Vztekání tříletých. Jak reagovat na nálady malých dětí?

hanula11
2. říj 2012

Naše malulka nám dorostla do věku, kdy se začíná prosazovat občas i pořádným vztekáním.
Snad nám z tohoto období brzy odroste ☹ 🙂 , někdy nám ale docela svými výstupy drásá nervy 😖 😔 .
Její špatné chvilky probíhají naštěstí zatím jen doma, je to v momentech, kdy něco většinou chce a my jí začneme říkat, že to tak nebude.
Chci ještě krájet hříbky (předevčírem), já to chci papat (ale to si nechá nakonec vysvětlit),..., nejlepší hláška zatím byla - já chci plakat.
Nastupujeme do školky, možná je už znát i její nejistota "s námi", než si tam zvykne.
PORAĎTE co pomáhá na Vaše malé vzteklouny, díky 😵.

beruska24.9.
10. říj 2012

@llluckaaa - tak o tohle se pokouším, jen asi musí dcerka ještě trochu ´´dozrát´´ 😀 navíc to je možná ztížené tím, že málo mluví, takže nejspíš nedokáže pořádně vyjádřit, co vlastně chce.
no, dnes večer měla půlhodinový záchvat, jsem nechápala 🙄 i když, předtím mě zase překvapila, když hodinu seděla u modelíny, kterou dnes dostala od tetičky. takže dnes vlastně z extrému do extrému 😀

hanula11
autor
12. říj 2012

Začal podzim a ona si ráno do školky nevezme svetr, nevezme zateplenou riflovou bundičku 😝 😠, tak dostala nepromokavou, ale ne moc teplou (a svetr s sebou manžel do tašky do auta). Jinak by nestihl práci 😕 🙂
A včera jel náš starší za tou svou do Brna, tak ho manžel s Aďkou vezli do okr. města na vlak. Celou cestu prý "dumala" o tom, jak se s ním rozloučí , když nemají toho modrýho slona (zůstal doma), co mu měl zamávat (packou).
Ještě když se vrátili, tvrdila, že musí vzít slona a jet zpátky na nádraží Pepčovi zamávat 😖 😠 😀.
Oni něco chtějí a jsou hrozně nešťastní z toho, že to tak nebude, njn, snad z toho vyrostou dřív než půjdou do školy 🙂 😅

hanula11
autor
24. říj 2012

Máme změnu - teď jsme spíše smutní, že musíme do školky 🙂 .
Ale tak moc, že pořád jen malá říká, že tam nepůjde 😝 😔 .
Dnes ráno to bylo konečně klidnější, ale jinak je to s ní vždycky docela "boj" ☹ 😠
Snad je dost zralá na školku a brzy se srovná 😔 😵