Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

jituskak
19. říj 2009

ahojky, tak šimonek má první zoubek a druhej se klube... všude čtu, že se má dbát na hygienu už od prvních zoubků. tak jek je to teda. čistit? a čím?????? jsem zmatená🙂

kadlecova.misa
19. říj 2009

ahoj,tak se hlasime do klubu..dneska jsem ho i videla..maly klukajici se zoubek. 🙂 dole.

evinkaa
19. říj 2009

jituš: Nám doktorka říkala, že až zoubek povyleze, tak mám zajít do lékárny, koupit nějaký kartáček, co se navlíká na prst a zubní pastu pro děti a začít čistit. Zoubek nám už vidět je, asi tak do půlky, ale zatím jsem nic nekupovala. 😉 Chystám se na to.

ava
19. říj 2009

my už máme zoubky 2 a koupila jsem tréningovou sadu v DM drogerii - jsou to 3 kartáčky, jeden masážní, když se zoubky hlásí a zlobí, další na klubající se /takoivý gumový/ a poslední klasický na první čistění. Spíš než o skutečnou ústní hygienu jde o to budování návyku, dítě bude zvyklé, že se zoubky nečím ošetřují. Cena byla lidová, tuším kolem 70 Kč

aponchie
22. říj 2009

jak se prosim uziva homeo na zoubky kolik stoji a jak se jmenuje?dik

jajkax
27. říj 2009

Já asi ani nepoznám jestli rostou zoubky nebo, ne. ☹ Káje budou 4 měsíce(tak nevím jestli má na zuby nárok)a už 10 dní víc slintá, dává si ručičky do pusy a pak prstíkem jakoby vyloženě brousí horní dáseň.Na místě jedniček namá nic, ale tam kde by měli být dvojky tak tam má jakoby vejš naběhlí takový dvě bouličky a tam kde by mněl lízt zub tak tam má takový tvrdší hrbolek.Tak myslíte že popisuju zuby??? 😒 😕
Jinak jesgtli je protivná nebo ne to nevím, protože Kája je dost ubrečený miminko už od začátku.
V noci spinká pěkně od 7 do 7(budí se jen jednou ve 4)

lamarika
27. říj 2009

Potřebuju radu. Známá mi říkala, že na ty první vyklubaný zoubky se nemá používat pasta, ale nějaká vodička z lékárny. Nevíte jak se jmenuje?

jajkax: Od sestřenky malý taky prvně vyrostly dvojky, tak to je možný 😉

jajkax
27. říj 2009

jo?tak že by to fakt byli zuby,hmm 😕

lamarika
27. říj 2009

Dneska říkali v rádiu, že někde na Valšsku se narodilo dítko už s dvouma zoubkama. Tak když se může narodit se zoubkama, tak i dvojky můžou růst první 😀

certik302
2. lis 2009

dobry den,chcem sa spytat,nas maly ma 18tyzdnov a strasne slinka a ozuzlava vsetko co mu pride pod bradicku,dasienka opuchnute nema a ani biele fliacky este nevidim.je mozne ze by sa jednalo o zubky? 😖

gedgitka.a
2. lis 2009

Ahojky maminy, tak nám, už chybí v 15 měsících jen 5 a 3 , ale na těch nám dásničky pomalinku otékají. Jinak k těm zoubkům a slintání náš malej slintal od zhruba půlky 4 měsíce a první zoubek se mu ukázal, až v půlce 8 měsíce. K čištění malému čistím zoubky jen namočeným kartáčkem s pastou to zatím moc nehrotím a k homeopatikům na zoubky na bolest chamomilla vulgaris 5CH a, když se třeba zoubek klube dlouho, tak calcarea phosphorica 5CH vždy rozpustit 3 kuličky a podat 2x denně alespoň 3dny stačí 2-3 lžičky 😉 🙂 tak přeju všem vašim mrňouskům co možná nejpohodovější klubání zoubků 😉 😉

certik302
3. lis 2009

chcem sa spytat tie homeopatikav calcarea phosphorica 5CH to su cipky alebo tiez v tabletkach?tie tabletky ste rozpustaliv mliecku alebo v cajiku?

helulicek
3. lis 2009

tak nás trápí zuby sedm týdnů, ze začátku byl přes den hoodně umrčenej a uplakanej, v noci nespal, teď je to přes den lepší, ale ty noci jsou hrozný. Sem tam je nějakej ten den klid, teď jsme měli cca 10dní klid, ale pro změnu měl rýmu, takže spánek byl taky tatam. Teď opět dávají zoubky o sobě vědět. Pořád bojujeme, ještě ale žádnej nevylezl 😒 Dásinka nateklý, bílý vaky a kde nic, tu nic....

luccii
3. lis 2009

helu ahojky 🙂 my mame zoubky uz 2 a bolelo ho to u prvniho - jednu noc skoro celou proplakal... pak jsem koupila Mundisol, mazala a masirovala dasnicku vlhkou plenou...

helulicek
3. lis 2009

Ahojky Lucii 😀 , co je to ten mundisol?? sem nikdy neslyšela??? 😕
No my se už fakt trápíme těch sedm týdnů, naštěstí aspoň přes ten den je to už lepší, ale stejně je to hrozně vyčerpávající-myslím ty noci. Vstávám max po dvou hodinách, někdy i po hoďce, někdy to zas prořveme...no děs běs. Zkoušela jsem panadol baby, bez úspěchu, pak nurofen, no je to lepší...sice se budí, ale přece jen po pochování zabere a aspoň ty dvě hodinky spinká.
Furt vyhlížím nějakýho zuba a ono furt nic 😀

helulicek
3. lis 2009

už jsem si to našla, ale nevyčetla jsem, že je to i pro mimísky?? to ti doporučil doktor??

luccii
12. lis 2009

helu prijd zase k nam 😉 mundisal je i pro mimca - je to na letaku 🙂 drzim vam palce!!! 🙂

momin
13. lis 2009

Holky malemu vylezl asi pred mesicem a pul 1 zub dole a dalsimu se nechce.. je to normalni? Od te doby poradne nespime..

petul.a
13. lis 2009

Ahojky

Můžu se přidat, i když už máme 13 zubů (teda myslím 😅)?

