Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

lucinecka
29. pro 2008

Tak i my dneska hlásíme 1. zoubek vlevo dole v 5 měsících a 3 týdnech 🙂

eppik.m
31. pro 2008

ahojky, tak jsme se dočkali a v 10 m. se nám prořezali další dva přední nahoře, takže už máme zuby čtyři 😀 Průbeh byl takový že jsme se nikdo v noci nevyspali a trošku jsme měli průjem ale jinak všecho OK! 😉

zuzac
1. led 2009

nemáte niekto link na tie korálky, čo sa dávajú pri zúbkoch? alebo prosím poradit ako sa volajú.

gimulka
2. led 2009

také se přidám, dneska ráno jsem našla první zoubek...když si to tady tak čtu tak zítra asi zajedem do lékárny pro nějaký ten gel, sice to zatím bylo v pohodě, malej je hodňounkej, ale co kdyby náhodu...

alishia
2. led 2009

tyjo holky, my mame v puse velky prd.) ale malej ma od vcera takovou vodnatejsi stolici, takze mozna by se mohl nejaky vyklubat.) A nebo taky ne. Ja mela prvni zub v 11.mesicich a manzel v 9.m. takze co bych chtela, ze?.)

A jak to vypada v pusince na dasnicce kdyz to vypada, ze by mohlo neco lezt?

criterska
2. led 2009

Ahojky, tak my máme 6 zoubků, poslední dva se nám prořezaly teď naráz, jinak nám to šlo docela pomalu..Ale vytrpíme si u toho svoje - jak Tadík, tak my, vstáváme tak 6x za noc.. ☹
Alishia - buď ráda, aspoň máte zatím klid a hodného prcka 😉 U nás to vypadá tak, že prvně je dásnička trošku červená, potom hodně, pak se na ní udělá malá boulička a za den či dva je tam bílý flíček a ten pak roste a roste, až máme zoubek 😀 A hlavně když se proklubává, tak má Tadeášek úplně rudý tvářičky..Chudáček..

anke
2. led 2009

Ahoj, my stale cekame na pvni zoubek, pristi tyden nam bude 8. mesicu, ale dasne jsou natekle, tak se asi neco chysta ... stalo se vam nekomu, ze se dite pri rustu zubu osypalo ekzemem? Diky za zkusenosti.

iira
2. led 2009

alishia-neboj mi taky zpubky žadne nemame a zatim ano naznak...tak dej Vojtíškovi čas... 🙂

snezenka123
2. led 2009

ahojky tak naší malé bylo 5 měsíců a taky čekáme,až se vyklube zoubek,slintá už tak od 2-3 měsíců a teď i pořád strká prsty do pusy a "kouše"si prstíky,tak koukám do pusinky a stále nic,manžel měl první zub prý kolem 4 měsíce a já nevím 😕
Mívá i červení tvářičky,v noci se častěji budí,ale spíš si jen párkdát cucne a usne 🙂 a pčes den ji musím mít skoro pořád na rukou,jinak pláče 😒 tak nevím,zda už to budou ty zuby,koukala jsem a horní dásničky má jakoby u jedniček zarudlé,i když tchýně mi tvrdí že první lezou spodní...to víte,tchýně ta ví vždycky všechno nejlíp 😀

andy80
2. led 2009

snezenka: většinou lezou první dolní jedničky, ale jsou i vyjímky, kdy lezou první horní zoubky. Jinak malá mi slintala a cpala si všechno do pusy od třetího měsíce a zoubek vylez v 7 měsících a 1 týdnu. Malý neslinta, nic nežužlal a vyrostl mu první zub ve 4 měsících.

Anke: při růstu zubů se může stát cokoliv. Dítě se může osypat, mít horečky, rýmu, průjem , zvracet, být nevrlé... atd. Čím později zoubky rostou tím horší je průběh.

iira
2. led 2009

andy80- tos mě potešila 😉 s tim prubehem teda, mala ma ted jen někdy taky červene tvaře , cpe si ruce do pusi ale jinak snad nic teda

andy80
2. led 2009

no u nás byla taky celkem pohoda, jen to slintání, najednou průjem, zvracení, horečky a během tří dnů byl zub venku.

snezenka123
2. led 2009

Andy80 tak to je koukám hodně individulání,kdy naroste první zub,kamarádka má o 14 dní mladšího kluka a už má taky zoubek,dole a další kámoška má lučinu a tomu je 7 měsíců a má první zub nahoře 😉 tak jsem zvědavá,kdy vyroste naší (i když vhledem k tomu že kojím jsem ráda,že je zatím bezzubá 🙂 )
a taky se bojím průběhu,snad jí to nebude moc bolet a nebude mít horečky,průjem a pod.... 😢

andy80
2. led 2009

jj každý dítko je jiný. U syna jsem ani nevěděla, že mu zoubek vyrostl, přišla na to dr při čtyřměsíční prohlídce, koukala jsem na ní jako na zjevení. Za to u dcery jsem si byla moc dobře vědomá, že se zoubek klube. Držím palce, ať to u vás proběhne hladce.

