Zábrana na topení. Jak to udělat?

kaleilah
3. lis 2009

Máte to nějak vymyšlené? V pokojíčku máme zatím pořád staré žebrované topení, doteď tam stál přebalovák, ale všechno teplo jde do něj, takže topíme na prázdno. 😠 Tak co s tím? Jak zabezpečit topení, aby to nepohlcovalo teplo, ale zároveň abych se nestrachovala, že děti budou blbnout a uhodí se do makovice 😅

aponchie
3. lis 2009

neboj taky mame ty zebrovane a nic se nedelo 😎 vis co?topenar rikal,ze ty stare jsou kvalitnejsi nez ty deskove

beruska2x
3. lis 2009

kvalitnejsi treba ano 😖 ale rozhodne ne bezpecnejsi 😲

kamaradka ho obalila perinou a netopi tam 😀 ja jsem pred nej dala stan na hrani aby k nemu nebyl takovy pristup a pak tam asi dam stolecek se zidlickou... 🙂

nic lepsiho me nenapadlo, chtelo by to nejakou velikou silionovou "obruc" 😀 😉

aponchie
3. lis 2009

berusko aby ses do me hned nenasrala vid? 😀

kalei prosim te hlavne klid..v lete neni co resit das na nej osusku treba ,ale v zime kdy topit potrebujes to neni dobrej napad..a netopit taky ne 😎

kaleilah
autor
3. lis 2009

Apon, právě že u nás už úraz byl, než se tam dal ten přebalovák, to bylo Danýsovi asi 8m- nic vážnýho, bouli na hlavě měl, ale příčtě co kdyby, hlavně bude další mimino 😉 , přes jaro a léto mi to bylo jedno, ale teď se topí naplno a je tam zima.

Berusko, stpleček jsem tam dala, ale na prd jsou i ty konce a strany, tam je takovej ten železnej špunt...

beruska2x
3. lis 2009

potrefena husa... vis jak..

no klid je do doby nez si dite rosekne hlavu, to osuska moc nepomuze ☹

kaleilah
autor
3. lis 2009

Jinak viděla jsem na návštěvách takový ty dřevěný, že prostě to topení je jakoby ve schránce, ale pak nevidim význam topení, vždyť to nemůže pořádně topit 😅 😕

aponchie
3. lis 2009

jojo berusko ty na me reagujes ty potrefena 😀

tak kalei netop a dej tam obr duchnu.. 😀

aponchie
3. lis 2009

kalei kdy to jako bude??vcera to neslo dneska jsi rikala 😀 😀

beruska2x
3. lis 2009

no taky je moznost usit treba mantinel na ty boky .. vzduch prodi hlavne vnitrkem a od zdola nahoru tak boky by nemely byt takova tepelna ztrata ☹

kazdopadne lepsi prijit o tosku tepla nez uraz 😉

berynka
3. lis 2009

kaleilah, a co si nechat udělat od truhláře takové to dřevěné zábradlí jako bývalo/bývá ve školkách? 😉

kaleilah
autor
3. lis 2009

hmmm, včera jsem šla dokonce do riciňáku, a neměla jsem dokonce ani slibovanej průjem. Dneska v poradně mi nic neřekli, páč mě dr nevyšetřuje a kontra 0. Domluvila jsem se s dulou že zítra, to by se nám hodilo, ale volali MM že má jít do práce. Tak asi v ten čtvrtek -po ordinaci, nebo pátek. Hodim večer s malou řeč 😀

beruska2x
3. lis 2009

kdyz to udelas z latky a molitanu tak by to melo stacit....

kaleilah
autor
3. lis 2009

bery já mám právě v hlavě že něco dřevěnýho se tam dává, viděla jsem to i na návštěvách, ale nevim jestli to taky npohlcuje teplo. Jsem na to fakt opatrná, minulý rok jsme dopláceli při tisícových zálohách měs. 19 tisíc za topení, a to se topilo řekla bych že normálně, v pokojíku topení ani nebylo, bylo z něj jen staveniště...takže se bojim aby jsme neplatili zase miliony a nic z toho 😉

aponchie
3. lis 2009

tak ja doufam,ze to bude rychle a zbesile 😀 ten druhej je masakr oproti prvnimu 😎

beruska2x
3. lis 2009

bery.. jenze za zbrleni das hafo penez, za par mesicu co s tim?? a jeste to zakryva cele topeni 😲 coz pak nema vyhrevnost 😕

kaleilah
autor
3. lis 2009

berusko, neumim šít, nedokážu si představit jak to udělat 😉 😅

aponchie
3. lis 2009

kalei ja jsem mela taky strach tak jak u prvnihu ve vsech smerech a ze vseho,ale cim vic se bojis tim vic se decko slupne a 2xse picla o nej ,ale nic hrozneho zadne sekance cakance krve a skalpovana hlava 😀 mela jsem u toho kvetinace s palmama a stacilo to..spis si dej do supliku zabrany a nemej jedovate rostliny jinak si dite uhlidas neboj to neni tak horke delat manevry

