Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

paula
20. únor 2010

Ahoj Binki,
ne v Jordansku jsem nebyla. My moc necestujem, vzdycky jen za rodinou a zpatky. Videla jsem mesto Erbil (Irbil, Arbil, v kazde reci to pisou jinak) To je na severu Iraku a tam je takova pevnost asi ze 4000 p.n.l.. Ted je tam i muzeum folkloru a sranda je, ze to tam cely restauruje a opravuje ceska firma. 😉 Tak jsem se tesila, ze potkam nejaky cechy, ale zrovna tam nikdo nebyl. 🙂
Jinak bych samozrejme rada videla Babylon a znamnejsi pamatky, ale to je vice jizne a tam jeste neni situace uplne bezpecna. 😒 To neriskuji.

binki
22. únor 2010

paula: 😉

paula
26. únor 2010

Binki, jak se mas ty a malej? Co noveho?

binki
27. únor 2010

ahoj, nového je to, že mám laryngitidu a malý angínu, pěkně jsme si to rozdělilil... 😀 a u vás? jak to jde Lauře ve školce?

zoty
5. bře 2010

Sestry nějak vám to tu upadá.. teda teda 🙂
tictac: chtěla jsem se zeptat, jestlis nějak řešila extra očkování, než jsi jela do PK, chystám sem tam jet a povinné žádné není a vzhledem k tomu, že budu jen v Islamabadu, tak jsem si říkala, že asi ani nic, což?

tictac
8. bře 2010

ja se ockovat nechala poprve vsim, ale nevim, na co konkretne me ockovali, nejak jsem to neresila 😀 akorat tabletky proti malarii jsem brala jen chvilku, bylo mi po nich neskutecne spatne, tak jsem to riskla 😉

peppapig
8. kvě 2010

Caute holky 'uzenacu' 😉 Nebyla jsem tu pres pul roku 😔 Jak se vam vede biki, tictac a vubec vsem.
U nas zadne vyznamne zmeny, jen je nejak malo casu, Mia roste jak z vody, oslavila v aprilu 3 narozeninky, vcera mela prvni ballet hodinu a stale o tom mluvi, pusinka se ji nezastavi 😅 Premyslime, ze v lete zkusime pocati dalsi mimco, jedinacek se vyptava po sourozenci a rodinu treba rozsirit 🙂

Mejte se krasne, poksim se vas docist (snad same dobre zpravy a prispevky) x

elizaa
22. srp 2010

Ahoj holky,

četla jsem Vaše komentáře, které jste přidávali. Hodně zajímavé.
Vždy jsem měla kladný vztah k cizincum, coz mi ostatně zůstalo do dneška. Už nějakou dobu mám Araba, který mi dává naprosté maximum. Cestujeme spolu po světě a je nám opravdu krásně, jenže teď přišlo na lámání chleba a já se musím rozhodnout co dál, jestli jít bydlet k němu do Lýbie, kde pro nás staví krásnou vilu ( otázka v mé mysli je, nebudu jak ve zlaté klícce) nebo jestli dát sbohem a jít svou vlastní cestou.
Mám strach, že nepříjmu zahalení těla, že mi bude chybět víno k večeři a spousta jiných věcí. Jak to zvládáte holky v arabské zemi? Budu ráda za jakékoliv rady, názory a životní zkušenosti....

binki
30. srp 2010

elizaa: a v Lýbii se musí zahalovat všechny?

laska.nezna.hranic
31. srp 2010

elizaa - staví to pro "vás" nebo pro "sebe a svou budoucí ženu"? protože podle toho, co píšeš, to vypadá, že on tě sice zahrnuje přepychem, ale jinak si jede podle svých plánů, kterým se ty buďto přizpůsobíš, nebo se s tebou rozloučí... třeba se pletu, ale tak to na mě působí... protože proč by nemohl on jít bydlet za tebou? nebo teda udělat kompromis a zvolit třetí zemi? ty se na život tam evidentně necítíš, chvíli to možná vydržíš, ale jen opadne zamilovanost a nastanou běžné starosti, budeš to vidět jinak... těžko ti radit, když neznáme tvoji povahu, každý je jiný... některé ženské takový život nevadí, ale za sebe bych do toho nešla. volila bych kompromis. on taky nebude za nějaký čas takový jako teď... co jeho názor na společné bydlení na neutrální půdě? ta tvoje věta, že staví on, ne vy, je zarážející. i když vím, že oni to mají trošku jinak, ale jednou má Češku, takže se taky musí trošku přizpůsobit... nevidím důvod, proč se hned rozcházet. pokud je to ale tak nějak, jak to na mě působí, raději bych se sama zavčas rozloučila. ale to musíte vědět sami... to, že tu některá má Araba, respektive muslima, ještě neznamená, že ti řekne, jak to chodí, každá země a i každý člověk je jiný...

