Vzali byste dítě na krátkou jízdu bez autosedačky?

keckemet
15. pro 2010

Zdravim velmi vsechny maminky! Mam zde jeden docela obligatni dotaz......Vezli jste nekdy svoje dite, byt jen kousek, v aute bez autosedacky? Nebo znate nekoho takoveho, kdo to udelal? Moje sestra takle vezla sveho novorozence ( navic v tomto zimnim pocasi:(
A po pravde,jsem z toho teda docela vyrizena.....
Jen mne zajima, zda mam co se tohoto tyce nekompromisni nazor sama? Podotykam, ze autosedacku vlastni, jen zrovna jela autem kde nebyla....:( Predem dekuji za uprimnost K

neu.sona
15. pro 2010

Nezodpovědnost a neváží si svého drobečka ! 😉

kjajule
15. pro 2010

Nikdy!!!! To bych v životě neudělala!!!A už vůbec ne v zimě 😲
Někdo může namítat že za nás autosedačky taky nebyly , ale podle mě neyblo ani tolik aut takový velký provoz a upřímně ani ty děti se v autech nevozily a maminy autama nejezdily na nákupy apod...
Prostě je to podle mě v dnešní době tabu a v životě bych to neudělala !

lenajsek
15. pro 2010

Nikdy, v životě ne!!!!! Ani na pár metrů, asi mám na tohle radikální názor, ale nikdy bych to neudělala... nejen úplný mimčo, ale ani starší dítko, které by mělo mít autosedačku...

lukza
15. pro 2010

teda nikdy aji kdybych jela někam jen za roh dítě patří do autosedačky za všech okolností.je to nezodpovědnost ,ale musím říct že moje kámoška mě jednou ukazovala fotky má tedka ročného syna a on na té fotce spal v kamionu jak je to lužko a tak se jí ptám kdy tam spal a ona že za cesty k nim dom od rodičku chtěl spát tak ho daly na lužku no měla sem tu chut jí nadat,ale je to její věc a měla by si to sama uvědomyt co se muže stát.pro mě jet bez autosedačky je hrubá nezodpovědnost

vendeta
15. pro 2010

Nejela bych bez autosedacky ani za roh. Presne jak tu nekdo pise,driv nebyl provoz takovej atd.
Dnes by to mela byt samozrejmost. Nikdy nevite co se muze stat, muzete jen minimalni rychlosti, neo stat na krozovtace a nekdo to do Vas napali....
Prestala jsem se s jednou kamaradkou i kamaradit po tom co mi rekla ze s dcerkou obcas bez sedacky jezdi, me to uplne vytocilo ☹ ...

Co me uz hodne krat zaskocilo, vytocilo: blondyna ve velkekm faru, ktere ma plno airbagu a je bezpecne, ale dite sedi vedle ni na sedadle spolujezdce , ani neni pripoutane a je nalepene na predtim skle. Tupost lidi nezna mezi, to enmusi jezdit v takovem aute a muze jet v trabantu.
Manzel pracuje v aut.prumyslu,dela crash testy, staci zkouknout naka videa..

andykov
15. pro 2010

Ale holky, neříkejte, kdyby byla blbá situace, dítě vám řvalo na delší cestě, kde prostě není možnost zastavit a víte, že by ho na chvilku pomohlo vzít do ruky? A nebo někde jste a ujede Vám poslední bus a známý Vám nabídnou, že vás hodí a sedačka nikde žádná... Nejde to jinak řešit než jet, co budete dělat.. Nikdy neříkejte nikdy, v životě jsou situace, kdy prostě se té jízdě bez sedačky nevyhnete, ale o tom ani po tom, bez sedačky by se jezdit nemělo...

petronelie
15. pro 2010

Jezdím autem denně a tak vím, co se vše může jednodušše stát a jak snadno může dítko odpoutat pozornost řidiče.NIKDY BYCH NEVEZLA VOLNĚ V AUTĚ ANI NAŠEHO PSA!!! Sestra je nezodpovědná, ale to víme všechny.

