Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

peppapig
24. črc 2009

Caute holky, jak jste se tu super rozepsaly, aspon jsem si ted pekne pocetla pac M ma histericky zachvat ohledne vecer a televize, tak jsem pri vas aspon v klidu, ale vevnitr to ve me vreeeeeeeeeeeeee asi jako v me milovane M 😠

larri, konec mame asi vsechny prehled, co se tyka nepruchodnych vajecniku 😉 , clovek slysi diagnozy odevsad, ale blizsi info ani za nic. Kazdopadne verim, ze to vyjde a budou princezny a mozna i princatko 🙂 Predstav si trojcata 😀 😀 😀 (ja si nedovedu predstavit ani dvojcata, nase dite vyda za 10 certu 😀 ).

x...(nevidim predeslou stranu a nepamatuji si nick, pardon), krasne jste to v Italii zvladli. A omlouvam se nevsimla jsem si albicek a ze uz mate miminko, prepisni si to u fotky (tak jsi jeste tehule hihi), moc krasny chlapecek!!!! Muj muzik (neni vlastne jeste muzik, ale rikam mu muzik, svatbu stale odkladame pac chceme mit 2 jednu u nas v CR a jednu v Indii) pochazi z Bangladeshe (je napul Ind napul Bangladeshi).

Nechtela jsem to tu vcera jeste psat, ale v nedeli jsme mely (ja a Micinka) letet domu do CR, ale od stredy bereme leky na Praseci chripku, tak je to v haji. Navic uz jsem letenky jednou menila, to jsme zase cekaly vyroj nestovic. Asi se uz letos picnu, nejak je to cestovani tohle leto proti nam zaujate. Ve stredu nam bylo docela zle, hned jsem si rikala, ze to neni obyc chripajzna pac se me jako alergikovi spatne dychalo, mala mela vysoke horecky a bolavou hlavicku, vkuse plakala asi 2 hodiny a pak hodne spala. Na to mi kamoska volala, ze dostali leky na Praseci chripku, ze jsou pozitivni. Tak jsem hnedka volala dr a muzik utikal pro leky (on je jak ripa, zatim zadne priznaky). Hned po prvnim dnu uzivani tamiflu se vse zlepsilo, me uz je uplne fajn, Mia jeste kasle, ale uz nema teploty 🙂 Ovsem karantenu musime dodrzet, ikdyz clovek se 100% nedozvi, jak dlouho by ta karantena mela trvat, uz jsem procetla stovky stranek na nete, volala doktorum i znamym doktorum a kazdy rika neco jineho.

peppapig
24. črc 2009

Jupi, moji malou damu uz vztek presel, akorat si rozmazala snopelek po celem obliceji (sorry pokud nekdo veceri) 😉

larri
24. črc 2009

peppapig,ja se tady rozepisuji o mych vejcovodech a ty napises,ze mas ted prehled o nepruchodnych vajecnikach. 😠 😠

Na co to tady vysvetluji.Nepruchozi vajecniky nejsou,tam se tvori vajicka 😠 😠

Delam si srandu,urcite ses jenom preklepla,ale ja jsem od te doby,co chodim do CARu strasne chytra. 😀 😀 Jedine co jsem vedela urcite bylo,ze miminko nenosi cap.Jinak jak to vsechno funguje zjistuji az ted.Ale taky diky tomu,ze si dr.udelaji na nas cas a vysvetluji nam to vsechno polopate.

At se mala vzteka,vzdyt je to zenska. 😉

peppapig
24. črc 2009

Larri ja jsem vul, ja samozrejme mela na mysli ty vejcovody, pardon pani ucitelko 😀 😀 Ja mala huci, nekdy ani nevim co pisu 😅

binki
25. črc 2009

larri, takže čekáš na trojčata? no, upřímně máš můj obdiv předem 😀 hlavně se drž!
moje diagnoza byla taky fajn, nulová ovulace, dostala jsem léky a šlo to, ale dodnes si myslím, že to bylo spíš tancem, kterému jsem se tehdy poctivě věnovala a nějak se to tam prostě lépe "poskládalo" 😀

xzaje01
25. črc 2009

Holky, tak jsem se dnes po ranu pekne zasmala - nejdrive ty nepruchodne vajecniky a ted trojcata - takhle se siri famy 🙂

My dnes prozmenu resime kulturni rozdil v nasem smisenem manzelstvi - a to konkretne mexickou nechut k planovani. Rada bych si naplanovala na rijen tyden v Tatrach, ale "nemusime to rozhodnout ted, muzeme jindy", neboli MAÑANA.. No nic.

