Vzali byste dítě na krátkou jízdu bez autosedačky?

keckemet
15. pro 2010

Zdravim velmi vsechny maminky! Mam zde jeden docela obligatni dotaz......Vezli jste nekdy svoje dite, byt jen kousek, v aute bez autosedacky? Nebo znate nekoho takoveho, kdo to udelal? Moje sestra takle vezla sveho novorozence ( navic v tomto zimnim pocasi:(
A po pravde,jsem z toho teda docela vyrizena.....
Jen mne zajima, zda mam co se tohoto tyce nekompromisni nazor sama? Podotykam, ze autosedacku vlastni, jen zrovna jela autem kde nebyla....:( Predem dekuji za uprimnost K

radka.m.
16. pro 2010

Ahoj,tak my taky vozíme děti v autosedačce,teda ted už jenom toho nejmenšího,asi opravdu mohou v životě nastat situace,kdy prostě člověk vyjede bez autosedačky,nám se to teda ještě nestalo,teda krom té sanity,jinak určitě většina normálních matek určitě nebude naschvál hazardovat se zdravím svých dětí a autosefdačku dává-i když ted jsem si vzpomněla na matku,která byla tak zodpovědná,až ohrozila sebe i dítě v autě-kojící řidička 😀 ,jestli si vzpomínáte 😝

lalial
16. pro 2010

@shaula Jistě, ale bylo i hůř než "pouhých" osm.

aja123
16. pro 2010

Chtěla jsem poukázat na to, že v jiných dopravních prostředcích bezpečnost dětí nikdo nějak extra neřeší, ale v autě by některé matky nikdy bez autosedačky nejely. 😉

sussanah
16. pro 2010

@andykov jen takovy detail k tvemu prispevku, zda bych nechala dite udusit hlenama pri placi. nas kluk ma reflux, jako miminko zvracel uplne silene. Kdyz jsem s nim jezdila sama, nejednou jsem musela zastavit na kraji dalnice, abych to z neho vyklepala. Proste jezdil se mnou vpredu (neni to holt nejbezpecnejsi) a ja na neho mela primy pohled. Proste situace, kdyz dite v sedacce place, se da temer vzdy nejak vyresit, nekde se da zastavit.

petka80
16. pro 2010

@blondynka400 hele, tak to nevím, tuhle jsem právě volala taxi, tak mi říkali na jejich lince, že pokud bych to objednala den předem, tak mi ji dodají. Ale jak by to bylo ve skutečnosti, to nevím. A když jsme jeli na letiště a měli ji skutečně objednanou předem, tak měli tu velkou 18-36 kg, to je fakt, a holt asi menší nevedou.... Taky moc nechápu tu výjimku, mně stačilo tenkrát vézt rok a půl letou dceru v tý velký sedačce a moc dobře mi u toho nebylo 😒

No, argument, že autobus vyjde z nehody líp, protože je větší, teda neberu. Snad jde taky o to, že pokud autobus se s něčím srazí, tak mi dítě vyletí z náruče (viz ten tv šot Nemyslíš zaplatíš) úplně stejně jako v autě........ ☹

k.ate
16. pro 2010

Nevezla bych malýho bez sedačky, nemáme auto a i když jsme jeli někam vlakem, táhli jsme autosedačku vždycky s sebou (zatím teda jen vajíčko, s tou větší jsme ještě takhle nejeli), když jsme věděli, že v tom místě budem jezdit autem. U nás v rodině se staly dvě bouračky a já se vždycky v autě připoutám a u malýh to nechci dělat jinak. Několikrát se nám stalo, že nebylo nic moc počasí a někdo nám nabídl, že nás hodí autem, ale pokud jsme s sebou autosedačku neměli, prostě jsme jeli MHDčkem nebo šli pěšky.A taky se nám párkrát stalo, že malej začal v sedačce řvát a i kdy normálně ho vybrečet nenechávám, tak v té autosedačce musel vydržet, dokud jsme neměli,kde zastavit...
Jasně že může nastat situace, kdy bude míň nebezpečný popovézt malýho kousek v autě bez sedačky, ale snažím se do ní nedostat...
Osobně mě vytáčí, když někdo používá autosedačku jen kvuli policajtům a pak mi řekne "vždyť je to jenom kousek, to myslíš, že tam budou policajti stát?" :-/ to jsou lidi, co prostě vůbec nepochopili, proč by se měly sedačky používat... :-/

