Vztekání 8mi měs. Taky vám tak blbnou při přebalování?

pantomima
1. črc 2011

Pěkné ráno!!
Taky vám děcka u oblíkání apřebalování tak blbnou?Malej se vzteká, otáčí se, zvedá se, já vůbec nemám šanci ho chytit a oblíct, ani v leže, ani v sedě...no děs, akorát se vždycky na...u a jsem na něj ošklivá ☹, a když má záchvat vzteku, tak taky nevím, co s ním, nezabírá nošení, chování zpívání, někdy s evzteká i v kočáru, řve jako tur, chtěl by vyndat a nosit, ale to přeci nemůžu pořád ho tahat, mám většinou sebou malou a psa, jak bych to asi dělala a taky nechci, aby si zvykl, že při každým zabrečení půjde z kočáru..uff, no mám někdy fakt dost, ze vzteklounka malýho

benjik
1. črc 2011

@pantomima to je v tomhle věku běžný,my měli to samý. To přejde a pak příjde batolecí puberta a bude hůř. 😝 😀

lsx
1. črc 2011

ahoj, a kdy to přejde? My to máme pořád, začalo to taky v těch 7m a ne ne to přejít 🙂

pantomima
autor
1. črc 2011

@benjik já si tak nějak pamatuju, že mi to malá dělala taky, ona je do dneška děsnej živel a já pořád doufám, že malej bude klidnější, ale zatím to tak nevypadá a hrozím se, že budou stejný 😖 😀

ffiinnkkaa
1. črc 2011

@pantomima Samozřejmě, že mi to dělá malý taky..oni nemají čas se přebalovat, oni chcou pořád něco zkoumat a my je zdržujeme 🙂 🙂 🙂

benjik
1. črc 2011

@lsx až se naučí chodit,tak se trochu zklidní,teda pokud ty půjdeš tím směrem,kterým chce dítě 😀 No a pak batolecí puberta ato je prý předzvěst toho,jaká bude ta opravdová. to se asi zastřelím 😝 😀
@pantomima taky máme malou dračici 😀

storm07
1. črc 2011

máme stejnej problém,ale te´d se trochu ukidnila. Pokud se vzteká až zfialový a jsem doma, tak si ruku namočím ve studené vodě a omyji ji obličej nebo ji dám do ložnice (máme šoupačky a sma je otevře),a´t se vrátí až ji to přejde. zachvilku je uklidněná zpět. Venku je to trochu problém ☹

lenulab
2. črc 2011

my máme tak stejnen problém, normálně kolikrát už nevím co mám dělat 😢 Jen chovat, chovat a chovat. No ale to nejde. Nemůžu ani nic udělat. Taky se mi vzteká v kočárku.

eloana
2. črc 2011

malej se taky radne vzteka..... uz to delam tak,ze si ho prestanu vsimat- ovsem chytry pan zacal mlatit hlavickou o skleneny stul, abych si ho vsimla🙂) problem je kdyz ho potrebuji posadit treba do autosedacky...udela luk , tak ho tam musime nasilim narvat nekdy postaci necim zabavit. Jo jeste kdyz se vzteha hazi naschval vecma a taha me za vlasy🙂) dostava sice pres rucicku, ale efekt zatim nulovy🙂
@pantomima

eleonorka
2. črc 2011

Malá se taky občas vzteká.... Tak jí posadim do ohrádky a nechám jí vyvztekat se. Když přestane je to, už v pohodě. Když už to hodně přehání tak dostane na zadek a nebo jí pochovám. Ale naštěstí se vzteká jenom občas :D

skurinka
2. črc 2011

@pantomima -taak to jsme meli uplne stejnyy ...muj syn byl klidas az sem se nudila a mala byla zivel od miminka,byl to horor,ale vydrz jak zacne chodit tak bude lip 🙂

