Vztekání při spaní. Poradíte, prosím?

dominionika
3. bře 2020

Ahoj. Máme novorozence a tři dny zpět nám začal přes večer problém. Celou noc se zvláštně vzteká. Hází sebou a dost u toho bručí ale nekřičí. Vždy po kojení se uklidní v náručí, začne usínat a jakmile jo dám lehnout začne tenhle šílený vztekaci kolotoč. Když ho stáhnu do pleny (to dřív pomáhalo aby se uklidnil ale už nepomáhá) začne se vzpírat ještě víc a házet sebou až se z pleny dostane. Nejprve jsme mysleli že jde o prdíky, bolavé bříško nebo hlad. Ale miminko jde spát umyté, vykakane, prebalene a nakrmene. Celé se to děje pouze v noci. Nemáte s tím někdo zkušenosti? O co by.mohlo jít? Děkuji

olga_
3. bře 2020

@dominionika Večer se snižuje přirozeně laktace plus miminko může zpracovávat dojmy ze dne. Doporučim nepřenášet, ale lehnout si s ním a nechat usnout od prsa, pak se jen odkulit.

veronikav31
3. bře 2020

@dominionika to, že miminko je vykakané,přebalené neznamená, že to nemůže být kolika.Může zpracovávat dojmy z celého dne, nemusí být spokojené s teplotou v místnosti(může být vydýchaný vzduch). Hodně maminek ti doporučí spaní s dítětem, já ne.Přiznám se, nejsem toho zastánce, ani u jednoho prcka se spaním v postýlce nebyl problém

veronikav31
3. bře 2020

@olga_ předpokládám že tazatelka s miminkem nespí, tak proč by to měla teď zavádět?

ah1234
3. bře 2020

Skusili ste zavinovat?

drakenn
3. bře 2020

@veronikav31 aby bylo dítě spokojenější?!

muhehehe
3. bře 2020

@veronikav31 protože spokojené miminko je důležitější než jak si to namyslela máma? Například 🙂

dominionika
autor
3. bře 2020

@ah1234 postýlku mám hned u své postele. Ale když už jsem nevěděla co a jak mela jsem honí v posteli ale nepomohlo to. A raději bych kdyby spal v postýlce. Uklidní se jen na ruce ale to právě nechci zavádět aby si nezvykl na uspávání v ruce. Na bříško máme biogaiu a espumisan tak jsem myslela že bolavé bříško by to být nemuselo 🤷 vůbec si nevím rady. Přes den je moc hodný. Děje se to od půl 10 večer do cca 9 do rána 😔

dominionika
autor
3. bře 2020

@ah1234 ano zkusili ze začátku se mu to líbilo ale co nastal tento problém tak je zavinutý ještě zuřivější

veronikav31
3. bře 2020

@drakenn a co když by nebylo ve společné posteli?

veronikav31
3. bře 2020

@dominionika diogaia je na delší dobu,víc jak měsíc,nepomůže to hned

martt
3. bře 2020

@dominionika Mladší syn měl koliky. Každý den cca od 19.hod až do 00:00 probrečel. Zkoušeli jsme tenkrát vše, a uklidnilo se to az na dvou měsících. Zkus ho uspavat v kočárku jestli se bojíš, že si zvykne uspavat na rukou. Taky jsem se toho bála, když jsem syna uklidnovala na rukou třeba i 3 hodiny v kuse, že si zvykne. Ale bylo to v pohodě, když mu pak přestali koliky, tak pak krásně usinal v postylce

dominionika
autor
3. bře 2020

@martt děkuji. Zítra jdeme k doktorovi tak třeba něco zjistím. Jen jsem chtěla vědět zda nemá někdo zkušenost. No miminko větry má ale jdou mi ven. Prdí dost

drakenn
3. bře 2020

Miminku nemusí jen stačit být prebalene, napapane, vykakane jak si leckterá maminka myslí. Důležitý je i tělesný kontakt. Takže dítko může být nespokojené, že je samo v postýlce a dává to najevo.

dominionika
autor
3. bře 2020

@drakenn když on se takhle vzpouzi i v ruce. Spíš to vypadá jako by ho něco bolelo. 😔

drakenn
3. bře 2020

@dominionika co Kiss syndrom? Pom ohl by dobrý fyzioterapeut..

texetka
12. bře 2020

@veronikav31 spani s miminkem mize pomoci od problemu jake popisuje.
Je to přirozenější nez mit dite jinde