Peppapig - s tou chripkou to je nemile, ale hlavne ze vam zabiraji leky. Ja slysela pred 2 dny na BBC ze v UK se to ted nejak rozmohlo a maji 100.000 novych pripadu, coz se nam zdalo strasne moc, ale asi to je mozne? Ted, kdyz ji mate prodelanou, tak na vas uz nemuze - je to tak, ne? Ja tedy doufam, ze se nam vyhne, porad me strasi, jak rikaji ze je to nejrizikovejsi pro stare lidi a deti pod 1 rok. 😖 Ja se chystam do Ostravy v zari, myslis, ze to tam jeste budete?

Jinak ten muj nick je dost nestastny, je to jeste z doby studia na VS - tam nam to generoval pocitac, pouzivam to doted na vsech moznych strankach. Jinak jsem EVA, to je snad jednodussi. 😵

No, tak ja zase pujdu, maly se vzteka, taky je to pekny cipera. Myslim, ze mame v pline nadilku, tak to pujdu poresit! 🙂

xzaje01
25. črc 2009

..No, byla tam a pekna! 😀

Larri, a ty bys trojcata brala, ne? Kdyz uz se to tu naclo.. Kdyz nejaka ta Americanka zvladla osmercata?

Peppapig - ty dve svatby to je dobry plan, ja mam kamarady z Indie a ti mi rikali, ze tam je svatba zalezitost na nekolik dni a pro strasne moc pribuznych, zadne "sup sup behem 1 odpoledne" jako u nas. 😀 Je Banglades to same? My se brali z praktickych duvodu v CR, v Mexiku jsou svatby taky pekne monstrakce. Ale jak to rychle ubehlo, bylo mi az lito, ze se vdavam jen 1x za zivot! 😉

paula
25. črc 2009

ahoj holky, delsi dobu jsem tu nebyla a jsem rada, ze se to tu zase rozjelo.
Akupunkturu taky vrele doporucuji, chodila jsem na ni kvuli zablokovanym zadum - taky 10x - 2x tydne a moc mi to pomohlo ( i na jine veci - nepravidelna ms, bolesti hlavy) proste se citim takova cela harmonizovana. 😉 😀
holky, mate nadherny snedy deticky. moc se mi libi. 🙂

paula
25. črc 2009

Kacir, obdivuji, ze zvladnes 4 deti. Ja jsem puvodne taky chtela, ale po prvnim uz vim, ze bych to nezvladla. Jsme s manzelem v cizine sami - on tu nema rodinu a ja taky ne, takze bysme to nezvladli.

Larri, hodne stesti pri ceste za miminkem. Urcite zkus tu akupunkturu, jestli na to mas, ten doktor je fakt znamy a dobry.

peppapig, krasna holcicka a krasny manzel 😵 jak jsi prisla na strach z kradeze identity? To by me vubec nenapadlo.

xzaje, mexican je taky neco vyjimecneho. Proc jste se rozhodli zit zrovna v Italii? On umi italsky? A kde a jak jste se seznamili?

Pro ty, co me jeste neznaji, muj muz je z Iraku 😀 😀 😀 takze taky utlacovatel zen, ale hlavne terorista. 😀 😀 😀
Holky, ty predsudky jsou fakt strasne, jen jsem rada za moji rodinu, ktera to vzala docela v pohode a berou ho jako cloveka a nedivaji se na to odkud pochazi, nebo jakou ma barvu pleti. My zijeme v Nemecku. Manzel sem prisel jako uprchlik v dobe valky v Iraku. A ja jako au-pair a uz zustala.

