Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

surynka44
25. čer 2009

Ahoj všem, mám dotaz na zkušenější maminy...je možné, že má malá teplotku při zoubkách 38,2??? Nebo je to moc? 😕

mousunek
25. čer 2009

surynka44 - ahoj, my tedy u zubu teplotu nemeli ale muze mit u nich i 39 pise to tu spousta maminek ze deti maji 39 k zubum

surynka44
25. čer 2009

mousunek: díky, tak uvidím zítra, jestli ji malá bude mít zajdu raději k doktorovi, za to nic nedám 😒 Byla dnes docela veselá, navečer už taková unavená, tak jsem ji změřila a tohle 😒 snad to nebude nic jiného. ☹ Přijde mi totiž, že dole ji už jeden prosvítá, ale jistá si úplně nejsem.

lehna
25. čer 2009

tak se jdu taky pochlubit. od neděle máme zub🙂. Přesně 5 měsíců a jeden den🙂. byl jen trošku více protivný,ale teplotku jsme nezpozorovali 😉

mousunek
25. čer 2009

surynka44 - doktorka ti poradi bud nurofen, panadol nebo cipky proti teplote, nic vic s teplotou u zubu nenadelas u velkych se davaji zabaly, ale u takoveho prcka bych to nezkousela radeji... jak vyleze prejde to neboj. holt nektere deti snaseji zoubky hure (teploty, prujmy, zvraceni, nechutenstvi atd)

lehna - gratulece k zoubku 🙂

matilko
29. čer 2009

ahojte!
u nás bez zmeny ☹ plačeme nonstop, ja už ani neviem, či to sú zuby alebo nie ☹ každopádne sa jej páči masirovanie dasničiek... stále tam ale zmenu nemá.
V nedeľu mala prujem a zvýšenú teplotku, no rýchlo to prešlo, dnes som jej dala paralen čípok od bolesti, chudinka, úplne sa zalykala ☹ strčí prstík do pusinky a začne plačkať ☹
myslíte, že sú to fakt zuby? musí tam byť nutne niečo nateklé alebo červené?

dvojka
29. čer 2009

holky je možný a nebo mám halucinace aby naše malá měla 2 dny vidět kousek zubu a ted už zase nee??? 😨

casiopeia
29. čer 2009

Prý je možné, že si ibčas zoubky hrají na schovku 😀

mousunek
29. čer 2009

dvojka - nemas halucinace znam to moc dobre, malymu takhle zretelne byl videt spicak nahore a dodnes ho nema i kdyz jeste ze tak zubu ma dost

alishia
8. črc 2009

ahojky holky, tak uz je to tady asi zase. Mame 13 mesicu a jen 4 zoubky. Ted se zacal v noci budit a pres den je nevrlej, takze nam asi neco zase leze. Vypada to na 3 dole vpravo, neni to divny?

mousunek
8. črc 2009

alish - to bude spis dvojka, nebo ji uz ma? taky jsem si myslela u vrchnich ze lezou trojky a byly to dvojky, ale jinak to divne neni zuby nelezou podle zadneho manualu proste lezou jak se jim chce 🙂 🙂

krista
9. črc 2009

nikinka008 • 1d • Dnes v 09:35
ahojte,chcem sa spytat kedy vasemu babatku zacali ist prve zubky? 😀

mousunek • 1d • Dnes v 09:43
viz odkaz. https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sebastianela • 1d • Dnes v 10:06
Od piatich mesiacov ma 2 dolne zubky.

missymici • 1d • Dnes v 10:27
tak nam bude za nejakej tyden 7 mes. a po zubu ani stopy;

mousunek • 1d • Dnes v 10:28
ten odkaz byl vlozen proto ze tema jiz existuje

bereninka
11. črc 2009

holky, malý v noci nespal, jen: 22.30-00 a pak až 6-8.
Poplakával, plakal, sahal si do pusinky.

Taky vám děcka v noci nespala, když rostly zuby? Malýmu je 9 měs a zuby ještě nemá.

Pak až v těch 6 mne napaslo, že jsem měla dát paralen, nebo něco. Dáváte?

missymici
11. črc 2009

Ahoj, koukam ze uz vetscina ma zoubky po 5 mes. NAm bude za par dni 7 mes. a po zoubkach ani stopy.
Jak poznam ze se mu tlaci,kdyz by nemel zadny priznaky? JE to v poho?JA i Tatinek jsme v tomhle veku meli nejake zoubky venku,Danik ma ale cas.
bereninka....tak vam je 9mes. a taky nic????Cimto muze byt ze nektere miminka maji zoubky uz ve 4-5 mes a jine ani 7-9 jeste ne????
JA jsem na tom moc zvedava...

alishia
11. črc 2009

bereninka: davam paralen cipky, nurofen cipky, a stridam to s nurofen sirupem, maji i ibalgin sirup a ja nevim co jeste. Nas malej ma pri zoubkach asi velky bolesti, takze taky nespi, nebo se budi, place, je otravnej a nevrlej, pazoury porad v puse. Takze abych mu trosku ulevila tak mu to dam a klido i pres den. Jinak super je Kamistad gel na chvilicku ulevi.

my meli prvni zoubek taky po 9 mesici.) do te doby prd,) a ted ve 13 mesicich mame porad jen 4🙂

bereninka
11. črc 2009

missy: no jo, žádný zoubek. 😕 🙂 Ale mně to nevadí. Říká se, že čím dýl vyrostou, tím jsou kvalitnější. taky myslím, že starší děcka líp snášejí tu bolest...
Vy máte v 7 měs. ještě čas, zoubky rostou od 6 měs, ale vyklupbat se mohou klidně až pak za 2 měsíce.

