• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Za jak dlouho začaly samostatně chodit od postavení?

11. srpna 2011 
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho cca trvalo vašim dětičkám , než se od prvního postavení dopracovaly k prvnímu krůčku? :slight_smile: díky
30. čer 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:
Tak moje beruška chodila kolem nábytku od 8,5m, pak se občas pustila a na krátké vzdálenosti přešla sama, ale tak aby se honem honem chytla ...a pustila se sama a prostě regulerně chodila 3 dny před svými ročními narozeninami........ale to už nijak neškobrtala, neváhala, prostě chodila....
A kamarádka to má zrovna tak, jen ji malá chodila kolem nábytku až od 10m a teď už cape, ne moc suvereně, ale cape :slight_smile:
30. čer 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítek začal obcházet nábytek v 8 měsících, mysleli jsme si, jak nejdýl v roce bude běhat a houby :grinning: sám do prostoru se vypravil cca ve 14 měsících, zato rovnou jako profík.
30. čer 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malej se postavil a na to hned chodil... bylo mu bez pár dní 9 měsíců. On byl ve všem strašně rychlej :confused:
30. čer 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo, tak to bylo hodně dlouho :slight_smile:
Daneček co si pamatuju, tak už v zimě,v nějakých 8 měsících stál, ale chodit sám začal až přesně ve 13 měsících.
Gába ho určitě nepředhoní, ta teprve nedávno začala stát :grinning:
30. čer 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá už stojí hodně dlouho - si myslím 3 až 4 měsíce a chodit začala tak před týdnem
30. čer 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adrianka stala od 8 mesicu, v 10 zacala delat sama krucky a v 11 mesicich krasne chodila :slight_smile:
30. čer 2011 v 11:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jíra v roce cca začal chodit :wink: :wink:
30. čer 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Strašně dlouho. Postavil se v osmi měsících, kolem nábytku a s vozíkem http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40060836, naloženým krabicovým mlíkem, aby mu neujížděl, chodil až do konce 12.měsíce. přesně první den 13. měsíce se pustil a od té doby chodil sám jistě, bez padání. Takže 4 měsíce. Je to individuální, hlavně si s tím nedělej starosti, někdo se pustí dřív, někdo později, když později, je chůze pak už jistá a spolehlivá.
A první samostatné kroky byly super, Vyspinkal se, nahatý slezl z postýlky, dala jsem mu bačkůrky, postavila ho v předsíni a on se uviděl v zrcadle. Najednou se chtěl vidět, tak se sebral a šel k tomu zrcadlu, jakoby nic, sám. stála jsem jak opařená a bud si jistá, že mi kápla slza :wink: :wink: :wink: .
Ale první syn se postavil v osmi a v deseti a kousek už samostatně chodil.
30. čer 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Ahoj dlabinečko, malá se postavila asi v 10 měsících, poměrně dlouho jí trvalo než začala dělat krůčky u nábytku - tak asi kolem 11m, ale pak rychle získávala jistotu. Za ruce jí vůbec nevodíme, chodítko nevedeme. Včera se zničehonic pustila a udělala sama tři kroky :slight_smile: ale myslím, že to byla nějaká náhoda, protože dnes to ještě neudělala :wink: Za týden jí bude 13m.
30. čer 2011 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
oba kluci se postavili na 9ti měsících, ale samostatná jistá chůze až na 12ti měsících
30. čer 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše malá se postavila koncem 7 měsíce a lítala kolem nábytku jak šus v 8 měsíci a v 9 měsíci a 10 dnech už chodila do prostoru :wink:
30. čer 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že 2-3měsíce jsou úplně normální.

Syn si stoupal v 6měs a sám chodil v 8mi, nikdy sem ho nevodila za ručky ani nedávala do žádného vynálezu na chození :grinning:

Dcerka začla obcházet v 9měs a teď v 11měs začíná s prvními samostatnými krůčky, je hooodně opatrná narozdíl od bráchy. :wink:

