Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

tictac
28. lis 2008

binki, to je jasne, ze cestovani je nejslepsi, jak to poznat, ale ja osobne bych se treba mezi Masaje nevydala 😝 😀

petule.h
28. lis 2008

no mě to chytlo, když to tady od Vás čtu 😀 , tak brzy pořídím a snad se i najde čas na čtení

binki
28. lis 2008

jasne, ale když chci vědět, jak to je, raději si přečtu cestopisy pana Šimůnka a ne někoho, kdo se z vlastní pitomosti vydal někam a pak zůstal perplex 😝

tictac
28. lis 2008

binki, ta pitomost tomu obcas doda tu stavu 😝 😀

petule.h
28. lis 2008

teď to nechápu 😒

binki
29. lis 2008

tictac: 😀

tictac
29. lis 2008

je to tak, nebo ne? Je sice fajn, cist poradne cestopisy, ale clovek se tak nepobavi.... 😀 😀

monina8
autor
30. lis 2008

Cauky holky.Jo,bilou masajku sem videla film.Hrozne se mi libil.Ale byla to fakt dost blbost,zabouchla se na prvni pohled,doslova,pak jeste ten sex ☹ a chtela tam zustat s nim.Hmm,nevim nevim...Ale nakonec to stejne dopadlo,ze se s tim vsim nezzila.Ale ten chlap byl fakt peknej 😉
Taky miluju cestovani,nekde sem sice byla,ale mame v planu s MM vic.Musime ale samozrejmne setrit 😉 MM ma rad Evropu,ale ja bych spis Asii.Tak to snad v tom zivote nejak skloubime.
Tictac:ja mluvim taky anglicky s rodinou.S MM cesky.Ted se ale zacnu ucit arabsky.

tictac
30. lis 2008

teda ja videla fotky v knizce a me se vubec nelibil....a to se mi cernosi vetsinou libi moc 😀 asi v tom filmu byl hezci... Presne v tomhle pripade si mylsim, ze ona byla strasne blba...vzdyt na zacatku on angllicky moc neumel, tak jak nekdo muze mi fungujici vztah bez poradne komunikace.... 😒

Te obdivuju, ja arabstinu vubec nemam rada...

monina8
autor
1. pro 2008

Jo,ve filmu byl peknej,v knizce nevi. 😉 Taky sem mela kdysi vztah,kdy sme si moc nerozumneli,on nemecky,turecky a ja cesky a nemecky ne perfektne.Ale pak sem se naucila.Je fakt,ze kdyz neumi vubec,tak to je pak sila.Rec tela 😀
Arabstina se me libi,dost.No,me se libi celkem vsechny jazyky,co nesnasim je polstina a rectina 🤐

tictac
1. pro 2008

polstinu sislavou nesnasim taky 😀 me driv arabstina nevadila, ale sveho casu jsem ji slysela dost od svagruse, se kterou se nemame rady, tak to bohuzel ovlivnilo negativne...

binki
1. pro 2008

polština mi nakonec byla taky dobrá, když jsem neměla ani jeden český kanál v Turecku, takže snad ta čínština 😵

katynaa
1. pro 2008

zdravim vas, muzete mi poradit nejakou ucebnici arabstiny nebo kurz na cd-romu? dikas 😉

binki
1. pro 2008

jo, katynaa, hledej na netu autora Charif Bahbouh, ten píše jako spoluautor učebnice, co používají v jazykovkách v čr a jinak ti doporučuji jít na amazon dot com, tam najdeš hodně ar-eng výukových věcí

monina8
autor
3. pro 2008

Tictac,tak to chapu,to ovlivni 😀

lu777
29. led 2009

holky, bydlíte nebo bydlely jste někdo v Dubaji ???

prosím písněte mi do IP, mužovi teď nabídli práci tam a já nemám představu jak to tam vypadá s malým dítětem - nakupování, přístup lidí, zdr. péče, mateřská centra atd.

díky moc !!

