Vyplakávací metoda. Zabrala u vašich dětí?

dukie
25. únor 2009

Hezký den všem maminkám. 🙂

Chci se Vás zeptat na Vaše názory na "vyplakávací metodu", případně na to, jaké s ní máte zkušenosti. Znám mnoho pro a proti, sama jsem proti, ovšem mám pocit, že se k ní stejně dostaneme, protože naše dítko ani v 6 měsících nedokáže usínat... ani v naší přítomnosti, ani bez nás, ani se zpíváním, držením za ručičku, hlazením... navíc každý spánek (i ten během dne) minimálně 30 minutami dopředu obrečí (a to i když je v náruči...) ... no prostě hrůza. A už jsme zkoušeli snad všechno. ☹ Já vyplakávání o samotě nechci, ale fakt mám strach, že k tomu dojdeme, protože už z toho neustálého kolotoče křiku a řevu před každým zdřímnutím padám na hubu... nemám to srdce ho nechat řvát... ale je hrozně vyčerpávající 3 - 4 x za den u něj 30 - 45 minut sedět, snažit se být klidná... a přitom poslouchat ten srdceryvný řev. ☹

Zabralo to u některého z Vašich dítek? Případně naopak nezabralo? Jak jste to nesly Vy, partner, dítko...?

pepibubu
25. únor 2009

dukie, mně přijde vyplakání krutý, ale je pravda, že Pepíno spinká ukázkově, a když je hooodně přetaženej, tak pomůže držení za tlapičku a nazdar.. maminky nespavců asi budou mluvit jinak...

dukie
autor
25. únor 2009

pepibubu: No právě. 😕 Náš Toníček usnul za celých těch 6 měsíců jen 2 x v postýlce sám (zajímavé je, že tomu nepředcházel ani jednou pláč...). ☹ Jinak děs a hrůza. ☹ Tobě ovšem gratuluji ke vzornému spavci 🙂 a držím pěstičky, aby Vám to tak vydrželo. 🙂

martinka79
25. únor 2009

no u nás se vyzkoušela několikrát a já prostě nevydržela, ale pozor malej neplakal ale síš se vztekla apotom plakal. 😢
Naonec párkrát ukládalů prdelku MM a bylo to sice se řevem,ale u toho nebyla. teď usíná prímově pohladím a jdu. max. poplácám prdelku či vemu za ručkua odcházím dříbe než spí.
přes den nikdy neplakal. 🙂

evicka7
25. únor 2009

ahoj dukie, mě přijde vyplakávání smysluplný, když to miminko rozumí tomu, co chceš, jen to prostě nechce dělat, ale nevím, jestli u půlročáka je to takhle, jen asi neumí usínat, napadá mě zkusit změnit uspávací rituály, nebo zkusit nějaký ty čajíky na lepší usínání, to teda na večer,nebo zkusit mudru, ať poradí
a ještě jsem se chtěla zeptat, jak usíná v kočárku, jestli je to taky s pláčem?
nám teda vikouš taky někdy dělá scény, to když je přetažená a nejde jí usnout, ale u nás v posteli se po chvilce uklidní, už jsem rezignovala na to, že někdy spí s námi, protože se raději vyspím s dítětem v posteli, než každých pět minut vstávat a běhat v postýlce

fim
25. únor 2009

Dukie a to jako pláče únavou 30 - 45 minut předtím než zabere? Nebo jsem to asi nepochopila. 😅 A pláče nebo řve? Teda v tomhle je to asi stejně jedno, ale abych měla představu, co všechno se může kolem usínání dít. 😕
u nás je to teda pohodička - Toníček spinká krásně, snad už máme i nějaký ty rituály zažitý - když začne přes den kňourat, vím, že je přetaženej, strčim dudlu, plínku na mazlení, přikryju dekou a on vytuhne.
Večer po koupání nakrmit a alou do postýlky. Tam si spíš povídá, ale i když třeba huláká, tak dudlu, urovnat mazlíky na spaní, pohladit a odchod. Za delší chvíli zase ucpat dudlikem, to si ho pak jakoby víc váží a drží si ho a většinou vytuhne. 😉 Jinak se to opakuje, ale s delšími intervaly. Funguje to.
JInak já bych se vyplakání nebála - ber to tak, že stejně ho nikdy nenecháš vyloženě dlouho, vždycky se tam ukážeš, urovnáš, zklidníš a odejdeš. Pokud si vydobyde tvoji přítomost, není to podle mě dobře. 🤐 Asi se mi to mluví, když Toníček spinká dobře, ale cítím to tak, že pár dní, ev. týdnů se budete trochu trápit a pak bude už jen dobře. 😉 A nezapomeň - dej mu do postýlky kdyžtak nějakou tvoji věc, aby tě cítil. 😎 Čím "smardlavější" tričko, tím lepší. 😀

