Začaly vašemu dítěti růst zuby dřív než v 5ti měsících?

karotky
4. črc 2007

Ahojky maminy!
Máte některá doma dítko,kterému začaly růst zuby dřív než v 5.měsících?
Mám podezření,že se už Adamovi asi klubou,ikdyž je mu teprve 2,5 měsíce.
Doslova si hryže ruce.Když mu nabídnu mlíko,tak to odmítá a když mu strčím malíček do pusy a dotknu se patra,vůbec nesaje a vyloženě mi ten malíček kouše.Bývá dost nervózní a když mu začnu jezdit malíčkem po dásních,tak se uklidní.
Poradtě.Díky

kristi
2. bře 2008

prave ze dobre, ani jsem o tom nevedela, az kdyz jsem ji rano davala mliko, tak koukam,ze tam v pusine ma neco bilyho a on to byl zub 🙂

vinynka
2. bře 2008

no to malej měl horečky průjem a teda opravdu brečel a ted to začalo na novo 😎

kristi
2. bře 2008

no, to ona taky mela prujem a tak,ale teploty ne a asi jak je uz starsi, tak to lip snasi, si myslim....a taky holky maji vyssi prah bolesti...

sylvar
2. bře 2008

Nám první zub vyrostl 14.2. a 15.2. druhý, oba dole, dásničky má nateklé pořád, bylo to bez teplot,ale s buděním v noci co hodinu, stupeň náročnosti pro nás doma veliká
kristi, gratulace k zoubku

krizulka003
2. bře 2008

Holky, je možné že by růst zoubků způsoboval nadýmání?? nám rostou ted horní jedničky a malý strašně prdí.u prvních dvou zoubků jsem nic takového nepozorovala ale nevím čím si to mám vysvětlit stravu máme stále stejnou....

karotky
autor
2. bře 2008

Ahojky!
Mám dotaz.Adamovi se tlačí stoličky dole(dost brutálně 😢 ) a nevím,jestli s tím souvisí nechuť k jídlu(odmítá oběd a večeři-jídlo mívá 5krát denně po 3.hodinách)a průjem,který se objeví jednou za den ve stejnou hodinu.Má tmavězelenou barvu..............napadlo mě,jestli to není tzv.hladová stolička. ☹
Jestli s tím máte někdo zkušenosti,písněte mi do IP.Je tu vychřice a kolísá nám el.připojení.Díky moc. 😵

kacerka
2. bře 2008

Tak nám se vyklubal první zoubek 2 dny před 4 měsíci 😉 a kdybych mu ho nenahmatala, tak o něm ani nevíme, Karlík byl naprosto v pohodě, jenom si pořád strká ruku do pusinky, ale to dělá už od Vánoc 😉

andilek
2. bře 2008

no tak my zatím nic 😠 a to nás hryže jak ďas 😝

carlisse
5. bře 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat kdy rostou mimčům horní trojky? Máte některá zkušenost že by narostly už kolem půl roku? Malá má 7 měsíců, cosi se jí vyklubalo, ale pořád sinejsme jistí, co je to vlastně zač, jestlo 2 nebo 3, každý nám říká, že na trojky je brzy🙂

luckaa
6. bře 2008

no,my taky nic a je nám 8 měsíců a týden

jabber
6. bře 2008

nám leze prvních 6 zubů a to naráz, 2 dole a 4 nahoře - je to celkem mazec, dávám Chamomillu, trošku to pomáhá

modzo
7. bře 2008

Ahoj nám vylezly první zoubky jedničky v šesti měsících a těd se nám tlačí obě dvojky nahoře.Před týdnem jsme měli problém s jídlem odmítal oběd a odpolední svačinu-podotýkám malej krásně baštil.Těd se už trochu vyklubaly a zas baští.Takže nechutenství,když rostou zoubky určitě je.Na bolest nám pomáhá cal gel

racheld
7. bře 2008

ahoj maminky prosim vas neslysely ste nekda o stroupcich na dasnickach kde se ocividne klube zoubek? krystufek ma takove jakoby hnisajici stroupek, jakoby odumrelou tkan ci neco takoveho :( nevite?

petulienka
15. bře 2008

Ahojte,

je mozne ze by 3,5 mecasnemu babatku isli zubky??? maly v noci pomrncaval a aj teraz cez den. Kedze svokor je doktor, tak sme popocuvali, pozreli hrdielko, odmerali teplotu a nic mu nie je a ani prdiky to nie su, kedze vetry odchadzaju priebezne a stolicu mal vcera... Tak ma napadlo ze ci je mozne by tak skoro sa drali zubky. Stale ma ruky v puse a slinta ako konik 🙂

jandalinka
15. bře 2008

petulienka:je to určitě možné.Já jsem měla ve 3,5měsících první zoubek a naší malé se už klube(asi)od 3 měs.,poněvaž má všechny příznaky,ale prý může začít slintat,být nevrlá,atd.,ale může se klubat třeba i 2měsíce.Tak to je děs,co!! ☹ 😅

bublina7
15. bře 2008

No holky nám se začali klubat před týdnem a je nám 6 měsíců. Přišli 2 zoubky v jednom týdnu, ale slintal a měl příznaky už od dvou měsíců. Je nevrlej a uplakanej a k tomu ještě dostal zánět středního ucha takže hjůza. 🤐

