Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

tictac
3. lis 2008

v Coventry je hezky, tam jsme byli kdysi znamym na svatbe 🙂

monina8
autor
4. lis 2008

Holky,musim vas opravit.Jedu do Bahrajnu,ne do Pakistanu.Tam bych to celkem zvazovala 😅 Jinak sem chtela podotknout,ze podle me sou cesky chlapi taky v pohode,ale spis jako kamosi.Tech mam dost,tak trochu vim jak premysli(ne vsichni samozrejmne).Ale nechme chlapi chlapama,kazda si stejne vybere toho svyho borce 😀
Hmm s tim Egyptem je to pravda,spina jak
blazen a ty doterny chlapi se zlutyma zubammaaa....Ale zase u nas taky neni takova cistota,sou ulicky kde des bes a taky ty cikansky gheta ☹

zanett
5. lis 2008

...a tez chlapi (nekdy i zeny) s nevzhlednym chrupem 😀

binki
6. lis 2008

holky 😀, ono mi stačilo jít nakoupit do obchodního domu v Brně, abych byla v šoku po příjezdu z Turecka, lidi se mi v čr najednou zdáli špinaví, smradlaví, neupravení a taky blbě koukající až nepřející

petule.h
6. lis 2008

monina a holky: jasně špína tady je taky, jako všude jinde, nemluvým o perfektní čistotě, ale to nemůžete srovnat s egyptem, všude nedodělané obrubníky...žebrající ušmudlané dítě, které mi šahalo do kočáru po hračce dítěte a rvalo mě za rukávy, že chce pracghy a vyrvalo mému dítěti hračku, nepříjemný egyp´tan, který do nás začal strkat a být agresivní, protože jsme se na něj jen podívali a nic si nekoupili...rozbité baráky , auta co jezdí a troubí 24h, všude haldy odpadků a smradu...já teda nevím, mě to naprosto zklamalo i když resorty samo hezké čisté, ale opravdu už nikdy více...
jasně každý národ mé své klady a zápory, já holt zažila špatnou zkušenost a arabské země jsou pro mě tabu..
s tím pakistánem jsem to zrovna říkala manželovi, říkal, že jsi blázen...že by tam nejel ani za nic a to není žádná srábotka...bahrajn, tam bydlí ta blanka matragi né??? stejně já tě obdivuju, bála bych se strašně o sebe i dítě...

binki
6. lis 2008

Blanka Matragi žije a pracuje v Libanonu

petule.h
6. lis 2008

aha 😀

monina8
autor
6. lis 2008

Joo,to je fakt, ze ten Egypt nic moc.Ale zase tech deti nam bylo lito.Zebrali,mi sme jim dali pizzu,kterou sme meli rozjedenou z restaurace a jak byli vdecny,fakt.To sem si myslela,ze chtej jen penize,ale jak sme jim dali tu pizzu,tak byli radi.Tak to je taky smutny.Jinak sme byli jednou s jednema mistnima chlapama v restauracce,oni nas pozvali,ale druhy den, kdyz zjistili,ze nic za to nedostali,tak po nas chteli penize zpatky.To je co?Samozrejmne sem je hnala!Byli sme taky v Tunisu,a tam to bylo fakt lepsi.I chovani tech mistnich.To sme s kamoskou zabloudili v Tunisu,nekde uplne dal od centra,tam sme si zasli fakt do takovy,nevim jak to nazvat,hospudka,jidelnicka,tridy hodne nizko,samy stary chlapi tam,ale najedli sme se pekne a byli fakt mily.Hmm,sou rozdili, to jo.

petule.h
6. lis 2008

monina, stejně tě obdivuju

zanett
6. lis 2008

binki, to ja nemusim jezdit ani nikam dal, abych byla na nerv, pac kratky pobyt na letisti bohate staci 😝 pamatuju, ze kdyz jsem letela do CR naposledy (v r. 2006), tak to byl kulturni sok uz na letisti. Letela jsem z 'civilizovanyho' Londyna, kde vsechno vicemene slapalo jak hodinky, a priletim do Prahy a hned me brinkne do oci ten rozdil: typek s radoby 'cool' telefonem do nej rve tak, aby cely letiste vedelo, ze ma novej super cool mobil, lidi se otaceli za cernochama/muslimkama/atd - proste hlavy si mohli vykroutit, aby se podivali, co asi jinak nevidi, dal vsude ty otraveny obliceje (vcetne letistniho personalu, ktery je mimoradne neochotny), lidi do sebe vrazeli vozikama s kuframa a misto omluvy na sebe jeste huceli sprostarny atd. 😝 🙄 ...no ani jsem nevysla z letiste a uz jsem byla v blbe nalade 😝 Dokazete si asi predstavit, jak najebana jsem byla, kdyz mi zrusili zpatecni let do Londyna a ja tim padem odjizdela o tri dny pozdeji nez bylo planovane 😀 🙄 To me vylecilo tak, ze uz jsou to dva roky a od te doby jsem v CR nebyla a ani me to tam netahne, pac kdyz se budu chtit dostat do spatne nalady, staci mi tady to mistni pocasi (a je to levnejsi nez letenka do CR 😀 😀 😀 😀 ).

