Vzteklý dítě mlátí mámu. Co proti tomu dělat?

orsay
20. kvě 2008

Dneska se mi stalo, že když jsem malýmu nechtěla něco dovolit, tak mě začal mlátit 😖 Nechtěla bych dopadnout tak jak už jsem viděla že před lidma malý nevychovaný dítě kope do mámy, co proti tomu dělat? Nikdy jsem ho neuhodila tak nevím kde to viděl. Řekla jsem mu samozřejmě že NE ale nevím jestli to stačilo a nebude se to opakovat...

mamkule
20. kvě 2008

NO, orsay ja bych se toho asi nevsimala, jako se sprostymi slovy, cim vic vysvetlujes, tim vic ,to bude delat dale,nebo zksuit vysvetlit, ale pokud nato nereagoval, tak zkus nevsimat, chce to vydrzet,vydrzet, my ted taky prochazime krizovym obdobim, budou nam 3roky, tak to je teda neco, pevne nervy 🙂

mikca
20. kvě 2008

orsay..tak tohle mám stále ani né tak to mlácení ale to vztekání jsem z toho neštastnáa zjištuji že s tím ted prostě nic neudělám...je to v něm a já jakmile jdu po dobrým tak po zlém má to stejný efekt a to žádný....plácance ve vzteku které dostanu řeším tak že ho prostě plácnu přes ruku a docela to zabírá jen to že se vzteká tak že řva na celej barák tak to nazabírá..hodně taky pomáhá to , když mu řeknu , když je teda v klidu že se maminka nboucha a nikdo že se nebouchá a tak....a strašně ted chápu ty neštastné maminky řvoucích děti v supermárketech kdy jsou prostě bezradné...někdy s nima prostě nic nehne..je to v nich a musí z toho asi vyrůst..tede moooc v to doufám, jelikož už mi z něho dost mozkových buděk odumřelo ☹

nursik
20. kvě 2008

Pokud dítě má záchavat vzteku, u nás pomáhá, když si jí vůbec nevšímám, jdu od ní. A vaše dítka k vám přijdou a začnou vás mlátit? V tom případě bych je asi dala do jiné místnosti a čekala až se o samotě uklidní.

jabber
20. kvě 2008

Holky, já jsem četla, že vztekající se dítě se taky dá osprchovat studenou vodou, tak jak je - oblečený - šup a prý je klid 😅 . Ale žádnou osobní zkušenost s tím teda nemám 😖

nursik - já bych se bála, že když ho strčím do vedlejšího pokoje, že vysklí dveře a ještě se pořeže. Neteř vždycky tříská do skla tím co jí přijde zrovna pod ruku 😒

krizovicova
20. kvě 2008

Zdarvím, jsem tu poprvé a toto téma jsem si vybrala, protože s naší Elenkou (je to naše sluníčko) 😅 máme stejné problémy. Válení na zemi už máme za sebou, ale teď chodí a bouchá do mě. Řeším to po dobrém a docela to zabírá. Sprchování studenou vodou taky provozujeme a máme úspěch. 🙂 🙂 Občas se to musí. Když se vzteká, tak jí vykážu do svého pokoje a ona zachvilku dojde a řekne, že už je vyplakaná, ale někdy to nezabere. Prostě jak kdy. A taky na ní zabírá,když jí začnu chovat. Přečetla jsem už co se dalo abych věděla jak na ni. Občas si už taky nevím rady. Je hrozně hyperaktivní naše sluníčko 🙂 🙂 🙂 A sprostá slova ignoruji. Jsem ráda, že nejsem sama kdo má takové problémy.

nursik
20. kvě 2008

Krátké sprchování studenou vodou nebo silné obejmutí se doporučuje, musí se to vyzkoušet, každé dítě reaguje jinak. Jabber, vy jste ještě prckové, tak snad máte postýlku, ne? Když malá dělá vyrvál, tak jí šoupnu do postýlky a jdu pro ní až když se uklidní.

