Zábrana na schody. Jak to máte řešené?

martinka79
5. srp 2009

Můžete mi poradit jak máte řešené zábrany na schodišti v domě? Chtěla bych nějaké dřevěné zábrany nejen dole, ale i nahoře v patře v domě. Dokonce by se mi jedna líbila i pojezdová...... Díky za rady a tipy na koupi či výrobu. 😉

ygreen
5. srp 2009

my máme zábranu mezi kuchyní a obývákem a dali jsme tam jednu stěnu dřevěné ohrádky. Manžel to přidělal do takových skob a je to super.

martinka79
autor
5. srp 2009

díky

renda71
5. srp 2009

martinka mrkni na nabídku zábran do katalogu Ikei 😉 my nejdřív měli zábranu dělanou přímo truhlářem mezi chodbou a kuchyní a teď máme jen obyčejnou dřevěnou právě z Ikei,je roztažitelná,takže pasuje snad kamkoliv 😵

martinka79
autor
5. srp 2009

jé tu já hleda a právě o ní jsme četla dole nechci nic vrtat jednou to beude třeba nahože to možná nechám jako dekoraci na pevné zdi časem.... 😉 nevíš přesný název? ane netu pod pojmem zábrana nebylo nic.

martinka79
autor
5. srp 2009

díky mám ji.... kolem 1000kč 🙂

renda71
5. srp 2009

pokusím se ji najít ahodím link 😉

martinka79
autor
5. srp 2009

našla jsem ji,a le i tak díky moc. 😉

jabjunka
5. srp 2009

My jsme si ji udělali ze staré dřevěné ohrádky.......funguje na děti i psy. 😀
http://jablunka.rajce.idnes.cz/chrti/#DSC02978.JPG

ikke
21. pro 2009

zizala • 1d • Včera o 21:08
chtěla bych se zeptat jakou máte doma zábranu na schody? máte někdo tu z Ikea? není moc "férová"? a asi by měla být s možností otevření, jako vrátka? děkuju za vaše zkušenosti

jabluncanka • 1d • Včera o 21:20
Žížalo,
my máme dělanou...muž s tchánem udělali...s možností otvírání a oboustrannou západkou,aby se nedala jen tak snadno otevírat...

zizala • 1d • Včera o 21:26
děkuju. nám ji nemá kdo udělat tak sháním informace o konkrétních výrobcích.

zizala
24. led 2010

máte někdo nevrtanou zábranu na schody? je to stabilní? náš malej s tím bude určitě lomcovat, tak se bojím aby to drželo. Potřebujeme nějakou, která se dá natáhnout až na 116 cm. Nevíte o nějaké? děkuju

romcatko
24. led 2010

my máme zábranu do komory, kde nejsou dveře. celkem obyš z Leadlu, mylím, e ji tam ted akorát mají a je supr. jde ale i o rozteč dveří.

uci
24. led 2010

my mame tu z ikea a je super - ale inac - ta sa vrta, cize diery zostanu, ale sak to sa da potom zasadrovat a premalovat 😉 ja myslim, ze lepsie ako ta bez vrtania - taku mame hore (zdedili sme tak sme ju pouzili ked uz ju mame) ale veru nemam istotu, ze to vydrzi aj keby sa mala o to lepsie oprela ☹ vzdy som v pohotovosti ked sme hore 😝
a inac ta z ikea by mala byt aj na tych 116 cm (ak nie normalne, tak sa k tomu daju dokupit rozsirovacie diely)
a este je na nej super, ze sa da navrtat pant aj otoceny o 90° = bud sa da jednoducho DO otvoru alebo PRED otvor
cize ja urcite odporucam ikea

mpavlinka
4. pro 2011

Posouvám téma dopředu 🙂

Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s vrtanou zábranu z Ikea - píšou, že je vhodná do 24 měsíců 😖 Dcera je nyní v 17 měsících velká a těžká jako kámošky o rok starší holčička. Přelézají Vám dítka zábranu nebo ji dokáží otevřít? Musíme to nějak řešit...

kettynka1234
3. pro 2012

Ahojky maminky. Sháním nějakou zábranu/branku mezi dvě místnosti ( nerada bych vrtala do zdi) , tak bych ráda nějakou bez nutnosti vrtání. Vyhlídla jsem si tuto:
http://www.mimibazicek.cz/www-mimibazicek-cz/es...
Máte s ní skušenosti? Bohužel máme ještě atipickou díru 🙂 100cm a všechny jiné zábray jsou buď kolem 80cm/90cm
Za rady předem děkuji 🙂

romcovaklarka
3. pro 2012

@kettynka1234 Jojo, my ji přesně máme a spokojenost, dobře se mi zavírá a otvírá, montáž s pomocí samolepek jsem zvládla sama a prcek po ní celkem rajtuje a zatím drží 🙂 Ona je taky na 80cm myslím, ale dají se k ní na obě strany přidat rozšíření až na cca 105 nebo 110cm (teď si nepamatuju to maximum, my máme lehce přes 90).

ivkaj
3. pro 2012

@kettynka1234 používáme zábranu z Ikei

mailli
3. pro 2012

@kettynka1234 máme taky z Ikei, ale bohužel se vrtá do zdi ☹ jinak naprostá spolehlivost 😉

nnicooll
25. únor 2016

Teď jsme to řešili se švagrovou. Má malýho, který měl v prosinci 2 roky a je jak z divokých vajec. Samozřejmě pořád někde leze a musí všechno prozkoumat, asi jako každé dítě 🙂 je fakt, že tady těch zábran na schody je spousta a člověk neví, jakou si vybrat. Hledali jsme všude možně po internetu a ptali se po známých a nakonec zvítězila zábrana z ekodomova. Je fajn, že se tam dá nastavit velikost, takže jsme nemuseli schody ani přeměřovat a zatím slouží dobře 🙂

dominikazr
2. zář 2016
Uživatel dominikazr je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od dominikazr.

Ahoj nnicooll. Děkuji, že jsi se zde zmínila o eko-domov.cz, protože jsem je navštívila a také se mi hlavně zamlouvalo to, že jsem nemusela řešit jestli mají tu pravou rozteč, aby jsem zábranu mohla použít právě na naše schody. Takže ano u nás zrovna také vyhrála zábrana od nich dokonce jsme pořídili i zábranu ke krbu, který máme jako dominantu obývacího pokoje a dlouho jsme se ho snažili nepoužívat. Teď už nemáme strach v krbu zapálit oheň.