tesis se uz? 😎

beruska2x
3. lis 2009

je to jen rovne sesitej kus latky - jako tunel, bud na tkanicky nebo si tam das suchac a dovnitr das molitam... nebo vypln kulicek, to je jedno co sezenes, urco mas v okoli nejakou svadlenku nebo sikovnou kamaradku ne? 😉

aponchie
3. lis 2009

jo kalei na ty boky to neni treba u nas ty jsou ploche spis zepredu je to zebrovane 😀

kaleilah
autor
3. lis 2009

apon IP 😉

kaleilah
autor
3. lis 2009

apon, my máme na těch bokách dole ty čudlíky, jak se tam odpouští vzduch nebo co 😉 Tam už párkrát taky nalítnul

Kytky doma nemám, nějak zapomínám že se to má zalejvat, nevydržel mi ani kaktus 😀 A děti zásadně nehlídám 😀 když potřebuju klid, zavřu je do pokojíku a starejte se o sebe 😀

Já nejsem taková že bych kupovala tu dětskou helmičku na první krůčky a byla nějak úzkostlivá, ale to topení se mi fakt nelíbí, hlavně jak je tam plovoučka tak to docela klouže když blbnou. A prdlouš má tak kouzelnej obličejíček, jizva by se mi tam nelíbila 😀 😀 😀

aponchie
3. lis 2009

jo to taky ale sou placate male ted kukam..jj kaktus by byl dobrej jako zabrana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no fuj helmicka voditko a jine pi.....y..ty vado taky mame leskle podlahy nemam ekoberce nic ..ja zkusim nekde vyhrabat foto jak to probihalo..hele me mala sedela sama na dece uprostred pokoje a obcas kukla a v pohode jednou se dzingla a byl klid uz tam nesla delala boli au

kaleilah
autor
3. lis 2009

Daniel spadnul dneska ze sedačky, skákal na ní, praštil se jak prase. Za neselou minutu na ní skákal znova. Po deseti minutách spadnul znova. ani ne za půl hodiny opět to samý, jen za dnešek slítnul 4x!!!!!!!!!! Je to blboun (můj malej milovanej 😀 )😅 bez sebemenšího pudu sebezáchovy, takže se o něj fakt bojim v tomhle.

beruska2x
3. lis 2009

kale.. tak to mame stejne. ten nas prdlousek se 20x tafne a stejne to dela, takze za nim chodim a hlidam 😀

aponchie
3. lis 2009

ja mam kluka desiveho T je silena utika z kopce dolu stremhlav jeli jsme 2x na RTG hlavy uz je silenec to M je opatrna na sebe..jo ona me mala stoji na sedacce uplne nahore na operatku a stoji az do stropu uz to neresim,ale tvuj je jest emalej nicmene uz sem to vzdala bala jsem se jak prase a k nicemu to nevedlo kdyz zakryjes to najde si ono a furt dokola ..nejakej radar na vyhledavani nebezpecnejch veci

berynka
3. lis 2009

berusko, to ale nemáš pravdu u těch krytů. Pokud to není dělané nějak nesmyslně doma na koleně, tak právě to teplo proudí do místnosti správně.
Třeba tohle je i pěkná dekorace a není nutné se toho zbavovat... http://www.detskypokojicek.eu/gallery/kryt-tope...

kaleilah
autor
3. lis 2009

Mír ten kouzelnej radar, tak ho danýs bude chodit okukovat a když uvidí že je tam něco nebezpečnýho, tak tam vlítne 😀 Možná by fakt bylo lepší koupit plochý topení, jenže na něj te%d fakt není 😒

soanpe
3. lis 2009

a co nějaká ohrádka před radiátor?
jako se dělají před krby,aby se nevykutálelo poleno,
tak něco ve dřevě se žbrdlinami jako má postýlka a ukotvit do do stěny. bude to přístupné ,ale zároven bezpečné a nebude to pohlcovat teplo jako ty krásné kryty na odkazu výše 😉

kaleilah
autor
3. lis 2009

Soanpe, ty jo, ohrádka, to by bylo fajn 😵 😵 😵 ...možná rozřezat starou postýlku co je ve sklepě 😉 pořád lepší praštit se o kulatý dřevo než ostrej kov 😉

yanna.o
3. lis 2009

2 dřevěné tyče - hranoly.. nabouchat nad sebe vodorovně před radiátor a na tyto tyče přibouchat dřevěné plaňky.. jako plot. mezi prkny jsou mezery, takže teplo může ven. Lze koupit v hornbachu, baumaxu apod. Dá se natřít barvou nebo jen polepit samolepkami nebo nechat jen tak přírodně.. lakovaný to je, oblý hrany to má taky 😉