Napiste taky svoje seznamovaci pribehy, to je vetsinou hodne zajimave a napinave. A taky jak se na vase protejsky divaji vasi cesti nejblizsi - rodina, kamaradi.... ti cizi, co do toho nevidi a pomlouvaji at si nas... no ne? 😉

peppapig
25. črc 2009

Holky, jsem moc rada, ze nam tema ozilo, jupiiii. Mozna by nebylo od veci dopsat do nazvu 'vzala jsem si Araba/cizince'. Urcite pisnu vic az vecer az bude muzik v praci a nezbednice v posteli. Ted jsem vyslala M na nakup, jen jsem zvedava, co zase prinese, nakupy potravin jsou jeho velmi slaba stranka 😠 , no proste hruza.

Preju peknou sobotku a napisu later 😉

paula
25. črc 2009

peppapig, tema vzala jsem si cizince uz tu je. Muselo by se asi napsat, vzala jsem si araba/cizince snedeho 😉 😀 😀 😀 podle toho, jake holky tu pisi, ale to uz zni docela rasisticky,ne? 🙂 Ono neni cizinec jako cizinec. MOzna by jeste slo cizinec - neevropan.

larri
25. črc 2009

Jezisi,ja nepsala,ze chci trojcata....chtely bych dvojcata,at nemusim znova absolovovat vsechny ty stimulace a vsechno okolo.
Ja ale mam stejne jenom uz dva hrazene pokusy,tak budu rada,kdyz vyjde aspon jedno.Abych zaplatila minimalne 60 000.- a pak to nevyslo,tak to bych byla urcite v Bohnicich.

Jinak ja jdu na ivf az v listopadu,takze prstiky zatim protahujte,ale pak je budu potrebovat. 😉

Paulo a kde zijes v Nemecku? Ja mam znamou v Norimberku a kamarada v Bremy?,ted nevim,jak se to pise.On je gay a ted prijel s novym pritelem do cr a pozval nas k nim. 😉
Kamaradku mam v Londyne,ktera nas taky pozvala,ale ja misto abych jela za nima,tak beru dovcu na ivf a doktory.Ted mam teda nemocenskou a je to strasne,nemam ani vychazky,dostanu je az v pondeli.A to neeeechci videt tu moji vyplatu. 😠 😠

Peppapig,muj drahy nakupovat nechodi,vzdycky nadaval,ze utratim hodne a naplnim lednicku,on tolik neutrati.Koupil vzdycky pecivo a 4 jogurty. ☹

Nejradci si jdu nakoupit sama. 😉

tictac
26. črc 2009

je fajn, ze sem pise vic holek, ktere maji pozitivni zkusenosti 😉 Nazory podle vzoru Bez dcerky neodejdu me vzdycky nadzednou ze zidle 😠

pobavila me paula, jak popsala sveho muze s nadhledem 😀

paula
26. črc 2009

tictac, me se zase moc libi heslo, co mas v profilu. 😉
Larri, my zijeme u Düsseldorfu, to je od Norimberku i Brem daleko. 😉 A kde vlastne delas? Ty jsi v Praze,ne?

larri
26. črc 2009

Paulo,ja jsem z Moravy,ale sla jsem do Prahy za lepsim. 😀 😀 😀

Delala jsem v jednom podniku 13 let a bylo to porad dokola.Mela jsem kamaradku v Praze,ktera chtela,at jdu za ni,protoze jsem si sem tam postezovala,ze mne to nebavi.Doufam,ze tady nebudu delat taky 13 let. 😠 😠
S kamaradkou se skoro nebavime,dela mi provozni,tak jenom to,co musime.Hodne se zmenila,pohadaly jsme se kvuli bydleni,ale to uz je 5 LET,bydlelo nas 6 ve velkem byte,ale vetsinou jeji rodina,takze cokoliv mi vadilo,tak kdyz jsem se ozvala,bylo zle.
Osamostatnila jsem se,zatimco ona je tady asi 10 let a bez sestry nebydlela ani den.Ale zmenila se jako clovek,to co predvadi posledni dobou,nechci byt zla,ale doufam,ze se ji to vsechno vrati.
Jo,jinak delam ve sportovnim centru v restauraci.Muzes si to najit,v lete delam venku,kde prodavam zmrzlinu,kafe,pivo,vino atd.a v zime v restauraci.Je to jako samoobsluha,nekdo rika bufet,ale na to mam alergii.
www.hamrsport.cz ,jsou dva,tak si najdi Zabehlice.

