Vzali byste dítě na krátkou jízdu bez autosedačky?

keckemet
15. pro 2010

Zdravim velmi vsechny maminky! Mam zde jeden docela obligatni dotaz......Vezli jste nekdy svoje dite, byt jen kousek, v aute bez autosedacky? Nebo znate nekoho takoveho, kdo to udelal? Moje sestra takle vezla sveho novorozence ( navic v tomto zimnim pocasi:(
A po pravde,jsem z toho teda docela vyrizena.....
Jen mne zajima, zda mam co se tohoto tyce nekompromisni nazor sama? Podotykam, ze autosedacku vlastni, jen zrovna jela autem kde nebyla....:( Predem dekuji za uprimnost K

draga
18. pro 2010

tak já jsem asi hodně nezodpovědná matka...autosedačku máme auto nemáme...ale když jsme jeli třeba taxíkem tak bez autosedačky (z nemocnice) taxíci někteří sice autosedačky zajišťují ale většina jezdí bez...celou cestu jsem měla divný pocit...

bledulka
18. pro 2010

@shaula
však jo, já věřím,že tam je jen na převoz 😉 to nás samozřejmě hned napadlo.. 😅 j

ale pobavilo nás to- ten měsíc jsme zrovna kupovali autosedačku a manžel pravil,proč jsme kupovali tak drahou, že jsme to mohli udělat podobně..( samozřejmě řečeno z legrace 😉 )

je to fakt spíš pro odlehčené tématu 🙂

shaula
18. pro 2010

@bledulka Jasně 😉 Nápad by to ale nebyl špatný - nejlevnější autosedačka na trhu 😀 😀 😀

berenika39
18. pro 2010

U nás v sousedství jsou dvě rodiny, které sedačku neřeší, prostě vůbec. Jedni mají dvě děti, 4 a 6 let, ty naskáčou dozadu a jede se. Otec je takový ten magor, co lítá s autem jak blázen, střihá zatáčky, k nám do areálu bytovek vlítne jak cukrář stvkou, brzdí smykem, nedávno nabořil synovi parkující auto, protože nedobrzdil...jeho vlastní děti jsou v ohrožení, a já se bojím malého pustit před dům jen na krok, aby náhodou ten blázen nepřilít...
Druhá rodina má slečnu tak 9 roků a miminko. Holčička sedí jen tak vzadu a vedle ní máma s miminkem v náručí. A podotýkám, že to obě rodiny dělají pořá, běžně, za standardních situací.
To mi hlava nebere.
Jinak syna vozíme zásadně v sedačce, to je samozřejmé. Ale musím uznat, že kdyby se jednalo o kritickou situaci, prostě bych ho naložila a jela...nevím, zranění na hřišti, převoz někým k lékaři, prostě kdyby .....tak bych jela. Doufám, že se to nestane, a snažím se předcházet tomu kdyby, když manža odjíždí mým autem, sedačku nechávám doma, vždycky.

evena
18. pro 2010

pro mě jízda s dítětem bez sedačky je vrchol nezodpovědnosti, tisíckrtá se nic nestane, pak si to člověk vyčítá celý život ... tchánovci občas jezdili s vnuky do vedlejší vesnice, mockrát sem jim říkala jak můžou riskovat, bylo to zbytečné, vždy mi řekli že je to jen kousíček (jakoby se nemohlo na těch 2 km nic stát) 😕, prostě se jim nechtělo předělávat autosedačky z auta švagra který stojí asi 20 m od jejich baráku 😕 jednou při vyjíždění od baráku (s dětma v autě) tchán přehlídl auto, naštěstí se nic vážného nestalo, ale od té doby děti vozí v sedačkách, uvědomili si to pozdě, ale aspoň že někdy ... v nouzi kdy jde o čas bych nejspíš nepoutala ... nevím jestli to tu už někdo nezmiňoval, nečetla sem všechno, ale vybavuje se mi "nemyslíš, zaplatíš" s tím miminkem ... ikdyž je to jen jako, vždy mi přeběhl mráz po zádech 😔