nikka.vo
16. bře 2008

Tak jsem si užili poprvé se zuby 😔 😔 😔 - celý den horečka přes 39, nešla srazit, až zábal pomohl 😔 😔 😔 a nevim co jiného než zuby by to mohlo být 😖 , když druhý den bylo po horočce 😕 Navíc si strká prsty dozadu do pusinky, vyloženě ke stoličkám,tak snad se něco vyklube, když už si takhle zkusil 😨
Jsem den před tím říkala, jak to skvěle syn snáší, když se mu prořezávají zuby a najednou hned tohle. Z extrému do extrému. 😔

petulienka
17. bře 2008

Babulky a s prerezavanim zubkov moze byt spojena aj nechut do jedla???? VCera mi velmi malinko papal ☹ Dnes uz vypil svoju davku ako obycajne ale ten vcerajsom ma moc vystrasil ☹

moncicik
17. bře 2008

Ahojda všichni!
Už tři týdny nám lezou zoubky v prvním týdnu měl malý teploty a průjem a div si neroztrhal pusu....po 3 týdnech nahmatáme dva dole ...ale jen nahmatáme vidět ještě nejsou ale jsou dost ostré..takže to asi zuby budou 😅 ,a dneska má opět rudou jednu tvářičku a žhavou,teplotu nemá,ale je plačtivý a strká si prsty uplně jinam než má tyhle dva zoubky.
Takže buď ho bolí to jak rostou tyhle dva ven, anebo se nám někde raší další.
☹ ☹
a to nás čeká ještě 18 zoubků 😖 ,chudák malý,snad ty další nebudou mít takový drastický průběh.

elektrona
17. bře 2008

Tak jak já to tu pročítám, už mám z toho depresi. Malá má příznaky zubů už skoro dva měsíce, z toho měsíc už se i v noci budí. Dávám chamommilu, ta trochu zabrala, občas má přes den hysteráky a rve si do pusy na co přijde, div si jí neroztrhne (zabírá chladící kousátko) a slintá tak, že by nestačil kastrůlek pod krkem. Podle toho teda soudím, že by mohlo jít o zuby. Ale ! Vůbec nemá žádnou teplotu a ani naběhlý dásně ! Teď poslední dobou začla trochu blinkat, tak jestli i to může souviset. Tak já už fakt nevim ! Pořád nelezou a nelezou, už začínám být zoufalá !!! ☹ Máte taky někdo takovouhle zkušenost ? - bez teplot a naběhlých dásní ? 😕 😒

alcatko.j
27. bře 2008

Ahoj holky, ,asi potrebuju radu☹ my jsme mely 4 zuby v naproste pohode, paty zoubek uz byl horsi, jeden den teplota a plac..ale ted.nelinka ma uz 4. den vysoke horecky..dokonce u nas byl na vyjezdu lekar, prohlidl ji, a vse pry v poradku a priklonil se prave k tem zoubkum..nelinka to ma nejhorsi vecer, teplota az 39 po odecteni, plac, apaticka, strka si rucicku do pusinky, prujem..dnes je posledni sance, aby se dala do "normalu" jinak zitra vysetreni moci krve, jestli to neni neco jineho..zacinam se bat...
mel nekdo z vas taky podobny prubeh?ze by vysoke teploty trvaly tak dlouho??

aponchie
27. bře 2008

mozne to je neboj 😉

androna
27. bře 2008

elektrona prve 4 zubky nam vyliezli bez natekly dasni i bez teplot.a trvalo to i mesiac.teraz to uz je drsnejsie.i teploty i dasnicky.a ja som cela dokusana.uz lezie 8kus.
alco urcite to bude zo zubkov vydrz defce.myslim na teba.

bobisek
27. bře 2008

Alcatko mi máme zuby vývojově asi jako vy 😀
První byly celkem v pohodě s minimální teplotkou. Máme jich 6 a teď nám leze další, ale to je zub za všechny prachy.
Minulý týden 39 teploty, asi 3,5 dne. Málem mi hráblo. Teploty skončily a zub nikde. A od úterý zase teploty (už mírný), prsty v papulce, řev a kňourání a zuík nenahmatelný. Máme ho na etapy a doufám, že se brzo proklube 🙂

bobisek
27. bře 2008

A ještě příspěvek o švagrový.
Kluk už je sice v 1. třídě, ale když mu rostly zoubky, tak pokaždý týden 39 teploty a většinou se přidal i kašel.
Každej zub si odmarodil......a teď mu ty mrchy zase padaj 😀

alcatko.j
27. bře 2008

holky diky... 😔

carlisse
27. bře 2008

Alči ahoj, Adélce se rvou horní jedničky, je to 6. a 7. zub a má už dva dny vysoké horečky, jinak žáné příznaky, tak to budou určit zoubky, taky jsem si myslela, že to bude spíš lepší než horší...

alcatko.j
27. bře 2008

Holky, je to proste debilni, ja nejsem zvykla, aby nelous byla nevrla, smutna, uplakana a tak mi to rve sdrce, ta jeji plactivost, jak je smutna, a ty horecky, to je proste des..chudaci decka, debilni zuby, az ten zubak vyeleze, tak ho proste paradne zbacam 😅

Carli, Adelce at je taky brzy lip..

aponchie
28. bře 2008

tak co ?uz je to lepsi? 🙂

alcatko.j
28. bře 2008

Apon, vratily jsme se prave od doktora, kde jsme i daly moc a odpoledne budou vysledky..teploty pretrvavaji...snad to ty zubiska budou, v noci plakala az bolesti a malem si rukou hubu roztrhla 😅 😔 No tak snad..ach jo..dekuju ses hodna. 🙂