Vzala jsem si Araba. Máte též exotiku ve výchově dětí?

monina8
29. říj 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jestli má někdo z vás zkušenosti s jinou kulturou v manželství nebo partnerství a tudíž i s výchovou dětí. Já sem si vzala Araba, zatím žijeme tady v Čechách, ale brzy poletím s Danim za manželem do Bahrajnu 🙂 Už jsem se setkala s pár odlišnými metodami v péči o dítě, když sem mluvila s tchýní. Např.:dávat pít denně vodu (manžel přivezl nějaký přírodní pití na zažívání), balit těsně mimi do takovýho šátku na spaní (což opravdu pomohlo), pak podáváni baby sušenek ve vodě (to jsem nezkoušela). Hmm, určitě mě čeká plno nových věcí, i obřízka malýho, ta už se prý provádí laserem, tak to bude v poho. Jinak musím dodat, že jsem naprosto spokojená (jen pro jistotu, protože slýchám ruzný věci) 😉

anatanka
16. bře 2009

Larri: Manza je z Damasku, ze Syrie, ale zil tam v podstate jen do 18-ti let a pak ruzne po svete a v CR uz je let asi 15.

Co se tyka alkoholu, tak to si teda ten muj da rad, nedovedu si predstavit, ze by se mel zrici sve oblibene Whiskey 😉

Stejne, jak pise Larri, je trochu vic hlucny na muj vkus, to me dost casto vytaci a taky by nemusel tak "extremne lpet" na rodine.

binki
16. bře 2009

anatanka: mm má jednoho známého, o kterém jsem si myslela, že je hluchý, jak moc křičel, když mluvil 😀 (taky z Damašku), koukáte na seriály v arabštině? 😠 je tam několik pořadů, které všichni z rodiny milujou jako já žeru ordinaci, když jsem zrovna v čr..

larri
17. bře 2009

Pritel kdyz si da par piv,tak je to s nim k nevydrzeni.Je strasne ukecany a porad mi chce neco vykladat.Ale pije jenom pivo,tvrdy alkohol vubec.

Anatanka,tak 15let je uz dlouha doma.Muj je tady 10let a ma tady jednoho syna.Doufam,ze se nam zadari a taky spolu budeme nejake ditko mit.

Binki,to mi povidej o jejich hlucnosti.Kdyz telefonuje,tak porad na neho ukazujiat tak nekrici.Vypada to,ze se hadame.A kdyz se hadame,tak se bojim,ze na nas poslou policii za hlucnost. 😀
A o tech serialech mi ani nemluv.Ja nemluvim arabsky,jenom neco rozumim.A kazdy den se musim koukat na tuniske televizi na serial.Zacina v 19.00 a konci ve 20.00.Ze nevidim ulici,na to jsem si zvykla,ale,ze nevidim zpravy,tak to mne stve.Ja delam v restauraci kratky a dlouhy a kdyz mam volno,tak poradne nevim co se deje ve svete. ☹

binki
18. bře 2009

larri: 😀 , no fajn, tak to jsme na tom podobně, ale já bývala hlučná i dřív, směju se tak, že mne slyší i na konci ulice a taky tak háže tvůj přítel rukama?

