Vztekloun se prohýbá do "luku". Je to normální?

aji81
9. pro 2008

Ahoj holky, prosím o radu. Mám holčičku starou dva měsíce a dva týdny a ted pozoruji, že když se vzteká tak ztuhne a prolomí se jakoby do luku. Je to normální???

vojtisek2007
9. pro 2008

aji ta moje kočka to dělala taky - tak moc, že jsem jí dokonce nechala vyšetřit na neurologii a zítra jdeme na EEG - ale doktotrka říkala, že je to obyčejná hysterka....a je fakt že se ty "záchvaty řevu a prohýbání" ztrácejí...

sharon2
9. pro 2008

dělala mi to starší dcerka 😉 a když byla trošku větší, vydržela se vztekat i 3 hodiny ☹

kitty68
9. pro 2008

me neprijde normalni aby se 2mesicni mimino vztekalo 😕

andy80
9. pro 2008

Taky pochybuju, že je to vztekání. Není v tom něco jiného? Bolení bříška nebo tak něco.

kalo
9. pro 2008

Taky myslím, že to není vztek ve 2 měsících, to spíš to bříško bolí,ne? Naše malá se do luku prohýbá dost často.../ale je jí 17měsíců/ je to fakt strašné! Ale dělá to, když chce být třeba na zemi a já jí zrovna zvednu, nebo něco nechce...Kolikrát to křupnutí za krkem...no děs! Ale tvoje malá, AJI, je ještě dost malinká, aby to dělala ze vzdoru......

aji81
autor
10. pro 2008

Tak nevím co to je. Prostě, když něco chce a začne brečet tak se mi někdy takhle ohybá. Nevím zda je to vztek nebo bolavé bříško. Prostě u toho pláče

petra.vavra
10. pro 2008

aji81- určitě to řekni doktorce a pokud nic nenajde, jen dobře...jinak pokud je to vztekem, tak to ještě nic není, přesně jak píše kao naše drahá teď dělá takové pozice při vztekání, že je téměř hadí žená 😀

vojtisek2007
10. pro 2008

holky - je to vztekání - vynucuje si pozornost - chce vidět něco nového, zajímavějšího - začne se to lepšit až se bude umět sama otočit - dosáhnout pro hračku, pro dudlík - chvilku se sama zabavit....moje malá to začala dělat na přelomu třetího měsíce, vydržela ukrutně řvát prohnutá do luku i dvě hodiny, už nepomáhalo ani chování, zpívání, chození, houpání - prostě nic...taky jsem to řekla celá vystrašená mudře a ona nás poslala na vyšetření na neurologii - tam nic nezjistili - ťuk,ťuk,ťuk a dnes jsme byly ještě pro jistotu na natočení EEG - zítra budou mít výsledky, ale doktorka říkala na 99% že je to v poho, jen prý zkouší, kolik toho vydržím....ale každopádně se to zlepšuje 🙂

franche
8. led 2009

mam dvojata,ale prohyba se jen jeden a rve jak na lesy 😀

doufejme,ze jim ten vztek a pocit(ja chci)...brzo skonci 😉

kveta
8. led 2009

Epileptické záchvaty môžu byť vyvolané emocionálnym stresom. Ja by som volila návštevu neurológa.

lili03
8. led 2009

Náš se taky prohýhá a skoro se staví na hlavu, vzteká se u toho hrozně. Chce se přetočit, ale ještě mu to nejde. Doktorky jsem se ani neptala, říkala jsem si, že je to normální.

jitrulka
9. led 2009

Moje malá se taky tak prohýbala a občas to dělá do ted. Prohýbala se mi i v náručí a měla jsem kolikrát strach aby mi nevypadla z ruky. Ale nemyslím, že by to bylo na návštěvu lékaře. Když jsou ještě malé a nehýbou se, je to jediný projev vzdoru, jaký jsou schopny udělat. Jsou to zkrátka naši malý vzteklounci 😀

danca27
9. led 2009

to jsou normální prdíky jak vyšitý!!!To jsme měli taky... tedy ne takový ječení spíš si vždycky postěžoval a to prohýbání...nebo mu lítalo papání nahoru a chtěl si krknout!.... 😉 😉 držém palce at to brzy přejde nic víc bych v tom nehledala...
ted je nám skoro 9 m a zatím se nevztekáme,.............. ale to přijde žejooo🙂 😉 😉

minea
9. led 2009

Může to znamenat problém, který je potřeba řešit. Doporučuju článek "Kdy jít s kojencem k fyzioterapeutovi". http://sedmikraska.mb-net.cz/view.php?cisloclan...

janab78
9. led 2009

Je vzteklá. Nic to není. Moje malá začala s lukem 😀 kolem 2. měsíce. Teď je jí přes rok a luk dělá jen málo, když se jí něco nelíbí. Nemocná ROZHODNĚ není a nebyla, prostě je to náš malý vzteklounek.

many
9. led 2009

no mně malej zaklání hlavičku většinou při spaní,když spí na boku tak jí zakloní 😒 doufám,že to nic není 😒

hancas
9. led 2009

má dvojčátka a dělá mi to jen holčička když jí dávám spát do postýlky a ona nechce prohne se a sem tam jí rupne za krkrm..ale že by to dělala nějak často ani ne.nemyslím si že ve 2.měsících by to bylo ruření to ty moje mimča ve 2,měsících jen spali 😉

slavkamiru
9. led 2009

mě to taky malej dělá. Hlavěn, když se mu něco nelíbí, prostě se vzteká...a takový to bylo hodný miminko 😀

bolk
9. led 2009

Naše už má přezdívku lukostřelec 🙂 nevydrží být chvilku sama. . Je v luku celkem často. Je hodně aktivní a pořád se jí musíme věnovat. Když náhodou potřebuji něco udělat a nejsem zrovna u ní tak se prohne a brečí. Musím říct, že je to celkem náročné. Doufám, že to časem bude lepší.