sussanah
15. pro 2010

@andykov ano, zazila jsem situaci, kdy jsme jeli z UK do Cr, cesta dlouha 20, mala mela rok (byla jsem jejich au-pair) a obcas mala rvala. Kdyz nebyla moznost zastavit, tak proste holt rvala, dokud nebyl sjezd nebo odpocivadlo, tam se zastavilo. Nikdy nerikam nikdy, stat se muze, ze pojedu s malym bez autosedacky (viz tvuj druhy pripad), ale budu delat vse pro to, abych se do te situace nedostala a budu se snazit ji i presto vyresit jinak. Ja osobne povazuju jizdu bez autosedacky nebo bezpecnostnich pasu za velke a naprosto zbytecne riziko..

peppapig
15. pro 2010

@andykov souhlasim

andara
15. pro 2010

Radši bych dítě nesla zabalený ve svojí bundě a šla pěšky,než riskovat jízdu bez autosedačky!

petronelie
15. pro 2010

andykov: já mohu zodpovědně a s čistým svědomím říct NIKDY.

keckemet
autor
15. pro 2010

Ztim Vam velmi dekuji.............jen jsem se chtela ujistit, zda jsem sama tak "prudérně" radikalni???!

petronelie
15. pro 2010

@keckemet Můžu Tě ujistit, že nejsi pruderně radikální. Já jsem ochotna ulevit ze spousty věcí, ale co se týče auta....tak ani za mák! Přestože opravdu jezdím denně a téměř 10 let, nikdy bych si netroufla, ani za tohoto ani za jiného počasí.A nemůžou za to Renčovy reklamy 😠

bosorkajarka
15. pro 2010

Zastavit muzes vzdy vim o tom sve jezdime celkem casto s malym 400km a ne vzdy se mu v sedacce libi. Vzdy zastavime chvilku ho pochovam projdem se a tak a kdyz i tak breci tak spivame povidame a proste musime vydrzet a maly musi pochopit ze v aute musi byt v sedacce a ze jinak to nejde. A s tim ze me ujede posledni autobus, nevim ale s ditetem se chovam jinak nez kdyz jsem sama proste mam casovou rezervu a nemuze se mi to stat.

alterna
15. pro 2010

muzu rict opravdu nikdy

Andykov, radeji vydržím pláč dítěte v autosedačcee a až to půjde zastavím než pláč zraněného dítětě, vím uraz může byt v autosedčce také,ale rizika se tim zmirni,
Pracovala jsem na Aru a u rychle zachranné služby a výjezdy k autonehodám mluví za své. Zažila jsem havarie kde byli děti bez autosedačky ☹ a po techle zážitcích opravdu říkám nikdy bez auotsedačky NIKDY

kjajule
15. pro 2010

@andara Raději pěšky, než riskovat zdraví nebo smrt dítěte...Tot muj nazor... 😉

vendeta
15. pro 2010

Máme bybičky hodně daleko, jednu i přes 500km,a když byl prcek mimčo a třeba v autosedačce plakal, tak jsme na nejblizsim parkovisti nebo emste apod, proste zastavili.Za sebe říkám NIKDY. U českych řidičů se nedivím ničemua na nekterymi nazory žasnu ☹

vendeta
15. pro 2010

Moji kamarádce když sjme šli z dětského cvičení ujel autobus a my byli autem. Chtela abych jí a syna vzala autem a odvezla domů,nemeli jsme pro ně autosedačku.Sice pak čakala hodku na dalsi autobus, tak jsem ji řekla že ji radeji na tu hodku pozvu na kafe,než že budu riskovat.Před rokem jsme stala na křižovatce a ze strany do nas napalil opilí řídič, rána jak z děla....Opravdu nidky nevíš co s emůže stát

