Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

luthien.k
14. led 2010

Tak já jsem byla v noci v šoku, dásničky nateklý jako pr..e a malej spal jako zabitej! Vzbudil se jen třikrát, z toho jsme dvakrát kojili, no fakt to nechápu. Je pravda, že včera přes den málo spal a dvě noci předtím prokňoural z velké části...

kadlecova.misa
14. led 2010

ahoj holky přidáváme se do klubu. Dvo spodní v pohodě, ted se klubou oba horní, má fialové dásně, chvilkama je protivná, už chápu i ty horrorové noci, včera to bylo po paralenu sirupu ok. tak jeslti dneska zase bude v noci řvát,nasadíme sirup. 😝 držte se!!

aponchie
14. led 2010

teda to koukam lut to neznam 😎 jako mala to nema natekle vubec jen to prosvita..a porad strka vsecko dozadu ke stolickam .nechce se mi verit,ze by tam neco mohlo uz lezt 😝

teda ja chci taky aby nam pomohl sirup ke klidnejsi noci 😎 😝

baca
14. led 2010

Tak dnešní noc byla klidná. Zoubek je prořezaný, tak se vzbudila jen o půlnoci a v šest na jídlo, mezitím ještě dvakrát mrčela, tak jsem ji zacpala pusu dudlíkem a byl klid 😀

luthien.k
14. led 2010

No jak jsem psala, byla jsem v šoku, ale už jsem se potřebovala vyspat jako sůl, tak jsem byla šťastná. Uvidíme, co přinesou další dny. O sirupu jsem už taky uvažovala, ale trochu se mi to příčí, cpát do nich chemii do takhle malých... No kdyby měl noc prořvat nebo k tomu měl teplotu, tak bych ho asi taky nenechala trápit.
apon, že bys měla proti lékům imunní dítě??? 😀

aponchie
14. led 2010

lut me prijde ,ze je imunni proti vsemu co kdy dostala homeopatika nic a to je brala dlouho masticky nic ,ale jako nerve ukrutne to ne jen se mrska mele knoura a me to proste rusi kamoska ta u toho spi no chapete to?ja s eprobudim jak se mala pohne a ted spi vedle me jak se otocim chnapne me rukou a tahne zpet tak mam prelezelej bok a uz hryze bradavku ..sirup nikdy nezabral na nic teda aspon me se to tak jevilo pac porad to bylo stejne s ni tak ja na to prdim a uz nedavam vubec nic 😝

luthien.k
15. led 2010

apon, s homeopatikama se nedivím, patřím mezi ty, které na jejich účinky nevěří z principu jejich "funkce", na to jsem moc racionálně založenej člověk, abych věřila tomu, že jedna molekula účinné látky může vyvolat nějakou reakci, natož léčebnou 😝
U nás dnešní noc zase celkem dobrá, ale od rána, asi půl hodiny po probuzení, neustále ječí a ječí (teď teda spí), ruce už mám z toho nošení po baráku jako opice 🙄

helulicek
15. led 2010

Tak my měli dnešní noc bo hoooooooooodně dlouhé době fajnovou....usnul v půl7, v osm se vzbudil ještě na jídlo, protože předtím nechtěl moc jíst a pak až ve čtvrt na 4 a v šest, a to už jsme vstávali. Takže krásně vyspinkaní a hlavně máme prořízlý obě jedničky nahoře 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Konečně!!!!!! Tak snad nám dopřeje aspoň chvilku klidu 😅

certik302
15. led 2010

ahojte maminky,tak i mi sa mozeme pochvalit prvymi zubkami.objavili sa na stedry den a 27.12nam bolo 6.mesiacov,teraz nas trapi horne dasienko a tymto sa chcem spytat ci budeme taku istu dobu trapenia prezivat ako pri spodnych,trapili sme sa dva mesiace alebo to pojde rychlejsie?pouzivame,geliky a nurofen jahoda,dakujem

luthien.k
15. led 2010

Dva měsíce??? Certik, Ty mě děsíš!!! Náš malej má u jedné horní jedničky už takovej tvrdej "hrot", ale pod dásní, tak by mě zajímalo, jak dlouho to ještě může trvat...?

certik302
15. led 2010

mi sme sa veru dva mesiace trapili,slinkali,kusali vsetko co chytil do pusinky,bol umrnkany ale za to spinkal v noci dobre 😉

andreasek82
15. led 2010

ahoj holky, sabince bylo 1. ledna pul roku a vcera jsem objevila prvni lehounce prorezany zoubek.. NAHORE! 😀

certik302
15. led 2010

tak to gratulujem,byva neobvykle prve horne zubky,mi zrovna na ne cakame ☹

ojo
15. led 2010

ahoj holky, tak Tomášovy bylo 8 měsíců a zoubek stááále nikde 😕 ...ani naběhlé dásno nebo náznak, že by se něco chtělo klubat 😅

andreasek82
15. led 2010

certiku, no pry to je neobvykle, jsem zvedava, co rekne dr. 🙂
vidim, ze vas leo je stejne stary jako sabinka 😉 neboj, zoubky tu budou co nevidet!
ojo a u vas taky, vzdyt ono prece neni kam spechat a jestli jeste porad kojis, tak je to lepsi bez nich 🙂