dnada
9. led 2009

Tak můj drobec se prohýbá do luku,když dostane křeč do bříška a strašně srdceryvně u toho pláče ☹ ☹ ☹ nemyslím si ,že u takového prcka to je vztek...i když já to zatím vůbec neznám,nějaké vztekání,malej je prostě zlatíčko a nemá pražádný důvod se vztekat 😵

lili03
9. led 2009

Tak náš prcek teda vzteklý je, protože je v pohodě, když ho držím v náručí a jakmile ho položím, tak začne neskutečně ječet a prohýbat se - tak že by ho najednou z ničeho nic chytla křeč, to v našem případě asi ne. Někdy teda leží na zádech a hraje si s hrazdičkou nebo kouká kolem sebe, ale poslední dobou se teda prohýbá i když je v klidu, vyhlídne si nějakou věc, která je šikmo za ním a zkroutí se na bok, prohnutý do luku, hlava vypadá, jak když si má zlomit vaz. Ale když tu věc přendám jinam, aby na ni líp viděl, stejně se zase prohne a kouká klidně do blba. Na zádech už vůbec nechce být, jen na břiše, když ho dám, nebo právě takhle na boku, to umí sám. Tak nevim, na břiše být dlouho nesmí, na to je ještě malý a tamta poloha se mi zdá taky dost nezdravá. Ale co s ním? Na těch zádech ho tu už nebaví, hrazdička a kolotoč jsou okoukané, jen když si s ním povídám nebo když spí. Taky ho nechci posazovat do sedačky, i když to by byl nejvíc spokojený.
A náš má být po kom vzteklý (po tatínkovi🙂 ), tak asi holt bude, no 😵

beruska24.9.
1. bře 2010

Poslední dobou máme něco podobného, akorát obráceně 😕 Když dám malou (5m.) na bříško, tak za chvíli zvedne ruce a nohy do vzduchu, prohne se v zádech a po nějaké době (asi když už je unavená) se u toho začne rozčilovat. Nevím, co to necvičuje 😀 Dřív se vzpírala na ručkách a když nemohla, položila si hlavičku. Máte s tím někdo zkušenosti? Dělali vám to také dětičky?

pikusa
1. bře 2010

Beruš...malá dělá tzv.letadlo...to děti dělají....

beruska24.9.
1. bře 2010

pikusa - já jen, že dřív byla na bříšku spokojená a teď mi začala dělat tohle. Když už se rozčiluje moc (spíš vzteká) tak jí dám na zádíčka a řev ještě větší. Tak nevím, co vlastně chce 😕 že by létat 😀

poletucha
1. bře 2010

berus-zrovna jsem cetla clanek o tomhle letadylkovani ...pry uz chtej miminka lezt,ale telo na to jeste neni pripraveny,tak se takhle procvicujou... Danny to uz dela dva mesice 😅 ..no a jeste neleze...akorat to vztekani asi po tejdnu preslo,ted to dela a smeje se u toho 😉
a do luku se sprajcuje jenom kdyz ho drzim v naruci a on nechce

lucajdak
1. bře 2010

náš malej taky dela letadlo, driv se vztekal a ted se rechta 😀 Jinak kdyz ho dám treba do kočárku, nebo je na dece a hraje si a prestane ho to bavit, tak se taky vzpina do luku a rozciluje se. 😀 Myslim ze to zkousi je to vztekani 😀

pikusa
1. bře 2010

Berus...tak tak,chce se pohybovat,ale ještě to nejde...
a ono se jí to zalíbí....jen ještě neá tak silné svaly,aby dlouho vydržela,tak se vzeká...

beruska24.9.
1. bře 2010

poletucha, pikusa:
Mám pocit, že lézt by chtěla už pomalu 2měsíce 😀
Předtím si strčila nožky pod zadeček, nazvedla se a padla na nosánek.......někde jsem četla, že to dělat nesmí a přidržet (přimáčknout) zadeček k podložce......po tomhle mučení 😉 se konečně začala vzpírat na ručičkách, už si dokáže i na bříšku vzít hračku.........no a teď zase zkouší létat 😀
Pořád překvapuje 😉 Díky, hlavně, že vím, že je to v poho.

tygrous
1. bře 2010

Tak náš HOnzík se propínal do luku hned po narození už v porodnici při každém křiku. A po šestinedělí to tak nějak vymizelo samo. Dřív taky nesnášl nosit v klubíčku-pořád se propínal a teď pohoda-schoulí se mi v náručí a je v klidu.

ajinek77
12. zář 2015

Dobrý den maminky,vidím,že už je to nějaký pátek co jste debatovaly,ale mám dotaz.
Mám holčičku. 8 měsíců jsem ani nevěděla,že mám dítě 😊 tak byla hodná,klidná,usměvavá,začal 9.měsíc a už 3 dny pláč,řev,propínání do luku,je jedno jestli je to ráno nebo v noci,před nebo po jídle,prdi kaká krká normálně, takže si myslím,že to bříško není,prostě si hraje nebo spí a najednou z ničeho nic nářek až se nemůže nadechnout a začíná se dusit. Je pravda,že nám rostou zoubky,může to být tím. Poraďte prosím,jsem zoufalá,nevím si rady,kdyby to bylo od malička,člověk už tak nějak ví,ale po 8 měsících jsem ztracená . Děkuji mockrát za nějakou radu 😯