Vyplakávací metoda. Zabrala u vašich dětí?

dukie
25. únor 2009

Hezký den všem maminkám. 🙂

Chci se Vás zeptat na Vaše názory na "vyplakávací metodu", případně na to, jaké s ní máte zkušenosti. Znám mnoho pro a proti, sama jsem proti, ovšem mám pocit, že se k ní stejně dostaneme, protože naše dítko ani v 6 měsících nedokáže usínat... ani v naší přítomnosti, ani bez nás, ani se zpíváním, držením za ručičku, hlazením... navíc každý spánek (i ten během dne) minimálně 30 minutami dopředu obrečí (a to i když je v náruči...) ... no prostě hrůza. A už jsme zkoušeli snad všechno. ☹ Já vyplakávání o samotě nechci, ale fakt mám strach, že k tomu dojdeme, protože už z toho neustálého kolotoče křiku a řevu před každým zdřímnutím padám na hubu... nemám to srdce ho nechat řvát... ale je hrozně vyčerpávající 3 - 4 x za den u něj 30 - 45 minut sedět, snažit se být klidná... a přitom poslouchat ten srdceryvný řev. ☹

Zabralo to u některého z Vašich dítek? Případně naopak nezabralo? Jak jste to nesly Vy, partner, dítko...?

ladunka
25. únor 2009

dukie, a nechat Toníčka usnout u kojení jsi nezkoušela? Moje dcerka dlouho usínala u prsa, když pak byla větší, přestala to potřebovat a uměla usnout i jinak, ale Toníček je ještě drobek..

eliiis
25. únor 2009

ahojky, tak nám to pomohlo moc. malá už od porodnice vůbec nespala a i v noci sme ji museli nosit houpat apod. když usnula a položili sme ji byla vzhůru a nanovo. takže sme ji začali učit na postýlku už tak v 1 měsící ale vyplatilo se. ze začátku řvala tak sem k ní šla utěšila a zase ji chvilku nechala. a ted ve 3 měsících usíná v postýlce bez protestů max si tam ještě chvilku stěžuje. jen nesmí být přetažená to pak nemůže zabrat ale to je normální. dokonce jeden večer plakala tak sem ji nosila a nic nepomáhalo tak sem se naštvala a řekla ji že když mi řve v náručí že může řvát i v postýlce(už sem měla ruce až u země) pložila sem ji do postýlky ona stichla a do 2 min spala 😀 takže já sem jednoznačne pro. i pro dítě je lepší když pohodlně leží a spinká v postýlce kde má prostor než když usne u nošení a pak se znova vzbudí u pokládání a tak pořád dokola nebo když usne u prsa a spí mezi rodičema. nevim mě dali sestry v porodnici jednou malou do postele a sice spinkala ale mě přišla pak strašně horká tak sem měla strach aby se nepřehřála. taky má ráda když ji napevno uvážu i ručičky k tělu ona se pak s něma neboxuje a nebudí se 😵
hodně mamin mě tu na konikovi za metodu nechat vybrečet odsoudilo ale mě se vyplatila a ted krásně spokojeně usíná 😉

evicka7
25. únor 2009

ještě k tomu umělému mléku, když jsem měla pocit, že má malá na noc málo, tak jsem jí zkusila dokrmovat kaší na tekuto do láhve a prvních 14 dní to vůbec nechtěla, tak mi někdo poradil, ať do toho odstříkám, aby z toho cítila to mateřské a to už pila, no postupně jsem zmenšovala poměr mateřského mléka a teď už je jen na kaši, ale trvalo to přes měsíc než si zvykla

neonka
25. únor 2009

U nás zabralo blbnutí před spaním.
Myslela jsem,že je děsně unavený a že chce spát a taky děsně řval-třeba půl hodiny i při nosení .
Pak jsem přišla na to,že se mu ve skutečnosti spát ještě nechce-blbneme půl hodiny ,lechtám ho apod. ,a on je až potom opravdu spací a to ani nevypadá.

helenkaa
25. únor 2009

Možná jsem macecha, ale já vyplakat nechala už od mala. Když jsem věděla, že je napapaný a nic ho nebolí a brečí jen když ho položím, tak jsem ho nechala. Týden byl krutý hlavně pro mě, ale od té doby usíná sám a bez pláče a jakýchkoli problémů.