dnada
25. únor 2009

témat kde so toto probíralo je tu více,stačilo by pohledat 😉

a co člověk to názor a půl bude pro,půl proti ... mě a prckovi to pomohlo moc. Praktikovala sem estvillovu metodu už někdy kolem 3tího měsíce. nenechávala sem ho plakat tak dlouho jak doporučují(5,10,15 min) ale ze začátku půl minutky,šla za ním,uklidnila,pak minutku,uklidnila,minutu a kousek a postupně prostě prodlužovala.Neměla bych srdce nechat ho plakat dlouho,i těch půl minuty se mi ze začátku zdálo jako neskutečně dlouhá doba. Dneska ho dám do postýlky,on si tak 5min povídá,pokňourá,pohraje a ožužlá slůňátko; a spinká bez jakých koliv problémů. Občas zakřičí,a stačí když na něj promluvím ode dveří,prostě zjišťuje,jestli tu sem🙂 Máme klid já i mrňousek 😉 Jo a trovalo to cca týden,než malej začal usínat sám. Nevím jak dlouho to bude trvat u skoro půl ročného drobce ☹ už sou víc vnímavý a vše víc prožívají,ale nečekala bych,za měsíc a něco se stopro dostaví separační úzkost a v tu dobu není dobré mimčo učit spát nebo ho proti jeho vůli opuštět,těžce to nesou

tady sem našla pár témat,kde se estvill probíral :
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
tu diskuzi přímo o té metodě nemůžu najít ☹

dukie
autor
25. únor 2009

evicka7: V kočárku někdy vytuhne okamžitě, jak ho do něj položím, jindy mi třeba 10 minutek prořve a pak usne. No a někdy, když se probudí, tak chvíli kouká, pak se mu začne chtít spát, tak zase kňourá nebo někdy přímo řve... a usne a spí celej zbytek cesty. Jak kdy. 😕 Ale rozhodně je to v kočárku lepší než doma. To se mu prostě usínat nedaří a nedaří.

Čajík na lepší spaní jsem už koupila, ale ještě nedala, je až od ukončeného 6. měsíce, takže jsem ho prozatím odložila. Nicméně jsi mi tím připomněla, že už bych ho pomalu mohla zkusit...

Usínat Toníček neumí, obecně vzato. Ono to u nás začalo celý tím, že od nějakých 3 týdnů až do 4,5 měsíců trpěl hroznýma kolikama, během dne nespal vůbec, prakticky až 18 hodin za den proplakal, pak ve dvě v noci padl vysílením v náruči (snažili jsme se mu pomoct alespoň trošku ulevit v poloze "na tygříka")... a spal v kuse těch 6 hodin a probouzel se zase s velikým řevem... no a když přešly koliky, tak jsme se snažili naučit jej usínat během dne, protože to neuměl a místo kvůli kolikám plakal kvůli přetažení... zkoušeli jsme všechno, až se osvědčilo houpání v náruči na míči a zpívání a držení dudlíka v puse (sám ho odmítá a vyplivuje). Jenže to šlo chvíli, teď už je děsně těžkej a moje záda odrovnaný... 😝 A i tak během celého tohodle divadla plakával, dokud neusnul...

Takže jsem před měsícem začala trénovat usínání v postýlce, držím ho za ručku, zpívám mu, toho dludlíčka mu držím v puse, když je to potřeba... jenomže on řve, řve a řve... 😝 A zlepšení veškerý žádný. Možná tak po prvním týdnu, kdy takhle usnul třeba po 15 minutách... ale pak se to zase začalo zhoršovat a včera mi takhle prořval před každým spánkem 45 minut... což už fakt nejde psychicky zvládat. 😝 45 minut řve, aby pak 20 minut spal... to je děsný, fakt...

