Vzteklý dítě mlátí mámu. Co proti tomu dělat?

orsay
20. kvě 2008

Dneska se mi stalo, že když jsem malýmu nechtěla něco dovolit, tak mě začal mlátit 😖 Nechtěla bych dopadnout tak jak už jsem viděla že před lidma malý nevychovaný dítě kope do mámy, co proti tomu dělat? Nikdy jsem ho neuhodila tak nevím kde to viděl. Řekla jsem mu samozřejmě že NE ale nevím jestli to stačilo a nebude se to opakovat...

mirka755
22. kvě 2008

tak tohle neznám, moje dcerka se zkusila jednou vztekat a to jí ještě nebyl rok. Hned jsem jí jednu plácla přes zadeček a už si to nikdy nedovolila. Jsem toho názoru, že jenom koukání a mluvení nestačí. Moji rodiče mi také občas jednu plácli a dnes jim můžu za to poděkovat, protože vím že mě vychovali dobře 😉

nursik
22. kvě 2008

Mirko, ale vztekání má své opodstatnění. Je to přirozený vývoj dítěte a takhle mu potlačuješ jeho šanci prosadit se. Neříkám, aby se dítě vedlo ke vztekání a vynucování si věcí, ale je to normální vývojová fáze.
P.S. Nesnáším rozmazlený děti

petule.h
22. kvě 2008

mirko: já bych se , ale umlátila, máš štěstí, že máš hodné dítě... protože u nás nepomůže nic, možná jen na slabou chvilku a pak zase dokola znovu........Já na domluvy taky nejsem.Tom byl celkem hodné dítě(celkem), ale to co začal dělat před 2 rokem, to je opravdu občas na mě moc, ale nejde s tím dělat nic... To bych ho mlátila a řvala od rána do večera.Jediná útěcha je, že moje neteř byla něco podobného a 3 rokem se uklidnila..Ono každé období má asi své vývoje..

amj
22. kvě 2008

petule - dík vim. aspon něco umim - buchty 😀 😀
nojo, rozmazlený děti - co chtěj to maj, máme takovou kámošku. a když jdem od ní, tak je to dítě na zabití 😠

ladunka
22. kvě 2008

Dětská psycholožka doktorka Špaňhelová říká, že když slyší rodiče říkat, že se jejich dítě nevzteká, hned zbystří, protože to zpravidla znamená problémy. Například že se dítě bojí nebo netroufne si dát najevo své postoje a emoce. Nicméně pro Mirku, ještě nic není ztraceno, první skutečné období vzdoru začíná okolo roku a čtvrt 🙂
Já si spíš myslím, že mým úkolem jako rodiče je naučit dítě, že nesouhlas a nespokojenost lze dát najevo i jiným, přijatelným způsobem. Když dítě zbiju (a že bych někdy i ráda), nic ho v tom směru nenaučím.

Včera když můj muž pozoroval vzteklou dceru válející se po zemi, prohlásil, doufám že v nadsázce, že je čas začít ji řezat. Opáčila jsem rovněž v nadsázce, že v tom případě budeme mlátit i jeho, až se rozčílí za volantem. Vždyť kdo z nás dospělých umí zvládat svoje emoce tak, abychom se nemuseli stydět...

mikca
22. kvě 2008

Mirko víš ale ono to prostě u některých děti nezabírá..já u naší malé to měla stejně jako ty, zkusila to jednou dostala a víc s to nedovolila..věděla že to nesmí..ale třeba já s malým nic nezmůžu...nazabírá ,luvení ani když dostane na zadek, křičení prostě nic...y jak píše petula taky bych ho asi musela umlátit..ale kdž to stejně u něj nemá žádnej efekt...
ladunka super napsané 🙂

amj
22. kvě 2008

ladunka - dobrý.
nojo, vysvětlování, mluvení, zázaky příkazy, přes ruku, přes zadek... stejně to končí tim, že se mi šklebí a má legraci z toho že se rozčiluju. přijde ji náramně veselý, dělat něco co má zakázaný, ptz ví, že ji pak honim po byte a to je hrozná sranda 😖

karot
22. kvě 2008

Kamarádka mi říkala,že jsou 3 vzdorová období.To první je kolem 1.roku,to další kolem 3.roku a to poslední bývá kolem 15ti let.Takže si myslím,že mám Mirka ještě 2 šance. 😉
Každé dítko to na maminku zkouší a je na mamince,zdali tomu podlehne.Ale fakt lituju ty maminky,které musí např. v obchoďáku stát nad svou ratolestí,která se vzteky válí po zemi a neví co s tím 😖
Já bych to asi taky nevěděla. 😅

