Za jak dlouho prcek po prvních krůčcích začal chodit?

lawine
28. únor 2012

Ahoj, mám doma 14-ti měsíčního lenocha, dneska poprvé udělal bez opory 4 kroky. Za jak dlouho začne cca chodit? Aspon tak abych ho mohla vyndat na pár minut z golfek. Děkuju za pomoc 🙂

lolelole
28. únor 2012

ahoj, u nás to bylo tak cca měsíc, ale ani teď si netroufá venku na všechny povrchy..asfalt, zámková dlažba v pohodě, ale na cestičku z kačírku, co máme na zahradě se mu nechce 😝

palma111
28. únor 2012

hned 🙂 jak se jednou odrazil od postele, už to zkoušel pořád 🙂

anka.
28. únor 2012

@lawine proč lenocha? u nás to bylo tak, že jakmile začal, už nepřestal 🙂 tak pevné nervy až za ním budeš sprintovat 🙂

beruska24.9.
29. únor 2012

@lawine - doma za 14 dní, venku za měsíc, od prvních 3 krůčků.

sabuse1
29. únor 2012

@lavine: pro nás aktuální téma🙂 Vítek udělal první krůčky v sobotu a teď pilně trénuje, už se moc nepřesouvá lezením, ale pustí se a jde. Ale je to hrozně individuální, dceři trvalo zhruba týden než to dopilovala a pouštěla se pak všude

lawine
autor
29. únor 2012

@anka. No lenocha proto, že nám to každý říká, že už by měl chodit. To víš, já si říkám, až bude chtít, tak to bude... A na sprintování se já už moc těším 🙂

knedluska
29. únor 2012

@lawine - Cha, to je jako u nás. 🙂 Taky se pořád všichni ptají, jestli už chodí. Ale malá je pohodlná už od mala a dělá si to, jak sama chce. Včera už se taky konečně sama pustila a začala ťapkat, kam chtěla. Ale je na ní vidět, že nad tím nesmí moc přemýšlet, jinak klekne a leze. Tak uvidíme, za jak dlouho se rozchodí. 🙂

alushka
29. únor 2012

doma taky žačal chodit za 14 dní od prvních krůčků a venku tak za 2 měsíce, ale jak byla zima, tak jsme ho venku moc ťapat nenechávala, to až teď posledních asi 3 týdny, ale nějaké dlouhé procházky s ním to ještě není. Daleko nedojde a navíc je schopen utéct pryč, takže venku ho musím důsledně držet za ruku, aby šel, kam jdu já a neutekl pod auto 🙂

beruska24.9.
29. únor 2012

@lawine - ideálně by dítě mělo začít chodit v 15m.

anehap
29. únor 2012

@lawine malá začala dělat první krůčky v 15-ti měs. a během týdne se rozchodila - doma, venku jsme ji moc nenechávali, byl sníh a dost to klouzalo, ale teď už lítá jako tryskáč, absolutně nesnese, aby jsme ji drželi za ruku, takže běháme a běháme, už i venku 😀

blanches
29. únor 2012

@lawine náš udělal první kroky týden před prvními narozeninami (ty má 21.3.), ale pak měl ještě hodně času než začal chodit, trvalo mu to dva měsíce. Je tedy pravda, že když pak začal chodit tak už mu to šlo perfektně, měl dokonce natrénováno vstávání na místě a překonávání různých překážek (chodník atd.), byl hodně opatrný a nešel do toho po hlavě.
Ale jinak buď v pohodě, vím, že lidi jsou prudiči a první otázka v určitém věku je tak co už chodí? Pro dítě je lezení nejlepší pohyb na zpevnění všech svalů, já byla naopak ráda, že tak dlouho lezl. Začal lézt až v 10 měsících a pak jsem se bála aby nezačal hned chodit, takže jsem ho naopak krotila. Jinak plazil se od 9 měsíců a to tenkrát se mě každý také ptal tak co už se plazí nebo leze??? Také mě to nebavilo poslouchat 😉.