anatanka
31. led 2009

Konkretne Dubaj je nadherna, spolecne s Bahrajnem je to asi nejluxusnejsi a nejvolnejsi misto v arabskem svete. Na jak dlouho byste tam meli jet? Na par mesicu super, ale dlouho bych tam asi nevydrzela.

larri
31. led 2009

anatnka,ty zijes v cizine nebo tady v cechach? Mas pekne fotecky a hlavne dcerusku.

anatanka
1. únor 2009

Larri: Diky. V soucasne dobe zijeme v CR.

zuzik_p
1. únor 2009

Anatanka, a ty jsi zila v Emiratech? Mas hezke fotky..koukala jsem, ze kdyz se mala narodila, byl celkem tmava, ale pak dost zesvetlala. Odkud je tvuj muz?

binki
1. únor 2009

a kde jsi ty zuziku_p?

zuzik_p
1. únor 2009

Binki, ja jsem momentalne v cr, protoze jsem nedavno porodila, ale jinak zijeme v egypte. A kde ty?

anatanka
3. únor 2009

Zuzik: Manzel je ze Syrie, zili jsme v zahranici, ale v arabske zemi ne. Popravde bych tam zit ani nesla. Mam rada evropsky zivotni styl. Jak ty zvladas Egypt? Manzel ma rodinu tam? Jak s nima vychazis?

meleri
3. únor 2009

jedna věc mi taky pořád nesedíl..proč jsou všichni v česku tak otrávení? asi sem byla taky taková.... hlavně v obchodech... 😕 ale to je mimo téma...
Já bohužel nemám s muslimy moc dobré zkušenosti...až na pár kteří jsou super, včetně mého doktora, toho bych nevyměnila...já jsem spokojená, že mám frantíka..ti jsou romantici a aji dobře uvaří (když se jim chce). 😵
dělám si prdel....láska je fakt láska a je to jedno potom ty rozdílné zvyky jdou stranou..pokud se máte fakt rádi tak je tam i respekt a je to pak jedno jestli je to arab nebo čech...

zuzik_p
3. únor 2009

Anatanka, egypt jsem si jako svobodna holka bez zavazku uzivala, ted s miminkem to myslim uz bude jine, popravde se mi tam moc nechce ☹ Ja to tam mam rada a tesim se, ale spis bych to videla uz jen na navstevy. Ale uvidime, to jsou zatim me pocity, treba to bude jinak.
Ano, manzel ma rodinu tam, pochazi z kahiry. Jsou uzasni, vychazim se vsema skvele.
Ja vubec nijak nevnimam, ze je manzel muslim, kdyby mi to nerekl, tak bych si toho ano nevsimla 🙂 krome pustu v obdobi ramadanu. Je to skvely clovek a ja si casto rikam, jake jsem mela stesti, ze prave on je muj manzel.

binki
3. únor 2009

anatanka: odkud ze Sýrie?
zuzik_p: momentálně v čr (dokončuju univerzitní studium), jinak Istanbul 😀

larri
4. únor 2009

Ahoj holky,obdivuji vas,ze jdete s manzelem do zahranici.Ja ziji 4 roky s pritelem ktery je z Tunisu a protoze jsem z Moravy,tak stred mame Prahu.Ani jeden nejsme doma,ale ja jsem na tom lip,protoze jsem zustala v cr.
Deti nemame bohuzel.

At vam deti rostou a vy jste spokojene.

petule.h
4. únor 2009

ahoj, po dlouhé době zdravím, vidím binky i tic tac, že jste tu, tak jste určo v poho 😀 😀

petule.h
4. únor 2009

jinak jsem shlédla alba, tic tac, přihod něco...knihy mám rozečtené...s dětma nějak nestíhám 😀 😀

tictac
5. únor 2009

petule, ahoj 🙂 ja jsem na koni porad, ale vetsinou prispivam jen do nasi diskuze, jinde jen vyjimecne 😉 S detmi je to zabiracnka, to si dovedu predstavit, ja nestiham moc ani bez deti 😀 ted slavime 9 let od svatby, takze romantika 😀

taky zdravim binky a hodne stesti se studiem 😉