mikca
22. kvě 2008

no karot tak u nás to jde od prvního roku pomalu to přejde až k roku třetímu a období bude pokračovat až do 15let 😝 ..a pak jsem zrala na chocholouše... ☹

moba
22. kvě 2008

Ahoj Ladunko to jsi napsala hezky, jen kdyby to bylo tak snadné, každé dítě je vlastě takovej originál a dá se výchova opravdu řešit mnoha působy, hlavní je mít hooooodně pevné nervy a stále dokola se utěšovat že snad ho to pustí a bude klid 🙂

amj
22. kvě 2008

mikca - my taky budem furt ve vzdoru 🙂 od ted až do 15ti ☹

petule.h
22. kvě 2008

amj .no tak to pokud budeš mít 2 děti takové, tak to budeš mít opravdu za rohem 🙂

mirka755
22. kvě 2008

Nursik: takhle to potlačovala ségra a malému je 5 let a když něco nedostane-tak hned řve. To raději budu malou vychovávat hned od začátku, aby věděla co smí a co ne, než čekaž aby z ní vyrostl hajzlík 🙂

mirka755
22. kvě 2008

a nemyslím si, že bych já byla v něčem zbržděná nebo mi mamka s taťkou potlačovali ve vývoji. Aspoň vím, co si můžu dovolit a co ne. Není zrovna hezký když na veřejnosti dítě ukazuje že poslouchá matka jeho a ne dítě matku.
Asi se na mě kvůli tomu budete zlobit, tenhle názor má náš děda, moje máma a teď ho mám i já 🙂 . Snad se nikoho nedotknu, ale proto tady ta diskuse je, aby se napsal svůj názor 😀

petule.h
22. kvě 2008

nedotkneš, je to jen o tom, že na některé děti neplatí ani dát na zadek, ani křičet...je to někdy ještě horší..ale já jsem určitě pro to vychovávat, jenže u nás to prostě nejde, mám dítě tvrdohlavé, vzdorující a když dostane na zadek tak si z toho nic nedělá i když dostane 5x za sebou, takže je to hlavně v dítěti.Můj syn byl v roce taky v pohodě, taky dostal na zadek, přes ruku a dalo se to, ale prostě nastal zlom v 19 měsících a teď s ním šijí všichni čerti a jak jsem psala , musela bych ho umlátit a ukřičet se..to zase nejde...takže to chce spíš dávku trpělivosti..ale třeba to poznáš sama, třeba se ti z anetky taky vylíhne neposedný čertík.Ale pokud né, buď jen ráda, protože ono to není příjemné jak píšeš třeba na veřejnosti a ty s tím nemůžeš nic udělat, protože udělá ještě větší bengál..

mirka755
22. kvě 2008

pořád si říkám, že když bude takové zlatíčko jako je do teď-tak budu jedině ráda 😉 . Synovec, který je o 9 měsíců starší než Anetka tak je hajzlík od 8 měsíců. Nejdřív mu všechno dovolili a teď jenom zírají na co všechno je zvyklí a pomalu mu to zakazují. Jenomže jemu se nechce ☹

amj
23. kvě 2008

petule - nebudu, 😀
souhlasím s názorem petule - já měla do 14ti měs bezproblémovou holčičku, kam jsem ji posadila, tam seděla, hrála si a přes noc se z ní stal velkej 😀 ďábel, kterej mě dnes a denně trénuje co si může dovolit. A když ji plácnu, tak se tomu směje, když ji něco zakážu, tak ji to nevadí... je víc temperamentní než ty Vaše děti a Mudra říká,že z toho musí sama vyrůst. Jak to přišlo, tak to zas odejde...takže čekám 😒
Mirka - počkej, až bude chodit, to je hned - na ulici sebere všechno, psí ho***, vajgl od cigára, projde každou kaluží, v krámě celou cestu řve mňam mňam - až mi lidi říkají, vy jí nedáte najíst??? koupím rohlík - nechce, koupím banán - nechce, ale furt řve mňam mňam a pěkně na celej obchod a vzteky 😖

mirka755
23. kvě 2008

amj: Aňouš taky říká mňam mňam - na rohlíky. Už chodí, kaluže-to snad dělají všechny děti-to vůbec neřeším. A ohledně vajglů-v tom jí asi utiskuju (jak tu řekla jedna maminka)-to jí teda fakt nenechávam zvedat. A psí hovna, je hnus že jsou lidi kteří to po svých miláčcích nesbírají-na tož abych nechala malou na to sahat ☹

