Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zabezpečení plastových oken proti otevření, máte tip?

mandre
10. únor 2014

Náš 2letý synek z ničeho nic začal vylézat na okno, včera se mu ho podařilo otevřít, i když bylo zavřené na kliku 😠 . Dostal zákaz, ale vzhledem k věku nemůžu očekávat, že pochopil. Dneska, když jsem kojila mladšího, tak šup na gauč a už byl na okně s větou: "Maminko lezu na okno" Tak řešíme s manželem, jak to zabezpečit. Nemáte někdo typ na něco šikovného, ale ne drahého (vzhledem k počtu klik na oknech musím brát v úvahu). Našla jsem kliky se zámkem za 450,- a to se mi zdá dost. Děkuju za všechny rady všech zkušených 😉 😉 .

betelgeuzz
10. únor 2014

@mandre jedna možnost jsou ty kliky se zámkem. Někdo dělá to, že kliky úplně odmontuje. Pak se v ikei prodávají pojistky, tuším, že to jsou tyhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/9027... a my máme od prodejce plastových oken pojistky, které jsou zamontované pod oknem, u menších dětí stačí samotná pojistka, která se musí silou zmáčknout, u větších dětí se to dá zamknout klíčkem. Okno můžu otevřít na ventilaci i když je pojistka zamklá. Stála asi 150 kč jedna.

frantiska85
11. únor 2014

Děti jsou šikulové a nejvíc jim jde to, co jim zakazujeme. Normálně bych vyndala kliku a větrala s otevřenými dveřmi z jiné místnosti. Nějaká udělátka fungují do té doby než se je dítě naučí překonat. Ptala jsem se stavbyvedoucího na nějaké tipy a potvrdil mi to.

jabadabadoo
28. srp 2015

Taky řešíme zábranu na okna, máme jich hodně v patře, kde jsou i dětské pokoje, parapety jsou širší...a samozřejmě potřebujeme větrat. Máte ještě někdo zkušenost se zábranou?
@betelgeuzz nemáš prosím odkaz jaké máte doma? Díky

betelgeuzz
28. srp 2015

@jabadabadoo bohužel nemám, asi se to jmenuje nějak jinak, než hledám. Zašla jsem tehdy do obchodu s plastovými okny a měli tam vystavené možnosti zabezpečení a ukázali mi, co jak funguje.

jabadabadoo
28. srp 2015
valentinka82
28. srp 2015

Na všech oknech máme uzamykatelnou kliku (např. http://www.bezpecnostni-zamek.cz/katalog/uzamyk...). Jsme maximálně spokojeni, můžu jen doporučit 😉

jabadabadoo
28. srp 2015

@valentinka82 To bude klik 🙂, ale zas za ten klid to stojí.

valentinka82
28. srp 2015

@jabadabadoo my máme čtyři, tak pořízení nebylo zase tak strašné 🙂 Dvě máme z Tchiba, jedna stála asi 350,- Kč už si nejsem jistá. První dvě máme už delší dobu a jedna stála kolem 500,- Kč 😉

matttes
28. srp 2015

My mame kliky vymontovane. Kdyz jdu vetrat vezmu kliku otevru si a je to. Nestoji to nic. 🙂

jabadabadoo
28. srp 2015

@matttes to máte u plastových oken?

matttes
28. srp 2015

Ano u; plastovych. Manzel klicky vysrouboval schovali jsme je a mam jednu a tou si otviram vsechny okna jak potrebuju.

jabadabadoo
28. srp 2015

@matttes Tak uvidím, jestli to půjde i u našich,, to by bylo super řešení 🙂

matttes
28. srp 2015

Uvidite tak vam to taky snad pujde.

anetpierowska
28. srp 2015

http://kovani.heureka.cz/okenni-klika-uzamykate...
http://www.stinime.cz/zabezpeceni-oken-a-dveri/...

My mame take bezpecnostni kliky na oknech. Malej jednou okno otevrel a to mu byli necele 3roky. Radsi zaplatim vetsi bezpeci, nez aby bylo pozde. Nejsou tak drahe, daji se sehnat i za 300kc. Jsou super. Na klicek. Ted vim, ze kdyz zaleze do pokojicku si hrat,tak se nemusim bat, ze otevre okno.🙂

verusinek
28. srp 2015

http://eshop.rsp.cz/ShowImage.asp?IMG=%2FFotoCa...
My máme tyhle s knoflíkem. Musí se stlačit knoflík a držet, jinak s kličkou nejde otočit a jsme spokojeni.

lenya79
28. srp 2015

My máme ty ikeacke a v pohodě, je to levne a kdykoliv se to da zase oddělat, ma to teda asi byt na skříňky nebo supliky,ale na oknech to taky drzi.

Sem začni psát odpověď...

Odešli