radka.k
16. pro 2010

@k.ate Tato věta je úsměvná: "někdo nám nabídl, že nás hodí autem, ale pokud jsme s sebou autosedačku neměli, prostě jsme jeli MHDčkem". A skutečně si myslíš, že je pro dítě bezpečnější bourat bez sedačky v autobuse, než v autě? Já bych nejela ani tím MHD.

bufina
16. pro 2010

Já teda nevím, ale kdybych měla vézt dítě bez sedačky autem, nebo MHD, tak si vyberu radši tu MHD.... Ale bezpečný to není nikde. Autobus mhd třeba zrovna bourat nemusí, ale stejně všichni řidiči jezdí jak hovada.... Kolikrát mám co dělat abych v zatáčce udržela kočár a sebe... Takže ideální to není nikde, ale nemá cenu řešit autosedačku v autě nebo ne, to je snad samozřejmá věc a je to aji v zákoně....

k.ate
16. pro 2010

@radka.k podle mě třeba tramvaj bezpečnější je 🙂 Ale to je věc názoru... 🙂 a pořád je to o té pravděpodobnosti, že se ten dopravní prostředek vybourá a ta je u auta mnohem vyšší... Prostě MHD není jen autobus 😀

kristi
16. pro 2010

tak treba po Praze taxikem jo, to se ze zakona nemusi poutat do sedacky, takze sedi vedle me a je pripoutana normalnim pasem.

jinak byva v sedacce pravidelne a samo ji poutam.

@radka.k takze chodis vsude pesky nebo jak?

zabinka88
16. pro 2010

každého věc

vysocanka
16. pro 2010

ja k tomu reknu jediny, kazdy sveho stesti strujce......

weri1
16. pro 2010

znám takový lidi, jelikož manžel je taxikář a tam sedačka nemusí být, veze kolikrát maminku s dítkem, dítko musí být na klíně a připoutaný a dokonce jedna maminka si to pochvalovala. NECHÁPU!!!! Jak někdo takhle může hazardovat s životem dítěte. Taky bych radši jela MHD, i když teď jsem jela autobusem a blbec ridič tak zabrzdil, že jsem málem letěla i s kočárkem zabržděným. Radši jsem vystoupila
@radka.k když se musíš dostat třeba domů a jinou možnost nemáš než MHD nebo auto bez sedačky, čemu bys dala přednost?

bufina
16. pro 2010

@k.ate Tak tramvaj určitě, tam bych se nebála.... Tam byla vždycky ají jízda s kočárkem v pohodě, jen ti autobusáci s náma jezdí jak s hnojem...

lucianka
16. pro 2010

Náš malý bez autosedačky nejezdí. Souhlasím s názorem - v autosedačce byť jen za roh... na druhou stranu - opravdu může nastat situace, kdy to bude nezbytně nutné (na pohotovost, kdy autosedačku má v autě manžel a je pryč apod.).
Ale zaráží mě, že si vůbec neuvědomujete, že v tom autobuse ta autosedačka taky není!!! nebo maminky, které tvrdí, že NIKDY vůbec nejezdí autobusem???
Já autobusem jezdím minimálně, mám tu možnost jet kdykoliv autem a autobusem s dítětem se právě bojím - z důvodu, že tam není žádná autosedačka ☹
Takže by nebylo od věci se zamyslet i nad tímhle 😉

