Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

dnada
5. čer 2009

laetti - jestli přikrmuješ,stačí i když je třeba víc ovoce nebo jogurtu a je stolice řidší.Dávám malýmu skoro denně banán a stolici má polotuhou téměř pořád.Jen když dostane špenát,tak bobkuje jak králík 😀 Ale můžou to být i zouky,každé mímo je jiné.Tomu mýmu lumpovi krom zčervenalých tvářiček a protivnosti a kousání všeho sse neprojevili žádné jiné příznaky zoubků 😉

laetti
5. čer 2009

dnada-díky, je fakt, že s ovocem jsme nedávno začali, sice ho moc nesní, ale je to možné. No uvidíme zda vyleze nějaký zoubek 🙂

mousunek
5. čer 2009

dnada - ten muj rarasek kdyz by umel tak by takly nejradeji u jidla stal, on se postavi kdyz mu podam prsty, o nic jineho jeste ne, ale u jidla i kdyz je v zidlicce ho nahanim kolem dokola 😀

mousunek
5. čer 2009

ted se chystame na plavani od uterka tak snad svou aktivnost trochu vybije 😀

surynka44
5. čer 2009

Ahoj všem maminkám, chci se zeptat.Terezka má na dásnu takové bílé jako kdyby tečky?Nevím jak jinak to popsat 😲 Je možné že se klube zoubek? 😉

haniczkaa
5. čer 2009

SURYNKA44: ahojky všem, samo že je to možné, jsou to první známky toho, že zoubky začínájí růst, ale zálezi na kazdym mimcu kdyz vykouknou. Natalka mela tyhle fličky hooodně dlouho, a nakonec ji vylezly az kolem 8mes.. Nebojte se, oni urcite vylezou 🙂

haniczkaa
5. čer 2009

oprava: zalezi na kazdym mimcu nez vykouknou. kazde dite je jine..

dnada
5. čer 2009

mousunek - na plavčo sem s malým chodila od ledna(to mu bylo půl roku) a te´d v půlce května kurz skončil a další zaČÍNÁ v září,už mám přihlášku doma. No ale že by se nějak vybil,no to mi nepřipadá,spíš je ještě aktivnější a živější 😀 A spí čím dál míň ,přes den stěží naspí hodinu a půl. No je to s nim děs. 😝

mousunek
5. čer 2009

dnada - tak to u nas si se spanim nemuzu vubec stezovat, ale preci jen jsme mladsi malej pres den spi po obede a po odpoledni svacine a pak v noci, takze mam klid a kdyz nespi tak tu smejdi po byte.
Na to plavani se moc tesim chtela bych na tech 10lekci malej vodu miluje jenze kdyz blbne doma tak mam pokazde vytopenou koupelnu co v te vode vyvadi

mousunek
5. čer 2009

surynka44 - souhlasim s hanicz... zoubek to byt muze, ale muze to trvat tyden mesic a nebo se to muze taky uplne ztratit Vikinek mel kolikrat naznak zoubku to mu pak zmizelo a vylezl uplne jinde, ted uz naznaky zoubku nezkoumam pac by me pokousal 😀

dnada
5. čer 2009

mousunek - malej je nespavec od narození,naspal vždy tak půlku toho ci jiný mimina v jeho věku . Jinak ono je to trochu jiný koupání ve vodě a pak v bazénu,abys pak nebyla sklamaná ☹ Oni ty starší mimča to občas nezvládnou,myslím to prostředí, spousta vody,spousta mamin a jiný míma a hlavně ten hluk co je v bazénu. V našem kurzu začínalo 12mamin a končili sme ho 7mamin. Prostě to některý mimi nezvládají a než aby Ti dítě probrečelo celou dobu co tam ste si myslim je lepší tam nechodit aby nemělo úplnou averzi k vodě. No tak malej mi chrupe.Dnes spal hodinu přes poledne a sem zvědavá kolik dá teď,no víc jak ve 20min ani nedoufám 😅

mousunek
5. čer 2009

u nas se spi taky, s tim plavanim uvidime jdem na zkusebni hodinu, tak bud se mu to zalibi nebo ne. cizi lidi ma rad a decka taky, alespon zatim. ze zacatku spal taky mene, ale je fakt ze v noci jsem si ho naucila chrnet od zacatku 🙂

dnada
5. čer 2009

mousunek - to já taky, od dvou a půl měsíce spinká celou noc,no celou,umí spát v kuse nejdýl 7hodin,to má asi taky po mě,jelikož já vydržím nejdýl spát v kuse 4hodiny,dýl ne . Jinak to máte dobrý,že máte zkušební hodinu.Tady nic takového neexistuje,musíš si zaplatit kurz a pak máš smůlu ... jo jinak ještě k zubům,normálně se mi zdá,že mu leze v levo nahoře stolička a jeden špičák.Jsou krásně vytvarovaný tak jak byly vidět ty první zuby co lezly

mousunek
5. čer 2009

dnada - no ja se na ty zbyly vrchni zuby netresim to bude boj....
Tady na plavani muzes hned na kurz a nebo je ta hodka coz si myslim je velka vyhoda nevyplaznu 2litry za to ze se prijdem podivat prcek to hystericky prorve a bez vraceni penez pujdu domu to bych se na to pekne vykaslala

surynka44
5. čer 2009

Tak díky za rady a budu číhat a čekat 😉

mousunek
5. čer 2009

laetti - a nedavas ji trebas vic cajiku nebo zeleniny ovoce to stolici taky zridci... Ale zoubky to byt muzou

f.miracle
6. čer 2009

Malý už cca dva měsíce slintá jako slimoš, postupně začal strkat do pusinky co mu přišlo pod ruku; včera večer mu vyskočila teplotka na 37,3, během půl hodinky už to bylo jenom obvyklých 36,8; dneska od rána odmítá prso, dostává hysterické záchvaty pláče, cpe si do pusinky celou pěstičku, nechce spát... Já i manža máme angínu jako hrom, jsme na antibiotikách, tak mám strach, jestli to malý nemohl od nás dostat nebo jestli mu třeba lezou zoubky? Zaráží mně hlavně to, že odmítá prso, to se nikdy nestalo... 😕

dnada
6. čer 2009

f.miracle - jestli to jsou zoubky,nediv se že odmítá prso,pokud něco bolí v pusině,nemůže se nabaštit.Přikládej čatěji,hlavně když se trochu uklidní to by se měl pokusit nabaštit😉A když kojíš,dáváš mimi protilátky,takže by to od vás chytit neměl 😉 Můj brouček si rval všechno do pusy od 2měsíců a první zoubek se ukázal až po 7mém měsíci 😉 A do pusy si rve pořád všechno 😀 Hlavně ať ste brzo zdraví přeji 😎

lienka43
6. čer 2009

Ahojte, nam sa teraz prerezavaju horne jednotky a uz treti tyzden to mame opuchnute. V noci zle spime, sme nervozni a hrooooozne protivny. Dava nam to poriadne zabrat. Uz aby boli vonku. Nasadila som malej homeopatika Chamomillu tak dufam ze pomozu a znama mi poradila homeopaticke cipky Viburcol. Tak dufam ze nam to pomoze lebo uz som z toho zufala...

mikulka
6. čer 2009

Holky, myslíte, že když mi mlaý teď pořád prská, občas kouše do prsa a popláakává, že by to mohly být zoubky?

mousunek
11. čer 2009

Ahote holciny, chci se zeptat skripe nejake vase ditko zubama?

scharfinka
11. čer 2009

mousunek - skřípe a je to strašné, on se tím sice baví, ale nám to rve uši a máme obavy, aby si je nějak neulomil...no nemůžeme ho to nijak odnaučit..:(

mousunek
11. čer 2009

scharfinka - no me to hrozne vadi a malej se tim bavi je to hruza, kdyz jsem mu dala dudlik tak se to nej pevne zakousl pak ho vyplivl a pokracoval dal. kolik mate zoubku?

scharfinka
12. čer 2009

v současné době se dořezává vrchní dvojka a spodní dvojka a když už je započítám tak osm a to je pak teprve skřípáníčko..... 😖

mousunek
12. čer 2009

no my mame ctyri vrchni a tri spodni ☹ tak skripa ukazkove

scharfinka
12. čer 2009

no tak to už Ti malý skřípe taky solidně....já doufám, že ho to brzy přejde, než si je ulomí nebo nějak jinak poškodí.....

mousunek
12. čer 2009

no to teda jo, zajimalo by me kde se to naucil ☹ jestli mu ty zuby prekazeji nebo co

sygy
12. čer 2009

Ahoojky, naší holčičce vyrost ve stredu prvni zoubek, ja uz na nej cekam pomalu pul roku a na vsechny neduhy rikam ze to asi bude od zoubku, ale ono ne a zoubek se vyklubal az ted v necelych 10 mes. 😀

mousunek
12. čer 2009

sygy - gratulace k prvnimu zoubecku 🙂

pistula
17. čer 2009

ahojky maminky, tak i my se konecne pridavame do klubu a chlubime se prvnim zoubkem - je to jednicka vpravo dole a objevila jsem ji dnes odpoledne ja 🙂 huraaaa 😵 😵