monina8
autor
6. lis 2008

Tak to jsi dobre vystihla Zanett.Ja taky kdyz sem zila v nemecku,tak sem se sem sice tesila,spis na rodinu,ale ty lidi vykuleny ze vseho me taky dostavali.Kamoska mi nedavno vypravela,jak letela do spainu,kluk na prepazce uplne mimo,nic nevedel a jeste pokladal otazky ji.No,z toho mam dost.Ale to tu vidis denne.Personal v restauracich,prodavacky,ridici,doktori i zubari,no celkem vsude.Ja kdyz sem sla s manzelem nekam,tak na nas taky cumeli jak pakarny,samozrejmne mysleli,ze je to cikan.No,nekde se najdou vztricny lidi,ale celkem zridka.A taky u nas hraji dost roli penize.Kdyz vidi,ze utratite znacnou sumu kmitaj jak zbesili.To
me muze vytocit 😠 Sem takovy povahy,ze se nebojim ozvat,ale pak mam akorat zkazenou naladu.Cesi se porad cpou do sveta,ale nejdriv by se meli naucit chovat svetove.Hmm,snad se to casem zlepsi 😉 Nejhorsi na tom vsem je,ze obcas i moje rodina ma takovy moresy ☹ Co nadelam,nic.

petule.h
6. lis 2008

holky: nikdo tady nikoho nepomlová...já jen obdivuji ten bahrajn,já prostě zkušenost s araby nemám dobrou, to neznamená, že jiná ano...každý má své zkušenosti a své zážitky...v čr mi taky spoustu věcí vadí, ale je to prostě už kultivovaný stát, kde bych se jako v evropě nebála...kasaři apod najdeš všude i v londýně, taky jsem tam byla

titida
6. lis 2008

nedá mi to nereagovat - kolektivní vina je dobrej vynález a lecos zjednoduší, člověk pak nemusí moc přemýšlet, ne? a úplně nejlepší je mluvit o něčem, co vlastně neznám, aspoň nehrozí, že by se mi ty informace nehodily do krámu

zanet: ale nejvíc se mi líbí věta ...až v 19... až????? tos musela být doslova narvaná zkučenostma 😉

binki
7. lis 2008

titida: bingo 😉 , málokdy mne někdo překvapí tak jako ty, už jsem myslela, že lidé s tvým postojem už nejsou
zanett: jo, letištěm to začíná...věříš, že jsem po návratu první týden obulela, byl to "kulturní" šok

winielka
7. lis 2008

ahoj připojim se .....

v německu jsem byla au-pair.a měla araba 1 rok jsme spolu chodili....
a opravdu,jsou velmi čistotní....super. 😀 ,tady v čr stačí jednou se projet MHD... 😝
hodně milí a společenský.ale je pravda že bych s ním šla ale předem mě varoval,že po svatbě bude se vším hezkým konec.....byl alespon upřímný ale milovala jsem ho,nechápu jak se mohou takhle přetvařovat,před svatbou super nádhera vztah....a pak????nechápu to. ☹

zanett
7. lis 2008

titida - narvana zkusenostma jsem v 19 nebyla, ale to jedine proto, ze jsem nehodlala cekat, az mi bude 40, abych se svym zivotem teprve zacala delat neco, co se mi bude libit. Par spatnych zkusenosti jsem do 19 nasbirala v mnoha smerech a stacilo mi to k tomu, abych netruhlikovala na jednom miste....ja jsem totiz ten typ, kteremu nedela potiz chodit z mista na misto, jsem docela nestala a kdyz mam dejme tomu dve nebo tri spatne zkusenosti, tak je to pro me dost na to, abych se hnula zase dal...ty jsi treba jedna z tech, ktery nejdriv sbiraji 12568 let nejaky zkusenosti, pak je vyhodnoti a teprve az pak neco delaji. Ja jsem jina - jedna blba zkusenost je mnohdy vic nez dost a jdu dal...Takze diky za prednasku od 'starsi a zkusenejsi' (evidentne ty, zejo 😀 😝 ) pro mladsi a blbejsi (ja, jak jinak, ze 😝 ), ale zrovna rady tohoto typu nepotrebuju.... 😝 😝 😝 😝