anka.
29. únor 2012

@lawine Ať si říká kdo chce co chce, určitě se dočkáte a pak budeš vzpomínat, jakej to byl předtím klid 🙂 Syn začal chodit úplně sám v 18 měsících (a já prý taky). Ale jak už jsem psala: od té doby co jednou samostatně vykročil, je k nezastavení 😀

ankava
29. únor 2012

jj já taky pořád chtěla, aby malá lezla, seděla, chodila a teď vzpomínám, když jenom ležela 🙂 🙂 první kroky udělala v jedenácti měsících, pak si trochu nabila, tak to chvíli nezkoušela, cca za měsíc se rozeběhla a už nezastavila. Venku to bylo tak o 14 dní zpožděné díky zimě a vrstvám oblečení. Ve 14 měsících chodí už i pozadu... myslím, že to tak průměrně je, od prvních krůčků jeden až dva měsíce k chození.
Mám vypozorované z okolí, že děti, které začaly chodit později, tolik nepadají 🙂 Takže maminky "lenochů" buďte rády 🙂 🙂

jasekd
29. únor 2012

@lawine Nas zacal chodit po byte v 21 mesicich, venku cca ve 22 mesicich, a stale je to opatrne a nejiste (dnes ma presne 23 mesicu). Prvni krucek do volneho prostoru udelal asi na 19,5 mesicich. Pravda, ze nema ty silene drzkopady, je opatrnejsi, vic premysli, ma to sve vyhody. Otazek jsem si uzila az az, i vety typu "je normalni?" "on je postizenej?" atd, stvalo me to a unavovalo velmi, a ted se mi to opakuje s dcerou 😝 Ovsem kdyby tohle byla moje jedina starost s detmi, jsem stastna 😅 Mym detem trva vyvoj dyl, jine deti se podle me rozchodi od prvnich krucku drive nez za 2 mesice 😉

andelka
2. bře 2012

Můj udělal první krůčky bez opory v 15,5 měsících (předtím asi od 12měsíců obcházel nábytek nebo šel za ruku chviličku), venku i doma pak začal chodit pěkně asi po 2-3týdnech. A je fakt, že jakmile se rozchodil, tak nepadal, nenarážel do ničeho...trénoval chození vlastně celé léto 🙂

janib
3. bře 2012

Ahoj, naše Eliška byla celkem rychlá, v jednácti měsících už obcházela nábytek a v roce už lítala, ne chodila...🙂 Každé díťko to má jiné, není proč se stresovat, když je to později, naší se zase nechce moc do mluvení, vystačí si s "mam" a "baf" a tím, že ukazuje...🙂

pucik
5. bře 2012

My jsme chodili už v 10 měsících, první krůčky a sám tak do 14 dnů,ale náš Míša je ukrutnej divoch a jak píše janib, náš Míša má přes 1,5 roku a nechodí,ale lítá,běhá jako ďábel. Kolikrát mám co dělat, abych ho chytila 🙂 😉 ,al fakt to nechce na ty děti spěchta, mě teda oba kluci chodili velmi brzo v roce oba už běhali krásně sami 🙂 😉

veruska007
29. zář 2012

Malý udělal první krůčky kolem nábytku asi v pátek, v sobotu ráno jsem jela ke kámošce s o půl roku starším chlapečkem, který už jakž takž chodil... náš malý to okoukal a od té doby doma jen chodil (ve volném prostoru) v pohodě. Měsíc na to chodíme ven (kromě půldenních pochůzek) bez kočárku 😉

loc
13. zář 2015

Ahoj holky, mam dotaz na toto tema, tak pisu sem, abych nezakladala zbytecne novou diskuzi. Kdy se vam dite, ktere uz zacina samo chodit, zacalo i samo zvedat do stoje, aniz by se muselo pridrzovat vas nebo nabytku? Malemu je 13 mesicu a je strasne dlouhy a hubeny, takze i to chozeni a ziskavani stability pro nej bylo narocnejsi. Diky 🙂

eldrag
13. zář 2015

@loc okolo 13-14-15 mesice to zacalo vypadat jako samostatne chodici /zombiochůze dítě