Aha, tak teď dočítám a koukám, že @radka.k má stejnou poznámku 😉

lucianka
16. pro 2010

A co mě zrovna nedávno dost šokovalo..
Taxík přijede před nákupní centrum, dozadu se nasouká maminka, tatínek jí narve na klín korbu s miminkem, podvozek dají do kufru a vesele si frčí domů 😲 To jsem nemohla hodně rozdýchat ☹

kristiluky
16. pro 2010

tak som si dala tú námahu a celé som si to tu prečítala. vo všeobecnosti súhlasím v niečom asi s každým, akurát nie s tým radikálnym NIKDY. Ja som teda v tretom mesiaci teho zažila hodne tažkú havárku, prežili sme vdaka pásom ale prišli sme o psíka,, preletel zo zadného sedadla na sklo ☹ ale aj tak by som sa neodvážila použit slovo nikdy, samozrejme že jazdíme s malým vždy v sedačke a moja mama ma vždy privádza do zurivosti ked s nami ide v aute a malý reve-čo on reve vždy a nezabudne podotknút že ked sme my boli malý tak sedačky neboli ale čo už ked sú také zákony tak ta nemožem vytiahnut-to jej vždy pripomeniem tú našu havárku ale do akej situácie sa teoreticky možme v živote dostat asi nikto nemože vediet. A čo sa týka tej bezpečnosti v iných prostriedkoch je to otázne, určite je menšia pravdepodobnost havárie ale ked už sa stane, nepripútané dieta v autobuse alebo vo vlaku asi nedopadne lepšie ako v aute. Ale to už by bolo na ministerstve dopravy aby to mohlo nejak poriešit nejakými autosedačkami aj v MHD a pod....ale si trúfam čo? 😀 , síce si to neviem celkom v praxi predstavit a asi by nám troška zdraželo cestovné takže asi nereálne. Ale myslím že by som nemala lepší pocit ist s bábom v náručí v autobuse ako v aute. ale čo sa týka jazdy v autosedačke-jednoznačne áno

bufina
16. pro 2010

@lucianka Dá se říct že to vyjde na stejno, dítě bez sedačky v autě, nebo v autobuse, jak sem už výš psala, řidiči MHD jezdí jak na závodech atd., ale z psychologickýho hlediska bych byla víc nervní v autě, protože vím že tam ta sedačka prostě patří....

k.ate
16. pro 2010

Jinak teda pokud jedem s malým v MHDčku bez kočáru, sedám si s ním v poritsměru jízdy, sice to není samospásný, to je jasný, ale pokud do něčeho vrazíme, narve to mrňouse na mě a nevyletí mi dopředu, takovou možnost v autě ale prostě nemám 🙂

evinka
16. pro 2010

@petka80 Když byl synovi rok tak nas vezla RZ do nemocnice, mě posadili na lehátko, připoutali cca v půlce stehem a syna jsem drzela na klíně ! Kdyby tam alespoň měli přídavný pás jako bývá pro děti v letadle. TAky mě to šokovalo. Nakoneč jsme nejeli pod houkačkou, než dojeli, tak syn byl OK,ale vezli nás na pozorovaní. A s cestování hrom. dopravou nemám dobrý pocit. Jak napadl první sníh tak mi manžel řekl, ať radši jedu autobusem do města. Ale já bych se bála. V autě spoléhám na sebe a dítě i já jsme připoutaní.
Jo a pro případ, že by manžel odvezl v autě autosedačku, tak mám na půdě ještě jednu poděděnou, sice hodně starou, ale lepší než nic.
a v dálkových autobusech by to mohlo jít vyřešit intergovanými autosedačkami. Takovou má můj táta v autě - od těch asi 9 kg (Ford Galaxy). Akorát kupoval starší auto a nemá tam "límec" - ochranu hlavy, takže vždy přendáme naší autosedačku.

korcula
16. pro 2010

ahojky, tak já jsem taky zastánce autosedaček, zatím jsme bez ní skutečně nejeli a myslím, že v běžné situaci bych to ani neudělala ( krom opravdu nějakých krizí), v tomhle jsem celkem zásadová.
co se týká MHD, tak zřejmě uplně nejbezpečnější to není, ale mě nějak "uklidnuje" fakt, že tam je dítě v kočárku, tedy připoutané a chráněno alespon trochu... možná blbost, ale pocitově to tak na mě působí...