oli.k
15. pro 2010

Souhlasím s většinou holek tady...je hodně věcí, ve kterých se ustoupit či udělat kompromis dá, ale zrovna v tomto bych kompromis opravdu nikdy neudělala. Vzhledem k naší práci hodně cestujeme-dálkové trasy, dceři jsou 2 roky a nikdy nebyla v autě bez sedačky, ani když přejíždíme třeba na parkovišti u obchoďáku. Kolikrát se nám stalo, že brečela, vztekala se apod.-tak to musela ona i my vydržet na nejbližší možnost bezpečně zastavit. Máme příbuzné, kteří mají přesně opačný názor-nemohou pochopit, že dceru bez sedačky nikomu do auta nedáme, pokaždé nás přemlouvají, at ji vyndáme a ať sedí na klíně vepředu u spolujezdce, když byla měsíční miminko, nechápavě se na nás dívali, že ji přece do toho nemůžeme dát, snaží se ji vzít do auta "tajně", abychom to neviděli...no, je to velký kámen úrazu a hlavní důvod, proč zatím nehodláme dovolit, aby s nimi dcera byla sama. Přitom několik příbuzných jsou profesionální řidiči a snad všichni v příbuzenstvu už nějakou nehodu měli....jeden se málem zabil 100m od domu, protože nebyl připoutaný. Navíc je dokázané, že velká část nehod se stane právě kousek od cíle cesty..tam, kde člověk nejvíce poleví v opatrnosti. Já sama jsem ve 3 letech proletěla do předního skla, protože jsem nebyla ani v sedačce ani připoutaná...dopadlo to dobře, ale v žádném!!! případě nevystavím takovému riziku vlastní dítě. i kdybych měla jít pěšky, jak napsala kjajule.

laska.nezna.hranic
15. pro 2010

jsem ráda, že se andykov odvážila říct takový názor. jasně, že normální zodpovědná máma by něco takového neudělala, ale to je teorie. chápu, že v životě se může stát cokoli, takže i když se řekne nikdy, nemůžu vědět, do jaké situace se dostanu. jasně, jsou to situace třeba extrémní, ale stát se můžou.

mě takováhle nezodpovědnost taky rozčiluje. pokud sedačku mám a nejsem v nouzi, je samozřejmost ji použít. a i v té nouzi je třeba si promyslet, zda mi to riziko za to stojí. v normální situaci je pro mě i ta myšlenka sedačku nepoužít nepřípustná. ale pořád je tu ale...

lendych
15. pro 2010

a co by se mohlo stát cokoliv lasko nezna hranic?My se take vsichni připoutáme v autě i kdo sedí na zadním sedadle.Prostě je to samozřejmost připoutat se a sedačka.

http://www.chcizit.cz/

lendych
15. pro 2010

ono zalezi coje pro tebe nouze?nechat se svézt se známým v autě bez autosedačky nabo čakt někde na autobus treba hodinu?ja bych teda automaticky zašla do cukrarna kamkoliv a čkala na ten autobus 😎

mkr
15. pro 2010

taky bych nevezla dítě bez autosedačky, jinak ještě nechápu lidi co mají autosedačky v autě a děti v nich nepřipoutaný, to mi hlava nebere

zuzik03
15. pro 2010

souhlasim, ze bez autosedacky ani nahodou, ale dovedu si predstavit ty mezni nouzove situace - treba vam zavolaji z nemocnice, ze vase starsi dite srazilo auto - co udelate ? vas manzel bude mit vase auto se sedackou pro mladsi dite na sluzebce mimo mesto, sousedi v praci, pribuzni bydli daleko, mladsi dite nemate kam odlozit. na taxisluzbe vam reknou, ze taxik se sedackou bude nejdriv za hodinu. v tuto chvili nepremyslim, volam taxi a jedu a mladsi dite holt pripoutam pasem a doufam, ze dojedem v poradku.
nerikam, ze je to v poradku, jen se proste muze stat cokoliv a clovek tu chybu udela a vedome, protoze v tu chvili jsou priority jinde 😉

