Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

basimka
30. říj 2011

@baarabaara ahoj ,precitala som tvoj text mojmu manzelovi a velmi sa smial. Ako mozes byt preneho prva? Ato ste sa zoznamili v egypte na dovolenke?

arianka
30. říj 2011

@eva8 : děkuji 🙂

arianka
30. říj 2011

@zuzik_p : jenže bohužel já vždy viděla kolem sebe kompromisy ze strany ženy... 😉 , ale jak říkám, nejsem vůbec proti, mám hodně kamarádů v Tunisu, Egyptě, Jordánsko atd., dokonce bych řekla, že to jsou opravdu dobří kamarádi, protože to nejsou ex ani budoucí partneři, prostě jen kamarádi 🙂 A někteří z nich také žijí s evropankou. Arabové jsou obecně hrdí, což je imponující, ale někdy v životě trochu překážka zároveň 🙂
Ale všem přeji hodně štěstí, protože každý si buduje takový vztah, jaký mu vyhovuje 🙂

stepanka0
5. lis 2011

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/vzala-se...
@baarabaara Ahoj a můžu mít dotaz? Byla jsi už v Egyptě u nich doma? Třeba jen na návštěvě. Já se asi před týdne od tamtud vrátila a za araba - muslima jsem vdaná byla. Možná bychom měli zajímavou diskuzi. Stepanka

anatanka
7. lis 2011

@baarabaara A to jste se seznamili kde? Pri dovolene v Egypte? Pokud hadam spatne, tak se omlouvam, ale jestli to tak bylo, tak se vzpamatuj. To je naprosto klasicky priklad, nechapu, ze se na to porad tolik holek chyta...

veruska007
2. dub 2012

Ahojte, holky, chtěla jsem se zeptat, co máte zkušenosti s Tuniskem - jsme tam pozvaní na svatbu kamarádky.

Chci se zeptat:
- jak vypadá tuniská svatba, jaké jsou kolem toho zvyklosti, co se očekává od hostů
- zda spát v rodině nebo si najít hotel (abychom neurazili)
- jaké se dávají svatební dary, co na sebe apod.
- kde sehnat levné letenky

Díky moc za radu.

basimka
19. črc 2012

RAMADAN MBARAK

zindagigee
1. pro 2012

@tictac
Chci se zeptat kdy je nejlepší obřízka u malých chlapečků? Máme 7měsíční mimčo.. můj manžel je z Kašmíru (Pákistan) muslim a musim říct že vše doma funguje na jedničku a celkem ve vztahu v rodině.. nechtěla bych Čecha ani náhodou.

basimka
10. led 2013

@zindagigee cim skor tym lepsie,je to bolestive a miminka si tak nepamataju bolest ako vacie deti....

luciebambule34
1. únor 2013

Dobry den. Nevim zda mi nekdo poradi ale nejde se tady nekdo kdo zije s muzem z jine zeme a jine kultury? Chtela bych se s nekym kdo je na tom podobne podelit. Diky a hezky den.

tamazight
9. dub 2013

@luciebambule34
Já si vzala Berbera. A jsme spolu už několik let.

tamazight
9. dub 2013

@basimka
Omyl, ony si bolest možná nepamatují, ale zůstává zasunuta v podvědomí. Podobné zážitky nejdou úplně vymazat. Ale při obřízce se snad dneska používají tišící léky atp, takže by to nemělo být tak traumatizující, jako "za starých časů".

randr
13. dub 2013

@luciebambule34
Ahoj, taky mam Araba, jsme spolu 6 let a všechno v pohodě 🙂 jak si ho vychováš, takovýho ho budeš mít 🙂

andyseek1
24. dub 2013

Ahoj monino8, dostala jsem link na tuhle stránku na jedné diskusi, prý by jsi mi mohla poradit. Sháním informace, co vše je potřeba zařídit, dokumenty apod. ke svatbě s Arabem. Poradíš mi prosím? Třeba ti napíšu svůj email?