xzaje01
26. črc 2009

HAHAHA "Vzala jsem si snedeho muzskeho" - to by byl perfektni nazev - sem se nam vejde i Kacir! Akorat by se to tu mohlo ted v lete preplnit, kdyz se lidi na dovolenkach pripecou... 😀

Paulo - Iracan taky dobry! To si myslim, by u nas chvili trvalo, nez by to tatka rozdychal. Mel uz problem s Mexicanem, ale kdyz ho pak poznal, tak se uklidnil tim, ze je to aspon krestan. Tatka tedy neni zadny nabozensky fanatik, bal se ale odlisnosti kultur.
A jak jsme se poznali? Studovali jsme oba v Praze na VSE (tam jsme se ale nikdy nepotkali). Ja jsem jela z Ostravy vlakem po vikendu u rodicu, on byl taky v Ove u nekoho na navsteve. Mel ale v planu jet do Prahy autobusem. Jelikoz ale hodne snezilo, nestihl dojet vcas na nadrazi, listky mu uz vyprodali, tak sel na vlak. No a tam jsme na sebe narazili. 🙂 Prokecali jsme celou cestu, ja v te dobe mela chripku, takze jsem na neho porad kychala, nenamalovana, opuchla.. 😅 V Praze si na me vzal cislo, zasli jsme na kafe - to uz jsem se pekne dala do poradku 😉 ale on z toho setkani mel pocit, ze jsem se nudila (divala jsem se pry porad na hodinky) a tak se uz neozval. Mezitim mi na nej kamoska ve skole prozradila, ze takhle "na kafe" chodi s hooodne holkama a ze je to pekny proutnik, dalsi kamoska mi pak rekla, ze s nim chodi. Takze to bylo pak prekvapeni, kdyz se po 2 mesicich ozval znovu, ja zrovna nemela co delat, tak jsme sli na dalsi kafe a tam se do me pry zamiloval. Ja uz ho brala jako toho filutu proutnika a trvalo dalsich par schuzek, nez se veci vysvetlily. Mimochodem, s tou kamaradkou nechodil, to bylo spis jeji prani nez skutecnost. 😝
Od te doby se muj zivot ubira blaznivymi peripetiemi v mexickem stylu a ja se to snazim korigovat svym organizacnim talentem, co to jen jde. 😅 V Italii jsme proto, ze tady dostal dobrou pracovni nabidku. On se Italsky naucil behem pul roku, ro je jako bys poslala Cecha do Polska - taky se chytne rychle. Ja uz jsem na tom hur, mota se mi Spanelstina s Italstinou. 😖

Larri - to je snad dobre, ze jdes na ti IVF az v listopadu - do te doby si te vezme do parady akupunkturista a to by bylo, aby to nevyslo!

No.. zase musim bezet, maly nevydrzi chvili v klidu.

xzaje01
26. črc 2009

Jeste pokracovani...

Peppapig - muze nakupujiciho potraviny s chuti ti zavidiiiiiim! Ja kdybych mohla sama ridit, tak toho mojeho do obchodu vubec netaham, protoze to je same "honem, rychle" a pak v tom presu pul veci bud nenajdu ci zapomenu! 🙄

