Vývoj 13 měsíčního chlapečka

luciebb
2. čer 2019

Zdravím všechny maminky. Jsem hrozně vystrašená a bojím se aby vše bylo v pořádku s mojím chlapečkem. Abych aspoň trochu popsala mé obavy. Trápí mě oční kontakt a sdílená pozornost. Syn se kouká do očí z dálky a to vždy, ale z blízká je to hodně špatné. Někdy ho donutím, ale to je vždy vteřina. Na jméno reaguje, ale někdy až na po 4. Sdílená pozornost není žádná. Popravdě ani nevím jestli už by měla být. Nenosí mi věci na ukazování. Když si hraje, tak se na mě nekoukne co já na to. Začal žvatlat v necelém roce a říká táta, baba, dede, teta a číňtina . Furt si žvatlá pro sebe. Ukazuje si furt na něco. Když mu řeknu ukaž kde je táta, tak ukáže. A tak i venku když mu řeknu, ukaž pejska atd., tak ukáže. Řekla bych, že má rád děti. Nehraje si s nima, ale nevadí mu. Miluje hru na baf a má rád když ho někdo honí. S hračkami si hraje, ale ne účelově. I když si prohlíží třeba knížky, ale nemá snahu třeba něco mi ukázat. Lidí se nebojí. Je hodně usměvavý. Dělá paci paci, prosím, papá a jak je veliký. Rozumí zákazu, ale někdy musím víc zvíšit hlas aby uposlechl. Trochu rozumí když mi má něco podat. Když jdeme dělat haji, caky caky, mlíčko, tak rozumí. Prosím o radu a jestli mám mít obavy. Nebo kdy vaši prckové sdíleli s vámi? Moc se trápím a nejsem schopná na nic jiného myslet. Asi to bude hloupé, ale k doktorce se bojím jít a zeptat se. Mám strach, že se něco prokáže. Vím, že to nezměním, ale fakt se bojím

nadyn
2. čer 2019

Vůbec se netrap. Myslím, že je tvůj chlapeček úplně normální dítě. Dcera, taky 13mesíců je na tom velmi podobně. Knížky ji také moc nezajímají, neukazuje na obrázky a to i přesto, že se jí knížky snažím nabízet. Zvířátka ji taky neberou. Na druhou stranu je velmi dobrá v hrubé a jemné motorice. Mezi takto malými dětmi mohou být velké rozdíly, ale to je normální. Časem se to srovná. Pokud se ti přesto něco nezdá poraď se s pediatrem. Není se čeho bát s největší pravděpodobností té uklidní😉

eithelwing
2. čer 2019

Řekla bych, že dle popisu je normální. 🙂 Nějaké účelové hry podle mě vznikají časem. Stejně tak sdílení.
Dcera, 2 roky, si poslední dobou hraje tak nějak, že v tom vidím smysl i já dospělak. 🙂 A nejake sdílení... Narůstá pomalu. Ale vždy je v okolí něco lepšího. Samozřejmě pozornost roste, respektive schopnost se déle soustředit na jednu věc, třeba i na mě, ale v roce je podle mě brzy. 🙂

luciebb
autor
2. čer 2019

@nadyn moc děkuji za odpověď. Bojím se jít zeptat doktora aby neřekla, že přišla další hysterka. Jsem v tomhle bohůžel moc neprůbojná. Blbá povaha

luciebb
autor
2. čer 2019

@eithelwing také moc děkuji za odpověď

makronka222
3. čer 2019

V roce si nase resila ,,svoje,, a zbytek nezajem, v roce a pul uz to byla jina liga

makronka222
3. čer 2019

@makronka222 kdyz to reknu takhle - u prvni jsem resila co vsechno uz umi, at uz to umi atd, ted u druhe at si dela co chce, nebudu ji do niceho nutit, ty veci, dovednosti prijdou casem stejne.

luciebb
autor
3. čer 2019

@makronka222 moc děkuji za odpověď