Za jak dlouho začaly samostatně chodit od postavení?

dlabinecka
30. čer 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho cca trvalo vašim dětičkám , než se od prvního postavení dopracovaly k prvnímu krůčku? 🙂 díky

liona
30. čer 2011

Ahoj 🙂
Tak moje beruška chodila kolem nábytku od 8,5m, pak se občas pustila a na krátké vzdálenosti přešla sama, ale tak aby se honem honem chytla ...a pustila se sama a prostě regulerně chodila 3 dny před svými ročními narozeninami........ale to už nijak neškobrtala, neváhala, prostě chodila....
A kamarádka to má zrovna tak, jen ji malá chodila kolem nábytku až od 10m a teď už cape, ne moc suvereně, ale cape 🙂

helulela
30. čer 2011

Vítek začal obcházet nábytek v 8 měsících, mysleli jsme si, jak nejdýl v roce bude běhat a houby 😀 sám do prostoru se vypravil cca ve 14 měsících, zato rovnou jako profík.

sarkaa
30. čer 2011

Malej se postavil a na to hned chodil... bylo mu bez pár dní 9 měsíců. On byl ve všem strašně rychlej 😕

romana29
30. čer 2011

Jooo, tak to bylo hodně dlouho 🙂
Daneček co si pamatuju, tak už v zimě,v nějakých 8 měsících stál, ale chodit sám začal až přesně ve 13 měsících.
Gába ho určitě nepředhoní, ta teprve nedávno začala stát 😀

babulinkab
30. čer 2011

malá už stojí hodně dlouho - si myslím 3 až 4 měsíce a chodit začala tak před týdnem

adisek
30. čer 2011

Adrianka stala od 8 mesicu, v 10 zacala delat sama krucky a v 11 mesicich krasne chodila 🙂

hasky24
30. čer 2011

Jíra v roce cca začal chodit 😉 😉

berenika39
30. čer 2011

Strašně dlouho. Postavil se v osmi měsících, kolem nábytku a s vozíkem http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4006..., naloženým krabicovým mlíkem, aby mu neujížděl, chodil až do konce 12.měsíce. přesně první den 13. měsíce se pustil a od té doby chodil sám jistě, bez padání. Takže 4 měsíce. Je to individuální, hlavně si s tím nedělej starosti, někdo se pustí dřív, někdo později, když později, je chůze pak už jistá a spolehlivá.
A první samostatné kroky byly super, Vyspinkal se, nahatý slezl z postýlky, dala jsem mu bačkůrky, postavila ho v předsíni a on se uviděl v zrcadle. Najednou se chtěl vidět, tak se sebral a šel k tomu zrcadlu, jakoby nic, sám. stála jsem jak opařená a bud si jistá, že mi kápla slza 😉 😉 😉 .
Ale první syn se postavil v osmi a v deseti a kousek už samostatně chodil.

apollo11
30. čer 2011

Ahoj dlabinečko, malá se postavila asi v 10 měsících, poměrně dlouho jí trvalo než začala dělat krůčky u nábytku - tak asi kolem 11m, ale pak rychle získávala jistotu. Za ruce jí vůbec nevodíme, chodítko nevedeme. Včera se zničehonic pustila a udělala sama tři kroky 🙂 ale myslím, že to byla nějaká náhoda, protože dnes to ještě neudělala 😉 Za týden jí bude 13m.

coxa
30. čer 2011

oba kluci se postavili na 9ti měsících, ale samostatná jistá chůze až na 12ti měsících

brusinka.pusinka
30. čer 2011

naše malá se postavila koncem 7 měsíce a lítala kolem nábytku jak šus v 8 měsíci a v 9 měsíci a 10 dnech už chodila do prostoru 😉

sarlotta
30. čer 2011

Myslím, že 2-3měsíce jsou úplně normální.

Syn si stoupal v 6měs a sám chodil v 8mi, nikdy sem ho nevodila za ručky ani nedávala do žádného vynálezu na chození 😀

