Vztekání půlroční holčičky. Máte radu?

speederella
4. led 2012

AHOJ MAMINKY,PROSÍM O RADU.DNE 9.1. BUDE NAŠÍ DCERUŠCE PŮL ROKU.POSLEDNÍCH 14 DNÍ MÁ VZTEKACÍ OBDOBÍ.JE NAKRMENÁ,PŘEBALENÁ,HRAČEK KOLEM SEBE ASI MILION A PŘESTO SE VZTEKÁ..KŘIČÍ (NEPLÁČE) KDYŽ JI VEZMU NA RUKU A POCHOVÁM NĚKDY TO ZABERE NĚKDY NE..KOLIKRÁT MÁM CO DĚLAT,ABYCH SE ZOUFALSTVÍM NEROZBREČELA.PŘÍTEL JEZDÍ S KAMIONEM CIZINU,TAKŽE JSEM PŘES TÝDEN SAMA A NĚKDY MÁM STO CHUTÍ SKOČIT Z BALKONU.OPRAVDU NEVÍM CO BY JÍ MOHLO BÝT..ANI KOČÁR NEPOMÁHÁ.VEN CHODÍME S FLAŠKOU MLÍČKA A POKUD HNED PO DOPITÍ NEUSNE JEDEME DOMU,PROTOŽE PLÁČ A VZTEKÁNÍ JE NEÚNOSNÉ.NAVÍC BYDLÍME V PANELÁKU,KDE JE VŠE SLYŠET A UŽ JSEM SLYŠELA DVĚ HOLKY NAD NÁMI JAK SI ŘÍKAJÍ...JEŽIŠI TO DÍTĚ ZASE ŘVE,TAKŽE Z TOHO JSEM TAKY MRZUTÁ,PROTOŽE JAKMILE ZAČNE MALÁ SE VZTEKÁNÍM BOJÍM SE,ABY NA MĚ NEVLÍTLI.PROSÍM O RADU NEBO ASPOŇ ÚTĚCHU,ŽE TO NEJSEM JEN JÁ KDO TO MÁ DOMA.AHOJ A DĚKUJU

ivular
4. led 2012

A co zoubky? Kolem půl roku se začínají prořezávat jedničky. Pozná se to tak, že děti jsou hooodně neklidné, hodně slintají (někdy i víc blinkají) a náruživě všechno hryžou.

aliziaa
5. led 2012

A co očkováni, nebyli jste někdy v poslední době? Mně takhle malá vyvádela asi 10 dni po očkováni..

crca
5. led 2012

@speederella Tak v první řadě,ti napíšu asi toto-pokud by mě někdo zaklepal na dveře že mě malá brečí,tak ho pošlu do pr..e 😀 Z toho bych si hlavu nedělala 😉 Ale je možné že to jsou ty zoubky 😉

jop
5. led 2012

@speederella jak píšou ostatní - možná je reakce na očkování, zoubky. Neboj, ono se to zase uklidní. A na sousedy se vykašli, všichni kdysi byli mimina a taky určitě dali svým maminkám i sousedům pěkně zabrat 😉 Je to náročné, zkus sehnat nějaké hlídání aspoň na dvě hodiny a odpočinout si. A hlavně si pořád opakuj, že to bude lepší, protože to je jisté 🙂

kolobrnda1000
6. led 2012

nebo to není reakce na nic a holčička je úplně stejná jako naše Ela 🙂) přeji pevné nervy 😉

ined77
6. led 2012

@speederella 🙂 ...na sousedy bych se taky vyprdla, každý byl jednou mimčo 😉 .
a bude to nejspíš tak jak už psaly holky...taky ty už jsi zjevně unavená a miminko je barometr, vycítí vše a když jsi v nepohodě ty je v nepohodě také.
zkus třeba maličkou nosit po bytě, povídat jí, běžte se kuknout před zrcadlo na miminko...ono je to věk, kdy je mimi zabavit těžké, ale hlavně to chce aby jsi byla v pohodě ty 🙂 .
takže povolat babičku je-li to možné nebo kamarádku a nechat chvilku kočárkovat 😉 .
mně malý v kočárku vyloženě řvával do 8mi měsíců, pak šel do sporťáku a najednou byl klid.bude líp, opravdu, neboj 😉 .

