočárem to řešíme tak, že je v tom pololeže ve sportáku, ale co s tou sedačkou???Čouhají jí nohy a to hodně🙂A to má bejt do 13 kil...no asi to je tím, že je dlouhá - máme vysokýho tatínka🙂

grisgot
28. lis 2007

Kristi..nemusíš se omlouvat 😀 Já jen fakt nevím, čím to je..toho jídla přeci není tolik nebo ano?

grisgot
28. lis 2007

Apricots..nám se Štěpánek taky nevešel do autosedačky, tak jsme koupili už tu větší..od 9 do 18 kg a dá se "sklopit", takže v ní dítko nesedí, ale je jako ve vajíčku. A tam se nám moc líbí, protože je po směru jízdy, vyvýšená a tak prcek vidí z okýnka 😉

krikri27
28. lis 2007

Ahoj, Grisgot, určitě je to normální,jak jste velcí, navíc když máte velkého tátu 😀 To spíš ty kočárky dělají na panenky 😎 Jezte , jak jste zvyklí, navíc, když jste kojení 😀 😀 každé mimino je jiné, hlavně, že vám chutná, co chudiny mamči nepřibíracích dětí, které nechtějí papat 😔

apricots
28. lis 2007

grisgot - a kolik stála?a dá se nosit jako vajíčko?to asi ne vid?my totiž dost používáme na nákupy...prcek je ve vajíčku a vajíčko je v kočíku nákupním...je to pohoda - takhle ale nevím, jak to budem dělat, když ještě nesedí ☹

grisgot
28. lis 2007

Krikri..díky 😉 Tátu máme velikýho..tak snad jsou to geny..

grisgot
28. lis 2007

Apricots..to se nedá nosit jako vajíčko..bohužel. Já to dělala stejně a vyřešila jsme to tak, že jsem si koupila nosítko. Takže na nákupech nosím v nosítku..
My jsme koupili originální autosedačku pro vozy Škoda..ale kolik stála, to už nevím..koukni se na net, určitě se prodávají větší autosedačky, které se dají polohovat..myslím, že už tu byla o tom jedna diskuse..

nikka.vo
28. lis 2007

Tak já mám guinny buzz a vozim malého ve sporťáku asi od 4 měsíců a dvou týdnů ... v korbě byl nacpanej (má 8700g 😕 😔 ) a navíc mi v hlubokým ke konci řval, že jsem pomalu odmítala procházkovat. Pak jsem potkala maminku se stejným kočárkem a ta malou dávala do sporťáku taky od 4 a půl měsíce. Bohužel tam máme taky mezi opěrkou zad a ,,podprdelníkem,, celkem velký úhel, u buzze se nesklápí záda, ale naklápí se celá sedačka. Ale jak tam máme fusak, tak se to srovnalo, navíc Dominik už skoro sedí, ale musí se něčeho držet, takže v tom nevidim zase takový problém, už ho občas trochu v tom sportáku posadim - ne úplně do sedu samozřejmě 😉
Nebála bych se 😉

margotka
28. lis 2007

grisgot - míry má Štěpánek normální,v okolí máme taky podobný chlapáky 😉 Co se týká kočáru,do týdne taky vyměníme korbu za sporťák,starší dcera je květnová a taky šla v půl roce do sporťáku a hlavně byla spokojenější,že má výhled.Ta mladší je v kočáru nervní už do narození,tak doufám,že jí to bude taky víc vyhovovat 😀

morusa
28. lis 2007

syrael: Já se tomu přendání z korbičky do sporťáku bráním pořád zuby nehty, co jsem četla ,tak se nedoporučuje, dokud dítě samo nesedí, nevím,každopádně já mám i tak nějak pocit ,že mu je v té korbičce tepleji než by mu bylo ve sporťáku, naštěstí jsme v tomhle byli prozíraví a nekoupili jsme miniaturní kočárek, ač trojkolku, takže se tam teď ještě vejde, ale tipuju ,že na novej rok už taky vytáhnem sporťák.

syrael
autor
28. lis 2007

Tak moc dekuju za nazory, zeny! Dneska jsme prubli ten sportak a Kubajs byl uplne hotovej - koukal, cucel, ziral, az z toho vytuh...Jeste ted spi na chodbe.
Alcatko.j : Ja ti mam pocit, ze je ten sklon ale porad dost velkej, tobe to jde dat az do leju? Bud jsme uplne blby, nebo mame jinej typ, ale to se mi nezda, bo Quinny Speedy bude asi jenom jeden...
morusa: no prave, ja o tom taky neco cetla - predcasny posazovani ma vliv na ledascos, ale zase v tom sprtaku nesedi, je spis jenom trochu nakolmo...

syrael
autor
28. lis 2007

Jo a s tou zimou mam taky docela obavy...ale to je mozna na novy tema

alcatko.j
28. lis 2007

syr, no ja se schvalne jdu mrknnout 😅
Tak jsem mrkla a fakt, do lehu do nejde, ale jde to temer do lehu 😕 Pod zady ze spodni strany je takova snurka, kterou povolis a ty zada sjedou, udelali jste to? 😕 Ja moc neumim odhadnout uhel, ale tipla bych ze je to povoleny a uhel je tam tak ..ne netipnu si, vybyste se mi smaly 😀 😀 😀
Ale je to TEMER uplne do lehu 😕

grisgot
28. lis 2007

Morusa..my taky nekoupili miniaturní kočárek, kamarádka v tom samém a se stejně narozeným miminem loni odvozila v klidu celou zimu. Ale měla normálně velký dítě 🙂

navi
28. lis 2007

grisot mám pocit, že na tom budeme stejně 😉 Ve 4.měsících měl Luky 69,5 cm a 7620g, tak jsem zvědavá, jak dopadne další měření a vážení 😀

Máme kočárek Moon S4 a korbičku už jsme odepsali, ale sporťák je řešený stejně jako u Quiny buzzy a dokud malý nebude sám sedět, tak ho tám dávat nechceme. Takže teď máme po synovci starší kočár Tako, je to takový tank, sice nejsme "in" , ale prckovi je v něm dobře 😀

grisgot
28. lis 2007

Navi..no nevím..my měli na tříměsíční kontrole 7240g 😀
A k tomu kočáru, máme stejný tank..od soudedů po dvou dětech, je obrovský a houpací! Takže IN nejsme ani zdaleka 🙂 🙂

navi
28. lis 2007

tak to asi budete lepší 😀 😀 😀 no ale jsme na dobré cestě vás dohnat 😉
Jo jo taky máme houpací 🙂 Ale když už není IN, tak je aspoň správně terénní a má kvalitní vzorek na gumách, takže až napadne sníh, s tímhle vozítkem nemáme problém 😀

syrael
autor
29. lis 2007

alcatko, tak to mluvime asi o stejnym sklonu🙂 Myslim, ze to bude o.k.

anatanka
29. lis 2007

Syr: Quinny do lehu opravdu nejde a ten sklon nema moc velkej, pamatuju si, ze hlavne kvuli tomu jsem si nakonec vybrala radeji Jane.
Taky to prendavani do sportaku budu brzo resit, davam Miriam jeste tak jeden mesic, maximalne dva.

Morusa: Presne tak, taky se mi do sportaku moc nechce, protoze mi prijde, ze by mimco melo radeji lezet a bojim se, ze ve sportaku bude zima...