Začal někdo s příkrmy před ukončením 4. měsíce?

millist
3. led 2009

Ahoj.
Začala jste některá podávat příkrmy dřív než po ukončeném 4. měsíci???

Naše malá je od začátku na UM, kojení nám nešlo. Ze začátku jsme měli Bebu HA, jenže měla problémy s kakáním, musela jsem jí pomáhat a měla bolení. Pak jsme přešli na Hipp HA, jenže ten nám po měsící začala úplně odmítat, prostě jsme ho do ní už nedostali. Myslím si, že jak je to hořký, tak to nechtěla, uviděla flašku a začala řvát. (naše malá teda vůbec už od začátku strašně málo papá) Měla jsem doma od kamarádky obyčejnej Sunar, tak jsem jí dala ten, ze začátku jsem jí to musela dávat po lžičce, z flašky nechtěla a pak si zvykla, přeci jen je to sladký. (HA jsem jí ještě zkusila dosladit Glukopurem, protože nám doktorka doporučila na HA zůstat, kvůli mý alergii, ale po tom se mi osypala).

Mamka mi už dlouho říkala, ať ji zkusím uvařit mrkev nebo někakou zeleninu, že dřív nám to dávali už od 2. měsíce a jsme taky zdraví. Zkusila jsem jí to dát ve 3,5 měsících, zatím jsme vyzkoušeli mrkev, brokolici, špenát s brambory a všechno jí moc chutná. Jen mám pořád strach, abych jí něco nevyvedla, ale zdá se v pohodě. Zkouším jí vždycky dát prvně mlíko, ale ona si ho přes odpoledne prostě nevezme, tak si myslím, že je dobře, že aspoň sní tu zeleninu.

Večer jsem jí začala ještě dělat hodně řídkou rýžovou kaši, protože po Sunaru byla v noci strašně neklidná a pořád se budila, to s Hippem nedělala, budila se v noci jen jednou (Sunar se mi zdá řidší).

Díky za Vaše zkušenosti!!! Je dost těžký vybrat si mezi názorem doktorky a mámy, byla jsem i u svý bývalý dětský doktorky a ta se přiklání k názoru mojí mamky.

beruska2x
7. led 2009

treba v Plusu maji spoustu Bio zeleniny i ovoce... kazdy si muze vybrat co chce, a z ceho myslis ze se delaji sklenicky???

theresa
7. led 2009

normální skleničky se dělají určitě ze zeleniny, ale jsou pod dohledem a nesmí obsahovat nadlimitní množství dusičnanů, proto se ptám

andy80
7. led 2009

Taky nakupuju normálně v krámě a nekupuju ani Bio, nikdy nevíš, jestli to Bio je vlastně Bio a nikdy nevíš, co se dává do skleniček. Teď teda kupuju mraženou zeleninu Baby Mix Mochovskou, malá jí miluje a je v ní všechno , co je potřeba.

evikuu
7. led 2009

andy od kolika měsíců jsi jí začala dávat?? Vypadá dobře 😀

millist
autor
7. led 2009

Taky jsem o tom přemýšlela. Zatím jsem jí mrkvičku dělala domácí, máme ze zahrady a brokolici a špenát jsem jí dala ze skleničky, teď jsem koupila v obchodě a zkusím ji uvařit. Přišlo mi, že to ze skleničky jí víc jelo. Asi budu mít něco v zásobě ve skleničkách, když budu líná a jinak se budu snažit vařit.

beruska2x
7. led 2009

ty sklenicky jsou fajn treba ted ovoce - nesezenu ani broskve ani svestky ani merunky a tak... a kdyz se nekam jede nebo nouzovka kdyz mam litani a nestihnu uvarit - to s tim pocitam ale jinak ne... porad moc neverim tomu ze to neni uplne bez konzervantu - kdyz to ma takovou trvanlivost a doma aspon vim co si tam dam....

beruska2x
7. led 2009

nehlede na cenu... kupovala jsem ted svestky - kvuli kadeni 😅 a toji cca 28Kc, kdyz koupim mrazenou kukurici, spenat, brokolici atd... tak to vydrzi na nekolikrat, a zas takova prace mii to neprijde

andy80
7. led 2009

evikuu, tu zeleninu dávám asi od šestého měsíce

evikuu
7. led 2009

Jasan-díky 😀

zuzmilka
24. lis 2014

@monika6e a co tedy píše o příkrmech před ukončeným 4. měsícem? Děkuji za odpověď

zuzmilka
24. lis 2014

@monika6e a co tedy píše o příkrmech před ukončeným 4. měsícem? Děkuji za odpověď
@evikuu kolik je Verunce? 🙂

sedmiteckas
19. pro 2014

@zuzmilka. Nevím, jestli vam někdo zareaguje, diskuze je stara už 5 let🙂