Holky, docela by me zajimalo, jak to mate s "materskou dovolenou" (ten termin nerada pouzivam, vite asi proc 😵 ). Ja jsem teda byla dost v soku, jak to chodi tady v Italii - zenske bezne po 3 mesicich od porodu jdou zpet do prace a dite je v jeslich. Ze zacatku me otazky typu "Kdy se vracis do prace?" desne stvaly, protoze pri me odpovedi ze asi tak za 2 roky nejdriv se na me divali jak na totaniho blazna. Ted uz, poucena, radeji rikam ze nevim a dal to nerozvadim, nema to cenu.. V Mexiku jsou veci jeste jinak, protoze pokud si to rodina muze financne dovolit, zeny jsou v domacnosti a nikdo se na to nediva jako na neco podradneho - naopak jsou radi, ze se o deti stara jejich matka. Samozrejme velka vetsina rodin jsou z chudsich pomeru a tam pracuji pak nejen maminky ale mnohdy i ty deti. 😔

Jeste me tu prekvapilo, jak je tady dulezity faktor postavy po diteti. Pominu smesne vypadajici starnouci zeny s prefouklymi silikonovymi prsy ci rty a prepalenou kuzi od solarka, myslim spise jakesi ocekavani ze se zenska hned po porodu vrhne do posilovny setrast to, co nabrala s ditetem. Nektere soukrome kliniky tady pry maminkam hubujou, kdyz priberou vice jak 13 kilo.. 😨

binki
26. črc 2009

xzaje01: v Turkey je md také 3 měsíce, pak většinou hlídají babičky a později jdou děcka tak jak u nás do školky. pracovní týden je 48 hodin, dělá se i v sobotu, takže matky běžně chodí kolem osmé domů, platí si i hlídačky, aby mohly překlenout dobu odchodu děcka ze školky, než se vrátí...hodně žen ale celý život nepracovalo, byly doma, je to rodina od rodiny, ale neznamená to, že jsou jen doma, většinou prodávají květiny, pletou svetry, podílejí se provozu rodinné firmy, chodí dělat brigády do textilek. život tady je tvrdý a sociální systém jaký známe z čr zajištuje rodina, ne stát. i ty zaměstnané každý den vaří, když jsou prachy, jedí venku, děti v Turkey jsou běžně v 11 venku, ale to asi v Itálii, též. ženské jsou upravené i v největším horku a většina je štíhlých....
😉

schiffa
26. črc 2009

Ahojte holky. Ja na MK moc nechodim, zvlaste po narozeni Kubika nic nestiham, ale obcas nahlednu a ted tu vidim tohle tema, tak nemuzu neprispet. Ja tady taky patrim, muj manzel je Palestinec.

Vidim, ze se bavite o materske dovolene, tak si rikam, ze vas musim upozornit na to, ze i kdyz zijete v cizine a neplatite v CR vubec zadne pojisteni, mate narok na ceske porodne a cesky rodicovsky prispevek do 4 let veku ditete. Mozna, ze to vsechny mate vyrizene, ale s kym se bavim tak o tom nevi, takze se snazim to rict komu muzu.

paula
26. črc 2009

ahoj schiffa, ja si vzpominam z drivejska na tvych par "osvicenych" prispevku 🙂 . Ten narok na materskou je ale jen pro ty, co si ponechaly i trvale bydliste v cr.
Tady je materska rok, ale zamestnavatel musi podrzet misto tri roky. Takze zenske vetsinou zustavaji doma mezi jednim az tremi roky. I kdyz nemaji materskou, tak si nemusi platit zdravotni a socialni,to plati stat. Hodne tu vidim, ze se snazi stihnout 2 deti co nejrychleji za sebou a pak je dat najednou do skolky - treba rocni a trilete a pak jit do prace. Taky je tu hodne trend pri detech pracovat na polovicni uvazek, protoze je to danove zvyhodneno (specialne pro maminky).
Ve skolkach ale neni dost mist pro deti pod tri roky, takze je tu dost oblibeny model "chuvy". To je vetsinou zena v domacnosti s odrostlejsimi detmi - co chodi do skoly, nebo uz jsou dospele a ta si bere k sobe domu 1-5 malych deti pracujicich maminek. To se ale vyplati asi jen v rodinach, kde oba pracuji na plny uvazek a solidne vydelavaji.