tictac
18. bře 2009

u nas jsem kazdopadne hlucnejsi ja, az na me kolikrat MM dela pssst 😀 😀

binki
18. bře 2009

😉

jhanycka
3. dub 2009

Ahoj,
tak mi to nedalo a po přečtení diskuse musím napsat taky. 😉 Líbí se mi, že nepomlouváte, že se mezi váma najdou i takový, který neodsouděj člověka za to, že je arab. Mám svou vlastní zkušenost a i když je to 6 let co jsem člověka, kterej v mím srdci doslova bydlí a nechce ven neviděla, tak se musím přiznat, že není den kdy bych na něj nemyslela. každý ráno si říkám, tak třeba dneska...třeba dneska zavolá, že je v ČR a že mě chce vidět. I po tech 6 letech se mi srdce rozbuší jako zvon v kostele když od něj dostanu mejla...prostě se na něj nedá zapomenout...Nedokážu si ani představit život s někým jinym i když za tu dobu jsem chlapy měla, to je asi jasny...ale nejde to. ..Nikdo není jako on, nikdo se tak nesměje, nikdo na mě tak nekouká, nikdo semnou nemluví tak jako on. prostě mám pocit, že nikdo takovej snad není.
Tak Vám tady tak trošku závidím, že máte ty svý lásky u sebe a že jste štastné, a přeju vám to, protože je to krásný.
Četla jsem tady cosi o tom, že hodně lidí poví jen, že videli bez dcerky neodejdu a hned jsou se vším hotový..a strašně mě to rozesmálo...tenkrát jsem dostala k narozeninám 2 tyhle knížky od různých lidi a obě vyhodila 😀 Přece nemůžu odsoudit půl země za jednu knížku...jeden chlap není jako deset dalsích..
Tak i přez to, že nejsem s člověkem se kterým bych být chtěla, si nemyslím, že by byly všichni tak špatní a zlí a stávaly se z nich zrůdy hned jak překročej hranice svý země.
Ono s těma českejma chlápkama to taky není žádná sláva, mít doma chlapa co smrdí potem, na hlavě nosí hnízdo a skoro se neholí ( asi aby byl víc chlap 😀 ) to taky není žádná výhra.
Tak stojim na rozcestí...vím co nechci a vím co chci, a bohužel taky vím, že to co chci nikdy nejspíš nedostanu a tak se jednou spokojim s tím co zbude...možná!!!
Všem vám přeju hodně štěstí a ať jste pořád takhle spokojené...
A Vy co si myslíte, že jsou arabové zrůdy a týrají svoje ženy si sedněte dokouta se svou knihou" bez dcerky neodejdu" a neničte svejma komentářena štěstí těm, který ho maji...

😝

laska.nezna.hranic
3. dub 2009

jhanycka - v čem je mezi váma problém, pokud spolu pořád dokážete nějakým způsobem komunikovat? přece jen 6 let je dlouhá doba, proč se to někam neposune?

jhanycka
4. dub 2009

Ahoj, problém je v tom, že jsme se celejch šest let neviděli a asi oba věříme, že se jednou zamilujem "jinde". Možná bych mu jednou měla napsat ať už nepíše, ale to já nedokážu a on asi taky ne...neumím se vzdát jeho mejlů ani několikahodinových rozhovorů přez msn. 6 let je vážně dlouhá doba, ale zase říkám, že jsem hodně mladá a tenkrát jsem byla puberťačka( je mi 23, když jsem ho viděla naposled bylo mi 17) ..tak bych snad mohla zapomenout...ale nejde to..přeju si ho vidět, mluvit s ním osobně, ale nějak to nejde zařídit. Slíbil mi sice, že se určitě uvidíme, ale že sám neví kdy...tak se snažím nebejt najivní a brát to jen jako slovo útěchy, ale přez to si říkám, že třeba dneska... 🙂 Asi jsem už blázen....🙂

laska.nezna.hranic
4. dub 2009

jhanycka - úplně tě chápu. a myslím, že nejsem sama, tohle si zažívá spoustu holek. jen obdivuju, že vám to vydrželo tak dlouho🙂 odkud je nebo kde žije? neexistuje možnost udělat si dovolenku a ject se navštívit?

jhanycka
5. dub 2009

laska.nezna.hranic- Jsem ráda, že mi někdo rozumí, on je z Kuaitu, tam není tak uplně snadné se dostat. I kdyžuž několikrát mi nabízel, že všechno zařídí ať přijedu alspoň na pár dní, abysme spolu mohli mluvit a vidět se, asi by nám to pomohlo oběma...ale já nemůžu jen tak odjet, nemám tam žádnou oficiální rodinu, příbuzné, nebo práci a tak by bylo hodně složité se tam dostat. A taky si říkám..tech 6 let, je opravdu hodně dlouho na to abych jela někam, slíbil, že přijede...nejdýl až si dodělá univerzitu a to je za rok...tak jsem zvědavá, jestli ho ještě někdy uvidím...upřímně je to, to jediný co si opravdu přeju...alspoň jeden den🙂

