Vzteklé 3 leté děti. Jak dlouho trvá, než se uklidní?

helik007
29. črc 2010

Chci se zeptat maminek co mají 3leté dítka,který jsou extrémní vzteklouni-jak dlouho to trvalo vám,než se uklidnil a záchvaty přešly??A jak jste to řešily vy??Kamarádky syn už to má skoro 3/4 roku a spíš je to horší a horší...

casiopeia
29. črc 2010

No tak to jsem zvědavá na nás, malý ještě nejsou dva roky a je vzteklá neskutečně. 😒

berynka
29. črc 2010

Hedu byla taky parádní vztekloun. Od roku a půl to byly takové ty scény, kdy si lehne kdekoli na zem, mlátí hlavou a řve 😝 . Po nějaké době se to uklidnilo a čas od času nějaký ten záchvat měla, ale to jen prostě řvala bez jediné slzičky 😀 ... hlavně mezi dětma, když jí někdo něco vzal. V květnu jí byly tři roky a je to úplně v pohodě, nechá si domluvit, nebo už dostatečně reaguje na trest 😉. Tak doufám, že to vydrží 😎 . Přeju hodně sil! 🙂

stylly
30. črc 2010

My ale takového skrytého,..je tááák slaďoučky,..ale když ho to chytne 😖 😠 😠

olii
30. črc 2010

Taky mam doma jednoho malyho 🙂 a jak to resim, dam ho do ohradky at se vzteka, po kratsi nebo delsi dobe jej to obvykle prejde 🙂. Kdyz neni ohradka, tak ho soupnu do jiny mistnosti... 😉 uz se tesim, az bude hazet v krame veci do kosiku a vztekat se az je budu davat z5 🙂

janulle22
31. črc 2010

my nejsme taky vyjimka... 😀 ze zacatku to bylo hrozny, ale zabralo, ze kdyz se zacal vztekat, tak jsem ho dala do loznice s tim, ze az se vyvzteka muze prijit... tak prisel a bylo to v pohode... 😉 ted se treba urazi kdyz neco chce a ja mu to nedam tak to pusti na zem sklopi hlavu a jde sam do loznice a pak prijde a maminko uz jsem sikovnej... 😵 uz je to relativne v pohode... 😉 obcas ho to chytne ale uz min a min a v mensi intenzite... 🙂 tak hodne nervu holky... 🙂

romana29
31. črc 2010

přesně - takové dítě stačí poslat hodně zvýšeným hlasem 😀 do pokoje, aby se vrátilo, až se uklidní a ono příjde, dřív nebo později, nebo si tam začne hrát.
Bití atd. nemá cenu 🙂

draga
2. srp 2010

ano máme a je to horší než bylo před půl rokem...neustále sebou háže o zem, vzteká se, brečí, vřeští,nejde mu domluvit, dostat na zadek taky moc nepomáhá...snažím to řešit v klidu, nechat ho vyvztekat, což třeba na rušné silnici úplně dobře nejde, občas mě chytne i hysterie a ječím...ale doufám a pevně věřím, že to už brzo přejde 🙂)

millist
17. srp 2010

Taky máme vzteklinu. Když ji to chytne, nedá se s ní nic udělat, na zadek nepomůže, zavřít jinde taky ne, ignorování ne, vynadání ne. Je to s ní někdy strašný. Teď nám začala vyvádět před spaním. Normálně si lehne do postýlky a za chvíli začne, čůrat, bumbat, papat, pak chce do velký postele a i po mě chce, abych si lehla, pak chce do obýváku, prostě si vymýšlí. Jenže domluva nestačí, pak to rozjede a jediný, co pomůže, jí namočit obličej studenou vodou, pak lehne a spí. Mě to teda úplně bolí u srdce, ale nepomáhá ani nechat ji vyřvat, je schopná řvát celej večer. Ke všemu už nám vzteky zůstala bez sebe, takže mám i strach. Doktor na neurologii nám tu studenou vodu radil, ale přijdu si, jako bych ji týrala.
Snad to někdy přejde.