jabber
20. kvě 2008

nursik - no jo, my jsme ještě naštěstí v pohodě 🙂 . I když někdy už se začíná taky trochu vztekat, sedí, mává rukama a láteří 😀 , zatím stačí zvýšit hlas a říct NONONO! - a je klid 🙂

nursik
20. kvě 2008

U nás to začalo po jednom roku, tak jednou týdně sebou plácne na zem a hysterčí, buď jdu od ní pryč, ale mám jí v pohledu nebo jde do postýlky se vyvztekat

f.nina
20. kvě 2008

Máme stejnej problém.Malej začne hystericky řvát všechno házet o zem a rozbíjet.Nato pomůže když si ho nevšímám.Prostě dělám jako by nic pak se doplazí a chce se mazlinkovat 😅

jituska
20. kvě 2008

Takhle malý děti zkouší, co si můžou dovolit, u těch bych to neřešila. Horší je, když to udělá naše čtyřletá holčička, to už fakt dostane na zadek. Před školkou mě jednou kopala, že jsme odešly bez její kamarádky. A to pak byl řev, ani ne, že dostala na zadek, ale že jsme šli bez té kamarádky. No s těma dětma je fakt veselo, co my se od nich dočkáme 😀

nursik
20. kvě 2008

Jituško, myslím, že studená sprcha by jí zkrotila 😉

mikca
21. kvě 2008

no tak studenou sprchu taky ještě nemám vyzkoušenou jsem toho názoru, že by se měla použít až opravdu v extrému, kdy déítě prostě řádí a nevnímá..do této fáze jsme se zatím nedostali..a doufám žae ani nedostanem...ono doma se to dá řešit různě, ale vyřeště nějak tuten amok na hřišti..ten náš vztekloun ho míva právě nejvíc když jsme venku...navíc ostatním dětem se děsně líbí jak řve 😀 , tak mu dělají naschvály a řve pak o to víc..jsem z něho zoufalá 😒

petule.h
21. kvě 2008

záleží kolik je dítěti let, já mám 2 leté dítě a kdž mu něco nedovolím, tak mě taky začne vztekle mlátit po rukách A KOUKÁ NA MĚ, JAKO BY MĚ CHTĚL zaBÍT... tak ho majznu přes ruku taky a on zase mě, takže takl by to bylo pořád dokola, on na to vůbec nereaguje, nebrečí...takže jak říká nursík já mu pak řeknu něco jako , že to přehnal a že se teda zlobím a on začne brečet, protože já jdu od něj pryč ....on ví, že to je chyba, ale uklidní se a jak to na něj přijde je to znovu...přesně, oni zkouší kam můžou zajít, ale ten můj beran se prostě zlomil před tím 2 rokem, tak jsem zvědavá, kdy se to zase někdy otočí??snad?? no nic, chce to trpělivost a v extrému opravdu studenou sprchu, nebo zavřít někam a´t se uklidní, na větší děti to postupem času funguje..moje švagrová to tak provozuje u 3-leté neteře a ona se pak uklidní a vrátí se... 😉

amj
21. kvě 2008

petule - sem si říkala, že jen já mam to dítě co pohledem zabíjí 😀 dneska už bych byla mrtvá asi 3krát,od rána jede 😀 😀

petule.h
21. kvě 2008

neboj, my máme nějak ty děti podobné...tak to si ještě užiješ 😀

amj
21. kvě 2008

petule...ani mi to neříkej. dneska toho bylo až až...

karot
21. kvě 2008

Mě teda zatím dítě nemlátí,ale kdyby k tomu došlo,asi bych ho nechala(např. v postýlce)osamotě a odešla bych tak na půl hodiny. 😉 Ale určitě bych ho za to nebila,protože bych to zhoršovala. 😖
Já mám docela kliďase,ale okoukal od kamaráda vztekání u jídla(po 3 dny jsme se s ním viděli každé odpoledne).Teď jsme se s kamarádem neviděli asi týden a jelikož jsem na to nereagovala,zklidnil se a je zase pokoj. 😵
Jenže časem může přijít zase něco jiného,takže to spíš beru tak,jak to přijde a pak to buď řeším nebo ne. 😀

amj
21. kvě 2008

karot - souhlasím. moje dítě okoukalo u kámošky, že její dítě kouše - všeho a všechny... a začala kousat taky. tak jsem ji kousla taky a mam klid 🙂 už nekouše a s kamarádkou už se asi neuvidíme..