monina8
autor
6. dub 2009

Ahojky holky,uz sem tu dlouho nebyla,tak sem si trochu neco procetla.K tomu co napsala win....o tom podvadeni chlapu,to je celkem na hlavicku.Je normalni,ze nekteri chlapi podvadej,ale ne jen arabove ale i cesi,franzouzi,nemci,....ale rozhodne si nemyslim,ze vsichni.To je fakt blbost!Ja mela driv taky cecha a ten,jak sem se dozvedela,me taky podvadel,coz o mym manzelovi rict nemuzu.
Jinak ted sem priletela do cech po peti mesicich v Bahrajnu,jen tak neco zaridit a vyridit,a muzu rict,ze se zase tesim zpatky....Uz sem si zvykla na ten rodinny zivot tam... 😒 A to sem ze zacatku furt rikala,ze mi cechy chybi,ale opak je pravdou 🙂

zuzik_p
10. dub 2009

Ahoj monina, takze to vypada, ze v bahrajnu uz zustanete naporad..? Ja v eg urcite ne, chtela bych do cr. A to jsem si nikdy nemyslela, ze bych tam chtela zit. Ale prislo mimi a najednou se vse uplne zmenilo. Nastesti manzel vi uz od zacatku, ze v eg zit nechci, takze tady by rozkol hrozit nemel.. 🙂

larri
11. dub 2009

zuzik a kde bydlite,kdyz jste v cr? Ja jsem taky rada,ze je pritel smireny s tim,ze do Tunisu pojedeme na dovolenou,ale zit budeme tady.Ja bych teda radci zpatky na Moravu,ale bohuzel kompromis je Praha.Je fakt,ze najit praci u nas by byl asi problem.Tady v Praze ji mame oba a doufam,ze jeste budeme mit.

zuzik_p
11. dub 2009

Larri, puvodne pochazim z Moravy jako ty, konkretne z Havirova. Ted ale v cr bydlime v zamberku, tj 50 km za Hradcem Kralove smerem od Prahy. A co ma tvuj pritel za praci? A umi cesky?

larri
11. dub 2009

Zuzik ja jsem z Opavy a pritel dela ve statnim zarizeni.Nikdy tak delat nechtel a ted je za to rad.Cesky umi,je tady 10 let.

zuzik_p
12. dub 2009

Larri, ja take doufam, ze se manzel nauci cesky, uz ma 2 knihy, ale zatim se k tomu moc nema, i kdyz chce. Umi par slov a vet, tak zacatek uz preklenul. 🙂
A zije se ti v praze dobre? Vim, psala jsi, ze bys radsi na morave, ale alespon si porad v cr 🙂

larri
12. dub 2009

Zuzi,my se hledame na vice diskuzi. 😉

Ja se poznala s pritelem pred peti lety a mluvil tak jako ted.Nesmim na nej mluvit moravsky 😀 ,pak nestiha.Jeho kamaradi neumeli vubec cesky a ted,kdyz jsem je po dlouhe dobe videla,tak jsem na ne zacala mluvit pomalu a ukazovat rukama.Oni mi odpovidali hezky cesky.Byla jsem za blbce.

V Praze jsem 6let a nezvykla jsem si tady.Je to zvlastni,ale nejvic si rozumim s maminama co jsou taky z Moravy.Jsem v cr,to mas pravdu,ale neni to doma.Ale na Moravu draheho nepremluvim ani nahodou.A ma pravdu,co by jsme tam delali za praci,bohuzel.

zuzik_p
12. dub 2009

Tak moravstinu "nestihaji" i nekteri cesi 🙂 Arabove maji talent na jazyky. Tuhle jsem mluvila v cr s manzelovym znamym, ktery je v cr asi necele 3 roky a rozumel mi vsechno a odpovidal hodne dobre.
Ja jsem v praze byla na vysoke a take jsem si nejak nezvykla. Kazdy vikend jsem jezdila domu. Az tam s manzelem pujdeme, tak to asi bude take nejake vetsi mesto, ale uvidime.
Jste s pritelem dlouho...svatbu neplanujete? Syna sebastiana ma take s ceskou?

larri
15. dub 2009

Zuzi,zname se pet let,z toho 4,5 spolu bydlime.Na zacatku se chtel pritel porad zenit,ale ted o tom moc nemluvime.Myslim,ze az se podari otehotnet,tak to budeme teprve resit,ale zatim neplanujeme.