No a dneska taky tahle řval, že už jsem si říkala, že prostě musím zkusit, jestli třeba nemá hlad, že se předtím možná málo napil (kojíme, takže tohle nikdy nevím), vzala jsem ho k prsu a on si čtyřikrát potáhl a usnul... a jen co jsem mu vytáhla bradavku z pusy, tak zase začal ječet. 😝 Což dřív taky nedělal... já už fakt nevím. Je to čímdál horší a já jsem už naprosto bezradná. 😖

bolk
25. únor 2009

Ahoj, máme stejně staré miminko, měli jsme velké problémy s usínáním někdy kolem 3měsíce(to samé co dukie). Teď občas když je přetažená, tak si k ní musím lehnout, hodně přivinout a něco jí šeptat .Jinak sebou hrozně hází, rukama si vyndavá dudlík a tím snemůže usnout. Už jsme trochu vychytali usínací rituál🙂. Musí být obložená min. dvěma polštáři a přikrytá peřinkou, takže není skoro vidět🙂. Vždycyky se hrozně zpotí, takže jí ty polštáře, když usne, pomalu dáme pryč. No a taky spí většinou s náma Ale musím říct, že jsem taky nikdy nevydržela nechat jí brečet(ono to u nás v jednopokojovém bytě ani nejde a taky se to usínání docela zlepšilo). Noční buzení po 2-3 hodinách ale zatím stále trvá☹.
Na druhou stranu vím co to je,když je člověk unavený a nemá sílu.

fim
25. únor 2009

Duk: ad dudel - nezkusila jsi mu dát nějaký jiný? Třeba mu nevyhovuje ten tvar? My máme doma asi tři druhy a nejradši má teda ten Avenťáckej.... ale jindy zas Nuk, pže se nemusí tolik snažit, aby mu nevypad. Jen má pak červenou pusu, jak ho má otlačenej. 😀 A ten Nuk je teda latexovej a možná mu jaoby chutná jinak. 😉 Zkus to. 😉

martinka79
25. únor 2009

duki a co popravdu zkusit položit nechal plakat a chodit po ntervalech. uričtě to bude hcvilku trvat,a le přijde to.
kamarádka měla něco podobného uspávala na míči a nakonec se to naučil. 🙂 držím pěsti.

dukie
autor
25. únor 2009

fim: Začíná to tak, že začne být protivnej, pokňourávat, mnout si očíčka... tak ho dám do postýlky, přikryju a pohladím... ale to on už začíná natahovat a pláče... když mu zazpívám, tak se třeba chvíli zklidní, ale začne zase plakat, mávat kolem sebe ručičkama, mrskat nožičkama... dám mu dudlíka, chytím ručky, aby s nima tolik nešermoval, zpívám dál... on pláče i s dudlíkem, pak ho vyplivne, začne vysloveně řvát, což je okamžik, kdy dudlík naprosto odmítá a nedostanu ho do ně ani kdybych se na hlavu postavila... takže rezignuju... zpívám, držím ho za ručky, on řve a řve... není k utišení. Jediné, co ho dokáže z toho řevu probrat, je vzít ho do náruče... což ale nechci, že jo...

No a takhle podobně to prostě probíhá ať už v době od počátku unavenosti do okamžiku usnutí uděláme cokoli... začíná kňouráním, končí hrozitánským řevem, že mám až pocit, jakobych mu trhala nožičku nebo ručičku či co... 😖 No a pak třeba vysílen usne... nebo taky ne a je po spánku totálně, je protivnej... a usne mi pak třeba zas až v kočárku - ten je taková jediná skoro jistota... ale taky ne vždy.

lenkabu
25. únor 2009

dukie:jako bys popisovala moji dceru....nepomohlo nic,během usínání řvala i půl hodiny. K vyplakání jsem se dostala v 10 měs,nechala jsem ji 3x,plakala asi 10 min a od té doby usíná sama,max 3x zařve "na protest" ale pak si vezme čaj a usne.Dávám pozor jen na to abych ji ukládala hodně unavenou.

fim
25. únor 2009

jj, s tou kolikou to znám - teda od kamarádky. Díky kolice byla malá zvyklá na chování a tudíž ani neusínala jinak než v náručí. Byla bezradná. Ale koliky přešly, malá si párkrát poplakala a teď kamarádka nemůže uvěřit, že je to to samý miminko. 😀 Tak držim pěsti, ať si to brzy říkáš taky. 😵

dnada
25. únor 2009

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tady je přímo téma o Estvillově metodě 😉

jinak fakt nevim jak Ti poradit☹

sylvar
25. únor 2009

my to zkusili a byli jsme z toho pěkně na nervy, vydrželi jsme 10minut strašnýho řevu, malá se zalykala, červenala, sotva popadla dech 😒 takže jak rychle jsme začali, tak rychle jsme skončili...a malá se sama naučila usínat po 12.měsíci 😵 prostě na to, že se má jít spinkat, přišla sama