anatanka
19. zář 2010

Elizaa: Pokud nejsi presvedcena, ze chces prijmout bez vyjimek jejich styl zivota, tak je to pro tebe cesta do pekel. Tam mohou odejit jen zeny, ktere se na to opravdu citi a jsou o tom presvedcene, u tebe to bohuzel vidim tak, ze pekne narazis... ☹

arianka
19. zář 2010

Ahoj holky .., i když je to starší diskuse, se zájmem se si přečetla Vaše příspěvky a nedá mi, abych také nepřispěla svou zkušeností .. Žila jsem 9 let v zahraničí. Za celý život jsem měla vztah jen s 1 čechem, a to s tím, se kterým jsem dnes .., nicméně naprosto neříkám, že češi jsou češi .., ne, jiné národnosti mi vyhovovaly podstatně víc. No a měla jsem také vztah 2 roky s klukem, co byl z Arabských emirátů, avšak matka francouzska a táta egypťan... Ty dva roky byly krásné, víc galantního, pozorného, starostlivého přítele jsem neměla. Ale ... Není to pravidlo, nicméně myslím, že je to častý jev, prostě jejich povaha, kultura a prostředí, kde byli vychováni je daná a chtě nechtě někdy vypluje na povrh. Jsem poměrně dominantní osoba, což v tomhle vztahu nevadilo, byli jsme si rovni, ale jeho otec to nechápal .. Stejně jako jeho rodina občas nechápala a další a další věci, pro mne evropanku běžné. On tak stál mezi dvěma ohni, já a jeho rodina. Nakonec jsem vztah ukončila, protože jsem nechtěla za pár let zjistit, že se role obrátili,já jsem to co poslouchá, jak by si všichni přáli, ta, co téměř nemá vlastní názor atd. A musím říct, že jsem dnes ráda za to, co jsem udělala.

arianka
19. zář 2010

... a ještě poslední postřeh 🙂 já jsem vlastně kus svého dětství strávila se svou českou rodinou v Arábii, pak v Jordánsku atd., takže odmala jsem si zvykala na islám, na život v islámských zemích. A po těch letech vím prostě jednu věc, život s arabem, ať už je odkudkoli, není nemožný, ale je jen pro toho, kdo je ochoten ztratit kus svého já, to nemyslím ve zlém, jsou tací lidé, resp. ženy, kterým to může vyhovovat. Já jsem poznala desítky arabů, kteří studovali a žili v Evropě nebo Americe a tvrdili, jak mají už evropské myšlení atd., byly to blbosti 🙂 Měli to myšlení, ale mimo svou zem. Jak byli ve své zemi, opět to byli hrdí arabové, na které těžko může hodit třeba jen naštvaný pohled jejich drahá manželka nebo přítelkyně 🙂 Takže všem hodně štěstí a těm, kteří o tom jen přemýšlejí radím, jestli se vám líbí snědé typy, jsou i jiné země, než právě ty arabské 🙂

eva8
26. zář 2010

arianka, velmi pekne a dobre pises

kristi
3. říj 2010

my jsme se ted s kamoskou a detmi vratily z Egypta a za sebe muzu rict, ze nechapu jak si nekdo takovyho cloveka muze vzit. Vic slizky a nechutny chlapy jsem nikdy a nikde nevidela a to jsem taky zila v zahranici dost dlouho,ale tohle byl teda vrchol

zuzik_p
3. říj 2010

@arianka nesouhlasim s tim, ze pro zivot s arabem musis ztratit kus sveho ja......tedy obecne by se dalo rict, ze to bude chtit spoustu kompromisu, protoze je to zcela jina kultura, ale strasne hodne zalezi na konkretnim cloveku.
@kristi trochu hrube tvrzeni, nemyslis? 😕 Navic tihle plazovi typci nemaji s "normalnima" egyptanama nic spolecneho.

kristi
3. říj 2010

@zuzik_p my jsme na plazi pomalu ani nebyly....to vse se delo primo v hotelu. Za svym nazorem si stojim, i kdyz uznavam, ze vyjimky se najit muzou

tetamon
3. říj 2010

@kristi ja bych ty typky, kteri se motaji kolem turistu a turismu nejak moc nebrala za typicky vzorek egyptanu, fakt ne...
Nerikam, ze kazdy z nich musi byt nadseny, ale tihle kolem turistek jsou VELICE specificti...

kristi
4. říj 2010

to by me zajimalo, kde se teda potka nejakej " normalni" egyptan? kdyz se clovek boji vylezt v hotelu, pac jsou vsichni tak desive otravni???

cocoska
4. říj 2010

ja bych se nad chovanim egyptanu v turistickych centrech nijak nepozastavovala - je to tak normalni, nejen v egyptu. Lide jsou pratelstvi , vic otevreni nez studeni evropane. Chlapi vidi turisty nebo nejake panicky a hned se chteji druzit ci neco prodat. K dovolene to proste patri - romantika a dobrodruzstvi 😀 .