andyseek1
24. dub 2013

@veruska007 ahoj, jestli je to ještě aktuální - byla jsem v září na svatbě v tunisku. Nesetkala jsem se s tím, že by dostávali nějaký svatební dar, oblečení hlavně nic co ti odhalí ramena a nohy. vše dlouhé. Nejlépe dlouhé šaty ke kotníkům a pod ně tričko nebo nějaký šátek abys zahalila ramena. Letenky zkus přes Invii, najdou nejlevnější které zrovna jsou. Pokud se jedná o charterové lety nejlevnější jsou za 6990,- Oni jsou moc milý, přátelský, pohostinný neurazíš je, když tam přespíš, jen ti to musí samy nabídnout. Nevím jak to je pokud nejsi z rodiny. To by ti měla zařídit ta kamarádka, myslím ubytování, nebo poradit ti s tím.

andyseek1
24. dub 2013

@monina8 tak ještě jednou raději 🙂 Ahoj monino8, dostala jsem link na tuhle stránku na jedné diskusi, prý by jsi mi mohla poradit. Sháním informace, co vše je potřeba zařídit, dokumenty apod. ke svatbě s Arabem. Poradíš mi prosím? Třeba ti napíšu svůj email?

andyseek1
24. dub 2013

@veruska007 jo to už asi není aktuální, to byl duben min. rok, pardon 🙂

tamazight
25. dub 2013

@andyseek1 No, mohla bych dát info o tom, jak jsme to měli my, ale ono je to individuální - jaké je národnosti? Berete se tady nebo tam? Jaký je jeho status, pokud je v ČR? A ještě musím varovat - české úřady jsou opravdu hodně nepříjemné, i dlouhé měsíce po svatbě lidi lustrují a cpou se jim do života.

andyseek1
1. kvě 2013

@tamazight budu moc ráda. Je tunisan. Má povolení k trv. pobytu. Žije tady 7let. Věřím, že to nebude jednoduché, proto se na vše ptám kde můžu 🙂

tamazight
5. kvě 2013

@andyseek1
Tak to to budete mít o něco jednodušší, když už má trvalý pobyt. Akorát jsi nenapsala, kde tu svatbu chceš uskutečnit. My se brali v ČR a potřebovali jsme mimo jiné potvrzení, že nemá žádné závazky v zemi původu (tedy že se legálně může oženit). Jinak co se vás týče, tak by to měly být krom toho už jen další dokumenty jako při normální svatbě. Když jsem skočila k nám na matriku, ochotně mi k tomu dali všechny informace. Vzhledem k tomu, že má trvalý pobyt, byste z toho snad mohli vynechat cizineckou policii, ale radši se o tom ubezpeč.
Co se týče svatby v zahraničí, je to komplikovanější, protože po příjezdu do ČR se pak musí úřadům dokazovat, že jste se tam opravdu brali a že všechno bylo jak má být. Jednodušší je sezdat se u nás a pak si odjet odbýt rodinný (potažmo náboženský) obřad do Tuniska.
Stran cizinecké, tak ti nám neveřili, že jsme se nebrali jen tak na oko a kontrolovali nás - vyslýchali nás přesně ve stylu filmu "Zelená karta" (doporučuji shlédnout, je to sice komedie, ale fakt ty pohovory takhle fungují) a poté, co jsme s manželem odjeli do zahraničí, přijeli obtěžovat mé rodiče. Dokonce po nich chtěli svatební fotky a tak. Jsou jak obtížný hmyz, ale asi se s tím nedá nic moc dělat.
Jestli máš nějaké konkrétní dotazy, tak sem s nimi 🙂

