Za jak dlouho začaly samostatně chodit od postavení?

dlabinecka
30. čer 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho cca trvalo vašim dětičkám , než se od prvního postavení dopracovaly k prvnímu krůčku? 🙂 díky

antynka1
1. črc 2011

Tak u nás stání v 7m, samostatné chození v 11m.

eleonorka
4. črc 2011

Moje dcerka se nedávno postavila a ťapká kolem nábytku ale sama zatím nechodí ( je jí skoro 8 měsíců).

mifinka
4. črc 2011

Malej stál a chodil kolem nábytku někdy od 10 měsíce.. odvahu pustit se našel až kolem 14 měsíce... všechno má svůj čas 🙂

petruskaaa
4. črc 2011

12 dní před 1. narozeninama 🙂

antarres
4. črc 2011

Dva dny před 1. narozeninama 😀. Nožky snažila napínat už asi od 7. měsíce. Od 10.měsíce chodila za ruce a kolem nábytku.

lukza
4. črc 2011

tak syn si poprvé stoupl v 9 měsícách před 12měsícem udělal sám 2-3kroky a od 13měsíce chodil sám🙂))

dilemma
24. črc 2011

Ahoj nas malej zacal sam capkat uz v 9 mesiccich🙂 a od te doby to byla pro nas velka fuska ho ohlidat🙂

iluss
24. črc 2011

Malá se poprvé postavila v 11. měsících, za ruku začla chodit ve 14. měsících a sama do terénu se pustila až v 16. měsících. Dávala si sice na čas, ale nebylo kam spěchat, prostě jsem to nechávala na ní 😉

marhulinka
24. črc 2011

Malý se postavil v necelých 8měsících a samostatně začal chodit v 11měs.

lucie777
24. črc 2011

Poprvé se postavila v 7 měsících a na první samostatné krůčky sme si počkali až do 11 měsíců.. 🙂

settima
8. srp 2011

Náš se staví už týden ( 8,5 měsíce ) a to, kdekoliv to jde 😀 , nejraději v postýlce, když má hajat, ale tak za půl hoďky je tak hotový, že usne a pádů už bylo 🙂

bbn
8. srp 2011

dcera se postavila u nábytku v březnu (necelý rok) a začala chodit koncem června, takže 3,5 měsíce od postavení. Chodila jsem s ní na vojtovku a tam mi rehabilitační sestra řekla, že průměrně dítě začne chodit cca 4 měsíce od prvního postavení. Ale je to opravdu průměrné, někdo chodí dřív a někdo později.

jop
8. srp 2011

malý se postavil v roce a začal sám chodit teprve v 16,5 měsících 😅

katulena
11. srp 2011

Holčina se mi rozchodila´ve 13 měsících, byla na sebe dost opatrná 😉 , ale teď Honzík tomu jsou 2.5 roku, ten se postavil na 6 měsíci a hned začal ťapkat okolo postýlky a nábytku a v 10 měsících už běhal sám. Je to číslo od narození. Každé dítko je jiné

michamicha
11. srp 2011

stoupat si začal v 8m, kolem nábytku začal chodit v 8,5m a sám se pustil do prostoru (doma) v 11m, jinak venku chce jen za ručičku, když ručička neni, tak jde raději na kolena 😀 vlastně chodí jen když se mu chce 😀