Vytáčení nožičky při chůzi. Je to normální?

eloana
11. srp 2011

Ahoj holky-rada bych se poradila. Dnes me rodice upozornili na to ,ze malej pri chuzi vytaci jednu nozicku ven a jako by ji trosku tahne za sebou.... Vim o tom ,ale prikladala jsem to tomu, ze chodi sam teprve 3 tydny... Je to normalni nebo to mam resit s detskou? Nechci zas zbytecne plasit, ale nechci nic zanedbat... diky

sussanah
11. srp 2011

Je to opravdu hodne o tom rozchozeni se. Pockala bych tak mesic, pokud to bude porad stejne, tak se porad s dr. My jsme byli v 15m (chodil od 12m) na neurologii na doporuceni detske pro jistotu, ale nic se nepotvrdilo. Maly sice porad jednu nozku staci dovnitr, ale rekli mi jen, ze mam zajistit, aby mel radnou pevnou padnouci obuv a zbytek se casem upravi.

usounek25
11. srp 2011

ahoj, měli jsme podobný problém. Malej zase nožičku vtáčel dovnitř. Při chůzi to bylo vidět jen trošku, ale měl jednu podrážku na patě více sešlapanou na jednu stranu než na té druhé botě. Asi za měsíc co se pořádně rozchodil a byl jistější se to upravilo a teď už není problém. Takže bych volila to co píše sussanah - vyčkej nějaký čas, pokud se to neupraví, tak se obrať na dr., ale věřím, že se to dá do pořádku 😉

nemsim
17. čer 2013

@eloana Ahojek máme stejný problém s tou nožičkou,všude na diskuzích jsem našla jen diskuze,kde se řeší vtáčení nožičky dovnitř,ale malý vytáčí levou nožičku ven a taky ji trošku tahne za sebou.Má teď od 27.6. 10 měs.Já bych si toho nevšimla,dokud obchází doma nábytek bosky,tak to nejde vidět,ale jak mu dám botky a chodí za ruky,tak to vidět jde.Díky za radu,jak Vám to dopadlo a co vám pomohlo 🙂 Simona

eloana
autor
18. čer 2013

@nemsim ahoj-no priznam se, ze uz vubec nevim, ale pravdepodobne s to srovnalo uplne samo.malemu jsou ted 3 roky a chodi dobre -mirne smajda,ale to ja smajdala taky)

nasekuratko
18. čer 2013

@eloana náš malý dělal (a občas dělá) to, že vtáčel jednu nožičku dovnitř. Čím víc byl unavený, tím horší to bylo. Ptala jsem se na to dr. při povinné prohlídce a řekla, že se to u těch dětí mezi 2-3 rokem samo upraví.

apina
12. kvě 2014

eloana mohu se optat proč neurologie? co má společného s vytáčením nožiček? děkuji za odpověď