luthien.k
19. led 2010

Tak my máme taky první zoubek prořezaný a stejně jako u andreaska je to HORNÍ zoubek - jednička vlevo a už se jí pomalu ale jistě dere na svět i sestřička vpravo 🙂

beruska24.9.
8. únor 2010

Ahoj,
můžete poradit co zabírá při růstu zoubků - jaký gel nebo masáž dásniček nebo jestli něco vůbec zabírá 😖
A co příp. při horečce? Dr. radila na horečku po očkování čípky, ale co vím, tak u zoubků se občas vyskytne i průjem a to by čípky asi byly k ničemu nebo ne??

senja
8. únor 2010

beruska24.9 Nam doktorka ty gely nedoporucila, pry jsou jednak k nicemu a take casto vyvolavaji alergickou reakci. Kdyby byla teplota, doporucila Panadol sirup.
Nam leze 2. zub, 1. uz je venku a synacek to zatim statecne snasi beze vseho. Jen obcas mu masirujeme dasne cistym prstem nebo to zvladne i sam nejakou gumovou hrackou (zatim vede tlama medvidka a pejskuv ocasek 😀 ).

beruska24.9.
8. únor 2010

Četla jsem jen konec diskuse a tam nic. Nemám čas to číst celé a zítra musím do lékárny.

luthien.k
18. únor 2010

Holky, měly vaše děti u růstu zubů průjem? Nám se tlačí ven už šestý, doposavad bez průjmů a teplot, ale dneska jsem obé bohužel zaznamenala... ☹

mirri
18. únor 2010

tak malemu se zrovna tlaci stolicky a minuly tyden mel 2 dny teplotu a prujem.
jinak ja malemu masiruju gelem dasne a vidim,ze mu to trochu zabira,v horsim pripade davam nurofen,to kdyz mi breci pul hodiny v kuse a vim,ze to jsou zuby.kazde dite je jine,nektere to snasi lip,jine hur.kamoska si ani nevsimla,kdy jejimu rostly zoubky.

rimmel
18. únor 2010

lut u nas vzdy bez ...ale pri poslednych co mu vysli, tusim dolne dvojky tak vtedy mal trosku, jeden den hnacku..ale to preslo.

luthien.k
18. únor 2010

Díky za reakce, já si právě říkám, že zatím na nic netrpěl (kromě větší nervozity a nočního buzení), tak jestli by to mohlo být tím. Pořád lepší příčina zuby, než nějaká breberka v zažívacích ústrojí... No jestli to do zítra nepřejde, navštívíme doktorku.

beruska24.9.
18. únor 2010

Nám se vyklubal jeden (zatím pidizoubek 😀 ) a druhý se vyklube co nevidět. Mažeme gelem, je mňam, takže mě sosá prst jen se dotknu dásínky 😀 Jestli zabírá gel nebo kousání všeho co je v dosahu nedokáži odhadnout 😅

ajulinek
22. únor 2010

Ahojky, mám 3,5měsíčního klučíka a našla jsem mu dole na dásničce bílou tečku, je i uplakanější, hrozně slintá a nejradši by si narval celou pěst do pusinky. Vypadá to teda na první zoubek..? O lžičku to zatím necinká, za jak dlouho se to může tak vyklubat?

momin
22. únor 2010

ajulinek teda to ste si pospisili.... 😎 Nam jde videt bila carka asi tyden..pak vyleze zoubek.... 😉

ajulinek
22. únor 2010

No já na to koukám a je to spíš taková tečka, za jak dlouho se to může vyklubat?

beruska24.9.
22. únor 2010

ajulinek - malá měla čárku a vedle tečku 😀 z čárky se vyklubal zoubek po 8-10 dnech a z tečky se za tu dobu stala čárka. Zatím se nic víc neděje. Také pořád čekám, kdy se objeví i ten druhý zoubek 😉

ajulinek
22. únor 2010

Tak to asi zoubek bude, co jiného by ta tečka byla že jo 🙂 Teď dostal i teplotku 38,3 tak to asi bude taky tím....Beruska: máte i teplotku? Nevím jestli jít k doktoce, zatím sem dala čípek.

beruska24.9.
22. únor 2010

ajulinek - teplotky zatím ne (klep, klep), ale dnes od rána už potřetí kakala, což u ní není normální 😝 (normál 1x za 1-2 dny) a je mnohem víc protivná, tak si říkám, jestli to není k těm zoubkům. Do teď jen příšerně slintala 😀 a kousala všechno, co se jí dostalo do rukou.
Synovec měl prý od začátku teploty a průjem. Podle toho ségra poznala, že mu rostou zoubky. Myslím, že pokud teplotka sleze, tak k Dr. nemusíš (tedy pokud je to od zubů). Pokud by se ti něco nezdálo, tak tam můžeš zajít nebo u vás snad funguje pohotovost, kdyby to bylo třeba večer, ne??