kote
16. pro 2010

ahoj... tak já se přiznám,že jsem jednou jela s dítětem bez autosedačky...zda byl můj motiv oprávněný nebo ne.. nevím,doted myslím,že ano
situace: s manželem a dítětem (rok a půl tehdy) jsme byli na dovolené na Šumavě. Byli jsme na výletě .Náhle se okolo poledního zatáhlo, přišla bouřka.. my na horách...Já šílený strach z bouřky,dítě v kovové krosně.A náhle kde se vzal tu se vzal-pán,který pracoval jako šumavský ochranář přírody - jel autem.(no jinak by tam asi autem do těch míst nemohl) .Ano,přiznám se,že jsem byla s manželem fakt ráda,že nás sveze k nejbližšímu hotelu k zastávce autobusu...a i když jsem byla poprděná strachy,že jedeme bez sedačky,tak strach z blížící se bouřky byl fakt silnější...jelo se sice hlavně po takových těch cestičkách -prašných,ale to není argument,proč jet bez sedačky..
Druhý den jsme se v našem hotelu dozvěděli,že bouřka si vzala své oběti.. vím,že ve mně tenkrát opravdu hodně hrklo..byl to sice jiný vrchol,ale zase tak vzdálený nebyl....
http://www.novinky.cz/krimi/146327-blesk-na-sum...

ano,možná můj důvod je stejně neobhajitelný,ale já jinou možnost fakt neviděla.

nikdy fakt nevíme,co nám život přinese a ač je pro mě jinak cesta bez autosedačky nepřijatelná,tak "nejsem bez poskvrny".. U babiček děti mají poděděné autosedačky,kdyby bylo někdy potřeba (kdybychom přijeli vlakem a pak potřebovali jet autem..prostě jinak jsem v tom zodpovědná,jen si umím představit i to,že se může stát,kdy stojíte před rozhodnutím a máte-li fakt pádný důvod,tak můžou vaše předsevzetí jít stranou...prostě se musí zvážit,co je větší nebezpečí..já ve své situaci vnímala jako větší nebezpěčí bouřku než jízdu po cestě,kde jezdí aut málo..

permonik7
16. pro 2010

nikdy jsem nevezla svého prcka bez autosedačky a věřím, že to ani neudělám..několikrát se to nabízelo, ale s díky jsem odmítla a raději došla pěšky😉

keckemet
autor
16. pro 2010

Mnohokrta VAM dekuji za Vase nazory i zkusenosti......
Jen jsem si chtela udelat takovy maly pruzkum, ujisteni....
Samozrejme, ze v nasich zivotech existuji naprosto vyjimecne situace a opravdu nikdy nejde rict, nikdy, ale.....
Je jasne, ze kdyby bylo dite primarne tezce zranene, nebo se napr. dusilo, tak je asi v podstate jedno zda se nam udusi v miste pobytu nebo zemre pri pripadne autonehode...ale i to je diskutabilni, protoze spravny postup je samozrejme volat RZP a nasledne poskytovat prvni pomoc.
Ja sama jsem taky zdravotnik, instrumentarka na operacnim sale. Taky jsem videla "par" lidi zemrit a mozna mam i proto vetsi respekt k zivotu. Hlavne................................proc???? Kdyz je to tak zbytecne, ze?
Abych zkonkretizovala situaci : moje sestra ma 22 let a tim autem ji vezla moje maminka, ktera ma 45let!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Byli jsme u nasi babicky, asi do 19:30hod. a sestre se nechtelo jit domu proste pesky ☹ Pry prece nepujde v devet hodin vecer mestem s novorozencem...........( a propo. v tolik hodin je snad jedine prijatelne misto pro dite 3tydny stare, doma v postylce....ale to uz je jina kapitola...:( )Podotykam, ze bydlime v krajskem meste s kvalitni MHD!
Nejvice mne na tom nastvalo, ze alespon nase mamka mela mit rozum a ne ji v takove kravine podporovat......a kdyz jsem alespon ja mela vyhrady, zrejme si umite predstavit ty"padne" argumenty...:( Vsak nasi nas takle vozili porad a nic se nestalo, ze??? Co jen na to rict?! Asi jen to, ze kdyby bouraly, i v rychlosti minimalni, dite, ktere bylo umistene v mekke prenosne tasce na zadnim sedadle, by bylo zrejme napasovane pod sedadlem ridice, ci spolujezdce...Bud mrtve, nebo dozivotne zranene..........a ony dve by sly do kriminalu:( Ale cesky clovek, je zrejme cesky clovek a dokud se neco nestane, povazuje to za velmi malo pravdepodobne...Bohuzel...