Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

tictac
1. lis 2008

binki, tvuj chlapecek se jmenuje stejne jako muj svagr 🙂 Muzu se zeptat, jestli jsi taky konvertovala?

maart
1. lis 2008

....myho chlapa taky k pradlu nepustim.... 😀 ...s tim Pakistanem chapu, to je prave to, o cem mluvim...tady ani tak nejde o to, ze je manzel Arab (viz. to, co pise Tictac), ale spis o tu "cizi" zemi...

tictac
1. lis 2008

fakt je, ze ta volnost pro zenske na verejnosti v muslimskych zemich neni jako tady....

binki
1. lis 2008

ne 😀

tictac
1. lis 2008

binki, me to napadlo kvuli tomu, jak se tvuj maly jmenuje 🙂

panterka
1. lis 2008

no, já se zase zastanu mýho českýho chlapa 😅 pro něj není problém udělat v domácnosti cokoliv, okna mi myje, luxuje, nádobí myje... když jsem v těhu ležela, tak mi žehlil prádlo... a s dětma? jako táta je naprosto úžasnej už od narození Hynečka 😵 😵 😵 😵 není pro něj problém vzít kočár a jít sám na prochajdu, Hynečkovi pořád něco pomáhá vyrábět 😉 vím, že když se "vzdálím" na delší dobu, tak to chlapi doma zvládnou na 1*, včetně koupání, krmení, přebalování, čtení pohádky a uspávání 🙂

tictac
1. lis 2008

panterka, jenze tohle neni o tom, z kama ten chlap je 😀 ale jaky je a jaky chce byt. Ja treba chodim z prace obcas pozdejs domu nez on, prijdu domu, je uvarene, uklidene, ja sednu, hodim si kopytka nahoru a MM mi prinese veceri az pod nos 😀 Takze je fakt jedno, kde se ten chlap narodil, nebo jake ma nabozenstvi 😉

panterka
1. lis 2008

tictac, já jen reagovala na některý nelichotivý příspěvky o českých chlapech 😀

jinak jsem chtěla napsat, že je to především každýho věc, jak si život zařídí 😉 ať má chlapa odkud chce, tak jde hlavně o to, aby si to srovnala sama v sobě, protože ty rozdíly tam budou (ale to jsou i v manželstvích třeba čistěě českých, vždyť to víte sami, že každá máme jinou představu o výchově a tak 😉 ), možná i větší, ale je to hlavně o tom, aby na to byla připravená a nezaskočilo jí to 😅 ale jinak nevidím důvod, proč si nebrat araba (i když já bych si ho asi nevzala 😅 ale to je moje věc, že jo)😀

tictac
1. lis 2008

panterka - souhlasim, mas v tomhle pravdu 😉

i kdyz ted me napadlo, to, co tu rozebirame, zakladatelka asi nemela v planu? Jestli dobre chapu, tak chtela trosku jine rady....a v tom jsme ji zatim nijak nepomohly 😅

binki
1. lis 2008

tictac: to je právě o tom, že každý to má, jak si zařídí 😀 určitě vnímám rozdíly v životu v čr a jinde, ale mně to takhle vyhovuje a jsem ráda, že jsem mm potkala a spojila svůj život s jeho a jeho rodinou. ráda si nechám poradit od tchýně i mamky a tak si vybírám to nej pro Amira 😉

binki
1. lis 2008

budu ráda, když se holky jako tictac, monina ad., sejdeme v tématu v regionech, založila jsem si turecko, klidně to můžeme rozšířit na střední východ 😀

zanett
1. lis 2008

panterka - to jsem cekala, ze sem nabehne nekdo, kdo bude vypocitavat super vlastnosti svyho ceskyho chlapa 😀 🙄 . Ja jsem jenom reagovala na prispevek od vojtiska, ktera psala ve smyslu 'Predstavte si tu hruzu - kamoska ma muslima a je na domacnost sama!' 😝 Tak jsem na to reagovala tim, ze PRUMERNY cesky chlap se taky do domacich praci rozhodne nehrne a mnohym ceskym slepkam to pripada OK, ale jakmile jde o chudaka muslima, tak je z nej hned hajzl, kdyz se chova tak, jak je u nej zvykem 😝 😝 😝 😝