tetamon
5. říj 2010

@kristi no, desive otravni jsou i Spanele, Italove, Chorvati, Slovinci...aspon tak rikaji moje zkusenosti 😉 A na Egyptany mi stacilo zatvarit se a dat (na nase pomery tvrde) najevo, ze proste NE. Oni holt neslysi na to "neznejsi" evropske odmitnuti. Ale jsem dala jasne, ze tohle teda ne a ne a ne...poslechli.
A na obtezovani (vylozene obtezovani) je nejlepsi zacit delat hysterku, jecet a kricet..jeee, ti vysmahnou (a to funguje obecne i na ty ostatni jizanske narody 😀 )

kristi
5. říj 2010

@tetamon to jsou dobry rady, hele ja vubec jako nechapu, jak si tohle muzou dovolit k zensky s prstynkem na ruce a ditetem k tomu, rposte mi to nejde do hlavy.....ve Spanelsku jsem zila, ty mi teda otravny neprijdou vubec 🙂

cocoska
5. říj 2010

@kristi a co ti konkretne udelali? jestli to byli nejaci vyrostci neslusni 😒

kristi
5. říj 2010

@cocoska konkretne? tak treba me tahali do kazdyho obchodu, kterej byl cestou do lekarny, kdyz jsem odvetila, ze No, thanks, tak na me zacal rvat, ze Thank for what, for what? V jednom z tech kramu ( u naky pitomy figurky faraona s ptakem) mi nabizel svuj bigger one a ze klidne muzem jit hned na 25minut dozadu 😝 😝 😝 bych se musela poblit, nehlede na neustaly otravovani odkud jsme a ze jsme krasny a bla bla...proste jsou nechutny a hotovo. Tim vic, ze jejich zeny jsou zahalene, clovek si pak vezme sukni a hned jim snad stojej pera, jak jsou nadrzeny, proste pro me ac ta zeme treba stoji za prozkoumani, tak proste ne, uz tam nikdy nepojedu

tetamon
5. říj 2010

@kristi ja mam fakt podobny zkusenosti s Spanelama a Italama, Chorvati se celkem dali odpinknout. A Arabove...hh, to je otazka toho, jak se tam obecne chovaji "bily" zensky.
Hodne holek tam jezdi proste s tim, ze si i uzijou. A prave proto se kolem turistickych center stahuji tyhle typy, protoze normalni holka jim tam nic takovyho nedovoli. Proste ne. Neexistuje.
A bohuzel je jedno, jestli ma nebo nema prstynek.
Tohle je bohuzel druha strana generalizaci toho, ze "muslimove jsou teroristi"...tak hodne z lidi kolem turistu ziska dojem "daj kazdymu a rady"
Coz je nijak neomlouva, ale porad to je fakt otazka toho, jak a kdo se mota v turistickym centru (aneb jako u nas...jsi zahranicni turista? Tak fajn, tak ti nasadime o polovinu vyssi cenu, vsak te neubude, mas penez dost)

kristi
5. říj 2010

@tetamon stejne si myslim, ze evropana a muslima nejde nejak moc srovnavat....

a s tema cenama mas pravdu, fakt jsem netusila, ze mam smlouvat i v ty lekarne, to je fakt nechutny..

holky si tam jezdi uzit? to se fakt tyhle typci nekomu libi? mne se nelibil vzhledove teda ani jeden, jsou jak pres kopirak

tetamon
5. říj 2010

@kristi ale jo 🙂 Virtualne je nas tu dost 🙂
Mam taky sveho (pravda, neprilis typickeho zjevem, a diky zahranicnim studiim a pobytum ani uplne typickeho kulturne) Egyptana 🙂
Ale je fakt, ze co jsem mela moznost vetsinu Egyptanu potkat, tak tak slusny kluky a pany bych tezko hledala.
I kdyz i na par previtu jsem narazila (ale o to jednodussi, ze vim, jak takovy typy daji na dojem, takze prave staci humbuk a jedou, ani se nestihnes nadechnout 😉 )
Coz se treba bohuzel o Italech rict nedalo :(

tetamon
5. říj 2010

@kristi joooo, a jen tak mimochodem, ja mam hodne ruznovericich znamych vcetne muslimu, a musim rict, ze az drahous byl prvni "rodily" muslim, zbytek jsou tady Cesi, konvertovani, takze muslim se muze rovnat i Evropan 😀

kristi
5. říj 2010

@tetamon jasny, tak super..jsem rada, ze je takovych jen par......dobry to.

jeste mam jednu znamou,co si vzala Syrana a taky mazec...to by bylo na dlouhe vypraveni

cocoska
5. říj 2010

@kristi lichotky a narazky arabskych proutniku a obchodniku bych hodila za hlavu. prece jste neprijeli za nima. jste sexy a bez chlapu, tak se nedivte, byli z vas ko. z planu dovolenek vymazej nadherne maroko, tunis i turecko, tam to je vsude taky takove "vzruso" 😅
arabove plati za nejlepsi obchodniky (o zidech se radeji nezminuji 🤐) 🤐 , do ktereho zapojuji jejich sarm a temperament a sexualne jsou to pry vykonni hrebci 😎 (zatim jsem nezkousela 😉 )