Syna ma z ceskou.

zuzik_p
15. dub 2009

Larri, my se take vzali, az kdyz jsem byla tehotna. Ja se nikdy nijak zvlast vdavat nechtela, ale pak se to tema tehotenskyma hormonama asi zmenilo 🙂 A navic v nasem pripade to take byla jedina moznost jak dostat manzela na navstevu do cr. Predtim jsme to zkouseli na turisticke vizum, ale bez uspechu.

monina8
autor
16. dub 2009

To je takovy problem dostat ho sem na turisticke vizum???To sem fakt nevedela holky.
Jinak my sme se taky brali az po narozeni mimca.Sice sme to tak nejak planovali,ale stejne si myslim,ze to byl i takovej ten podnet k tomu jednat.Ale ja se chtela vdavat uz dyl 🙂

zuzik_p
17. dub 2009

Monina, v egypte je to ted pry uz malinko snadnejsi, ale vlastni zkusenost nemam. Meli jste hogo fogo svatbu nebo jen na urade? Ja jsem nasi rodinu o tu moji ochudila. Brali jsme se v eg na urade a v cr jsem to pak jen vybehala papirove

monina8
autor
17. dub 2009

Zuzik,tak to my sme taky zadnou hogo fogo svatbu nemeli ☹ Ja sem chtela. Taky sme se brali rychle na urade.Ale tu v Cechach. Pak sme meli jeste druhou svatbu v Bahrajnu a to tam byl jen manzel a za me v zastoupeni tchan.Takze fakt romantika. Ale MM furt rika,ze si to vynahradime,tak na to cekam 😅

binki
18. dub 2009

taky jsem měla civilní svatbu v čr, bohužel maminka mm byla moc nemocná, takže svatba s osly a bubínky nebyla...mm mi to ale vynahradil jinak 😀

laska.nezna.hranic
18. dub 2009

monina - oficiální svatbu přece můžeš mít jen jednu, pak je to už jen o superlegalizaci... když se dělají dvě svatby, tak ta druhá už je jen na oko. tak v čem tě tedy zastupoval, když už jste manželé byli? 😕 🙂 nebo ta druhá byla církevní?

monina8
autor
18. dub 2009

Jo,manzele sme uz byli tu v cechach,ale to Bahrain neuznava,takze sme museli uzavrit muslimsky snatek jeste v
Bahrainu.

tictac
19. dub 2009

oficialni svatby prece muzou byt dve 😉 jedna podle zakonu zeme, ve ktere se zije a jedna podle zakonu islamu. My taky meli dve, dva mesice od sebe, ta uredni byla jen malinka 🙂

moravanda
4. kvě 2009

Zdravím. Tak jsem tady narazila na diskuzi o smíšených partnerstvích. Něco jsem už přečetla ale nestíhám to všechno dočíst tak mějte semnou trpělivost.
Já žiji taky s přítelem který pochází ze Sýrie. Máme spolu už dvě holčičky. Nevím jaké je tady skore ale já musím říct že přítel je moc fajn. A jako táta je opravdu jednička. Dělá snad úplně všechno, přebaluje, koupe, krmí. A umí taky moc dobře vařit. Nemůžu si opravdu stěžovat pomáhá kde může. Tak že musím říct že jeho bych nevyměnila ani za nic. 🙂

laska.nezna.hranic
4. kvě 2009

tictac - no však. druhá svatba je možná pouze pokud je církevní. jinak lze mít jen jednu a pak je to už jen o papírování. a pokud je církevní jako první, necírkevní už mít nemůžeš.