30. čer 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
v 10ti měsících se postavila, ve 14ti poprvé ušla několik metrů.. dost opatrná je ta naše holka :sunglasses:
30. čer 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holka se postavila v 6 měsících,kolem 6,5 začala chodit kolem nábytku,v 10ti m. udělala semtam jeden dva krůčky,ale sama se rozběhla dva dny před jedním rokem.Kluk ten byl rád,že se v 8 měsících posadil :grinning: ,zato z ničeho nič,co mě to proběhlo za zadkem a Mates :grinning: :confused: to mu bylo týden před jedním rokem,takže začal ještě dřív než cácora,která to mastila už 2 měsíce před ním :grinning: Od té doby jsou jak motorové myši :grinning:
30. čer 2011 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
postavil se v necelých 7mi, nábytek moc neobcházel, spíš běhal za autem a obývák sám přešel v 9,5 :unamused:, takže u nás 3 měsíce od prvního postavení po samostatné kroky
30. čer 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
poprve si stoupla ve 12 mesicich, chodit zacala v 16,5 mes.
30. čer 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Anetka si poprvé stoupla v 10 ti měsících, a samostatně začala chodit v 16ti měsících, do té doby jenom za ruku...
30. čer 2011 ve 13:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Naše malá se začala stavět okolo 10. měsíce, pak začala obcházet nábytek atd., kolem 13. měsíce začala před sebou tlačit židličkou nebo plastový box na hračky, no a samostatně začala chodit teprve v 15. měsíci, takže taky jí to docela trvalo...:slight_smile:
30. čer 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
noooo tak nám to trvalo dlouho..... malá začala sama bez pomoci chodit v 15 měsících, čím později začala chodit o více jistěji a suveréněji hned ze začátku chodila.
30. čer 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Matýnek si stoupnul v 10m., ve 13m se konečně pustil a šel :slight_smile: .
30. čer 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mia si stoupla tak v 10 m,ale chodit zacala az po roce
30. čer 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malá se postavila v devíti měsících a sama začala chodit až skoro v 16ti... už jsem to taky chtěla řešit....
30. čer 2011 ve 13:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Starší syn se poprvé postavil týden před 1. rokem a samostatně začal chodit v 17 měs.
Mladší, se v 7 měsíci sám posadil, hned z toho stoupl a když měl 9,5měs, tak vyběhl do prostoru a ještě se nezastavil :grinning:
Ale musím říct, že ač jsem se nemohla dočkat, tak s odstupem vidím, že ze starším to bylo lepší. Byl mnohem, mnohem jistější, bez úrazů a odřenin. Nikam se nehnal, nedělal si boule o rohy nábytku, protože měl při chůzi jistotu. A já za ním nemusela lítat jak šus :wink: Ale to je dané už povahou dětí. S mladším je zase sranda, páč co ho napadne, to hned uskuteční a být furt ve střehu, mě baví :wink: Zatím :grinning:
30. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
synek až ve 21 měsících
30. čer 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj malej se na 7 mesicichc postavil a od 8 chodil kolem nabytku. 8.cervna mu byl rok a par krucku udela sam, ale tak, ze se treba drzi zidle a ja ho nalakam, aby ke me dosel, ale sam se jeste nepustil....a to sama detska nam rikala,ze roku urcite utece, ovsem zjistil,ze lezeni je pohodlnejsi:slight_smile:
30. čer 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
nám malá udělala několik prvních samostatných kroků den před prvními narozeninami, ale pak víc jak 2 měsíce chodila jen, když jsme před ní couvali nebo si ji posílali. Opravdu se rozběhla až v půlce 15.měsíce.
30. čer 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
TAky jsem na to zvědavá :slight_smile: Sám se postavil v 8 měsících a kousku, hned se začal šourat kolem nábytku a sedačky, chodil by za ruce, ale obě :slight_smile: Jakmile bych ho vzala za jednu, jde na všechny čtyři. Zatím je tedy dost opatrnej, tak jsem zvědavá, kdy se pustí. Ve všem je zatím hodně po mě, a já prý chodila v deseti měsících, tak to je za chvilku :grinning: Uvidíme :slight_smile: Až to bude, tak to bude :slight_smile:
1. črc 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak u nás se syn postavil a chodil kolem něčeho v 7 měsících a začal sám chodit v 10 m, dcerka od 8 m a začala chodit v 11 m.
1. črc 2011 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
obě moje dětičky měly 10 měsíců :grinning:
1. črc 2011 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Starší to bral hopem, kolem 7m se postavil, od 9m chodil na střídačku týden sám a týden kolem nábytku, přesně o 1. narozeniny se rozběhl sám už napořád.
Mladší se nestresovala, postavila se kolem 10m , chodit samostatně až ve 13 m :grinning:
1. črc 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek