Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

many
13. srp 2009

jinak proti průjmu teda nepomohlo vůbec nic 😉 ani banánky ani rýže ani mrkev,..... stejně furt průjmoval

bereninka
13. srp 2009

many, to jsi mne uklidnila. Malý má průjem 5 dní, zoubky ho bolí. Já jsem z toho nešťastná, bojím se, aby nebyl dehydratovaný.
Má dietu: suchý chlebík, rýže a mrkev, banán a borůvky, kaše s banánem, mezitím pití a kojo, ale nepomáhá nic.
Myslíte, že tedy při zoubkách nepomůže nic a prostě průjem je a bude, dokud zuby nevyrostou?

many, jak tedy dlouho měl tvůj průjem, těch 14 dní? A pak vyrostly 3 zoubky?

Holky, on má nateklé dásně ne dole, alew nahoře na straně... To je normální?

dvojka
13. srp 2009

myslim že ano

My ted taky zkoušíme 😒 teda malá jak ta se přes den napláče,dneska jsem myslela,že má koliku,ale když se kouknu do pusy tak vidim že ne.Nejhorší je,že ona si to nenechá ani namazat a tak trpí ☹

chiwule
15. srp 2009

mikulko, s růstem zubů omáháme všechny - čímkoli, co jim dáme do ručiček aby si tím mohly masírovat dásně, tj. lépe a snadněji zuby prořezat. Nemám patent na rozum, tak jsem se jen zeptala, zda ostatní nepoužíváte ještě něco jiného než my. To je vše.

mousunek
16. srp 2009

dvojka - to je bohuzel normalni ze se nenechaji ani maznout gelem ani namasirovat ani nic jineho, mame to to same lezou nam vsechny 4 spicaky nastesti bez place, teplot a prujmu malej jen nechce bastit

mousunek
16. srp 2009

je fakt ze obcas uz premyslim nad tim ze mu koupim na kousani a drbani dasni suchej ziip, stejne ho na vsem okusuje na botach i kriltovkach 😀

dvojka
16. srp 2009

mosounek-doktorka mi vždy řekne.Mazat,mazat.No a když jí řeknu,že se nedá,že stiskne a nepustí,tak na mě čumí jak na lempla 😀 a nebo na matku co si nedokáže poradit se svým dítkem.
Já teda vypozorovala,že jí dělá dobře kousat do kovové lžičky,avšak nevim jestli to neni škodlivé 😕

mousunek
16. srp 2009

dvojka - no ja si s prckem poradim coz o to ale rve tak ze to slysi cely barak, takze jsem rada, ze mame zuby bez problemu a ze lezou uz po vetsich skupinkach tak to bude snad rychle. az vylezou tyhle tak jich mame 12 a cekaji nas uz "jen" stolicky
No jo ona si o lzicky ty dasne macka a drbe, myslim ze by ji to melelo uskodit nikterak to nespolkne snad ji tu lzicku vyvar a dej ji kousat, pokud se s ni nestouchne do oka nebo do krku tak at si kouse.

eliotka
16. srp 2009

To můj rád kouše do plastové lžičky, ale to je taky vše. Jinak nevezme do pusy nic. Žádná kousátka, nic.
Je možné, že když si tímhle nepomůže, zuby se mu samy prořízkou hůř a déle??? 😕 😅

mikulka
16. srp 2009

chiwu: mně jen připadlo divné to přirovnání naučit něco a urychlit růst zubů.
Protože mnoho věcí se dá zrychlit tím, že dítě vydrezuruješ, jak je v dnešní době moderní (a já to neuznávám), ale s tím růstem zubů to je opravdu na zralosti atd. I když samozřejmě, když už je to na hraně, kousátko pomoci může. 😉

bereninka
19. srp 2009

Ahoj holky, jak poznám, že roste vác zubů naráz? Malý si sahá do pusiny na obě strany. Měl 10 dní průjem, přestalo to,a le zuby nevidím. 😕