mahulena
25. únor 2009

ahoj,
mame podobnej "problem" jako Dukie. Justynka mela do 3,5 mesice denodenni a celodenni koliky. Rvala i 20hod denne, budilo ji to ze spani. Takze vlastne jsme meli nespavy dite. Vsechna miminka porad spala, nase porad nespalo. Cely dny a noci. Naucila se usinat jen u prsa. Ne proto, ze mela hlad, kolikrat i vsechno mliko vyzvracela, ale uklidnovalo ji to, zapomnela na bolest, citila me... Pak jsme ji odstrihli z postele, ze uz se nema na co vymlouvat🙂 a zacali v prosinci s postylkou. Jsou to 3 mesice a Justynka stejne neumi usinat. Neverim, ze se to muze naucit. Ne ted. Rve 20-30 min, tak, ze ztraci hlas, dusi se, je zpocena na prevleceni. Kdyz tam chodim a uklidnuju, je to horsi a horsi pro ni, protoze porad prichazim a znovu ji opoustim... 😢
Po 20-30 min ji vezmu, uspim u prsa, prenesu do postylky. Za 2-3 hodiny je vzhuru a az do rana uz je s nami v posteli.
Jestlize se nekdo chceme vyspat, tak musime takhle. Myslim i sousedy. Mala rve tak strasne, ze me normalne zastavuji v panelaku. Kdo to nezazil, nepochopi, ale hlas ma strasnej.
Nevadi mi praktikovat vyrvavaci metodu, ale nase Justynka na to neni a proste nepochopi, ze usinani neni muceni. Proste se to nenauci. Takze budeme nespat nikdo. A to odmitam.

Dukie, fakt nevim, co poradit. Jedine snad, abys neprestavala kojit kv. nespani?! Nevim, ale u nas je to to jedine, co na to usinani funguje 😉

Akceptovala bych proste, ze neumi TED usinat a zkousela to treba zase za mesic, dva, tri, pul roku...

Ale mozna je to blbost?

Drzim moc palce, at tohle obdobi pomine!

kristi
25. únor 2009

Mahu, boze....tak ji nechte spat s vama, kdyz je klidna a jde to. Neni potreba to lamat pres koleno, my si zase rikame, jak je to hezky, kdyz je s nama a dobre se ji spinka. Vsak do 18 let s nama v posteli nebude,ne?

sarlotk
25. únor 2009

Ahoj dukie:řeším uplně stejný problém jako ty,malá tak ytrpěla na koliky takže je zvyklá usínat na rukách,ted už protože nemužu na záda je stejně stará jako tvé dítko,váží skoro 7kg jsem koupila míč a uspávám jí naněm,ale to jsem si asi taky moc nepomohla,bolí mě záda stejně a bude to jen horší,ale naštěstí mi to tolik nevadí,občas se stane,že je tak unavená,že usne sama,ale to je opravdu občas.Taky kojím a za celej den jsem tak vyčerpaná,že večer sáhnu po Nutrilonu a musím říct,že je malá spokojenější a usne i sama v postýlce,jakmile jí ale kojím máme to podobné,hrozně v postýlce protestuje a pláče,dokud jí nevezmu do náruče,v noci taky jen kojím ale po koupání prostě dostává nutroš a spí,tak to taky zkus.není pravda že si zvykne na flašku a pak už prso nechce,aspon u nás problém není.Ty už musíš být taky uplně utahaná a malej to cítí,tak to jednou zkus třeba se u té flašky unavý jako ta naše bambula a bude klid. 😉

aponchie
25. únor 2009

jednou jsem to zkusila a uz bych to neudelala 😝

mahulena
25. únor 2009

jj, nechavame ji spat u nas. Vsem je lip 😉
Proste jsem akceptovala, ze usinani ji deprimuje, nebavi, ze z nej sili🙂, a tak je proste s nami v posteli a zkusime to, az pozdeji zase 😉

Beru to tak jak Kristi, jsem si na to tak zvykla, ze jsem stastna, ze je u nas a jsem nesva, kdyz spi treba v kocare🙂
V posteli ji furt olibavam, ocuchavam a tak 🙂