amj
23. kvě 2008

nenechám ji to zvedat, to se neboj. ale v nestřežený chvíli - hledám klíče před barákem, vyndávám kapesník apod. to vždycky koza stihne. to bych se nesměla ani vysmrkat... 😖
počkej, až ti bude lítat tak jak ty naše děti - ono to vypadá,že maj krátký nožičky, ale kolikrát mam co dělat abych ji stihla. Jo a celkem rozdíl Vaše Kladno - naše Praha. Myslím třeba zrovna s těma psama 😲

petule.h
23. kvě 2008

Nemá cenu ti mirko něco vysvětlovat a psát, protože mě připadá, že si myslíš, jak tady každá neumíme vychovávat a ty ano...že tvému dítěti se to nemůže stát..tak třeba né..My co tady píšeme určitě dítěti taky nedovolujeme všechno, já tedy určitě né, ale prostě to je to, co se ti snažíme napsat, že máš štěstí, ale že prostě některé děti mají tvrdou palici..To je jedno...My se o zážitky podělíme stejně
Amj: naštěstí ve 2 letech už nás to přešlo to zvedání věcí ze země, ale měla jsem to od 8 měsíců to samé.
Jjasně, chvilku nekoukáš a už mají něco v puse, ruce...apod..
Ono zase uhlídat dítě když tak lítá není tak jednoduché, to vím...ale zase není dobře být mu otrokem...(např.doma)
mám kamarádku, co se dítěti věnuje na 200% doma, venku...teď čeká 2 dítě a jaksi zjistila, že to bude asi problém, protože malej se vzteká, nechce jí pustit z domu když někam jde a je na ní totálně závislej.Dokonce jednou šla cvičit a musela malého uklidňovat po telefonu..prostě se vzteká, když mu není po vůli...takže ono taky na to pozor... 😀

mikca
23. kvě 2008

amj to máme vyhlídky co 😀 ..samou radost nám ty děti připravují co 😀 ...

mirka jestli tvé malé vydrží to že bude hodnoučka tak ti to moc přeju...alke někdy ikdyž jsi od malička dlůsledná tak s těma dětma nic nesvedeš...přesně tohle jsem řílkala já holkám, když jsem neměla malého že na své vztekající děti musí být přísně a důsledné...nechápala sem to jak si to od nich mužou nechat líbit...ale jakmile mi to začal dělat Marta taky a já jsem s tím opravdu nic nezmohla protže prostě nic nezabírá, tak jsem to pochopila....věř tomu nebo ne, ale někdy fakt nic nazabírá bohužel ☹

mirka755
23. kvě 2008

nikdy jsem neřekla že špatně vychováváte své děti, jenom jsem napsala o své dceři. Začínám zjišťovat, že pokud tu neodepisuji podle toho co si myslíte vy, tak prostě proti mě pořád půjdete. Já vím, že vychovávám dceru dobře. V ničem jí neomezuji, jen prostě ukazuji že je to ona která má poslouchat a ne já. A myslete si o mě co chcete.
Je na každém rodiči jak si vychová své dítě

petule.h
23. kvě 2008

nene, to jsi špatně pochopila, nebo jsem to špatně pochopila třeba já a někdo jiný...nikdo proti tobě nejde.Jasně, že je důležité mít hlavně pocit, že dítě vychováváš nejlépe jak můžeš.Jen mi přišlo, že by jsi ani nedokázala připustit, že by se něco takového mohlo stát i tobě...proto to tady píšeme, že je to možné.Ale opravdu nijak zle jsem to já osobně nemyslela a myslím, že ani nikdo jiný.Ale opět jsi to prostě napsala tak, že to vyzní zle proti nám... ale jak říkám, slova někdy poskládat je složitější než to říct... 🙂

mirka755
23. kvě 2008

tak to se omlouvám, jestli to tak vyznělo. Je jasné, že nemůžu vědět zda mi z dcery nevyrote raubíř. To všechno může přijít. Jen jsem zatím spokojená 🙂 😉

amj
23. kvě 2008

petule - to s tim vztekáním- mě taky nechtěla pouštět, visela mi na noze, když jsem chtěla jit na chvilku ven, copak ji mužu mit 24 hodin za zadkem??? ale to už je pryč, ted je všechno sama, sama... v tomhle období - 13 měs se mnou lezla i do vany, a na záchod, protože jinak byla histerická že mě nevidí. to už je naštěstí pryč. Protože všechno zvedá, a ochutnává, tak jsem příští tyden na to očkování, na tu žloutenku, tak snad to pak bude lepší....
mikča - jak já byla chytrá, když kámoščiny děti zlobily, a já měla miminko, který do 7,5 měs jen leželo, občas se otočilo, neplakalo, furt se smálo, nebo si broukalo. jak začala lízt, začínalo přituhovat 😀 😀
mirka - asi to vyznělo jinak - ale já si myslím, že každá vychováváme své děti podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Je to diskuze, každej má svůj názor a děkuju tomu, kdo vymyslel internet!! ale nemyslím si - tak jak jsi to napsala, že bych dovolila sbírat svý dčeři psí hov.. - to ji fakt nedovoluju. Jen nemůžeš srovnávat temperamentní dítě - viz Tomášek od Petule nebo toho mýho syčáka s Tvojí holčičkou - za jedno, ty naše děti už chodí (já bych kolikrát řekla že mají v zadku vrtuli), za druhý ukazují a zkoušejí kam až zajít a prostě zákazy, příkazy, plácnutí - nic to nevyřeší. Bych ji fakt asi musela umlátit a řvát od rána do večera, aby z toho něco měla....a stejně jak ji znám, tak by z toho měla legraci 😲 prostě jsou takový děti... mudra říká, že se to uklidní kolem 3 roku - až půjde do školky. Pokud ti Anetka vydrží tak hodná jak ted, tak ti to přeju, jen to opravdu nemůžeš srovnávat. A počítej s tím, že když už bude chodit uplně sama, tak prostě nenechavá ručička stejně něco někde sebere...to prostě k tomu dětskýmu věku patří.

mirka755
23. kvě 2008

amj: to jsem si ani nemyslela, že to malou necháváš sbírat. Já jsem napsala, že svojí dcerku to také nenechávám sbírat.
Mě přijde, že každý každého tady chytá za slovo a překrucuje se to jak každý myslí po svém.

Nemá to cenu-nemyslíte???

petule.h
23. kvě 2008

amj: žloutenku jsem nechala v těch 8 měsících raději taky...určitě je to dobře, protože jsem taky nechtěla nic riskovat..jinak dnešní den bych zhodnotila spíše kladně.Sice se mi 3x vyčůral do kalhot..už 3 měsíce byl ok, tak nevím, asi nestíhal, pač běhal jak šílenej, ale to se stane...jinak mi vysypal dost sole do těstovin, tak jsou trochu slanější a půlku kořenky papriky do kuřete na paprice, ale taky jsem to zachránila, chtěla jsem ho sice na smetaně, ale nic-dobrý 😀 .Te´d máme období, že se postavím k plotně a on hned se židlí a musí taky...chce všechno dělat se mnou a když mu to nedovolím, tak si to představte že....no dobrý, jen jsem se na minutku otočila, šla do lednice a bylo to...musím mu vymyslet nějakou činnost.Dám mu něco pižlat, nebo míchat jiného..jinak mě tohle zničí, vařím každý den... 😀
mějte se, prostě dnes klid 😀

amj
23. kvě 2008

petule - vidiš, asi to je treba i tim počasim, Josefína je celá roztěkaná, už odpadla a spí 😲 to je síla, co, když už si umí přinest židly, šup na ní a šup. myla se mnou nádobí, byla mokrá až na ponožkách - a nádobí samo neumytý 😠
my taky vaříme každej den, protože tatínek nerad někde jí...jinak mě by stačilo uvařit na dva dny a bylo. a kdyby to bylo jen na mě, tak vůbec nevařim... ale copak to jde? nejde 😒
petule a měl nějakou reakci na tu žloutenku??
mirka - tak to se omlouvám, sem to špatně pochopila, přečetla....

petule.h
24. kvě 2008

amj: nene žloutenka nikdy..ono ho to přešlo, jak začal víc a víc běhat a přestal řešit zem, ale jiné objekty, myslím, že tak v 18m by to mohlo přestat 🙂 .Ale stejně, sem tam ještě zvědavej je, ale nic tak hrozného, už se to stane málokdy a to se dá ohlídat 🙂 . jinak to očkování je určitě dobré, už jen kvůli třeba cestování..nikdy nevíš co kde chytí...Jinak my máme myčku, tak jsem ráda 🙂 , ale zase jí tak 4x denně umí zapnout a to se rozčiluju 🙂 .Včera šel spát až se mnou po 22h, hrůza..no, dnes jdeme do zoo, tak se těším.Mějte se papa

amj
24. kvě 2008

jééé, vy se máte. my jsme vzhůru od 4,30 - to fakt nechápu. a to šla spát ve 22hod a ještě jsem ji přemlouvala, že budem dělat hají spolu, jinak v postýlce by spát vůbec nešla. skákala tam a ne a ne lehnout až na nás zas tloukla sousedka....moje nervy!!
no žloutenka je na programu hned příští týden. jo, mmch včera nic nesbírala, jen balila každýho chlapa, kterýho jsme potkaly...tak nevim teda co je lepší ☹