petule.h
21. kvě 2008

my nekoušeme a nekousaly jsme, tak alespoň něco nemáme 😀

nursik
21. kvě 2008

Kousání taky zkusila 2x, poprvé jsem dělala au,au, že to bolí, no měla z toho prču a hryzla mě znovu, tak jsem stejně jako amj jí rafla taky, pořvala si a od tý doby to nedělá. Karot, myslím, že půl hodiny je pro malé dítě strašně dlouhá doba, nám stačí do 10 minut a je jak beránek 😀
Každý rodič má tu laťku co snese jinde, takže každá vychováváme podle sebe. U nás zatím na sprchu nedošlo, stačí jen odejít a nevšímat si jí, ale kdyby měla extra záchvat, tak jí klidně vykoupu.

amj
21. kvě 2008

petule - my vás to naučíme...a zadarmo 😀 😀 😀 to je hneeeed. se to naučila za chvilku a odnaučovala jsem tak 14 dní 😨
já jsem teda taky nekokupala, u nás je největší trest to že si ji přestanu všímat a ona brečí mamíííí mamíííí a chce chovat. tak to tak po 5ti minutách vzdávám a je pak hodná, pouze do dalšího průšvihu 😀

moba
21. kvě 2008

ahoj také bojujeme, docela zabírá když ho pošlu do pokoje, většinou se uklidní a vrátí se v pohodě, ale každé dítě je jiné, hlavně to chce vydržet a nepovolit tedˇco nám bylo 2 roky tak už se sním dá víc domluvit, ale je to každý den jiné 😒

petule.h
21. kvě 2008

právě , že jak mu byli 2 roky, neposlouchá čím dál víc a je zatvrzelej..ale máme i světlé stránky, dnes zrovna tady píšu, on se mi sem cpe a když se sem nedostal, tak do mě řezal zlostným pohledem, tak dostal na zadek jednu takovou střední, rozbulel se a šel se vyvztekat a vymlátit do obýváku, pak dorazil do 5 min a jak mílius...no teď se mnou chce vařit, já vařím pořád 😀 tedy skoro denně, takže se s ním dohaduju, že mi leze po lince atd. on mě ignoruje a taky vzteky.Te´d už po 5 zákazu od tatínku mu vzal razítka z tašky a vše porazítkoval...na něj neplatí nic, opravdu se obrnit, je to lotr 😀 ale vlastně pro to je asi tak milujeme...na téhle stránce se opravdu vždy pobavím

amj
21. kvě 2008

petule 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

karot
21. kvě 2008

Petule,................jsem ráda,že nám ještě nejsou 2 roky!.................. 😀

amj
22. kvě 2008

karot - to přijde, nám taky neeee, ale to dítě dělá 3/4 z toho co Tomášek, v něčem ho i předběhne. co petule? 😀 😀

petule.h
22. kvě 2008

no snad raději ani né 😀 , opravdu nechci do bohnic až se narodí Lukášek 😝

karot
22. kvě 2008

Amj,............tak já mám ještě čas 3 měsíce,než mi to začne. 😀
Petule,.................to 2.těhu u Vás bylo plánované a nebo to přišlo jen tak?
Já jsem právě ve vyčkávací pozici a rozhoduju se,kdy si pořídit druhé.Zatím se mi nějak nechce. 😀

amj
22. kvě 2008

bych ti nosila buchty. mam to za barákem 😀 😀 😀

petule.h
22. kvě 2008

karot: plánované, ale narozdíl od tomíka, na kterého jsem čekala rok, tak tohle přišlo do 2 měsíců, tak jsem ráda..
amj. díky, to jsi šikovná pekařka 😀