Sarlotk - nase Justynka si flasku nevezme, tak bud rada, ze aspon po koupani si vase mala vezme Nutrilon🙂

Tak hlavne teda min place a klidne noci 😉

eliiis
25. únor 2009

beru že jsou extremy u kterých to asi vážně nejde jen pozor na to společné spaní. mé známé se líbilo že může se svou holčičkou spát v posteli. ted je holčičce skoro 7 let a nemůžou ji to odnaučit. a spát v posteli se 7 letým dítětem to už je vážně nic moc pohodlí. ale vy to určitě zvládnete hned jak děti dostanou trochu rozum 😉

makelka
25. únor 2009

ahoj,

my máme Eastvilovu metodu také za sebou, asi v 7 měsících, trvalo to 3 dny, podařilo se a od té doby spí nádherně, sice s náma v ložnici, ale ve své postýlce a bez problému 😉

aponchie
25. únor 2009

😅 eliiis pockej az to dite bude mit pubertu a nebude se chtit chovat dat mu pusu a bude ti"utikat"ty chvile se uz nikdy nevrati a mazleni a citovejch pritulnosti neni nikdy dost zvlast v tomto svete..detstvi maji jen jedno a pak uz nas nebudou potrebovat a nam to bude lito 😎 mala s nama spala do roka a pak sla do sveho pokoje a zadnej problem proste pokud je matka vnitrne v pohode a veci moc neresi tak to dite nema duvod ji to delat tzv naschval..pac kdyz moc neco resis byt i v sobe tak to tim tuplem delaji 🙂 jeste jsem alergicka celkem na reci jako nehoupej dite v kocarku naucis si ho tak 😀 no a co

martinka79
25. únor 2009

alii já si myslím, že sedmiletou pěkně naučím spát samotnou má rpzum. Já jsme na názoru podobně jako aponchie. dětství a mazlení a vš ekolem toho mimina uteče jako voda. já má doma sedmiletou puberťandu. spí se mnou když MM slouží a co. Jinak má ráda svůj klid občas zkouší takové ty ciťáky jako já chci chovat a spát s vámi,a le normálně to vysvětlím. 😉 a jinak si na mě nevzdechne vyměníme za kámoše, školu raz dva. 😀

V rodině máme kluka co do 9let s pla s nimi v ložnici dali mu tam normálně postel, teď mu 18let a bydlí sám. 😀

kristi
25. únor 2009

apiii, mahu - presne, proste to spani brat tak, ze je to dar, ze spinka tak krasne s nama....

lenkabu
25. únor 2009

Spaní v posteli s náma ok,ale v noci,co spaní přes den?Já použila vyřvávání jen přes den,v noci mi usíná v postýlce.

astrane
25. únor 2009

a co ho zkusit večer uvozit v kočárku i doma?Myslím,že by v něm i mohl spát.Pokud v něm máte tašku nebo sundavací korbu,tak bych to pak jen celý přenesla do postýky...Mě teda zaručeně vytuhl u kojení... a pak jsem po 10 minutách odnesla do postýlky(jinak mám zrovna klidné dítě-kojené 16 měsíců-tím to asi nebude 😉 )
Usínat v postýlce sám neumí dodnes-musímu něj alespoň sedět a ještě nedávno usínal se mnou u TV-v náručí.A mě to nevadilo...

evvina
25. únor 2009

Ahoj
nám to taky pomohlo. Bždy jsem si myslela že to neudělám, ale taky brečela jak v náručí tak kdekoliv jinde. Tak jsem ji nechli brečet v postýlce.První den fakt strašný vydržela 60min(ted mě třeba ukamenujte) ale už druhý den po 15min a 3den spala po 3min. A ted po 2měsících ji položím a chvíli si povída ale do 2min většinou spí a spí celou noc krom jednoho krmení kolem 3hodiny a ráno vstává kolem 7 nebo když ji vzbudí bráška. Ale fakt nám to pomoho i od spaní celou noc u nás v posteli.