propofol
6. led 2012

Úplně tě chápu! Naše malá (nyní 9 měsíců) taky okolo půl roku začala "vyvádět", poplakávat a hodně vyžadovat pozornost. Něco uvařit, uklidit...nemožné. Byly dny, kdy jsem musela strnule sedět s malou v náručí, jak jsem změnila polohu, tak plakala a plakala... 😒 Sváděla jsem to na všechno možné včetně zoubků, ale ty vylezly až za 2 měsíce. V noci byla asi milionkrát vzhůru a přes den mi spala dvakrát až třikrát po půlhodině. Takže psychicky jsem byla úplně odrovnaná, vyčerpaná (taky jsem celé dny sama, manžel se z práce vrací pozdě a jiné hlídání jsem neměla). Změnilo se to, až když si sedla a začala lézt. 😉 Takže hlavu vzhůru, ono zase bude líp....Prostě s bobíškama musíme mít trošku trpělivosti, oni to taky nemají jednoduché, co všechno musí zvládnou ve vývoji a tak.... 😉

snufi
12. led 2012

ahojky, já ti taky neporadím. Mám doma to samé (asi ještě horší) a vůbec nevím co dělat :o)) jak píšeš je to úplně šílené. Malá má za 14dní půl roku. Začala se strašně propínat, dělá to i u jídla, takže někdy papáme i hodinu než do ní neco dostanu. Pořád mlátí rukama, nohama... Pořád chce na bříško, jenže tam pak ječí - já jí vrátím na záda - v momentě je zase na břichu a zase ječí.... Neuroložka řekla, že je od malička dráždivější mimi a neřeší to. Já jsem si ale řekla, že budu na naší MUDr. vyžadovat nějaké podrobnější vyšetření. Bojím se aby to něbylo něco horšího.

snufi
12. led 2012

@kolobrnda1000 můžu se zaptat jestli se malá zklidnmila, pokud ano tak kdy. díky 🙂

kolobrnda1000
12. led 2012

ne,malá byla ted asi týden ok,a te´d už zase v klidu není,přes den třeba maličko jo,asi proto že už si někam doleze a hraje si,ale noci u nás jsou děs a běs...

snufi
16. led 2012

@kolobrnda1000 :o))) a já pořád čekám, že už toto období přejde a budeme hodní... hm asi se nedočkám, co.
No tak aspoň vím, že ji mám a určitě se na mateřské nenudím. Jen už je to někdy na palici.

speederella
autor
18. led 2012

ahoj holky,děkuji za povzbuzování..tak je nám něco přes půl roku a máme od neděle první zoubek..2 dny co se vyklubal byl klid,ale teď se klube další,takže to samé...asi to bylo k těm zubům.Co se týče krmení jak píše SNUFI..máme to samé..mlátíme rukama,nohama,stavíme se na patičky a nejhorší asi je naučila se plivat ... nebo jak to napsat,takýe si nechá dát kaši na lžičce a najednou mám kaši na obličeji a malá se směje jak pominutá 😀 co se týče sousedů,snažím se na ně dlabat...ale když už malá začíná vztekání gradovat radi ji vezmu do náruče,ale vím,že to není dobře..zvykne si,že jí budu chovat,kdy se jí zlíbí a potom tuplem nic neudělám.Jinak se maličko zklidnila,ale žádnej velkej pokrok to není.Po očkování je naprosto v pořádku jen maličko unavená,ale bez horeček..naštěstí.Nu já doufám,že to vztekací období přejde.Věřím,že jí taky bolí bříško,zoubky atd,ale nervní jsem asi z toho,že jsem přes týden sama a i když přijede tatínek domu žádnej velkej oraz nemám.V sobotu jdeme na procházku atd,ale v neděli už od rána navařuju na cestu,aby mi neumřel hlady atd..takže kdy já si odpočinu je sobota a ještě to není úplné to vypnutí..někdo uvařit musí ne 🙂 nu a co se týče hlídání,tak to taky není růžové.Bydlíme v Budějovicích a mamka 20km od nás.Hlídat mi bude v úterý,jenže to není hlídání,že já si dojdu na kafíčko nebo ke kadeřnici,ale jdu do nemocnice na vyšetření,takže místo relaxu spíš celej den prosezenej v Budějovické nemocnici 😒 hplky poradíte mi jak jste zhubli kila po porodu?Já jsem přibrala 15kg z toho 8kg jsem nechala v nemocnici,ale 6kg se mě drží.Boky,zadek a stehna v pohodě,ale všech těch 6kg mi zůstalo na břiše.Připadám si jako v pátém měsíci.Přítel mi říká ať chodím cvičit,ale nějak už mu nedošlo,že on je přes týden pryč a já nemám hlídání,takže můžu chodit akorád tak do háje 😕 nemáte některá osvědčenou dietku co by jste sem mohli napsat?Děkuju za vaše příspěvky a rady Jarka