dukie
autor
25. únor 2009

bolk: Nám ani to usínání u mě v posteli nezabírá. Vzteká se úplně stejně. 😒 O rituál - tedy vždy postupovat stejně - jsem se snažila, ale evidentně marně. Být přikrytej nechce, to neměl rád už ani jako novorozenec - soukal se ze zavinovačky ven. 😕

fim: My jsme zkoušeli už 4 druhy různých dudlíků a nic... prostě ho nechce. Moje maminka ale říkala, že ani já s bráškou jsme ho nechtěli. Ale aspoň jsme si ho prý vzali na usnutí... a jak jsme usnuli, tak jsme ho vyplivli. Toníček to nechápe, plive před usnutím. 😀 😝

martinka79: Kéž bys měla pravdu...

berenika39
25. únor 2009

ahoj, posílám zkušenost mojí kamarádky, která řešila pododbný problém. napadlo to jejího superchytrýho manžela. někdy jsou ty chlapi k něčemu dobrý 😀 😀 😀 . Nevím, jestli máš tu možnost: oni úplně přehodili dva pokoje. vyměnili ložnici za dětský. (ložnici do dětského,dětský do ložnice). Přestavěli nábytek, postýlku dali obráceným směrem, dali mu jiné obrázky a hračky. Malej byl první dny z toho tak vykulenej, že zapomněl na to svoje vřeštění a než se tam zabydlel, bylo po problému. Myslím, že to chce tak kolem půl roku, když už vnímají věci kolem sebe. Mamča s ním v tom novém nejdřív na usínání zůstávala, ale nebrala ho z postýlky. Pak už to nebylo potřeba. Každý mimčo je jiný, ale aspon jako pokus????? Držím palce.

dukie
autor
25. únor 2009

dnada: Díky, mrknu se tam. 🙂

sylvar: No Toníček právě taky řve úplně neuvěřitelně... celý zrudne, opotí se, místy jakoby se nemohl ani nadechnout... připadne mi, jakoby byl v takovém trošku tranzu... mluvit na něj nepomáhá, hladit ho nepomáhá... prostě nepřestane řvát, dokud ho nevezmu do náruče... takže si ani neumím představit, jak metoda radí "přijít a uklidnit ho, přitom ho nezvedat... a odejít", jak asi to "uklidnit ho, přitom ho nezvedat" mám udělat, když na něj v tu chvíli nic nezabírá, že jo... 😕

dukie
autor
25. únor 2009

berenika39: Díky za inspiraci. Přiznám se, že jsem o tomhle včera taky přemýšlela... že ho z ložnice přestěhuju do jeho pokojíčku (tedy do pokojíčku, co bude jeho...), že třeba mu vadí ta místnost, poloha postýlky... kdo ví, že jo... ale zase si říkám, že kdyby to tak bylo, tak by asi neřval před spaním i v té náruči... 😕 Ale za zkoušku to stojí... a pokud nic lepšího nevymyslíme, tak to asi ještě před tím vyplakáváním, ke kterému bych nerada došla, vyzkoušíme... 🙂

mkr
25. únor 2009

tak naše malá přes den spí jen v kočáru, v posteli by neusnula :(, jinak co zněmit polohu na spaní, třeba na bříšku?my to měli takhle po příchodu z porodnice pořád brečela a nemohla usnout, dala jsem na bříško a byla moc spokojená, je to i teď její oblíbená poloha dřív jsem jí při tom ještě podrndala prdelku a spalo se 🙂 jinak nám se teď spaní zlešilo, přestala jsem ji kojit a dávám ji do postele s flaškou, vyoije ji otočí se a chrupe🙂ještě spí tak od 4 měsíce s kojícím polštářem má ráda malý prostor kolem sebe

dukie
autor
25. únor 2009

mkr: Když ho dám na bříško, tak únava neúnava, hned začne zvedat hlavičku a pást koníčky a u toho řve dál... spát ani za nic...

