Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

binki
6. únor 2009

tictac: díky, zrovna jsem se dozvěděla dobrou zprávu o poslední zkoušce, tak to jsi asi držela dobře pěsti 😀

tictac
7. únor 2009

binki 😀 😀 gratuluju 😉

binki
7. únor 2009

tictac: ještě zbývá diplomka, budeš taky držet pěsti? 😀 a co, jak žiješ, jak ti to jde v obchodě?

tictac
7. únor 2009

binki, jasne, ze budu, zjevne to funguje 😀 Co vlastne studujes?
ziju v podstate jak se da, krize je vsude, ale aspon mam vic casu na kamarady a rodinu, takze nejake pozitivum tam je...ale nemuzu si az tak moc stezovat..tuk tuk na drevo 😉

binki
8. únor 2009

tictac: studuju ekonomii a management. a co vlastně prodáváš?

peppapig
19. únor 2009

Caute holky, muj muzik neni Arab, ale je vyznani Islamu (pochazi z Indie/Bangladesh). Fungujeme bajecne od prvni chvile co jsme se potkali. Myslim, ze neni treba delat streotypni zaveru nad kazdym muslimem ci vyznavacem jine viry 😉

simonit.d
28. únor 2009

holky.moc vas prosím o informace od holky z Ostravy,kerá si brala kluka z Djerby.Potřebovala bych se s ní spojit osobně.Prosím moc.Jsem zoufalá a moc bych si přála ho mít u sebe.Doufám,že ještě existují lidi,kteří dokážou pomoci lidem,kteří neví kudy kam.Moc prosím.Můj tel. 732 456 713. Můj email. simonit.d@email.cz

janinininka
2. bře 2009

holky kdo máte partnera araba, tak přeju hodně štěstí, já sice zkušenost osobně nemám, ale nevadí mi to jako některým lidem, když má holka partnera jiného vyznání, rasy atd..moje sestřenice měla araba mají 2 děti- kluky, ten jeden jezdí pravidelně do Ománu, umí arabsky a líbí se mu země, bohužel se rozvedli, ale bydlí vedle sebe v domě, v praze 😀
mě samotnou hrozně fascinuje orient a to okolo, ale jsem hroznej strašpytel nevím jestli bych dokázala žít v cizí zemi, zvlášt v Orientu, jak se všude píše, jiná mentalita, jiná výchova, ale věřím, že každý člověk je jinej, a jak už tady někdo psal, když tam rodina cestuje, tak se mění i návyky, asi bych dokázala žít s cizincem v ČR, ale je tu hodně předsudků pořád i v dnešní době a holky musíte mít pevný nervy a odvahu se s tím poprat!! přeju hodně slíly a at vám život s cizincem vychází!! 🙂 😉

winielka
6. bře 2009

ahojky,

já jsem chodila s aramijcem...

vše super...ale nikdy nebuete pro něj jediná žena.... oni podvádí na každym rohu a tajně...
a někdy se tim chlubí i mezi bratry a známímy....

já už nikdy více...

s arabem nebo s mužem orientu může chodit jen žena která toto akceptuje.
o domácnost se stará sama, jí sama s dalšími ženami odděleně v jiném pokoji....a akceptuje nevěry svého muže...

ve svém okolí sem zanala jednu ženu -je to doktorka mají spolu jednoho chlapce a chudák ženská...
má strach se snim rozvést...asi by jí zabil a to si nedělam srandu a to žijou tady v čechách od začátku bohužel se změnill po svatbě...

ten muj mi to tenkrát řekl upřímě..."ted sem pro něj prinzezna...po svatbě bude peklo..."
tak sem se rozešla ,protože sem se pak dozvěděla že mě podváděl minimálně jednou tejdně...

sou to krásný chlapy... ale nikdy více.... i když sem byla zamilovaná tak staršně...jako nikdy předtim....

😢

binki
6. bře 2009

a já myslela, že aramejština je jazyk a moc starý, ne národnost

tictac
6. bře 2009

copak Cesi jsou svatousci a sve partnerky nepodvadeji? Myslim, ze statistiky mluvi jasne 😉 😀

avarys
8. bře 2009

Ahoj, muj manzel je Palestinec, muslim. Zname se 7 let, z toho jsme 4 roky manzele. Mame 2 deti, Adamovi jsou 3 roky a 3 mesice a Leyle je 14 mesicu. Zijeme tretim rokem ve Spojenych arabskych emiratech. Rychle jsme si tady zvykli, nasli si ceske pratele. Jedine, co je tu opravdu strasne jsou teploty, ktere v lete sahaji az k 50 stupnum. Jinak jsme spokojeni, s manzelovou rodinou se stykame kazdy vikend, vsichni spolu vychazime bez problemu.