xzaje01, v Italii asi hodne daji na vzhled, vid? Super, ze tvuj muz italstinu dobre zvladl a ma tam praci. 😉 Ja si porad rikala, proc zrovna italie. Ale myslim, je tam taky par ceskych holek. Znas se s nejakymi?

paula
26. črc 2009

larri, tak ty jsi utekla do Prahy za lepsim. 😉 🙂 ja taky pochazim z moravy a moje sestra je ted v Praze. Kdyz jsem tam v kvetnu byla, tak jsem videla, co uz je tam cizincu/pristehovalcu. Praha je asi z cele CR nejmezinarodnejsi. Tak by me zajimalo, jak se prazaci na cizince divaji. Je to tezke, nebo uz si zvykli?

paula
26. črc 2009

Schiffa a kde zijes ty?

anatanka
26. črc 2009

Nemyslim si, ze by Praha byla az tak kosmopolitni, alespon ne v myslich. Pro me je kolikrat neprijemne rikat, odkud je muj manzel. Lide se vzdy pozastavuji nad mym prijmenim, u ktereho se da jen tezko poznat, odkud puvodne pochazi a ja vzdy reknu, ze manzel je ze Syrie a uz je mi jasna reakce, co prijde. Takove to "Aha..." 😉

Nektere sestricky u doktoru jsou takove drbny, ze by se me vyptavaly snad i na to, jestli manzel po sobe splachne na WC 😀

binki
26. črc 2009

manžel by měl lepší název pro fórum - vzala jsem si uzenáče, když byl ještě student, tak mu nějaký děda na lavičce říkal, jo, to jste ti uzenáči, to nejste ti černoši 🙂

anatanka: znám, aha a viděl už automatickou pračku? 😀 minule na alergologii se divili, že nenosím burku...v Brně

schiffa: a šli jste do těch Emirátů?

zuzik_p
26. črc 2009

Safron, pribeh tve sestry je priserny, bylo mi z toho smutno ☹ Ja mam za manzela egyptana, ale je to naprosto skvely clovek. Kdyz jsem byla na ambasade legalizovat oddaci list, pripadala jsem si trochu jako na policejnim vyslechu, pote mi konzul rekl, ze uz zazil par pripadu, kde jsou holky udajne drzeny ve viskach kolem nilu za nelidskych podminek. U pribehu tve sestry me ale trochu zarazi, ze ji nechal poprve do cr odjet s malym, kdyz ted se deje co se deje.
Ohledne prijmeni - ja si nechala sve a dcerka ma take po me. Urcite bych preferovala mit prijmeni manzela, on ho ma ale vylozene arabske a protoze chci zit v cr, kde je stale plno predsudku vuzi arabskemu svetu, zvolila jsem takto. Manzel z toho samozrejme nadseny nebyl, ale spokojil se s tim, ze udela male rodny lsit v egypte, kde bude uvedeno jeho prijmeni. Pripada mi to silene, mala vlastne bude mit 2 identity 🙂

tictac
26. črc 2009

MM zase rika sam sobe ''cigan pan'' 😀 , ze je tmavsi a lidi v CR to snadnejs pochopi 😉 ..ale muzu rict, ze jsme se v CR nikdy s rasismem nesetkali...a doufam, ze ani nesetkame 😉

schiffa
27. črc 2009

Paula, to mam radost, ze si na mne nekdo pamatuje, moc diskuzi jsem se teda nezucastnila, spise jsem se parkrat nekde mihla, a obcas neco "osviceneho" zplodila. Jinak k tomu trvalemu pobytu: Myslim si, ze vsichni cesti obcane maji v CR trvale bydliste. Cetla jsem o tom neco, a chapu to tak, ze ceske zakony v podstate ani neumoznuji mit ceske obcanstvi bez toho aniz by mel clovek v CR trvale bydliste. Clovek se muze z bydliste odhlasit – t.j. muze nahlasit na bytovem oboru, ze na dane adrese v CR nebydli, avsak timto trvale bydliste v CR neztraci. Schvalne jsem se o toto zajimala, nebot rodice kdysi nahlasili, ze u nich uz nebydlim, aby za mne nemuseli platit odvoz odpadu (nebo nejaky podobny poplatek), avsak me trvale bydliste je stale na adrese rodicu. Jedna se tedy o mylne pojmenovani, nebot v trvalem bydlisti nemusis trvale bydlet, vlastne tam nemusis bydlet vubec. A ty mas obcanstvi CR a rekli ti, ze na prispevky nemas narok nebot tam nemas trvale bydliste? Odhlasila jsi se nekde?