Upřímně... uvažovala jsem, že taky přestanu kojit, protože prostě takhle nevím, jestli třeba neřve hlady... nemám žádnou kontrolu, že jo. 😕 Zkoušela jsem mu po kojení nabídnout i umělý mlíčko, jestli třeba nemám mlíčka málo... ale to odmítá, takže asi hlad nemá... a končit kojení jenom proto, že neumí usnout, mi připadne trošku na hlavu... 😕 Ale prsotě mě to takhle už napadlo, no...

bolk
25. únor 2009

No tak to ti dukie nezávidím. Mě to docela stačilo ten měsíc co to trvalo. A zřejmě to bylo tím, že jsme se stěhovali a malá přešla z košíku do postýlky a nebyla zvyklá na zvuky, které v tom našem jednopokojáku najednou byly.
A bylo někdy období, kdy se to zlepšilo nebo už od narození stále stejné?. A má už zoubky( já teda na ně sváděla všechno a do dneška nemáme ani jeden zub🙂)

pattie
25. únor 2009

My malou občas vyřvat necháme, řve v podstatě jen, když je úplně unavená a to pak třeba ani nejde nic jinýho dělat, nezabírá chování ani prso....

dukie
autor
25. únor 2009

bolk: No je to v podstatě stále stejné. Lepší to bylo fakt tak maximálně týden poté, co jsem s ním začala trénovat usínání v postýlce s tím zpíváním a držením za ručky atp. To to vypadalo nadějně, protože začal usínat už po nějakých 10 - 15 minutách pláče a fňukání... vydrželo mu to pár dní... a od té doby se to spíš zhoršuje... dneska to bylo 50 minut, z toho 45 děsnýho řevu... a po těch 50 minutách jsem ho vzala do náruče, on se uklidnil a do 2 minutek byl tuhej, což by ovšem bez toho předešlého řevu nešlo... ten pláč ho prostě takhle unaví, vzití do náruče ho uklidní a usne... jenomže kdo to má těch 45 minut poslouchat, že jo... ☹ ... rve mi to srdce... 😢

raady
25. únor 2009

ahoj,
dukie: opravdu to máte s usínáním těžké. Asi bych se také přiklonila nechat malého samotného. Ale ne těch 5, 10,15. Zkrátit to na ty půl minutky, minutky, jak psala dnada.
Mě strašně dlouho u prvního dítěte trvalo, než jsem přišla na to, že na usínání (i přes den) potřebuje svůj klid. Položit do postýlky, pohladit, dát dudlík, plínku na šmoulání a jít pryč. Prostě jsme zjistili,že ho svou přítomností rušíme. Máťa tedy byl krmený UM, nekojený. Ale byl hodňous.
Barča je úplně jiná, vzteklina. Dudlík úplně odmítá .A je kojená a opravdu je to rozdíl (oproti krmení z lahve), co se usínání, buzení v noci týče. Taky jsem zkusila aplikovat "minutkovou" metodu a po třech dnech to zabralo. Tedy je pravda, že asi tolik neplaka jako tvůj Toníček, spíš se vztekala, jakoby se s tou únavou prala. Teď remcá max. 5 min a usne. Teď trošku bojujeme v noci. Ještě nemám srdce ji v noci úplně odstavit.
Držím ti palce a přeji pevné nervy. 😉

karot
25. únor 2009

Dukie,...............my jsme vyplakávací metodu použili,když byly Adámkovi asi 4 měsíce.Od 2.týdnů jsme ho doma uspávali hopsáním na míčí,protože hodně trpěl na větry a vždycky,když se jich po masážích bříška zbavil,byl přetaženej a nemohl sám zabrat.V kočárku usínal krásně(od 3.měsíců spal na bříšku).Jenže pak už byl v náručí neskladný,navíc jsme třeba hopsali hodinu a on pak vydržel spát jen 10 min.,takže se to už míjelo účinkem. 😖
Ta večerní odvykačka(pokud nebyl vyloženě utahanej a neusnul při krmení)trvala 14 dní a řev asi 15 minut každý den.S manželem jsme se střídali na stráži,protože ten řev se nedal déle jak 7 minut vydržet. 😅
Sice mi to trhalo srdce,ale teď jsem ráda,že jsme to neodkládali déle. 😎
Teď ho dám poledne/večer do postýlky,nahrnu mu tam pár hraček,dáme si pusu,zamáváme si,řekneme si:"Hají." ..............a jdu pryč.CCa za 15 minut je v páno a bez jakéhokoliv protestu. 😉
Ale déle jak půlhodiny,bych dítě řvát nenechala. 😒

kristi
25. únor 2009

my jsme to zkusili jednou a jsem rada, ze jsme v tom nepokracovali. Rev, slzicky atd..na to ja nemam. Nase mala spala cca od roka s nama v posteli, naucila se krasne usinat a ted spi sama ve sve postylce

raady
25. únor 2009

dukie:Jé, než jsem to napsala a odeslala, tak píšeš, že pláče i 50 min. No musel být už opravdu hodně unavený, chudinka malý. Tak nevím, ale to kojo bych se snažila zachovat. Mrkla si už na www.kojeni.net? Možná by tě něco mohlo inspirovat. Je tam veeelka databáze otázek a odpovědi.