ivusenka
25. únor 2009

Holčiny, kamarádka mi poslala pěknou knížku Jak naučit dítě spát", asi v 8 měsících jsem byla nešťastná znaší malé, protože byla vždy naučená usnout u posledního kojení a neuměla sama usnout a vpostýlce už vůbec ne, takže jsme najeli přesně podle knížky, pomazlili jsme se, dali pusu, položili do postýlky a odešli jsme, spustila řev jako z děla, ale naštěstí to trvalo jen 15 minut, pak další řev byl kolem 1 hodiny v noci ale zase jen pár minut a opravdu se takhle naučila sama usínat a spát v postýlce, takže si tuto metodu strašně chválím, nám úžastně pomohla 😉

ivusenka
25. únor 2009

Jinak vzkaz pro Mahulenu, ta metoda naučit dítě spát tím, že se nechá brečet platí až pro děti starší 6-ti měsíců, dříve to opravdu nemá cenu učit.

evi3
25. únor 2009

K vyplakaniu došlo aj u nás, pred mesiacom, teda vo veku 14m. Dovtedy to bolo postupne na rukách, na našej posteli, v jej posteli, držiac ju za ruku ... vždy cirkus aspoň 30 minút. Do 8-9 mesiaca to bolo ešte v pohode, ale potom sa naučila postaviť a začali zuby.
Pred tým mesiacom mi prišlo, že už bez problému rozumie všetkému, čo jej hovorím, a že už je to o zvyku, ktorého sa nechce vzdať, a to aj napriek tomu, že naša prítomnosť ju rozptyľovala a od spánku odvádzala, predsa nebude spať, keď má spoločnosť 😀.
Prvé dva týždne boli celkom zaujímavé, lebo ani veĺmi neplakala, trochu si zanadávala, ale klimbala buď po stojačky, alebo sediac na bobku, držiac sa vrchu postieľky.
Knižku som čítala, ale myslím, že na polročné dieťa by som to nepoužila, som rada, že som s tým vydržala doteraz 😉

many
25. únor 2009

no já jsem tu metodu nezkoušela a ani bych nezkusila,neměla bych nato,nechat malýho brečet ☹ prostě když vidím,že pláče a vezmu si ho k sobě a pak u mě usne,tak prostě třeba potřebuje zrovna jen někoho cítit,u nás se spaní upravilo samo 😉 od narození do půl roka spával skoro furt do ráná,někdy dvě kojení za noc ,někdy jedno kojení a po půl roce se to zhoršilo,kojila jsem každý dvě hoďky někdy i po hoďce,ale bylo to tím,že asi byl už víc hladný a zrovna se začalo s příkrmy a trvalo to ani né měsíc a zase spinká do rána,někdy se stane,že se probudí,ale jinak až do rána,jinak usíná tím,že ho kojím a usne u prsa a přendám ho do postýlky 😉 a když se stane,že se večer probudí a hodně pláče,tak ho prostě nenechám brečet,protože to by asi nepřestal,vemu ho k sobě a je hned tuhej a pak si ho buď nechám u sebe a nebo přendám do postýlky 😉 i větší děti se třeba bojí a potřebují někoho u sebe mít a tak to cítí i to mimčo,ale každá jsme máma a budeme to stejně dělat podle sebe

aponchie
25. únor 2009

to verim,ze to pomuze ke spani,ale k cemu to pomuze tomu ditku psychicky ,ze je vycvicene na neco co treba samo od sebe ani nechce? 😎

millist
25. únor 2009

V tomhle patříme asi k těm "šťastnějším", protože jsme neměli žádný velký problémy. V postýlce spala od začátku, do postele jsem si ji vzala jen párkrát, když brečela a beru si ji tam ráno. Teď už je to tak, že ji dám do postýlky, dám jí cumlík a plínku a ona za chvilku usne, max. chvilku kňučí. Před spaním si s ní ještě hraju, aby se utahala a kolem osmý už má naučený jít spát.
Ale proti vyřvání nic moc nemám. Asi bych ji nenechala nějak moc řvát v noci, ale taky už jsme ji nechali trochu pokňourat. Jeden týden se nám začala budit, ale nechtěla ani jíst, břicho ji nebolelo, chtěla dělat kraviny, tak jsem ji chvíli nechala, ona pak začala kecat tak jsem jí rozvítila, chvilku si broukala a pak zase usnula.
No a vyřvat přes den jsem ji nechlala právě včera. Byla chvíli po jídle, byla napitá, hrála si a najednou začala být protivná a začala řvát, byla i vyspalá. Tak jsem si k ní sedla, že si budeme hrát, to nepomohlo, chování taky ne a když jsem zkusila všechno a ona nepřestala, dala jsem ji do postýlky a přivřela dveře, ještě dobu řvala, tak jsem tam vždycky nakoukla, pak přestala, tak jsem ji oblíkla a šla s ní ven a byl klid úplnej. Ale řvala asi hodinu. Myslím, že s námi dokážou i takhle malý pěkně cvičit a když člověk vyzkouší všechno, tak co, až si pobrečí, asi to taky potřebujou.