osobne si myslim, ze fundamentalni problem vsech smisenych manzelstvi je v tom, ze jeden (nebo) oba mermomoci trvaji na tom, ze se veci budou dit po jejich - napr. moje sestrenka si vzala sudanskeho muslima (jak uz jsem to tady nenkde psala) - zijou spolu 6 let, maji 2 deti a jsou happy. Ale proc? Protoze ona velmi rada pristoupila na islam. Kdyby nepristoupila, tak bude mit ty problemy, ktery tady popisuji netere ostatni. A obdobne treba ja; presla jsem na britsky zpusob zivota (protoze ziju v UK a MP je Brit) a ani v nejmensim netrvam na tom, abych zila 'pocesku' (kdybych na tom trvala, byly by problemy). To je cele. Kdyz si nejaka husa vybere Martana, nic o nem nevi, prestehuje se za nim na Mars 😀 a doufa, ze si tam bude zit, jako v CR, tak at se pak nedivi, ze to nefunguje...Kdo chce kam... 😀

maart
1. lis 2008

😀 😀 😀 ....Zanett, ja se z Tebe fakt picnu..... 😀 😀 😀 ....

monina8
autor
1. lis 2008

jo,kazdy ma jiny nazor.Ale k tem chlapum.Je fakt ze ne kazdej je stejnej,ale podle myho nazoru bychbted v tyhle dobe nasla stezi cecha,kterej by mi vyhovoval,asi sem narocna.Muj manzel taky umi varit,pomaha s malym,i ho pohlida a ja jdu na nakupy.Pohoda.Ja nejsem zrovna taky bezproblemova povaha,tak je to se mnou obcas taky sila.Ale M zastava nazor,ze mi radsi ustoupi nez aby mel rozhadanou domactnost.Ale urcite,ze toho nezneuzivam,jen nekdy🙂Nerikam,ze zacatky nebyli nekdy krusny,ale ted je to uz v poho.Ma tu i plno kamaradu a muzu rict,ze nikam rajzovat nechodi.Nesnasim chlapi ktery chlastaj!A mezi ceskyma chlapama jich znam opravdu malo,ktery nepijou alkohol.Co znam od znamych a kamosek,tak s par vyjimkami ty cesky chlapi nic moc.Doma zadna neha,komplimenty,proste kdyz potrebuje zenska pozdvihnout sebevedomi,po delsi dobe uz se od nej nedocka.

zanett
1. lis 2008

maart - vzdyt me znas, ne? 😉

Monina - ja s tebou souhlasim - mne cesti muzi pripadaji jako nesebevedoma macha, ktery si sebevedomi zvedaj radoby silackym chovanim (ne vsichni samozrejme, nemuzeme cely narod hazet do jednoho pytle, ale prumerny a bezny cesky muz neni zadna vyhra. Tedy pro me. STejne jako monina jsem dost narocna a hned tak s necim se nespokojim - chci to, co sama nabizim, ale cesti muzi si casto mysli, ze zenska se kvuli nim pretrhne, zatimco oni budou sedel opodal jako pasove a poroucet si). Jen pro uplnost - nikdy jsem se zadnym ceskym muzem ve vztahu nebyla, pac jsem si proste nemohla vybrat 😎 Nenasla jsem nikoho, kdo by mi za tu namahu stal - az v 19 jsem se odstehovala do ciziny a teprve tam bylo z ceho vybirat...