dukie
autor
25. únor 2009

raady: To s tím klidem jsem zkoušela taky. Říkala jsem si, jestli ho třeba neruší moje přítomnost, jestli ho to neprovokuje k aktivitě, tj. ruší mu to klidné usínání... ale když odejdu, je to ještě horší. Takže u nás tohle, bohužel, nezabralo.

S tím kojením já totiž získávám pocit, že nekojené děti jsou obecně víc klidnější a pohodovější než kojené. Logicky si to vysvětluju tím, že pokud jsou krmeny z láhve, tak v láhvi je přece jenom vždy stejné množství mlíčka, takže je tam větší pravidelnost. Kojené děti z prsa vybaští jen to, co tam je (a o tvorbě v průběhu kojení, resp. nevyčerpatelnosti prsu, mi někdo může vykládat, protože ne vždy to funguje tak ideálně, aby se stíhalo tvořit tolik mlíčka, kolik dítko zrovna v danou chvíli žádá...), a to je pokaždý různý, takže tam ta pravidelnost není taková. Navíc umělé mlíčko má stále stejné kalorie na objem... kdežto mateřské nikoli... Celkově bych ale nechtěla, aby to vyznělo, že nějak hanobím kojení, to ne... sama kojím. Tohle je jen takový můj dojem, kterého jsem nabyla z toho, co jsem zatím o dětech v okolí slyšela jak od maminek kojících, tak nekojících...

Děkuji Ti a já držím palce Tobě, ať ty noci taky brzy zvládnete. 🙂

dnada
25. únor 2009

dukie - já malého také kojím ,pořád dá se říct plně,moc příkrmů nezbaští,nechce se vzdát prsíčka. Máš pravdu v tom,že ve flašce vidíš,kolik vypije,ale ne všechny nekojené děti jsou klidnější😉 ;Je to v;šechno moc individuální a myslím že to bude tak půl na půl. Je pravda,že kojené dě;ti bývají ;více fixovaní na mámu(prso) nekojené se na flašku nefixují(většinou).
Jinak s tou tvorbou mlíčka.No máme prsa dvě,pokud nestačí nakojení z jednoho,máme druhé. Malej mi od mala baštil vždy z jednoha a další kojení z druhého,nikdy mi nevypil obě naráz,až do dneška.Dnes mě vycucl jak nic 😅 ale jinak si myslím,že mlíka je vždy tolik,kolik dítě potřebuje,když je málo,tak se pár dní budí v noci a tím si samo upravuje laktaci a přes den se tvoří mléka víc,aby pokrylo jeho potřebu.A to že se mění složení mateřského mléka je pravda,upravuje se podle toho,jak dítě roste a vyhovuje jeho potřebám,to tak zařídila matka příroda 😉 To je můj názor🙂
A vem si ,že sem malého v šesti nedělí kojila co hodnu a půl v podstatě,protože se nabaštil,usnul,za půl hodiny znova,usnul na hodinu a zase,najíst,usnul,za půl hodiny najíst,usnul a tak dokola,ve dne v noci. Ale u nás to bylo tím,že byl prťavý,když sme šli z porodky měl 2,5kila,tak se brzo unavil. Taky trpěl na prdíky a měli sme cca od 1měsíce do 4tého koliky, jediné jak usnul bylo mě v klíně(prdku měl spuštěnou u mě mezi kolenama,hlavičku na stehně a nožičky na druhém,měl takhle zmáčklé bříško a tolik ho to nebolelo)
No a dnes baští někdy po dvou hodinách a někdy si řekne až za 4 🙂

ještě mě napadlo... když můj malej chce spát a nejde to,prostě si mne očička a kňourá ... tak ho začn lochtat,blbneme,výskáme na sebe,položím ho na bříško,aby makal,prostě se ho snažím unavit,on takhle vybije i ty poslední zbytky energie a pak mi usne raz dva... nezkoušela jsi ho víc unavit? Třeba 🙂 Já nevim,třeba už jen plácám nesmysly