binki
8. bře 2009

avarys: ve kterém emirátu žijete? pokud chceš jít do našeho fóra, v regionech je Turecko a blízký východ 😉

binki
8. bře 2009

tictac: ahoooj, jak se máš?

tictac
8. bře 2009

ahoj binki 🙂 celkem to jde, jaro je tu, tak nic nechybi 😀 Co maly, dava zabrat? 😉

binki
8. bře 2009

jo, dneska dorazilo jaro i do Brna, alespoň si to příjemné jaro užiju, než odletíme 🙂 malý je aktivka, takže máš pravdu, 2 lety po 5 hodinách a já se cítím na dva roky prázdnin 😀

tictac
8. bře 2009

to ti verim 😀 kdy letite?

binki
8. bře 2009

je to plovoucí 😀 (jak odevzdám diplomku)

anatanka
10. bře 2009

Win: Musim se ozvat. Bohuzel jsi asi narazila na cloveka, ktery mel spatny charakter. Rozhodne si nemyslim, ze podvadi na kazdem rohu. Ja jsem s manzelem 5 let a ani jednou jsme nemuseli resit jakoukoliv neveru. Znam spoustu jeho pratel, nekteri sve manzelky podvadi, nekteri ne, ale stejne tak je to u jinych narodnosti i u Cechu.

Ze bych nekdy musela jist oddelene, to jsem fakt nezazila, ani by ho to nenapadlo. Ale u nekterych lidi, co tak vyrustaly to podobnym zpusobem mozna funguje.

Po svatbe se nezmenilo nic. Jedine k lepsimu, ze jsem ho postupne trosku predelala, jak mi to vic vyhovovalo. Obcas clovek zaslechne, jak se z arabskych muzu stali po svatbe prisery, ale myslim, ze jsou to spis vyjimecny pripady, o kterych je jen hodne slyset.

Jedine, co musim priznat je, ze manzel doma s nicim nepomuze a delam vse opravdu sama. Bere to tak, ze on se o rodinu stara zvenci - finance, veskere zarizovani atd. a ja zevnitr. Nekdy me to stve, ale s tim jsem do toho sla.

larri
13. bře 2009

Win,ted mi prijde,ze se divas az moc na televizi.To co popisujes jsem videla zatim jenom tam a tady pises jako by vsechny holky byly rady,ze si je nekdo vzal,tak se nechaji podvadet a doma jenom poslouchaji.
Nemyslis,ze jake si to doma udelas,takove to budes mit? Myslis,ze jsme treba nemely nikdy za pritele Cecha? Ja jsem taky jeste neresila neveru,ale spis jsem mela problem s tim,ze chodil ze zacatku pozde vecer domu,protoze byl s kamarady.Trvalo to nejaky cas,nez pochopil,ze mam taky o nej strach,kdyz se neozve a prijde pozde.A predstav si,ze kdyz se nedostane domu kolem 22.00,tak vola.Taky trvalo dlouho nez pochopil,ze ho nehlidam,ale jde o strach.Jsou to ale vyjmecne dny a to vetsinou,kdyz prijede nekdo znamy do Prahy,s kym se delsi dobu nevidel.

A rekni,neni jedno,jestli to je Cech nebo Arab? Ja mam aspon jistotu,kdyz prijde vecer pozde,tak nebude ozraly.

Anatanko,tebe zdravim.A co malicka,dela urcite jenom radost? Ja se te myslim uz ptala odkud je manzel,nevim jestli si odepisovala.

Je,Tictac na tebe bych zapomela ☹ Tebe taky zdravim.

tictac
14. bře 2009

ahoj larri 🙂

v tom ja vidim taky obrovskou vyhodu, ze MM nepije 😉 Nedovedu si predstavit zivot s chlapem, ktery by mi chodil domu nameteny 😀 😝

nemuzu si pomoct, ale mam dojem, ze lidi chteji slyset jen ty spatne veci, je to prece zajimavejsi, nez poslouchat, ze si s nema zijeme spokojeny a stastny zivot 😉

larri
14. bře 2009

Ahoj tictac

ja hlavne miluji,kdyz mi nekdo rekne,ze mu staci film BEZ DCERKY NEODEJDU.Tim jsou vsichni arabove spojovani.Ale,ze maji podobne problemy vsichni bez ohledu na to,jestli jsem muslim,zid nebo krestan,to nikdo nevidi.
Nevim,jestli jsi cetla,ze nemuzu otehotnet prirozene,musim podstoupit ivf.A nas tenhle problem jeste vice spojil.Jedna holka z diskuze mi napsala,ze je to samozdrejmost,ale neni to pravda.Znam hodne paru,kteri kvuli temto problemum k sobe museli znovu hledat cestu nebo je to rozdelilo.Opravdu vim o cem pisu.