many
21. srp 2009

bereninka - jde to vidět na dásíňkách a nebo to jde taky cítit, malýmu jak jsem psala , vylezly 3 zoubky a teď má opět zvýšenou teplůtku a průjmy a polezou mu zase obě 4 dole, je to úplně cítit, když mu tam šáhnu, když je hodně neklidný, tak mu dám sirupek Nurofen 1,5 😉 většinou na spaní, jinak gelem taky mažu a taky někdy nechce otevřít pusu, ale vydržím až se tam dostanu 😀 a děsně mu pak chutná, ten Cal gel 😀 mňam mňam dělá 😀

many
21. srp 2009

no už ať jsou všechny venku, že 😉

many
28. srp 2009

ahojky holky 🙂 tak co zoubečky 😉 berenika,....

barmborka
28. srp 2009

24.8.2009 vykoukly první dva dole 🙂 🙂

many
28. srp 2009

tak velká gratulace 😀 😀 😀

mousunek
28. srp 2009

barmborka - gratulece a preji dalsi klubani bez bolesti a potizi 🙂

chiwule
29. srp 2009

tak u nás pořád nic holky 😉 🙂 uvidíme, jestli alespoň do roka nějaký vykoukne 🙂 asi to má malá po mě, já mám pořád ještě jeden mléčný zub ve svým věku 🙂

mousunek
30. srp 2009

chiwule - znama ma oba vrchni spicaky mlecne u nekterych lidicek se to stava

usounek25
30. srp 2009

ahoj holky, možná už to tu někde je, ale jak se staráte o zoubky dětiček. Malýmu se teď ve středu vyklubala první jednička dole, přepokládám, že za chvíli se ukáže i ta druhá. Jen by mě zajímalo jestli třeba vždycky ráno a večer čistíte zubáčky nějakou gázou nebo jen kapesníkem apod. Díky.

mousunek
30. srp 2009

usounek25 - ahojky my cistime od prvnioho zoubku mame i kartacek s pastou elmex detskou, doporucuje se cistit od zacatku aby si prckove zvykali. ale spis nez normalnim kartackem cistlim takovym tim na prsr dam malicko pasty a cistime. Rano kdyz si jdu cistit zuby leti prcek za mnou tak se postavi k vane dostane svuj detsky kartacek a dela ze cisti sam

evinkaa
30. srp 2009

Ahoj, tak my už taky můžem psát do tohohle tématu. 😉 Dnes jsem našla první zoubek, vůbec jsme si u malé nevšimli, že by jí měl vylézt. Byla spokojená, patrně bez teplot a veselá. Jen doufám, že to tak půjde i dál... 🙂

mousunek
30. srp 2009

evinkaa gratulece

kinsen
30. srp 2009

Ahoj tak Dominičkovi vyrostli během jednoho týdne dva a pořád slintá je možné že leze další?

mousunek
30. srp 2009

kinsen - jo mozne to je nam behem 10 dnu vylezlo zubu 5

kinsen
30. srp 2009

mousunku- děkuji to se mám na co těšit, a také ti špatně spinkal?

mousunek
31. srp 2009

kinsen - ne malej spi dobre i kdyz mu lezou zuby mame jich ted 8 lezou spicaky a je klidek

fridininka
1. zář 2009

mousunek- vy čistíte zoubky i pastou? To jsem se tedy bála. Čistíme jen vodou a kartáčkem Elmex (pro nejmenší).
Máme 5 zubů. Rostou další, nechce si nechat čistit. Kartáčkem si tam rejdí sám, ale to toho moc nevyčistí. Tak spíš bojujeme 😒 Já myslela, že ta pasta se má začít používat až dýl. Nevím kdy začít.

beruska2x
1. zář 2009

my cistime i pastou Odol perlicka, psano od do 10ti let.. davam na krajiiicek kartacku, zakryju jen prvni radu stetinek 😉
nas malej si nechce nechat kdyz mu leze dalsi zub ale jinak drzi 🙂 nejdriv mu je prejedu ja a pak mu necham kartacek at si rejdi sam 😀

no ma zatim 4 a pul zubu tak prace nic moc 😉

beruska2x
1. zář 2009

od 0 do 10ti let tam melo byt 😉