Momin, je to normální. U nás to bylo podobně.

A Babu taky měla první dvojky 😉

momin
14. lis 2009

Patulo ja uz chci at je ma venku vsechny.... 😀 😎
Vam tel lezou stolicky? 😒

marecek4
14. lis 2009

Ahoj,taky se přidám,první zoubek nám vylezl ve třech a půl měsísi a vzápětí i druhý-dolní jedničky a teď čekáme horní,ale oproti staršímu Honzíkovi jsme pozadu-se zubama,s váhou ne,to má zas o půl druhýho kila víc,ale co je jedinečný tak to je krom slintání a cpaní všeho možnýho do pusinky úplně v pohodě a nemažu ničím ani nic od bolesti nepotřebujeme používáme jen ty kousátka,a čistím zatím jen vatovou tyčinkou,až budou venku celý tak koupíme ten kartáček na prst,ale prý stačí jen ten a voda,pastu až později,tak uvidím co mi řeknou v lékárně

petul.a
15. lis 2009

Momin, my teď máme na řadě špičáky. Ale Babu furt nemá jednu dolní dvojku 😀 Docela sranda - když už má stoličky 😅 Ale zubařka nic neříkala, dětská doktorka taky ne, tak je to určitě v pohodě 😎

Jinak musím říct, že Barunka snáší růst zoubků suprově (zaťukávám, a to hodně 😉). Když už ji to bolí, dáme Chamomillu 9 a do půl hodiny je klid. Akorát se jí bohužel vždycky sníží imunita, takže se stane, že při růstu zoubků chytne nějakého bacila 😒 Prvně to byla chřipajzna od nás (to jí bylo asi 8 měsíců), nedávno šestá nemoc a teď zánět průdušek. Jinak za těch skoro rok a půl nemarodila (zaťukávám ještě víc), takže je téměř jisté, že to je fakt díky snížené imunitě při zoubkách. To, že se při růstu zubů imunita snižuje, nenapadlo mě, to psal jeden pediatr. A mně se to jeví jako celkem logické.

Jinak k tomu čištění - upřímně, já to ze začátku moc nehrotila. Koupila jsem tu sadu v DM, jak se tu o ní už psalo. Barunka si prostě okusovala ten první, posléze druhý kartáček a doopravdy čistit jsme začali tak před dvěma měsíci. Ona si to nakonec zamilovala - její první "větné" spojení bylo "šiš hydy" (= čistit zuby) 😀 Podle mě jí ale jen chutná pasta - máme jahodovou Perličku 😉

helulicek
16. lis 2009

Tak holky, už cítím dole na dásni konečně, že se prořezává zoubek....dnešní noc byla hororová, vůbec jsme nespali a furt plakal...jak dlouho trvá, než ten zoubek úplně vyroste...protože to je už fakt záhul, trvá to dva měsíce...ještě pár takových nocí a budu ko ☹

momin
16. lis 2009

My uz to tak taky mame druhy mesic. A to uz mi dokrotka rikala v danulovych 5-mesicich ze mu leze zoubek-ze ma natekle dasne-a to fakt mel tenkrat,ale nic nevylezlo.....

gartneroval
17. lis 2009

Ahoj holky, chci se zeptat, může být s růstem zoubků spojený kašel a rýma? Jestli to nějak nedráždí, asi blbost, co? 😒

helulicek
17. lis 2009

gartne: já si myslím, že u nás to spojený bude. Když se mu asi ty zoubky zakládaly, tak kašlal a měl průhlednej sopílek, teď se nám klube zoubek a pořád pšiká a v nosánku sem tam taky něco má....od švagrové děti to prý vždycky odstonaly rýmou a horečkama...
ale myslím, že pokud je to od zoubků, tak hlen je vždycky průhlednej, pokud vysaješ žlutej, tak je to klasická rýma...

gartneroval
17. lis 2009

Jéé, já jsem si ulevila, asi je to průhledná rýma a pořád jí teče z nosíku a pšiká a kašle tak hrubě. A dávala si na to něco? Je mi jí líto, je jako nemocná. 😢

momin
17. lis 2009

Ahoj holky,kdyz lezou zoubky tak je oslabena imunita miminka a byvaji casto nemocne... 😉 teda tak sem to slysela od kamosky... 😎

germik
17. lis 2009

gartne - je to normal,aspon u nás, teraz pri vrchných 1-tkách sme soplili vyše týždna a prehánalo nas teda riadne 😲 pri spodných sme teda také problémy vobec nemali

momin - čo by som dala za to,keby sme mali všetky zuby 😀 nervozny sme odvtedy,čo začal vychádzat ten prvý, to bolo v štyroch mesiacoch a teraz mame 5 zubov...takže ked vyleze jeden,vobec si neoddychnem lebo už sa nas zase škriabe v dasničku ten další...ach jo 😝

gartneroval
17. lis 2009

Moc díííky,snad to brzo přejde.A je to klasická nemoc? Mám jít k doktorce? Asi to přejde samo,co? Klubou se nám vrchní, u spodních jsem ani nevěděla. 😕