Ja se bala,jak to bude v islamu,ale,kdyz jsem cetla,ze i tam jsou tyhle problemy brany pozitivne,protoze kazdy se chce stat rodicem,tak jsem byla klidnejsi.Je tam jediny problem a to neprijmout darovane vajicko ani spermie.
Doufam,ze tohle potrebovat nebudeme.

Nerikam,ze ten muj je svaty,nekdy je nervak a hlavne hlucny.Ale ja lidi nesoudim podle nabozenstvi,ale kazdeho cloveka jaky je.Je mi jedno jestli je bily,cerny nebo zluty.

tictac
14. bře 2009

larri, ja nevim, nakolik je tvuj manzel verici, ale kdyz jsme se bavili s MM o darcovstvi vajicek a spermii, kdyby byla potreba, tak by do toho sel a ja sama bych klidne vajicka darovala taky. Podle me se v zadnem nabozenstvi neda brat vsechno doslova, navic ruzni lide na to maji ruzne nazory, ja osobne bych udelala to, co bych povazovala v dany moment spravne 😉

Kdyz tu obcas ctu podobne nazory, musim se smat, hlavne na beremku, tam je podobna diskuze, tam mi kdosi dokonce napsal, ze mi manzel ani nedovoli nic negativniho napsat 😀 😀 😀

larri
14. bře 2009

Tic,mi se o darcovstvi jeste nebavili.Ja byla na ivf zatim jednou a v cervnu chceme jit na druhe.V utery jsem byla na konzultaci a doktorka rikala,ze by to melo vyjit,podle vysledku na tom nejsme tak spatne.Akorat,ze 1.IVF je jakoby zkusebni.Ja budu rada,kdyz se to podari a je mi jedno na ktery pokus.Kazda chceme hned,ale priroda se tomu stavi bohuzel jinak.

Jinak muj pritel dodrzuje ramadan,ale nemodli se.Neji teda veprove,jinak ted si rychle nevzpomenu co jeste.

Tic,vy taky chodite na umele nebo zkousite?

Jeste,ze jsem sama doma.Mam zapnutou televizi,jsem na netu a doma bordel.Kdyby byl doma,tak by lezel a ja bych musela kolem behat. 😀 😀 😀 To si asi holky predstavuji,ze budeme psat,ne?

tictac
14. bře 2009

zatim ani jedno, ani druhe, casem uvidime 😉

my teda za ty roky probrali strasne hodne veci, myslim, ze neni nic, o cem bysme nemluvili, i kdyz treba vime, ze se nas to netyka, tak proto mame i v tomhle jasno 😉

asi bysme si mely zacat na ty svoje chlapy vic stezovat, ze bych se podivala na nejaky film (napr. tebou zminovany Bez dcerky...) pro inspiraci a zacala si vymyslet? 😀

larri
14. bře 2009

Ja to musim resit ☹ Je mi 35 a miminko chci.Jeste nejsem ve fazi,ze se nemuzu podivat na tehotnou nebo do kocarku,ale psychicky jsem moc dobre nebyla.

V prosinci po laparce zjisteno,ze pomuze jenom ivf,v lednu mne kvuli tomu chteli v praci odepsat,nastesti mne pan reditel nedal 😉 a v unoru neuspesne ivf.

Ted zacne by teplo,tak musim myslet jenom na hezke veci.Za tyden jedu k mamce na Moravu,tak zase bude dobre.Ne nadarmo se rika= VSUDE DOBRE,DOMA NEJVIC. 🙂

tictac
14. bře 2009

drzim palce, aby to vsechno vyslo co nejdriv 😉 nakonec do cervna neni daleko.

larri
14. bře 2009

Dekuji,i vam preji,at vyjde vsechno,jak si prejete 😉

tictac
14. bře 2009

dik 😉

jdu neco delat, musim trosku uklidit, nez MM prijde domu, pak bych uz vubec nic neudelala 😝

larri
14. bře 2009

Tak jdeme neco delat at nas nevymeni,nezmlati a nenechaji jist vedle v pokoji 😉 😀 😀 😀