johanda
7. lis 2008

já chodila s klukem ze Sýrie, tedy chodila..vztah jaksi nebyl konzumován, protože mi chlap na rovinu řekl, že mu doma vybrali manželku a já bych byla dočasná avantýra, takže jsem se jen tak společensky doplňovali, 🙂) Čistotný byl extrémně, taky měl přezdívku Ariel, tu mu dali jeho slovanští spolužáci. Jinak byl upřímný (viz ta přiznaná snoubenka), chytrý, galantní a měl peníze 😅 Rozhodně plánoval vrátit se do vlasti, takže jsem se vůbec nesnažila ho nějak zpracovávat, sexem nebo jinak, páč jsem měla jasno v tom, že muslimkou nikdy nebudu.Prožila jsem pár příjemných měsíců v naprosto nekonfliktním platonickém vztahu, což se mi nikdy předtím ani potom nezadařilo.

winielka
7. lis 2008

ten muj se jmenoval JIBI, JIBRAEL,a měl peníze ......,super Mercedes,přes den pracoval ve firmě jako technik,
večer pomáhal u táty v obchodě,jednou jsem mu zavolala jestli se na chvilku nezastaví...měl to z toho obchodu 2min pěšky,vzal auto a jel se před tim ještě osprchovat....ale je pravda že takouvou čistotu i vyžadoval.
před sexem sprcha....!!! a myslim že sex se nedá srovnat s českýma klukama....,rozešli jsme se,ale mám muže němce...je v posteli uplně stejný....jsem štastná,že jsem vdaná i když máme čas od času problémy...
ale vim na čem jem u nich to nikdo nikdy neví.??? 😎

zanett
7. lis 2008

winielka, muzu se zeptat, kolik ti je?

titida
7. lis 2008

zanett - jo jsem stará a baví mne, jak si kde kdo ve dvaceti myslí, že objevil svět

ale fakt nejvíc se mi líbí, to zevšeobecňování, přece s každým je to jiný,ne jako češii blbý nebo dobrý, arabi blbý nebo dobrý, je to vůči nim všem urážlivý

zanett
7. lis 2008

titida - taky nemam zevseobecnovani rada, ale ja jsem to spis myslela tak, ze kazdy narod je necim specificky vic nez jiny a prave ta ceska specificnost, jestli se to tak da nazvat, mi neni blizka. Tedy ne uplne kazdy Cech je stejny, ale Cesi obecne jsou jini nez treba Japonci obecne nebo Italove obecne nebo Ugandane obecne. Proste nemuzes poprit, ze kazdy narod (a jejich lide) jsou necim vyjimecni a odlisuji se od ostatnich narodu. No a prave to, cim je vetsina Cechu znama (resp. cim je ceska mentalita znama), to mi neni blizke. To me neprekvapuje, ze se v kazde diskuzi najde rejpal, ktery vsechno vezme UPLNE DOSLOVA a rozpitva kazdy slovo 🙄

nikes
7. lis 2008

zanett, nevím proč se čertíš, titida si prostě dovolila ti říct svůj názor na věc. Taky se mi moc nelíbí , jak mluvíš o nás a o naši zemi. Takové chytráky, kteří chvíli žijí v jiné zemi a pak ČR opovrhují taky moc miluji. Ale asi to s tebou a s tvým vztahem k ČR není tak strašné, když máš potřebu přispívat do česko-slovenské diskuse, že? Žila jsem taky několik let v cizině a řeknu ti, že i když si někdy na tu naši zemi a lidi v ní zanadávám,tak jsem ale moc ráda, že tady žiju a neměnila bych. Jo a jako rejpal mi spíš trošičku připadáš ty.Tak a ted do mě.

zanett
8. lis 2008

nikes - s titidou si to vyresime samy, kdyz dovolis 😀

To, jak mluvim o CR atd se ti libit nemusi, mne je totiz sumak, co se komu libi a nelibi 😀 Jinak - rikas, ze nemas rada chytraky, kteri zili CHVILI v jine zemi...hmm, asi nemyslis me, ze ne 😀 , protoze ja neziju v cizine 'chvili' - jednak jsem zila ve trech ruznych zemich (tzn. zila, nikoliv byla jen na dovolene) a ted jsem se (zrrejme natrvalo) usadila v UK - takze zadne 'ziti na chvili' 😝 Vic se k tomu nebudu vyjadrovat, protoze jsem se o tomto tematu siroce rozepisovala v diskuzi 'Kolik reci umis, tolikrat jsi clovekem' - pokud te to bude zajimat (jakoze asi ne 😀 ), tak tam najdes moje sahodlouhe vysvetleni k me situaci (psala jsem si tam s jednou 'podobne postizenou' holcinou)...dal k tomu, jak jsem rekla, nemam co dodat...snad jen, ze titida byla prvni, ktera prisla s tim, ze se ji strasne 'libi' 😝 , kdyz nekdo rika tohle ci ono (takze kdo zacal rypat prvni? 🙄 )...ale nehodlam se o tom bavit, protoze to je jak decka na piskovisti 😝 😝 😝 😝 😝