mahulena
25. únor 2009

ivusenko, diky za tip na knizku a ujisteni, ze to nema smysl zatim ucit. Ocividne mame stejnou situaci jako kdysi u Vas. Nebyt kojeni, tak nejsme 😀
Uvidime, jak to bude dal, zitra ma Justynka pul roku..., ale stejnak si ji necham jeste v posteli a zkouset budem zase nekdy...nevim kdy 🙂
Tak dobrou 🙂 vsem 🙂

hankaajirik
25. únor 2009

ahojky, také jsme měli problémy s usínáním a metodu VYPLAKÁNÍ jsme vyzkoušeli.Chtělo to trpělivost a bylo to lítostivé, ale vyšlo nám to.Každých pět minut jsme k němu šli, položili ho, pohladili a odešli.Trvalo tři dny než usínal sám.Začali jsme s tím myslím kolem 6.měsíce. Doteď usíná sám a bez problémů.Nám to hodně pomohlo.Vzhledem k tomu, že jsem kojila každou hodinu ve dne v noci, byla jsem unavená a podrážděná, tak rozhodně nemohu tuto metodu odsoudit.

ivusenka
25. únor 2009

Já bych to také nezkoušela kdyby mě k tomu nedohnala moje vlastní vyčerpanosti, jako miminko spala také vždycky perfektně - i když se mnou, ale s věkem se to začalo zhoršovat a jak někdo už píše výše, tak sice u mě usnula, ale jakmile se přenesla do postýlky, tak stejně začala řvát nebo jakmile se později v postýlce probudila je to pro děti šok, když usnou u mámy a najendou jsou v postýlce, tak samozřejmě brečí a ničím si nepomůžete. No musí si to posoudit každý sám. prostě jsem z toho byla tak vyčerpaná, že jsem hledala něco, co nám pomůže nastolit alespoň nějaký řád, vymezit nějaké hranice, protože ty poslední dny, jsme už usínaly jedině spolu, spala u mě celou noc a stejně brečela i u mě a nevyspaly jsme se ani jedna.

aponchie
25. únor 2009

ivusenko ja mela boreliozu v dobe kojeni vis jak sem byla vycerpana??a nemela sem zadne babicky na pomoc 😅 a pomohla sem si tak,ze spala s nama a byl klid 😵

dukie
autor
26. únor 2009

Ahojte maminky. Nebyla jsem tu od včerejšího odpoledne a teď Vás skoro nestačím dočítat. 😀

Kojení u nás jako uspávadlo nějak nefunguje. Hlavně proto, že má režim takový, že po kojení je čilý asi 2 hodinky a pak chce spát... což je na další kojení brzy (v nemocnici nám to právě kvůli těm kolikám takřka zakázali, že musí mít pravidelný režim alespoň s tou tříhodinovou pauzou, že jinak si trávicí trakt nestačí odpočinout a koliky se zhoršují). Navíc když ho nakojím a usne, tak nezvládnem odříhnout, což je na koliky zase špatně. A když ho vezmu na odříhnutí, tak se probudí a mám po uspávání u prsa. Navíc třeba včera to bylo tak, že když už jsem po tom velkém řevu znejistěla, jestli to třeba není hladem, vzala jsem si ho do postele, on si čtyřikrát cucnul a vytuhl... ale jakmile jsem mu vytáhla prso z pusy, tak se probral a začal zase ječet... takže prostě uspávání u prsa dobrý, ale ne vždy to funguje a ne vždy je to možné s ohledem na jiná trápení (to naše bříško...).