monina8
autor
1. lis 2008

presne tak Zanett! 😉

januzza80
1. lis 2008

Ahojky holky,ja si vas tu tak ctu a az ted vam na neco odepisu.Ja si myslim,ze vsude je neco a zalezi hlavne kdyz to ve vztahu klape.Sice bych asi nesla do vztahu s Arabem to asi ne,ale taky bych nesla do vztahu s Cechem.S Arabem to nemuzu porovnat,protoze jsem zadneho nepoznala,ale cecha jo a vetsinou to dopadlo dost spatne.Ja mam za manzela Itala a jsem s nim stastna a opravdu to je neco jineho nez Cech.Je strasne moc pro rodinu a od prvniho okamziku mi strasne moc pomohl.Staral se o mimco i v noci mu dal najist a ted vari,uklizi(jenom oblezceni a zehleni a prani nechava na me) 😉 Ja vsem preji hodne stesti a lasky(at uz je to Cech nebo cizinec)

annynka
1. lis 2008

no, tak jsem si diskuzi pročetla a zkusm reagovat...

myslím si, že hodně záleží na tom, jak toho chlapa vychovali...ať už je to to černoch, běloch, modroch, zeleňoch, z Itálie, jůesej, Británie, ..pandžábie...
v jakém prosředí vyrůstal, jaké zvyky, atd, atd....

a co se týče toho, odstěhuju se za chlapem někam do pandžábu a podřídím se jeho stylu života, tak snad když mám ráda "kakao, nebudu pít čaj" jen kvůli toho, že tam se to tak dělá, ne?!!! aspoň se snažíme najít kompromis a podle mého názoru se i najdou země, kde to prostě nejde, buď to budeš dělat po jejich nebo..no, radši nepomyslet...jak psala zanett: kdo chce kam, pomozme mu tam.. 😉

Kdyby to tak bylo, žiješ tady, tak se holt musíš podřídit..jojo, když jsme u těch muslimů, nějak si třeba nedokážu představit, že jim tady někdo nařídí: " Hele, teď žiješ v ČR, tak odhoď prostěradlo z obličeje..."

já osobně bych z muslimem žít nedokázala, protože bych nedokázala být muslimka...mně se stačí kouknout na Fitnu a mám husí kůži a na zadku... 😕 😕 😕

tictac
2. lis 2008

annynka, jenze to je extremismus....ja treba jsem muslimka, jenze to na me nikdo vubec nepozna 😀 Proste ty nejhorsi pripady a priklady si vsichni hned zapamatujou... 😀

panterka
2. lis 2008

zanett, vidíš a já jsem zas čekala, že se na mě někdo sesype s tím, že jsem holt obyčejná česká husa, která má průměrnýho čecháčka, a myslí si, kdovíco nemá... tohle téma nemělo být hádací, já se s nikým nehádala, tak bych se nad sebou laskavě zamyslela, jestli jsi nečetla můj další příspěvek, tak tam jsem jasně napsala, že je to čistě každýho věc, jakej život si zvolí, ale pokud se rozhodně pro jinou zem a mentalitu, tak na to musí být aspoň trochu připravená 🙄 ale nic, to nemá cenu, nepřišla jsem se sem dohadovat... ale asi jsem podle Tebe jenom hloupá česká husička, tak si užívej svůj život a ostatním nekritizuj ten jejich 😠

zanett
2. lis 2008

panterko, proboha uz zase nekdo, kdo vsechno bere doslova a prilis osobne 🙄 To je tady na konovi nejaka oblibena disciplina 😝 Mluvila jsem obecne, nikoliv konkretne o tobe. 🤐 toliko me zamysleni, vic k tomu nemam co dodat.

tictac
2. lis 2008

myslim, ze neni duvod vztahovat na sebe neco, co bylo napsano vseobecne, jinak bych uz se asi musela urazit nescetnekrat 😀 Kazda jsme jina a kazda mame svuj vlastni nazor a diskuze jsou od toho, aby se vyjadrily, nebo ne? 😉

zanett
2. lis 2008

vyborne, tictac 😉
Heled, jen tak mimochodem; muzu se zeptat, jakou praci delas?

tictac
2. lis 2008

muzes 😀 delam na sebe, mam kramek 🙂 Co delas ty?