nikes
8. lis 2008

no zanett, to jsem čekala , že se budeš čertit. Hele, píšeš, že jsi to ciziny odjela v 19 letech. Podle foto bych tipovala, že je ti něco mezi 25-30 lety, takže se na mne nezlob, ale to je u mě docela krátká doba na to, abych mohla rozdávat rozumy. jak je to všude okolo super, jenom v ČR je to děs.
Já žila V Německu 6 let, v UK 1,5 roku a v obou případech je to krátká doba na to, abych mohla tyto země poznat a pak v ČR vykládat, jaké to tam je super. Ale už toho raději nechme. Zkrátka jsem si nedokázala pomoct a musela jsem reagovat, když jsem si četla tvoji kritiku na ČR.Přeji ti,at se ti v UK líbí a zkus prosím na naši zemi najít i něco hezkého.

nikes
8. lis 2008

ještě jsem chtěla napsat, že moje kamarádka od 23 let žila celkem v 7 zemích. Nyní žije již 6 rokem v Mexiko City, kde posledním rokem dokončuje vys. školu. Jezdí domů tak 2x do roka na 1-2 měsíce a vždy mi říká, že velmi nerada z ČR odjíždí. A i když v Mexiko již 5 let žije s přítelem, tak se chce natrvalo vrátit domů a žít tady. Umí perfektně několik jazyků, ale sama mi říká, že tak podrobně se vyjádřit , jak by chtěla, aby to ten druhý správně pochopil, umí jenom v mateřském jazyce. Zkrátka náš jazyk má spoustu nádherných zdrobnělin.

zanett
8. lis 2008

nikes - s tim rodnym jazykem souhlasim v tom, ze je cestina velmi tvarna a hezka, kazdopadne ja se dokazu v AJ vyjadrit stejne dobre, ne-li lip 😉

Ale abych tu nasi debatu shrnula; JA OSOBNE (tzn. je to muj osobni subjektivni nazor) CR moc rada nemam a to, ze jsem se tam narodila a vyrostla tam, pro me nic zavratneho neznamena. Nejsem vlastenec, nikdy jsem nebyla a nikdy nebudu. Tim je to pro me receno vse.

petule.h
8. lis 2008

já jsem velký vlatenec, nikdy bych se zase nechtěla stěhovat, nechtěla bych tady za sebou vše zahodit, svojí rodinu, kamarády...apod, vždy bych chtěla mít z dětí čechy...já třeba nedokážu pochopit rodiny, které žijí v cizině a jejich dítě, ač jeden je čech, tak česky nemluví, tím hůř když jsou češi oba...

zanett
8. lis 2008

petule a tak to ma byt 😉 Proste kazdy jsme jiny 🙂

lenkabu
8. lis 2008

Já jsem na tom stejně jako petule...miluju to tady doma,venku bych žít nechtěla a život s cizincem si taky nedovedu představit...mně by chybělo to vyrůstání ve stejným kulturním prostředí a taky co se týká řeči tak mám dojem že cizí se nikdy nenaučím tak abych odlišila různé jemné nuance a narážky..nevím jak to popsat.Prostě mi povídání s cizincem připadá jako výměna informací,ne komunikace, i když si rozumíme.Ale to už se do toho zamotávám...
Ovšem chápu že jsou holky co by si čecha nevzaly a v cizině jsou naprosto spokojené, mám pár takových kamarádek.A holkám co si vzaly Araba přeju hodně štěstí a tolerance na obou stranách,to chce opravdu hodně lásky a porozumění.Já jsem znala 3 taková manželství a ani jedno neskončilo dobře...

lenkabu
8. lis 2008

ad zkušenosti:mám jednu s cizincem...chodila jsem s černochem z UK a děs 😖 Žárlivej nechutně, viděl mně s kamarádkou a obvinil že jsem lesba např 😅 Machroval s penězma,to na mně teda dojem neudělalo.A sex fakt katastrofa....zlatý český kluci 😀 😀 😀 Ale byla to jedna zkušenost tak samozřejmě neodsuzuju všechny cizince,jen mně to nějak odradilo v hledání za hranicemi.