Vzteklá roční holčička. Co mám dělat?

licinkaa
27. led 2012

Ahoj holky.
moc prosím o radu. Mám roční holčičku a ta se neustále vzteká jakmile začnu něco dělat. Když s ní sedím na zemi a hraji si s ní tak je v pořádku, ale jakmile začnu např. umývat nádobí tak začne vztekle brečet. Vůbec nevím co s ní mám dělat. zkoušela jsem ji dát do postýlky a odejít, ale nepomáhá to. Vždy když ji z té postýlky veznu obejme mě kolem krku přitiskne se a vzlyká. Jakmile ji postavím opět na zem začne znova hystericky brečet. Dělá to vždy když je se mnou nebo s manželem sama doma. Jakmile jsme doma oba dva tak si klidně hraje. Jako by se bála že jí někam odejdu. Jestli máte někdo takovou zkušenost prosím poraďte co mám dělat. Díky

berenika39
27. led 2012

@licinkaa ahoj. Proč "jakoby se bála"? Ona se opravdu bojí. To je celé. Proto se uklidní, když ji vezmeš, proto vzlyká, když se jí dostane náruče. Jinak to zatím neumí dát najevo, než pláčem, vztekáním. To není žádné zlobení. Když odejdeš, nepomůžeš jí. Naopak, prostě ji všude měj u sebe - jde to opravdu skoro všude 😉 , závisláčků je dost a dost, nejsi v tom sama. Každopádně - je to jen období a jediné, co funguje, je vyjít jí vstříc, být jí nablízku. To nejde přeprat, naučit ji být bez tebe. Možná se dá ji navést na nějakou hračku, něco jí ukázat, a pokud ji to zaujme, využít pár minut pro sebe, než ji to přestane bavit a zjistí, že jsi jinde.
Když jste doma dva, je jasné, že je v klidu. Kdyby jeden odešel, zůstane tam ten druhý. Není dobré podceňovat uvažování batolat 😉 😉 😉 😉 .
Dopřej jí to, co ted nejvíc potřebuje, ono to trvá jen krátce, a je to krásný🙂))))

anetka1701
27. led 2012

mám taky roční slečnu a pokud jsme spolu doma sami, tak se odemně nehne :o) vaří semnou, uklízí, pere prádlo... Nějak jsem si na to zvykla a nevadí mi to :o) jakmile jdu sama na záchod, tak je zle... Přes den nemůžu ani sedět u stolu ve stejnym obejváku u počítače a pracovat :oD Musim bejt u ní na zemi - nemusim si s ní hrát, ale vyžaduje mojí přítomnost :o) Myslím, že to je pro tenhle věk úplně normální...

ofelieee
27. led 2012

🙂 souhlasím s tím, co píše berenika, a dodávám, že já, když to jinak nejde, si doma klidně Kubu šupnu na záda do šátku a vařím s ním... a on kouká a je spokojenej, a já taky... taky jsem z toho nejprv byla rozpačitá, ale pak jsem to promýšlela, a rozhodla jsem se prostě vyhovět co to jde, a od tý doby se nám oběma ulevilo - on má, co potřebuje, a já mám klid 🙂

ined77
27. led 2012

@licinkaa 🙂 ..taky dělám s malou vše.když potřebuji být v kuchyni, je na zemi a vaří se mnou, vyfasuje vařečku a hrnec, bouchá si a je klid.při luxování se nechá ovívat teplým vzduchem a tahá mi šňůru atd. atd. 🙂 .
v tomhle věku je toto chování naprosto normální a přirozené 😉 .navíc to opravdu trvá krátce, tak proč si to neužít 🙂 😉 .

ffiinnkkaa
27. led 2012

U nás to už není tak horké, ale měli jsme taky takové období. Když malý vyžadoval pozornost, prostě jí dostal..měl pak větší jistotu a takových scén pak bylo méně a méně....takže když se třeba začne vztekat jdu si s ním hrát..chvíli chce abych byla u něho, ale pak se tak zabaví, že já odcházím a je klid...pak třeba příjde za nějaký čas zase, ale já už mám hotovo a můžu se mu věnovat zase 🙂

licinkaa
autor
27. led 2012

Holky děkuju. Něco zkusím a uvidím co zabere. papa

weri1
27. led 2012

malej má 18 měsíců a stále je jak "ocásek" 🙂 je všude se mnou a půlku dne v náruči, dělám s ním všechno. někdy jsem k.o. ale zase si říkám, že z toho vyroste a ještě mi to bude chybět 🙂