pet.s
3. črc 2011

my máme učinněné zlatíčko, jen když se ji něco nezdá, tak se prohne a padá dozadu. Začala to dělat v hlubokém kočárku, kde měla taková záda na sedění. Málem je zlomila, tak se ji je dala pryč. To jste měli vidět, když se zase prohla a záda tam nebyla a ona bucla do kočárku na ležato...koukala jak když ji na dloube...pak to zkusila ještě jednou...od té doby padala pomalu...ted to dělá doma na sedačce, taky už se párkrát bucla a lehla až na záda..je zvláštní, že když sedí na zemi na dlažbě tak to neudělá. Už se párkrát při hraní o dlažbu do hlavy majzla. Tak usuzuji, že ví moc dobře, že by se uhodila.Jinak jak to odstranit nevím. Mně se vztekaly všechny děti. Nejstarší padala v krámě na zem, kluk vzteky skákal a tahle se propíná...že by nějaké dědičné zatížení??? 😀 😀 😀 😀 😀

pet.s
3. črc 2011

@eleonorka hele a pomůže to ji plesknout přes plíny? Neber to jako proti sobě. Já jsem zastáncem, že dobře mířená facka v dobrou dobu je lepší než 10 psychologů.Ve čtvrtek ji koupil náš chlapeček. Asi po 3. ve svém životě, ale na mě si svoje vzteky vybíjet nebude. Já ho vyslechnu, pomůžu, poradím,a le drze na sebe ňafat nenechám. To si myslím, že jsem pro něj udělala dost.
Ale tu potvurka malinká mi přijde, že neví o co jde.Ona se vždy začne propínat, pak sebou někam flákne, dnes jsem ji mírně pleskla přes nožičku a ona nic.-((((jen se zarazila a začala se vztekat ještě víc.Moje ségra na tohle vůbec nereaguje, a říká, že čeká až je to přejde, ale teda děti se jí vztekají strašně. Neteř už ne. Ty je 7, spíš bulí a prudí, ale synovec diokáže udělat úplně hysterickou scénu 3 do hodiny. Jsou mu dva.

eleonorka
4. črc 2011

@pet.s Nu u nás to pomůže, protože už ví že jakmile dostane po zadečku/po nožkách tak něco provedla. Ale u nás je častější, že jí posadím do ohrádky a je vyřešeno. Než se mi Ela narodila říkala jsem, že budu proti "bití" a budu jí vychovávat tak abych se obešla bez "násilí". Moje švagrová je hroznej měkejš a svýmu dítěti snad nikdy nedala po zadečku nebo po nohách. Radši mu pořád říkala, že se to nesmí. Dopadlo to tak, že můj synovce je napro rozmazlenej halzlík - vzteká se, kdykoli mu něco zakážou je to řev a dokud mu někdo nedá na zadek nebu mu to nedovolej klid není. Scény dělá taky na 1* 😀 A je jasný, že jakmile mu se začne vztekat dovolí mu vše, aby bylo ticho. Tak kvůli tomu jsem se rozhodla, že malou v pravou chvíli "potrestám". Byla bych velmi nerada, kdyby z mí dcery byl rozmazlenej fracek 😀 😀

evlyn
4. črc 2011

@eleonorka opět dotaz bez zlého úmyslu - když se třeba vzteká, že ji nechceš chovat, protože třeba zrovna umýváš nádobí - když ji teda plácneš, tak přestane se vztekáním?

eleonorka
4. črc 2011

Většinou když umívám nádobí tak se nevzteká protože mi buď pomáhá a nebo si hraje. 😀 Když jí plácnu většinou se vztekáním přestane (protože ví, že tudy cesta nevede) tak si jde zase hrát a je v klidu - ale občas jí musím pochovat nebo utěšit ... Ale musim říct, že malé dám nazadek jen občas .... Většinou jí dám do ohrádky a tam se uklidní a hraje si .