pet.s
17. srp 2010

tak tahle otázka mě pobavila. 😀 😀 😀

Když byly moje děti malé, tak holka sebou klidně práskala v krámě. Občas taky pomohla studená voda(tedy na obličej, ne že jsme ji máčeli), ale většinou moc ne. Přiznám se, že občas dostala na zadek. tenkrát se ještě smělo 😀
Dneska je ji 16 a když ji to chytne, tak vzteky je schopná vykopnout dveře. ☹Nějak ještě nepochopila, že když řeknu ne, tak fakt ne.
Kluk ten vzteky skákal a padal a kousal. Docela pomáhala ignorace. Dneska je mu 13 a maximálně se načpulí. Nejhorší reakci má, že na mě vyštěkne něco ošklivého.Jako, že jsem si ho neměla adoptovat nebo tak. Pak se většinou omluví. Ale tak po chlapsku. nepřizná se slovy, spíš se lísá. 😀
Holky prostě jen vydržet, oni jim to jednou jejich děti vrátí 😀

blandik
17. srp 2010

@helik007 - slyšela jsem, že vztekání trvá většinou od dvou do tří let, u některých dětí i do pěti let a označuje se to jako první puberta 😖 Já bych asi dítěti vztekat se nezakazovala, v momentě, kdy se vzteká, bych ho poslala do jeho pokoje (nebo bych opustila pokoj, ve kterém je) a až by se vyvztekal, pak bych si s ním o tom promluvila (stručně) a snažila se s ním domluvit, jak budem pro příště jeho vztek řešit, řekla bych mu, jak budu na jeho vztekání reagovat (třeba, že ho pošlu do pokoje) a že mi pak může říct, proč se vztekal, až se uklidní. Na hněv má dítě právo - to je základní emoce a emoce se nemají ignorovat ani potlačovat. Dítě se ale musí naučit hněv zvládnout "kultivovaně" - tedy nepřejít do vztekání, ale sdělit své pocity (co a jak) slovně. Základ ale podle mě je, že když už se dítko začně vztekat, tak to s ním neřešit hned, ale až se uklidní (a ta fáze uklidnění nejspíš může proběhnout osamotě v pokoji - přeci nejsme povinni poslouchat ječící, vztekající se dítě). No a pak určitě - dítě nesmí zjistit, že vztekání je cesta k cíli - tedy že po ječící triádě dostane to, co chce, jen aby byl pokoj.

darsin
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
j83
8. pro 2022

Je to normální emoce a dítě se s ní teprve učí pracovat. Kdo z vás občas nevybouchne, nebo nemá chuť do něčeho praštit? Dítě to má stejně, taky potřebuje vztek/ rozčilení ventilovat. Syn se naučil jít si kousnout do polštáře (házel věcmi, říkávala jsem mu, ať si jde bouchnout do polštáře, převedl si potřebu podle sebe). Když ho to přece jen chytne, sednu nebo lehnu si vedle nej, to pomáhá. Mluvit nemá cenu a sáhnout na sebe většinou nechce nechat. Když je nějaké téma k řešení, mluvíme o tom, když se uklidní.

ferda90
8. pro 2022

@helik007 ahoj, malý má 22 měsíců a taky je vztekloun🙈Hází věcmi, prostě je to malý nervak. Nedávno mi kámoška řekla, že by takové dítě nedala🙄Jako sorry, ale ne každý rodič má ukázkové dítě, které kde ho posadí tam ho i najde. Malý je celkově divoký, běhá, skáče, má svoji hlavu. Snad to brzy přejde, jinak budu šedivá 😃

bessinka
8. pro 2022

@ferda90 jo tyhle hlášky,jak by to ostatní nedali,nebo ještě líp "to nemůže dělat"miluju.syn se vzteká hodně od 1,5 roku.už mu bylo 3,5. je to lepší,ale dobrý ani náhodou.zkouší,co zvládneme..drž se

ferda90
8. pro 2022

@bessinka děkuji, ty taky 💪

dendy88
8. pro 2022

@bessinka syn má rok a 7 měsíců a taky je to malá vzteklina. Ale pořád , nesmíš mobil , prásk a je na zemi, nesmíš ovladač ,prásk, nesmíš vylévat pití po zemi , prásk... Jakýkoliv ne a leží na zemi a řve . V kočárku to dotáhl k dokonalosti , mlátí hlavou o opěrku a občas narazí i na to kovový po straně. Většinou ho teda zachytím ,ale to pak řve o to víc 🤦 . Pamatuji si že nejstarší dcera měla podobné období, ale trvalo to asi 5 měsíců,pak se to zlepšilo,tak doufám že dýl to trvat nebude 🤔, maly to má už asi 2 měsíce.

lvl16
9. pro 2022

Někdy pár minut, někdy třeba 40. Neřešíme, čekáme.