schiffa
27. črc 2009

My zijeme v Kanade, ve francouzske casti (Montreal). Tady je materska 1 rok. Skolky a jesle jsou preplneny, ale existuji zde tzv. rodinne skolky, kdy si nekdo (vetsinou matka t.c. doma s ditetem) vezme k sobe dalsich 5 deti na hlidani, neco jak popisovala Paula. Je to vsak oficialni a tato zena na to dostava dotace od statu, aby mohla vsem maminam uctovat stejne nizkou cenu jako ve statnich skolkach. My jsme toto zvazovali, a pak se rozhodli, ze si radeji najdeme pani na hlidani jenom pro naseho syna, aby se mu mohla plne venovat. Pro tak male dite (Kubik ma 8 mesicu) mi to prijde lepsi nez kdyz je okolo dalsich 5 deti ruznych vekovych kategorii a pani na nej nebude mit cas. Ta nase pani (je to sousedka, kterou uz jsme znali predtim) se venuje jenom jemu a ma k nemu velmi osobni vztah. Rikame si, ze je to takova jakoby nahradni babicka. Samozrejme je to o hodne drazsi. Ja zacnu chodit do prace od pristiho tydne, ale Kubik uz tam mesic chodi, a vypada, ze se mu tam libi.

schiffa
27. črc 2009

Binki, tak do Emiratu nakonec nejedem. Ja jsem tu smlouvu tehdy tedy podepsala, ale pak jsem dostala nabidku pozice na univerzite tady, v Montrealu, takze jsem to v te Dubaji zrusila. Do Emiratu jsme chteli jet jenom na rok, a pak bychom se stejne vratili zpet do Kanady, a ja bych si zase musela hledat praci (coz je zdlouhavy proces, a moc mne to doposud teda nebavilo. Hledala jsem nekolik mesicu, rozeslala mnoho prihlasek, letela jsem dokonce na par interview, ale nakonec dlouho nic nevychazelo (krome te U of Dubai)). Problem je taky v tom, ze oba s manzelem chceme zamestnani na univerzite a ono tech univerzit v zadnem meste neni tolik, takze ta sance, ze si najdeme oba praci ve stejnem meste je relativne mala. Ja jsem posilala prihlasky po cele Kanade (a Emiratech) a kdyby mi to vyslo v jakekoliv jine casti Kanady nez v Montrealu, tak se musime prestehovat a manzel si pak musi hledat praci tam kde ja. Takze moznost, ze oba zustaneme jednoduse tady je k nezaplaceni. Bohuzel tim padly ty Emiraty, ale je fakt, ze manzelovi se tam stejne nechtelo. Avsak moji rodice nadsene planovali, ze nas prijedou na Vanoce do Dubaje navstivit, takze maji taky smulu. Vim, ze zijes v Turecku, ale manzelovi rodice jsou kde? V Emiratech?

schiffa
27. črc 2009

Zuzik_p : Taky jsem chtela Kubikovi dat moje jmeno, avsak v Quebecu ti normalne nedovoli dat jine jmeno nez je jednoho z rodicu, tedy by se musel jmenovat uplne presne jako ja - i s zenskym OVA na konci. Ja jsem jim to vysvetlovala, ale bylo mi receno, ze v rodnem listu proste musi byt s OVA, ale pak si muzeme zkusit zadadat o zmenu prijmeni. Tu vsak povoluji pouze v pripade je-li prijmeni hanlive nebo zesmesnujici, atd. No, a jim to OVA u kluka urcite smesne neprijde, takze jsem nechtela riskovat, ze by mi pak zmenu zamitli a Kubik mel na konci OVA.