Dcerka začla obcházet v 9měs a teď v 11měs začíná s prvními samostatnými krůčky, je hooodně opatrná narozdíl od bráchy. 😉

kammka
30. čer 2011

v 10ti měsících se postavila, ve 14ti poprvé ušla několik metrů.. dost opatrná je ta naše holka 😎

crca
30. čer 2011

Holka se postavila v 6 měsících,kolem 6,5 začala chodit kolem nábytku,v 10ti m. udělala semtam jeden dva krůčky,ale sama se rozběhla dva dny před jedním rokem.Kluk ten byl rád,že se v 8 měsících posadil 😀 ,zato z ničeho nič,co mě to proběhlo za zadkem a Mates 😀 😕 to mu bylo týden před jedním rokem,takže začal ještě dřív než cácora,která to mastila už 2 měsíce před ním 😀 Od té doby jsou jak motorové myši 😀

pajapoj
30. čer 2011

postavil se v necelých 7mi, nábytek moc neobcházel, spíš běhal za autem a obývák sám přešel v 9,5 😒, takže u nás 3 měsíce od prvního postavení po samostatné kroky

sayast
30. čer 2011

poprve si stoupla ve 12 mesicich, chodit zacala v 16,5 mes.

marrei
30. čer 2011

Anetka si poprvé stoupla v 10 ti měsících, a samostatně začala chodit v 16ti měsících, do té doby jenom za ruku...

miskadis
30. čer 2011

Naše malá se začala stavět okolo 10. měsíce, pak začala obcházet nábytek atd., kolem 13. měsíce začala před sebou tlačit židličkou nebo plastový box na hračky, no a samostatně začala chodit teprve v 15. měsíci, takže taky jí to docela trvalo...🙂

simonceli
30. čer 2011

noooo tak nám to trvalo dlouho..... malá začala sama bez pomoci chodit v 15 měsících, čím později začala chodit o více jistěji a suveréněji hned ze začátku chodila.

ined77
30. čer 2011

Matýnek si stoupnul v 10m., ve 13m se konečně pustil a šel 🙂 .

kristi
30. čer 2011

Mia si stoupla tak v 10 m,ale chodit zacala az po roce

bocinka
30. čer 2011

tak malá se postavila v devíti měsících a sama začala chodit až skoro v 16ti... už jsem to taky chtěla řešit....

evaje
30. čer 2011

Starší syn se poprvé postavil týden před 1. rokem a samostatně začal chodit v 17 měs.
Mladší, se v 7 měsíci sám posadil, hned z toho stoupl a když měl 9,5měs, tak vyběhl do prostoru a ještě se nezastavil 😀
Ale musím říct, že ač jsem se nemohla dočkat, tak s odstupem vidím, že ze starším to bylo lepší. Byl mnohem, mnohem jistější, bez úrazů a odřenin. Nikam se nehnal, nedělal si boule o rohy nábytku, protože měl při chůzi jistotu. A já za ním nemusela lítat jak šus 😉 Ale to je dané už povahou dětí. S mladším je zase sranda, páč co ho napadne, to hned uskuteční a být furt ve střehu, mě baví 😉 Zatím 😀

kamila297
30. čer 2011

synek až ve 21 měsících

eloana
30. čer 2011

Ahoj malej se na 7 mesicichc postavil a od 8 chodil kolem nabytku. 8.cervna mu byl rok a par krucku udela sam, ale tak, ze se treba drzi zidle a ja ho nalakam, aby ke me dosel, ale sam se jeste nepustil....a to sama detska nam rikala,ze roku urcite utece, ovsem zjistil,ze lezeni je pohodlnejsi🙂

akras
30. čer 2011

nám malá udělala několik prvních samostatných kroků den před prvními narozeninami, ale pak víc jak 2 měsíce chodila jen, když jsme před ní couvali nebo si ji posílali. Opravdu se rozběhla až v půlce 15.měsíce.

handm
1. črc 2011

TAky jsem na to zvědavá 🙂 Sám se postavil v 8 měsících a kousku, hned se začal šourat kolem nábytku a sedačky, chodil by za ruce, ale obě 🙂 Jakmile bych ho vzala za jednu, jde na všechny čtyři. Zatím je tedy dost opatrnej, tak jsem zvědavá, kdy se pustí. Ve všem je zatím hodně po mě, a já prý chodila v deseti měsících, tak to je za chvilku 😀 Uvidíme 🙂 Až to bude, tak to bude 🙂

luciana43
1. črc 2011

Ahojky, tak u nás se syn postavil a chodil kolem něčeho v 7 měsících a začal sám chodit v 10 m, dcerka od 8 m a začala chodit v 11 m.

martaska78
1. črc 2011

obě moje dětičky měly 10 měsíců 😀

theodorika
1. črc 2011

Starší to bral hopem, kolem 7m se postavil, od 9m chodil na střídačku týden sám a týden kolem nábytku, přesně o 1. narozeniny se rozběhl sám už napořád.
Mladší se nestresovala, postavila se kolem 10m , chodit samostatně až ve 13 m 😀