Vzteklý dítě mlátí mámu. Co proti tomu dělat?

orsay
20. kvě 2008

Dneska se mi stalo, že když jsem malýmu nechtěla něco dovolit, tak mě začal mlátit 😖 Nechtěla bych dopadnout tak jak už jsem viděla že před lidma malý nevychovaný dítě kope do mámy, co proti tomu dělat? Nikdy jsem ho neuhodila tak nevím kde to viděl. Řekla jsem mu samozřejmě že NE ale nevím jestli to stačilo a nebude se to opakovat...

ssiimaa
26. kvě 2008

Ahojky, tak můj prcek má rok a půl a mívá hrozné záchvaty vzteku, už nevím co s ním. Asi z něj zblbnu. prostě stojí kope nohama, někdy i mě něčím přetáhne, nebo aspoň mě poškrábě po tváři. No to jste asi ještě nezažili. Prostě nevím co s ním, jakmile mu něco nedovolím, nebo mu něco nedám, co chce, tak je zle. asi mě za chvíli zavřou na psychinu

petule.h
26. kvě 2008

ssiimaa - neboj nejsi sama, tohle je prostě to období vzdoru, jen to chce opravdu nepovolit a stát si za tím, je to těžké , chceš mít klid, tak raději dovolíš...to já třeba znám.Ono to někdy přejde...ale kdy? to je ve hvězdách..poradit moc nic nejde, pokud jsi přísnější, dáš občas na zadek, přes ruku, zakřičíš, stojíš si za svým a stále žádný účinek, tak holt s tím nic nenaděláš..to tu máme všichni, i když každá trochu jinak.já byla o víkendu u našich, moje máma-babička je ta typická hodná babička, na něco mu řekla né a on jí taky vzteky praštil...takže dostal přes ruku ode mě a šel zase po mě...za chvilku ho to přešlo..
nemá cenu tě chlácholit 🙂 , ale musíš být statečná 😀 a hlavně mu neustupovat.tak držím palce 🙂

maja26
29. kvě 2008

Přesně tohle je u nás,ze začátku jsem ustupovala ale teď už ne, nechcu aby zní vyrostl nějaký rozmazlený harantík 🙄

petule.h
29. kvě 2008

amj: dnes v 8h

amj
30. kvě 2008

ssiimaa - to znám, zrovna včera mě škrábla na tvář, bych ji už fakt taky přetrhla. a jak nezná ten práh bolesti 😨
petule - vybrala jsem. fakt hezký. tak zas v pondělí 🙂

petule.h
30. kvě 2008

ahoj,
amj: mě včera brumla dorazil, taky pěkné, nakoupila jsem si i hadry na těhu, nějaké 44 velikost, já mám jinak 38,40, ale už se do ničeho nevejdu..dnes jedeme na chatu, tak se těším, bude snad pěkně..
Jinak my pořád stejně, ráno se milost pán probudil, začal se vztekat a tak hodinu tu ječel jako tur, tak jsem ho nechala být, aby se uklidnil a žehlila jsem 🙂 , jinak včera byl totálně k neudržení 3x se mi zlil vodou, vyházel písek s pískoviště po trávníku, do záhonu a rozlámal mi asi 10 kolíčků na prádlo, nechápu...ale jeho oblíbená činnost něco ničit..začíná mě navíc vydíret zase brekem ,natahuje ruce abych ho chovala a když nechci tak jde po mě...normálka.O víkendu bude s tatíčkem, tak si snad oddychnu až budou na kole...apod

terkajesterka
30. kvě 2008

ahoj, jen reaguju na tu studenou sprchu - když jsem byla malá, tak jsem se tak vztekala, že mě naši vždycky pod tu sprchu šoupli - v bačkorách a v oblečení......do dneška si to pamatuju a cítím s nima, protože asi nešlo fakt nic jinýho dělat. No a oni mi pak říkali: neboj, oni ti to tvoje děti vrátí 😀 😀 😀 😀

A že první období vzdoru začíná až v roce????????????? hihihi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

petule.h
30. kvě 2008

no v roce to začne být spíš husté..u nás to propuklo tak v 18měsících totálka...jak začne chodit, trochu rozumět...apod 😀 .Čím starší, tím horší fakt a to jsou mu jen 2 roky 🙂

marienne
24. led 2012

Ahoj holky,
tak vidím, že v tom nejsme sami.... ☹
Naše malá měla takové období od 1,5 do 2 let, vždy, když jsme jí něco zakázli nebo nebylo po jejím, tak se začala mlátit do hlavy (nejlépe o zem). Pokud jsem byla nablízku, tak mě mlátila do hlavy hlavou.... Byla jsem ráda, že toto období už bylo za náma a vždy jsem si oddychovala, když nám nějaký zákaz prošel v klidu.
Až do včerejška.... byli jsme v obchodě a malá chtěla do autíčka - co jsou v obchodech na mince - tak jsme jí tam dali. Jenomže jsme museli už jet, tak jsme jí násilím z toho autíčka vytáhli. Po dobrém to nešlo. No a jelikož jí vytáhnul tatínek a nesl do auta, tak ho začala mláti, rukama, hlavou.... Řev jako kráva.... hrůza, lidi po nás koukali.
A dneska se toto zopakovalo při uspávaní po obědě. Nechtěla spát, tak mě začala mládit do hlavy.....
Ach jo ☹ Všude čtu, že to chce čas a trpělivost. Jenomže je to fakt brutus a vy víte, jaká je to hrůza. Xkrát jsem jí zkoušela nechat a odešla jsem do jiné místnosti, jenomže ona se mlátila dál a ještě silněji. Mám strach, že si jednou něco udělá.... 😢

marienne
24. led 2012

Jeee a teď jsem si všimla, že poslední příspěvek je z roku 2088 😀 Tak hlavně, že jsem se vykecala 😀

karotky
24. led 2012

@marienne ,...........................2088? 😕 😅 😀

beruska1989
24. led 2012

@marienne my pro změnu bojujeme s kousáním☹

berenika39
24. led 2012

@marienne ahoj, zkus mrknout do diskuse tady v Batolatech Děti 2+, výchova trochu jinak. Je to tam hodně popsané, není nic neobvyklého, děti to v období vzdoru dělají. Jde o to, nebojovat s tím, ale přijmout to, odpadne smysl toho, aby to dělala. Ona to dělá právě pro to, že se jí něco násilím zatrhne. Ale vůbec to neznamená,že bys jí všechno nechala dělat, to ne. Ale chce to prostě takový postup - dopředu ji na to, že končí nějaká zábava, připravit, neudělat o hrrr, protože ona je do toh zabraná, moc jí to baví a pak ji to právem naštve. A když už se stane, přijde záchvat, tak jí neodporuj, nesnaž se ji přesvědčit, aby to nedělala, bude to jen horší. Prostě řekni: já vím, že jsi naštvaná, vezmi jí, nech to proběhnout. Postupně se to bude lepšit. Potřebuje pochopení, bojem to nefunguje. Držím palce, at to přejde brzo.

marienne
24. led 2012

@karotky - 😀 😀 😀

@berenika39 - díky za názor a souhlasím s ním. Budu se snažit to tak brát. Pořád si říkám, že no musí jít nějak zastavit, ale jak píšeš, jiná možnost než čas a pochopení není. Rozhodně jí neberu jako malého dospělého, ale je to někdy těžké. Nejvíc mám opravdu strach, že si ublíží.... Díky!

@beruska1989 - budu drže pěsti, at to období taky rychle přejde.....

berenika39
24. led 2012

@marienne bezva...bude líp🙂

marienne
25. led 2012

No dneska to trvá 3 den, a právě mi švihla čelem o nos a teče mi krev.... To je fakt paráda! ☹

ladkas
1. dub 2013

Pročítám spoustu článků a diskusí na internetu. Chce se mi zvracet z návodů na výchovu dětí ! Chcete opravdu efektivní a účinný návod ? https://www.facebook.com/pages/Naomi-Aldor-t-Jo... rodinné poradenství můžete objednávat na pepasan@centrum.cz