snezenka123
2. led 2009

andy80 díky,moc,snad to bude v pohodě,zrovna dneska jsem četla v časopise,že dítě si v prvním roce neuvědomuje souvislost s pláčem(jako že "nechám ho vybrečet,aby nebylo rozmazlené)a že pokud dítě pláče,tak se má utišit a odstranit příčina,proč dítko pláče...no ale já když malou položím přes den do postýlky nebo do lehátka tak hned spustí a uklidní se jen u mě,nebo u tatky-prostě jakmile příjdu k postýlce a začnu na ní mluvit,nebo jí vemu-tak je klid...tak si právě říkám,jestli není ve své kůži kvůli zoubkům,protože jestli bude takhle závislá,tak to teda bude něco 😲

misakulicka
4. led 2009

červené tvářičky měl dneska Ondík poprvé----slintá o stošest od včera---teplota je 37,5 a je nevrlej, pořád mele dokola NE NE NE....potřela jsem mu dásně Mundisalem gelem a čekáme, co bude v noci....že by už konečně první žub?

misakulicka
5. led 2009

takže teplota v noci byla 38,5 tak jsem dala čípek a Mundisal a do hodiny byl veselej až hamba povídat-v noci se budil 3x-což my už spíme nepřetržitě-takže asi se něco děje....ráno teplota 37,7 a teď 38-víc mě změřit nedovolil-pere se se mnou nezbeda....je horkej-tak jen doufám, že to konečně budou zuby-snad to nebude nějaká nemoc---jí normálně všechno-občas je veselej, ale někdy hodně řve...a to jsme to nejhodnější miminko-takže-držme Ondíkovi palce, aby to zvládl...

verapa
5. led 2009

Ahoj my objevili první zoubek na nový rok, Juli je docela v klidu, občas si v noci poplače ale nejsou to žádný děs scény, teplotu má taky, do toho kašel tak ju furt kontroluju jak orlí oko.
Jen ta opička přestala jíst tuhou stravu a chce jen prso, nemáte s tím někdo zkušenosti? díky za odpo

motylek
5. led 2009

Verapa, mě malej poslední týden taky nechce jíst tuhou stravu, je šíleně protivnej, kolikrát nechce ani UM. Pořád tak nějak poplakává, a to neznáme. Zuby už má dva, tak si myslím, že se klubou další. Zatím to nevypadá, ale uvidíme. Dávám mu na noc homeopatika, v noci spí pěkně. Moje mamka říkala, že děti můžou odmítat jídlo, když jim rostou zuby (viz já a můj brácha).

madlenka29
7. led 2009

ahojky,
tak já objevila první zoubek 2.ledna a myslím,že už se nám dere na svět další,Gábi byla dneska ukníkaná,hlavně teď večer.Přes den si normálně hrála,povídala a pěkně jedla.Jen co přebalení to byla pokakaná a teď večer měla dokonce 38°c,docela dost toho dneska vypila 4 lahvičky po 220ml čaje.Tak jsem zvědavá kdy přivítáme druhý zubisko 😀 .

madlenka29
7. led 2009

Tak holky zub je venku!!!! Tak a máme druháka!!!
V osum hodin řev a Gábi byla vzhůru a řvala a řvala a ukázala jak jí tak vylezl,tak je to druhej spodní.Až teď znovu usnula.Tak snad už bude mít kočička klidnou noc.
všem vám přeji krásnou noc

alishia
10. led 2009

ahojky, chci se zeptat jeslti nekdo mel silene mrzuty miminko, ktere se desne vztekalo a plakalo? Prisuzuji to zoubkum, ale nevim no:(

beruska2x
10. led 2009

alish... taky o tom zaciname uvazovat, je posledni dobou protivny, ale hlavne uplne zurive si rve vse do pusinky a kouse a kouse....ale teplotu nema... v utery jdeme na ockovani tak se zeptam Dr.. snad to probehne v klidu, chudacek ☹

eppik.m
11. led 2009

Ahoj, nám se zoubky panečky klubou jak houby po dešti 😀, za 11 dní se nám vyklubalo zubů šest !!!! Takže si to naplno užíváme ze vším všudy, průjem, zvýšená teplota, nudle u nosu, slintáme a v noci nespíme 😅 . A myslím že mu jdou dalšíííííí ...

madlenka29
11. led 2009

eppik.m-vy teda taky jedete 😎 .My zatím jen ty tři 😀 ,ale je to hrůza,malá jen mi vidí,že jdu s meducínou proti teplotě,tak zavře pusu a nechce jí otevřít,tak musíme násilim,ale podaří se nám to,už dělá problémy i s jídlem a pitim.Prostě pusu zavře a nechce otevřít.Co děláte s tím průjmíkem?Já jí dělam rýžový odvar,ale moc jí to nechutná ☹ ,no něco jíst musí 😉 .

Holky poraďte mi,prosím, co jí můžu ještě dávat.

beruska2x
11. led 2009

prujem stavi boruvky, banan, mrkev, ryze a myslim ze je i cajik, zkus se zeptat v lekarne...

dvojka
11. led 2009

madlenka29 - v lékárnách prodávají speciální kaše při průjmíkach 😉

dvojka
11. led 2009

tady je jedna z nich a ještě jsou od firmy nestle a ty jsou levnější.
http://www.babybaby.cz/jidlo-a-piti-humana/koje...

beruska2x
11. led 2009

eppik...bud rada, budete to mit brzo za sebou a najednou, kdyz leze jeden, doleze a dalsi... a trva to dlooouho tak je to 100% horsi...

jeste taky maji ryzovy mlicko od 4 mesice od Nestle, to by taky mohlo pomoct na pujem...