speederella
autor
18. led 2012

@aliziaa očkování v pohodě..po něm je unavenější,ale bez horeček 🙂

speederella
autor
18. led 2012

@snufi a co myslíš tím,že se bojíš,aby to nebylo něco horšího??ježiši hlevně mě nestrš nebo už mě trefí ☹ už takhle jsem na internetu hledala jak šílená co znamená stálej pláč,ale naštěstí jsem tam nenašla,že by to měla bát nějaká porucha,tak snad něco takového nemáš na mysli

hamma
18. led 2012

@speederella Ahoj, jenom tě chci povzbudit - náš Jojo se hrozně dlouho chtěl jenom chovat a vždycky, když jsem ho položila kamkoli, tak plakal. Vydržel třeba pár minut na zemi, ale musela jsem být u něho. A tak jsem ho chovala a chovala a chovala - měla jsem nosítko, tak když jsem potřebovala něco udělat, dala jsem ho do nosítka a dělala to s ním. To měl tak do té doby než začal lézt po čtyřech - pak už se zabavil sám, protože se uměl přesunout na různý místa a tam krámovat. A teď je to hroznej pohodář, je to docela mazel (ale to já si užívám, jsem ráda, že se za mnou přijde pomazlit a dá mi pusu), ale jinak si vydrží hrát sám (teda samozřejmě ne pořád), nechá se hlídat od cizích lidí a je veselej...Takže moje rada je: dokud to potřebuje, tak chovat a nosit a tulit se - podle mě tím získá v tebe důvěru a až povyroste, tak už to nebude tolik vyžadovat, protože bude samostatnější.
No a s jídlem - náš nechtěl skoro nic jíst, tak do 8 měsíců byl skoro plně kojený, asi do 11 jedl fakt málinko a pořád se hodně kojil (díky tomu jsem taky hodně zhubla - jak mě vysával🙂) a zase: teď jí krásně, chutná mu skoro všechno, vůbec ho nemusím nutit.
Takže já si myslím, že je lepší - pro klid dítěte i maminky - mu prostě na začátku vyhovět a chovat a nenutit jídlo, ono se to časem vrátí - mám to z vlastní zkušenosti!

speederella
autor
18. led 2012

@hamma ahoj,děkuju,že jsi napsala..já malou chovám,mazlím se s ní,ale nejde to pořád..mám odoperované levé zápěstí a s pravým půjdu na operaci a když malou chovám půl hodiny berou mě křeče a mám strach,že jí upustím..položím jí na zem a lehnu si k ní,ale prostě to je špatně to ona nechce ☹ vydrží to tak 5 minut a konec.Jídlo...Anetka papá krásně...ale někdy u toho blbne...samozřejmě,když už jídlo nechce vyplazuje jazyk atd tak jí ho necpu to néééé,ale ona papat chce,ale u toho není v klidu to potom bouchne do lžičky ta jí přistane na bodíčku nebo mě na kalhotách atd 🙂 pokouší se lézt,ale spíš se jí vede couvat.Někdy mi přijde,že mám doma malého raka...vlastně mám ona je narozená 9.července a to je rak ne???tak to se nedivím,že couvá 🙂 🙂 jinak já kojila do 3 m+síce..moc mě to mrzelo,že už nekojím,ale nešlo to..mlíčka jsem měla hodně,ale slaboučké.Nu a to hubnutí..když jsem kojila vše bylo ok i jsem zhubla,ale jakmile jsem přestala a začala brát antikoncepci těch blbejch 6kg mi šlo nahoru a to podotýkám,že jsem jedla minimum.

hamma
19. led 2012

@speederella A co vyzkoušet nějaké to nosítko nebo šátek? Mohla bys mít malou u sebe a nenamáhat přitom ruce. Když se podíváš na stránku nosenideti.cz, tak se tam určitě najde někdo, kdo by ti v Českých Budějovicích poradil, jak na to a co by bylo pro tebe nejlepší. Já třeba mám nosítko Manduca a nemůžu si ho vynachválit - nosím v něm od synových asi 4 měsíců až do teď - teď už si ho dám na záda. Nosí i manžel a je to fajn, třeba na výlety nebo i do města to hromadné dopravy. Když byl malinkej, tak jsem ho měla na sobě fakt pořád a v pohodě jsem dělala všechno doma.
Lezení pozadu je u děti docela obvyklý, to určitě brzy začne lézt i popředu🙂.
S hubnutím je to teda těžký, já na to taky nemám nervy, tak jsem ráda, že jsem zhubla díky tomu kojení. A nemůže to být kvůli té antikoncepci? Co třeba vyzkoušet nějakou jinou?

hamma
19. led 2012

@speederella Jo, a ještě jednu výhodu má to nošení - je to jako trénovat se závažím, takže myslím, že jsem zhubla i díky tomu 🙂.