My to máme tak, že malý má někdy nateklé dásně, pak mu zase splasknou. Ale tak moc jako tuhle noc ho to ještě nebolelo.

alishia, tak já mu taky něco dám, aby netrpěl. Dospělý si atky na bolest zubů bere prášky, tak proč trápit dítě, že jo? 😉

mousunek
11. črc 2009

bereninka - jj souhlas cim dele vyrostou tim lepe i kvuli pripadnym padum.

momin
11. črc 2009

Ahoj holky.Kamoska ma 12 mesicni holcicku a maji teprve prvni 2 zoubky.A dalsi vypadaji ze se jim zatim nechce.....tak sem se chtela zeptat jestli je to mozne? Ale alishia pise ze maji ve 13mes 4 zoubky tak asi to tak nekdo miva co? 😅 😵

mousunek
11. črc 2009

momin - mozne je vsechno u kazdeho ditete je to jine nekdo je ma moc brzy jako treba my a nekdo pozdeji

sylvka
11. črc 2009

ahojky,my měli první zoubek v 9,5měsících,nyní je nám 10měs. a dnes se vyklubal druhý.další nevidím 😵

bereninka
11. črc 2009

monsulinek: jak to myslíš kvůli pádům? 😅 😕

mousunek
11. črc 2009

bereninka - no maymu zacaly zuby ve 3 m,esicich a je to dost o pusu kdyz nekde upadne mame zubu 7 a asi bych se zblaznila kdyz by si s nima neco udelal

alishia
11. črc 2009

tak u nas uz byli 4 osklive nehody se zoubkama, vzdy to same, upadne a spadne na pusu, a tema dolnima zubama si ukousne to srdicko na hornim rtu, tak krve jak zvola a rev. V tu chvili clovek nevi jestli si nerozkousl jazyk, kdyz je tam tolik krve. Ale vzdy je to nastesti jen tohle, ale naposledy co upadl asi 14 dni to bylo opravdu osklive, mel ten horni ret strasne nateklej, vypadal jako uplne jiny dite. Po chvili co se to stalo o tom nevedel, ale ten otok vypadal desne, bylo mi ho lito broucka. Snadno se muze stat ze dite upadne blbe a ma zub venku. tak proto cim pozdeji tim lepe🙂

mousunek
11. črc 2009

alishia - my jsme takhle osklive meli nastesti rozsekly rtik o zoubky jen jedou a to nastesti nemel vrchi protoze by si je pri tom padi urcite vytazil spadl na pusinu z 80cm cele horni patrio mel fialove.
Znama ma klucinu ten blbnul ve vane uklouzl a ustipnul si dva zuby hlavne proto mi celkem "vadi" ze mame uz tolik zubu ted

gedgitka.a
12. črc 2009

ahojky holky, tak mi pořád skoro nespíme, ale od včera jsme místo dvouzoubků trojzoubci, vyklubala se malému konečně levá horní jednička a co nevidět se k ní přidá i pravá a spodní levá dvojka sice malej nemá průjmy ani teploty, ale pořád se budí, takže jsem každejch co 40 minut vzhůru 😝 , ale malej je piškůtek statečnej 🙂

mavanka
13. črc 2009

Ahoj, tak u nás první zoubek vykoukl před dvanácti dny, to jí ještě nebyly ani čtyři měsíce (začlo jí to brzy ☹ )... druhý pořád nic, všude jsem slyšela, že většinou rostou v páru rychle za sebou, jak to bylo u vás? teď je dva dny taková mrzutá a uplakaná, tak si říkám, jestli to nebude tím, že se klube druhý, ale pořád nic...

alishia
13. črc 2009

tak u nas prvni zub po 8 mesici, a druhy nekdy v 10mesici a za mesic jeden tyden jedna horni jednicka a dalsi tyden druha jednicka, ted je mu 13 mesicu a zub zadnej🙂 takze mam jen 4🙂 je to uplne normalni, ze leze jen jeden.)

janzi
13. črc 2009

Nam prvy zubok vysiel 3 dni pred 6m a o tyzden druhy, bez teploty a prehanok a odvtedy nic. Ale mala ma uz druhy den teplotu do 38 a dnes aj redsiu stolicu, tak asi idu horne potvorky... Koko dni mozno pripisovat teplotu zubkom??

gedgitka.a
13. črc 2009

mavanka: mýmu piškůtkovi vylezla jedna spodní jednička za měsíc druhá, pak 2 měsíce nic teď mu vylezla jedna horní a vypadá to, že se poklube i druhá a jedna spodní dvojka k tomu malej je mrzutej, uplakanej, ale naštěstí už nemá teploty a průjmy vůbec, takže to zvládáme s homeopatikama a gelíkem 😉

mousunek
13. črc 2009

my meli prvni zoubek 3dny pred 4. mesicem druhy 7dni na to a dalsich pet za 3mesice. ted zacina byt dost nervackovitej, tak se trochu bojim ze lezou stolicky