kvety14
4. črc 2014

sitce nie som Ceska,a po Slovensky nepisem dobre lebo od malicka ziem na Cypre chcela by som aby ste nieco vedely z vlasnich skusenosti..! mozno v araboch vsetky vydime nieco co u europanoch nie..ale nenechajte sa ocarit ako ja...Arab je Arab a aj nim ostane vzdy budu pre neho Arabky tie naj lepsie,a nas europanky povazuju za lachke a neposlusne zeny..!!! co kolvek vam na rozprava ze ste prenho vsetkim neni to tak a ani nebude.......mne to sam prezradil..... Araby su na uceni (vseci) ze ak ma z europankou dieta a europanka nesplna kriteria ktore on ocakava od vychvi jeho dietata tak jej ho zobere a da ho vychovat jeho matke...lebo je presveceni ze jeho matka vychova to dieta tak ako vychovala jeho..!!! po jeden a pol roku ma zacal byt za kazdu malickost...nemohla som vychadsat z domu a pritom ked som od neho odysla tak vzdy prosil a sluboval ze sa zmeni.....nezmenil sa az kym ma nehodil o roch kredenca a rozbila som si hlavu od ftedy som si povedala dost....najprv sa vyhrazal potom plakal a prosil potom mi nadaval a zase sa vyhrazal...za svoje slabe stranky vynil mna a zato som bola aj casto byta..kim ja som sa o neho starala tak on na facebooku vyhladaval arabky a podvadcal ma s nimi..!!!!!!!!!! po case som sa citila ako keby ma zavreli do jednej miesnosti plnej bolesti a dvere boli zavrete a z dnuka trcalo 1000ce klincov...ale az teras som pochopila ze kazdy klinec som tam zabiala ja do tich dvery vzdy ked ma byl alebo robil zle a ja som mu odpustala.......davajte si pozor a majte ho na kratko ked uz chcete byt z Arabom..!!! kontrolujte ho a nenechajte ho nak si s vami roby co chce....

ivaflo
4. črc 2014

uff....

barinkas
4. črc 2014

dle mě každého věc, koho si vezme a s kým žije. Nikoho bych neodsuzovala, ovšem já osobně bych nikoho z "dálného východu" nechtěla ani za milion. Nevyhovuje mi tamní mentalita, způsob života atd. Pokud si někdo myslí, že na dovolené tam najde lásku, je naivní 😀 99% jde o to jen zde či jinde v UE získat možnost trvalého pobytu. Možná se najde vyjímka, ale do toho bych nešla...Stejně nechápu, co na těch chlapech vidíte ...

Spolužačka si vzala za muže chlapa z jižní ameriky(peru mám dojem), po nějakém roce se rozvedli, klučina se po svatbě změnil, nic zde nedělal, jen výmluvy, proč nemůže pracovat, ona ho živila. Spíš mu prostě jen šlo o to, aby zde měl trvalý pobyt, nechtěl se vracet zpět. Tak si našel ji atd....

pavbou
8. črc 2014

@monina8 Potřebovala bych radu kde se dá uzavřít sňatek a co je k tomu potřeba ,přítel je Alžířan a po dvou letech jsme se dohodli že bychom se chtěli vzít, slyšela jsem že svatba v mešitě u nás nemá žádnou váhu a musí nejprve proběhnout formální svatba na úřadě ... poraďte mi co a jak ,nepotřebuju negativní názory některých holek ,také hodně čtu ne jen media ale i knížky a je pravda že číst a prožívat jsou dvě různé věci ,já už jsem máma tří dětí a vím co od života chci (děti mám z čechem a po desetiletém otřesném manželstvím plný teroru) si užívám lásku a opravdu si mě váží ,není to mazání medu kolem pusy,vše na rovinu ,źít v Alžírsku určitě nebudu ,protože mám dva syny a ty by čekala povinná vojenská služba a tam to není leháro jako bývalo tady 😒

nynam
16. črc 2014

@pavbou preklady i dokumenty vc. vsech legalizaci umi zaridit na www.preklady-textu.cz. Slecny, ktere tam pracuji jsou arabistky a dokazi poradit, co vse je potreba atd.

jancip
16. črc 2014

Pro všechny, které zajímá jiná kultura, ať už z pohledu cestovatelky, maminky žijící mimo naši kulturu nebo žijící v multikulturní domácnosti a nebo jen tak, byla založena skupina Zajímáme se o jiné kultury https://www.modrykonik.cz/group/6704/ Můžeme si povídat o cestování, o multikulturní výchově, náboženství, dávat si tipy na zajímavé knihy, dokumenty, cizokrajné recepty, prostě patří sem vše, co s jinými kulturami souvisí.

pavbou
16. črc 2014

@nynam Děkuju 🙂

pavbou
16. črc 2014

@nynam Ještě jednou děkuju ,poskytli mi skvělé informace online 🙂

nynam
16. črc 2014

Tak to jsem rada, ze jsem mohla byt napomocna;)

eva8
3. srp 2014

@pavbou bola som vydatá za alžírčana...