Vyváříte oblečení, které není přímo na pokožce?

renatak
17. zář 2008

Ahoj holky,
chtěla bych vědět jak řešíte různé věci kolem dětského (novorozeneckého - batolecího) oblečení.

Vyváříte i věci, které nejsou přímo na pokožce? (kalohoty, dupačky, mikinky,...)
Převlékáte denně i věci, které nejsou přímo na pokožce? (pokud nejsou evidentně ušpiněné)
Žehlíte na zvláštní podložce, nebo přímo na prně, kde žehlíte i své věci?
Sušily by jste na půdě s klasickým půdním nepořádkem?

kijonkova.k
17. zář 2008

Ahojky,já jsem vyvařovala jen věci,které jsme měli ještě po manžovi(byly zažloutlé,není divu za skoro 30 let).Jinak jsem prala první věcičky na 60,ty barevné i na 40.První týdny jsem převlíkala často(dost ublinkávala),asi od těch 2-3 měsíců jsem v pohodě nechala bodýčko 2 dny.Dupačky a tepláčky jsem taky neměnila každý den,pokud se nestala nehoda.Žehlím na našem prkně a suším,kde se dá. 🙂

dagina
17. zář 2008

Ahojky Ranata, zrovna nedávno jsem toto také začínala řešit... a jedna mamina a těhule zároveň mě poradila to, že co se vyváří tak vyvařit (pleny, košilky...), jinak prát vše dle etikety což je max. 60 stupňů. A je pravda že vyvařit dupajdu z bavlněného úpletu..., to by z toho byl asi dobrý hadr 😅 . Žehlit budu normálně na prkně... .

paolin
17. zář 2008

presne, jak pise kijo. vyvarela jsem jen poblinkane/pokakane latkove pleny a pak je zehlila. ted uz ani to moc nezehlim. neni cas na legracky 😀 na pude bych asi nesusila-kvuli plisnim.

kubinkov
17. zář 2008

Malému peru prádlo společně s naším, nic nevyvářím, peru na 40. Na začátek jsem vyvařila těch pár látkovek, které používám na podložení, otření apod., ale teď už je peru jen na 60 s našimi ručníky. Protože peru častěji, než kdybych čekala, až budu mít pračku jeho oblečení, nemusí mít toli věcí, rychle se prádlo "točí". Žehlím jen někdy látkovky, když mám čas a chuť. 😉 Malý nemá žádné potíže z toho, že mu nepereme zvlášť. Nepoužívám ani "dětský" prášek, protože je složení stejně stejné jako u normálního prášku. Dětské prášky jsou jen drahé 😝 a podle mých zkušeností špatně perou, zůstávaly mi flíčky od jídla.

katchula
17. zář 2008

Ahoj, tak já zrovna minulý víkend začala s praním vybavičky. Rozhodně se řídím podle etikety, takže ty barevný oblečky peru na 40. Nehodlám to hned po prvním vyprání všechno zničit. Taky novou zavinovačku a nový spací pytel jsem vyprala na 40. Jinak žehlím normálka na žehlícím prkně, akorát ty věci peru zvlášť a koupila jsem prášek Persile sensitive. Sušila jsem na balkoně, ale jestli bude počasí pokračovat v tomto rázu 😒 , tak budu muset sušit doma na sušáku v pokoji...

mkr
17. zář 2008

renatak na půdě bych teda nesušila ani nám, jinak peru všechno naruby, jen na 40, věci po mně na 60 byly asi kvalitnější materiály, jinak žehlit můžeš normálně na prkně a od 6 ti nedělí už jsem ani nežehlila
jak píše kubinkov taky se mi zdá, že dětský prášky moc toho nevyperou mi od 6ti nedělí perem v našem a nic
věci denně převlékat je zbytečný teda pokud nejsou poblinkaný a tak
takže abych to schrnula od 6 ti nedělí peru a dělám pro malou vše jako nám 🙂 přijdou jiné věci, kterým se budeš víc věnovat🙂 přeji pěkné těhulkování

janulle22
17. zář 2008

driv jsem parala veci normalne v pracce na 40 s lovelou myslim...a ted uz mu to peru s nasim oblecenim normalnim praskem...ale jak jsme zacali tuhou stravu tak jsem dost odmocovavala aby topustilo...ale treba bana a mrkva nepostila...:(