korcula
16. pro 2010

@evinka ten límec jde sehnat na internetu...🙂 máme Sharana a je to totéž... mimochodem, toho jsme také kupovali protože plánujeme v dohledné době 3 dítě, tak aby všichni 3 mohli být v sedačkách, což ve Fábii by nešlo.... ale prostě bez sedačky bych standardně nejezdila...

korcula
16. pro 2010

@evinka jj, to je ono...🙂 a když je tam tohle, mohou v tý integrovaný s 5 bodovejma pásama jezdit děti od 9 kg

evinka
16. pro 2010

@korcula Díky moc, pobavím se o tom o vánocích s tátou. Jestli to mám koupit nebo budeme přehazovat sedačku 🙂

petka80
16. pro 2010

@evinka no to jsem si přesně myslela, že to tak je. Taky to nechápu, vždyť musí vozit děti dnes a denně a to, že jedu s dítětem záchrankou, neznamená, že už mi je všechno jedno 😅 😔 A o nehodách sanitek člověk slyší celkem často 😒

evinka
16. pro 2010

@petka80 jj, bylo to dost nepříjemný a kdybych se nebála, že mi malý může znovu začít upadat do bezvědomí, tak jsme jeli vlastním autem.

lucianka
16. pro 2010

@evinka Máme Ford Galaxy a tu integrovanou sedačku máme... Není to nejhorší, ale používáme jen při jízdě po městě nebo do okruhu cca 15 km... jinak dáváme klasickou autosedačku, mám lepší pocit, když je malý v té klasické 😉
Takže určitě bych to koupila, abyste nemuseli neustále přehazovat autosedačku kvůli krátkýmu popojíždění, ale při delších cestách bych fakt doporučovala radši přehodit 😉

@k.ate Bydlím na malém městě, MHD tu jezdí sotva jednou za hodinu a ani snad v ní ty sedačky proti směru jízdy nejsou ☹ No a pokud bych chtěla jet klasickým busem, tak tam taky nejsou vždy ☹

@bufina Z autobusu já sama nemám dobrý pocit... jak jsem si navykla na pásy, tak jsem hrozně nervozní, že jsem tak "volná" 😀 Myslím, že aspoň ty pásy by v busech měly být 🙂

andyalukasek2008
16. pro 2010

Jen poznámku k těm, co kritizujete naše dříve vyřčené NIKDY...
Zprvu byla debata o autosedačkách v autě a tak to bylo chápáno, jízdu a bezpečnost v MHD jste začaly rozebírat až poměrně později... 🙄
Jak jsem již psala, v autě krom opravdových kriuových situací NIKDY bez, ani za roh!

vercaberca
16. pro 2010

naše děti jezdí zásadně v autosedačkách a pevně připásaní.
přesto se mi v létě stalo, že jsem s malou jela v autě bez sedačky. a jí o život primárně nešlo. prostě jsem v jedné pražské čtvrti čekala na moji mamku a v mezičase jsem se šla s malou projít. bylo vedro před bouřkou. zpáteční cesta byla do kopce, malou už začaly bolet nožičky a mě bylo špatně (ještě jsem byla asi v 7.-8. měsíci těhu). byla jsem moc ráda, že přijížděla mamka a dovezla nás. malou jsem připásala normálním pásem. sice jsem z toho nebyla úplně ok. ale jiné řešení nebylo.
pak jsme jely vlakem na výlet za tatínkem do práce a z toho obyčejného dobrzžďování jsem teda byla nervóznější tisíckrát víc než v autě, kde byla aspoň nějak připásaná. to stejný bylo v metru, ale už ne tak dramatický.

a taky mě tady baví maminky, které by do auta bez sedačky dítě nedaly, ale klidně nechají manžela odjet s autem se sedačkama a doma mají auto na hovno. to zase jaksi neprochází u nás doma. sedačky tady mám vždycky. co kdybych musela jet s dítkem k doktorovi? nebo nedej bože se něco stalo manžovi v autě....