sarlotk: Já mám mlíčka asi dost, Nutrilon si třeba cudne 5 ml a víc nechce... a na spaní to nějak nezabírá. Teď dávám večer kašičku, ale že by byla nějaká kdovíjaká změna, to teda zatím nepozoruju...

mahulena: Toníček taky flašku odmítal, ale trpělivá matka 😀 ho to nakonec naučila. Ale trvalo to... Zvládne z ní umělý mlíčko, čajíček a večer i kašičky (protože utahanej a lžičkou do něj večer nic nedostanu...), na sání z prsu to nemělo žádný vliv. Volila jsem flašku od Aventu, pro první měsíce mají velmi maličkou direčku, takže se miminko musí sakra snažit, aby z ní něco dostalo... takže nezleniví a prso pořád chce. 🙂

aponchie: Máš pravdu v tom, že nám asi mazlení časem bude chybět. Ale když Ti chybí spánek a nervy... já nevím, jak na tom je Vaše dítko, ale jsou maminky, kterým dítě řve v noci co půlhodinu, pokud není celou noc nasátý u prsa. A to je pak těžký být v pohodě. Jednak se maminka prdlačky vyspí (a která tak umí kvalitně spát, tu obdivuju, já tak např. vůbec neusnu - a nepřipadne mi, že bych proto byla špatná matka...), druhak je to špatný kvůli zoubkům - trvalá existence mlíčka v puse miminka během noci zvyšuje kazivost... A docela mě zarazila Tvoje věta "pokud je matka vnitrne v pohode a veci moc neresi tak to dite nema duvod ji to delat tzv naschval". To dítě to nedělá naschvál, každý dítko je prostě jiný. Některý jsou citlivější, některý míň. Naše dítko je třeba citlivý hodně, separační úzkost, která se podle "tabulek" teprve má dostavit, nás provází už skoro 2 měsíce, a to je malej zvyklej odmalička být i s tatínkem a babičky ho chovají atp. Ale prostě musí mě vidět. Jakmile se mu ztratím z dohledu, je zle. Je narozenej císařským řezem, prý jsou takový děti často plačtivější, citlivější... u nás to sedí. Takže nesouhlasím s tím, že by to nějaké dítě dělalo mamince naschvál... a není to podle mého názoru ani o tom, jestli je matka vyrovnaná nebo ne... prostě se děťátko třeba v postýlce cítí samo, odstrčené (vždyť maminka šla klidně žehlit vedle do pokoje a já jsem tu sám!!!...), chybí mu tělesný kontakt, vůně maminky, bojí se nebo cokoli jiného... tak prostě pláče, jinak to neumí dát najevo, že jo...

Akorát já prostě pořád nechápu, proč pláče náš Toníček, protože pláče i u nás v náruči, můžem chodit, mluvit na něj, zpívat mu, houpat se s ním na míči... stejně si tu svoji půlhodinku před spánkem prořve... 😕

aponchie
26. únor 2009

ale ale ..ty vis jak sem to myslela a pokud ne tak jeste jednou:to mas jak s jidlem kdyz dite treba nechce moc jist a ta maminka do nej porad huci a nabizi a zkousi a porad o tom mluvi tak to dite citi,ze se z toho dela hrozna veda a proste to sabotuje prirozene takze je lepsi v tomto pripade nechat dite byt nabizet mu v dane hodiny jako obvykle a kdyz nechce tak nechce brzy pozna,ze te to nevzrusuje a zacne papat 😎 ja jsem nerekla ,ze to deti delaji naschval to je prekroucene 😝 nicmene ano pokud se snazim byt v pohode psychicky ja prenasim to na sve dite jinak je to nekonecnej kolotoc a to dite to citi pokud nema ovsem zdravotni indispozici,ktera by zapricinovala plac..ono to nedela nachval 😉 hele me je fuk jestli jak pises se kazi zuby detem tim,ze maji prso porad v puse?blbost pac nase mala ma 4roky a duslednym cistenim ma zuby jako perlicky kuk do alba 😎 a mela ceke v puse celou noc!a kdyz ji lezly stolicky?to same treba zmenis nazor az budes mit detatko starsi a podivas se na veci zpetne.. 😎 hele veci chcou duslednost,ale zase ne za kazdou cenu u tak maleho ditete i tveho mi prijde,ze je to laktacni krize 😵