pet.s
4. črc 2011

@evlyn to ne...já myslím, že e dá poznat, když se vzteká , že sebou flákne na zem..Samozřejmě, že když se chce chovat nebo něco potřebuje, tak ji nezmydlím...
Víš, já vždy byla taky proti bití.Brala jsem to jako slabost rodiče, tím jak jsem děti neměla zadarmo, tak jsme chtěla být u první dcery chápající matka. Ta snad dostala až v pubertě, ale upozorňuji tě, že teda pak ty scény stály za to. Věděla, že si svoje vyvzteká. Ono je to tolerovatelný ve rove, ve dvou,ale když pak Ti 16 letý cápek vykopává dveře, protože jsi ji nepustila na mejdlo, neni nic hezkého. Naštětstí už z toho vyrostla. U kluka už jsem byla pevnější. Myslím, že výchovnou občas dostal. Neříkám zmlátit do modra,ale upozornění. Je to zlatej kluk. Do ted a tomu bude 15. Dostal 2x výprask ( jednou mi podmálil sedačku a podruhé se nevrátil ze školy a hledala ho už málem i polocie- když to udělal poprvé, tak jsem mu to vysvětlovali a mluvili, a on to klidně za týden udělal zas, tak dostal. A už to nikdy neudělal.

Tuhle cácoru máme na staré kolena, a já z ní fakt nechci mít rozmazelnýho prcka. Je vymodlená, vytoužená, má starého otce všechny atributy pro to, aby z ní byla uvztekaná princezna. 😀 😀 😀

pet.s
4. črc 2011

Opět to potvrzuje moje zlaté pravidlo ve výchově "všeho s mírou. Jen lásky kopu a ještě jednu na víc!"

pantomima
autor
7. črc 2011

Já chci zpátky svoje hodný miminko a né toho vzteklýho vetřelce, co leží místo něj v kočáru 😀 😠

weri1
8. črc 2011

tak já si myslím, že u 8 měs. mimi je to normální...nemá cenu s tím nic dělat, věřím, že to přejde

hehena
8. črc 2011

u nás (ale to asi i u vás) je vztekání mnohem horší, když prckovi rostou zuby! teď mu buď rostou poslední stoličky, nebo začalo to pravý vztekání. když něco zakážem, tak hned bulí, propíná se, padá, pak řve z toho, jak se lekl, že spadne a tak dokola 🙂)) ale nikdy mi vzteky ještě nezfialověl... plácnu ho přes ručičku jen, když na mě začne útočit - tzn. že vzteky šrábe, bouchá o nás hlavou, silně nás plácá. u nás to začalo tak kolem 11m a v tu samou dobu začaly růst první stoličky a hned na to trojky - znamenalo to tři měsíce teroru, kdy chtěl převážně chovat, nosit, chovat, plácal sebou o zem... jak vyrostl 15 zub, jak když ze dne na den utne - byli jsme z toho s manžou tak hotoví, že jsme snad 14 dní jen nevěřícně kroutili hlavama, 16 zub jsme zaznamenali jen třídenním lehčím pruděním. každopádně teď už je to zas tak 14 dní o něco horší, tak uvidíme, co z toho bude.
za trest jsem ho zatím nikam neposazovala, přes zadeček se mi to zdá tedy dost brzo. to plácnutí přes ruku, když už začne útočit na nás si myslím, že bohatě postačí k tomu, aby se učil chápat, že to jak jedná může ublížit, že taková akce = reakce. nikdy jsem ho nedávala ani do ohrádky. když je to hustý, snažím se nevšímat si ho, neb si říkám, že bez diváka není divadlo. někdy to zabere, jindy ne a to už před ním i utíkám, když mi hodně tečou nervy, jdu na chvíli dejchat na chodbu. často pomůže změna prostředí a když ani to ne, tak je každá rada drahá, jedině nechat vyvztekat, ať si i lidi kolem myslí, co chtějí no... tak zdar a sílu všem!

hehena
8. črc 2011

jinak ještě - taky si myslím, jak tu někdo zmínil, že až začne chodit, zlepší se to. oni jsou v tomhle věku někteří nešťastní, že už chtěli dělat něco, co jim ještě nejde... je pravda, že se i nás prcek trošku zklidnil, když to konečně rozchodil 🙂) jiná perspektiva, jiná radost ze života 🙂))