petule.h
2. lis 2008

holky, já myslím, že láska je láska, já bych do toho asi taky nešla, pokud by to nerbyl arab co žije s rodinou tady, co třeba emigrovali...ty zvyky a všechno, to bych nezkousla...navíc jedna dovolená v egyptě mi stačila, všude špína hnus...dotěrný lidi, tím určitě nemyslím tvého manžela, ale pro mě tyhle arabské státy po zkušenosti nadobro vyškrty dovolenou ze seznamu a raději je vynechám...ale opravdu znám spoustu arabů co tu žijí déle a jsou v pohodě, dokonale přizpůsobeni české kultůře...Obdivuji tě monino, s tím pakistánem...bála bych se..hlavně s miminkem s tím co na mě a mém dítě budou chtít zkoušet(myslím ty zvyky), bála bych se mého odmítnutí ...
no chlapi jsou různí a v každé zemi jsou dobří a špatní...mám asi štěstí, že ty monino píšeš o jakési něze...my jsme s manželem přes 5 let a na pivo chodí jednou týdně občas dvakrát, což mu celkem občas závidím a jeho něha je pořád stejná, to spíš já po těch 2 dětech si připadám míň něžná jak dřív 😀
takže žijte všechny krásně a´t as čechem , nebo s arabem, hlavní je, že jsme v tom vztahu spokojené a máme takoví vztah, co nám vyhovuje...

tictac
2. lis 2008

v Egypte jsem nikdy nebyla, ale spina a hnus se najde vsude, me napriklad strasne zhnusil New York 😝 a pritom to neni rozvojova zeme 😀 V Pakistanu se neni ceho bat 😉 je tam celkem vysoka zivotni uroven, samozrejme taky chudinske slumy, ale tam se to da ocekavat. Se zvyky ohledne ditete...nesetkala jsem se s nicim az tak rozdilnym, na co jsme my, holky z Evropy zvykle 🙂

zanett
2. lis 2008

tic tac - delat na sebe je asi to nejlepsi... 😉 Ja delam kancelarskou praci - dalkove studuju mezinarodni obchod a anglickou lingvistiku. Moc rada bych presla na akademicke pole a venovala se (pracovne) anglictine, ale sehnat takovou praci je dost zahul, takze pracovne se spis venuju obchodu - delam pro Orbit Housing Association (mozna je znas, pobocky jsou po cele UK), ale i v byznyse je obrovska konkurence a na dobrou a solidne placenou praci aby jeden natrefil ☹ V tom mi treba situace v UK docela vadi - ze je pracovni trh presycen - takovy peripetie, ktery mam pokazde se shanenim mista (uz jsem tu vystridala asi 4 zamestnani), takovy jsem jese nezazila (prac. pohovory jsou ted minimalne ve dvou kolech, samozrejmosti jsou nejruznejsi testy - PC, psani na klavesnici, matematicke, psychometricke, atd - ty vsechny jsem delala, dale predkladani vypracovanych projektu atd atd atd 😝 A to vsechno jenom pro 'obyc.' kancelarskou praci, chtela bych vedet, jakym pracovnim rizenim prochazi treba pravnik 😝 Myslim, ze zamestnanci v CR si jeste muzou libovat, protoze takova prijimaci 'diktatura' tam jeste nedorazila...

JInak - jen na okraj - ja mam New York moc a moc rada, ale je fakt, ze neporadek docela strasnej 😝

binki
2. lis 2008

tictac: a kde máš ten krámek? 😀

tictac
2. lis 2008

zanett - vim, co myslis s temi pohovory, i kdyz ja mela pred lety stesti, dostala jsem prvni praci, o kterou jsem tenkrat stala, vydrzela jsem tam 4 roky, bavilo me to, taky kancelarska, mela jsem na starosti nejvetsi klienty. Nejvetsi nervy jsem mela z toho, ze jsem tam byla jedina cizinka 😀 Asi bych tam byla do ted nechtit delat na sebe 😉 , ale takhle mam aspon klid. Muzu se te zeptat, kde zijete?

binki - zapadni londyn 🙂

zanett
3. lis 2008

tictac - v Leamington Spa u Coventry ve Warwickshire 😉